Gamshijadeul

Mladá policistka Ha Yoon-joo se připojí k zvláštní policejní jednotce, která se zabývá sledováním a dozorem zločinců. Tento tým vede zkušený detektiv Hwang, jemuž zrovna spadl do klína nový případ. Gang kriminálníků právě vykradl banku a bez problémů se jim povedlo utéci. Jejich vůdcem je chladnokrevný James, který netoleruje žádné chyby a vždy se drží pečlivě naplánované akce. Střetnutí mezi těmito dvěma skupinami je nevyhnutelné a metropolitní Soul se stává hrou mezi kočkou a myší. Film je remakem hongkongského snímku Pod dohledem (2007), jehož režisérem je Nai-Hoi Yau, dlouholetý spolupracovník Johnnieho Toa. (Jigvell)

Fr

,,A R G O S… STOOKÝ OBR ZNÁMÝ Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. PROTOŽE MĚL STO OČÍ, NIKDY MU NIC NEUNIKLO. POTŘEBUJI NĚKOHO, KDO VŠECHNO VIDÍ A JE SCHOPEN SI NA VŠE VZPOMENOUT.…“ /// Příběh o Květinovém praseti, který trpělo, ale nakonec se přece jen stalo Květinovým jelenem. Krimi thriller o machrech při práci: chlápkovi, kterej se užívá složitost úkolů pro podsvětí a sledovací policejní agentuře, ve který jsou zaměstnaní jen ti nejlepší. Takový jiný pátrání. Žádnej inspektor tlačící koblihy, žádný idiotský chování, v ničem žádnej chaos – až neuvěřitelně neasijskej film. K tomu všemu (což je podstatnější) dost dobrý tempo a zajímavej, opravdu zajímavej příběh. (2x jo? Hmm, tak to tady ještě nebylo.) TEN NA 11. HODINĚ, ČERNÝ ODĚV, HNĚDÁ TAŠKA… (tak vidíš, já říkal, že tě to chytne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pod dohledem? (To su furt. Su ženatej..). 2.) Zjistím, proč si do týmu v Asii nebrat špekouna. 3.) Thx za titule ,,Tuaxik“ a ,,teiko“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Nejlepší Asijský thriller,co jsem kdy viděl! Od začátku do konce napínavá,strhující a adrenalinová jízda jako prase! Postavy jsou velmi sugestivní,obzvlášt záporáci,to co předvedl Woo-sung Jung, si zaslouží oscara, tak inteligentního,perfektního záporáka jsem neviděl ani nepamatuji a po dlouhé době vyšetřovatelé nejsou žádní neschopní amatéři a předvádějí vskutku precizní práci. Akce je srdcervoucí a vzrušující a veškeré naháněčky,bitky,likvidace jsou perfektně natočené, ale to co mě dostalo do kolen je scénař, takové množství nápadů,vychytávek,zvratů, co jsem měl možnost ve filmu vidět se jen tak nevidí. Excelentní,inteligentní thriller a má nová srdeční záležitost!! Teď už musím odejít, jdu si to pustit znova! 100% ()

Adrian

Veľmi osviežejúci akčný thriller, ktorý svoje pozitíva ukrýva okrem dobre prevedenej akcie (nechýba ani pokus o tromfnutie kladivkovej jednozáberovej scény z Oldboya) hlavne v obsadení hezouna Junga do úlohy mimo rang jeho doterajšieho typu good guys a prekvapivo aj scenára, ktorý v rámci kórejského blokbastru sa nesnaží vyhrávať cenu v kategórií "najviac nezmyslov na políčko filmu", teda ak akceptujeme fotografickú pamäť a povinnou moralitkou hnané finále. Potešujúce je aj utlmenie citových vydieračiek. Vo výsledku ide o napínavý, nenudiaci remake hongkongského Eye in the Sky z 2007 s vynikajúco tekavou kamerou. A odkaz na originálny hongkongský Eye in the Sky prekvapil a hlavne pobavil vzhľadom aj na to, že ide už o druhú účasť nemenovaného herca v kórejskej produkcii v priebehu jedného roka ... :-) ()

