Gamshijadeul

감시자들

Cold Eyes

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2013, 119 min

Eui-seok Jo, Kin-yee Au (původní scénář), Nai-hoi Yau (původní scénář)

Byeong-seo Kim

Být pánem zlodějem a vidět tento snímek o "Květinovém praseti" plný kooperace policejní sledovací jednotky, tak jsem asi brzo v léčebně po zhroucení z paranoie. Moc šancí jsem tomu nedával, pač jsem spíš na vraždu, smrt, zabití a jiné násilí (co se filmu a krimi žánru týče o:-) ) než na filmy s loupežníky, ale film milo překvapil.(13.5.2014)

Nejspíš remake (nebo vykrádačka?) staršího sledovacího filmu Pod dohledem. Scény jako přes kopírák, jen v novějším kabátku a s jinými herci, tudíž pro mě tento film ztrácí kouzlo originality, překvapení a nečekaných zvratů v ději. Bližší komentář snad ani nebudu psát, bych mohl v podstatě vložit přes CTRL+C --> CTRL+V komentář z toho původního.(10.1.2014)

Bravůrní techno-thriller, který v duchu všech slídilů, nepřátel státu a stakeoutů kombinuje pokročilou sledovací techniku (vyspělé Asie) s lidským faktorem pěšáka, jehož úkolem je sledovat, být nenápadný a být připraven na konfrontaci s pachatelem. Jižní Korea s oblibou přebírá a vybrušuje k dokonalosti hongkongské akční hity a podává je možná více pro "bělochy". Cold Eyes mě doslova nadchly svým zpracováním - číší z nich až takový evropský styl, nebýt toho, že ony oči jsou šikmé. Obrazový pohyb, který je zde geniálně využit pro napětí, dějovou kumulaci a kamery umocňující až zadýchání diváka při sledování (děje) sledovaného (zločince). Za režii, uvěřitelné postavy, spád a jistou slabost pro tento žánr vysolím čistou pětici hvězd. P.S.: Že je v jihokorejském filmu vidět největší koncentrace mobilních telefonů v historii filmů mě nepřekvapilo, ale podivné je, že domácím značkám asi moc nevěří...(2.12.2013)

Velmi, velmi dobrý moderní krimi thriller. Jsme od první chvíle vtaženi do napínavé hry mezi loupežným gangem a speciální sledovací skupinou. Výborná režie si vystačí i bez přehnaných honících scén a nudících dialogů. Rozkrývání přepadení vteřinu po vteřině je nosným tématem celého filmu, a nutno říct, že mě to strašně bavilo. Dvě hodiny utekly jako dlouho ne, a jsem rád, že po úspěšném dopadení zločinců nedošlo na trapný potlesk a objímaní... S odstupem jednoho dne, si říkám, že na to bych se podíval klidně dnes znovu. 75%(8.12.2013)

Nejlepší Asijský thriller,co jsem kdy viděl! Od začátku do konce napínavá,strhující a adrenalinová jízda jako prase! Postavy jsou velmi sugestivní,obzvlášt záporáci,to co předvedl Woo-sung Jung, si zaslouží oscara, tak inteligentního,perfektního záporáka jsem neviděl ani nepamatuji a po dlouhé době vyšetřovatelé nejsou žádní neschopní amatéři a předvádějí vskutku precizní práci. Akce je srdcervoucí a vzrušující a veškeré naháněčky,bitky,likvidace jsou perfektně natočené, ale to co mě dostalo do kolen je scénař, takové množství nápadů,vychytávek,zvratů, co jsem měl možnost ve filmu vidět se jen tak nevidí. Excelentní,inteligentní thriller a má nová srdeční záležitost!! Teď už musím odejít, jdu si to pustit znova! 100%(12.11.2013)