sniper18

Je to dosť dobrý kriminálny thriller. Má celkom dobrý príbeh o špeciálnom sledovacom tíme z policajného oddelenia, ktorý po úspešnom teste priberie schopnú mladú ženu a hneď celý tím stojí pred veľmi náročnou úlohou. Mesto čelí sérii prvotriedne naplánovaných a prevedených lúpeží, pričom polícia až na vzhľad jedného podozrivého nemá žiadnu stopu a tak ho sledovací tím musí nájsť a využiť k zadržaniu celej skupiny, obzvlášť ich mimoriadne schopného a nebezpečného šéfa. So spracovaním som dosť spokojný, po dynamickej úvodnej fáze, ktorá ideálne zoznámi s pár dôležitými postavami pri ich práci na oboch stranách zákona to síce na dlhší čas pôsobí dojmom, že sa tu toho vlastne ani moc nedeje, jednoducho sa len sledovací tím snaží nájsť a identifikovať jedného podozrivého, no aj táto dlhá časť je veľmi dobre podaná a bavila ma aj vďaka výborným postavám, ktoré si ma získali a celkom zaujímavému sledovaniu, ktoré nie je ani zďaleka tak statické, ako v bežných filmoch. A následne sa to už rozbehne, pričom mi síce trochu vadí, že sa tu nájde pár výrazných nezmyslov, prípadne náhod, ale aj tak je to vydarená zábava a skutočne som sa bavil od začiatku až do konca. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tvoria ju samozrejme hlavne špecifické akcie tohto žánru, takže prenasledovanie a rôzne naháňačky, či už automobilové alebo pešie, no poteší aj nejaký ten súboj, prípadne zaujímavá likvidácia. Navyše akcia je veľmi dobre natočená, teda až na ten dlhší súboj bez strihu, ktorý pôsobí trochu zvláštne a aj napínavá a dynamická, takže vždy sa je v akcii na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, veľmi sympatická hlavná hrdinka, ktorej som skutočne fandil a dvojica mojich obľúbencov na opačných stranách, či už Sol Kyung-Gu ako veliteľ sledovacej jednotky, alebo Jung Woo-Sung prekvapivo v netypickej úlohe drsného a inteligentného zločinca, ale zvládol to veľmi dobre, no celkovo ma tu bavili prakticky všetky postavy. Réžia a technická stránka sú skvelé, perfektná vizuálna stránka s množstvom výborných momentov, napríklad kamera na chrbte behom výskoku z okna, nechýba ani napätie, až na pár nepodstatných detailov tu nemám čo vytknúť. Takže som dosť spokojný, Cold eyes je ďalší vydarený moderný juhokórejský krimi thriller a bavil ma ešte o trochu viac, ako originál Eye in the sky. 77% ()

Pethushka

Nevím, jestli je to tím, že jsem měla velká očekávání, ale jsem trošku zklamaná. Herecky to bylo sice výborné, ale to už člověk tak nějak tuší, když si přečte obsazení. Woo Sung Jung byl jako záporák perfektní. Tím, že toho jeho postava moc nenamluvila, ještě víc vyniklo jeho charisma. Hyo Ju Han mám ráda především pro její všestrannost. I když jsem ji viděla už v několika filmech a seriálech, přišlo mi, jako bych se dívala na novou herečku. Je prostě pokaždé úplně jiná. A do třetice, Sol Kyung Gu, kterému podobné filmy svědčí. Horší už je to se scénářem, který měl podle mě slabší místa. Některé scény byly dost nedomyšlené, až hloupé. A občas jsem měla co dělat, abych udržela pozornost. Jako celek je to lehce nadprůměrný film, na který možná ještě jednou, dvakrát kouknu. 3,5* ()