Gamshijadeul

감시자들

Cold Eyes

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2013, 119 min

Ui-seok Cho, Kin-yee Au (původní scénář), Nai-hoi Yau (původní scénář)

Byeong-seo Kim

Takže mládeži, že nemám rád remaky je všeobecně známo. Nicméně, i přesto, že originál Eye In The Sky z roku 2007 zůstává nepřekonán, byl tento film celkem napínavým akčním thriller i přes různé wtf momenty (nesmrtelný komisař, kterého nějaké zranění tepen přece nezastaví, natož nakládačka). Užil jsem si hlavně díky tomu, že v něm hraje pan Charismatický (Jung Woo Sung), který je v roli padoucha vynikající. Škoda, že ostatní postavy jsou už dosti bezvýrazné, nebo zpotvořené proti originálu (policejní šéfka je hysterická krává a nikoliv chladný profesionál jako v předloze a tak by se dalo na téma pokračovat dále). Nicméně oceňuji snahu napumpovat do filmu akci v HK stylu, precizní kamera, potěší cameo Simona Yama.(4.9.2013)

Skvělá fízlovina (a to doslova), šmírující partičku šikmooček, v čele s grázlem největším a v tempu tak utíkajícím,že budete hltat každou minutu. Perfektně nasnímané a diváka provádějící příběhem od náboru po samotnou akci. A víte čím je tahle korejská věcička opravdu výjimečná? Je CHYTRÁ a nehraje na klasickou notu v podobě akčních fightů a mega výbuchů!(3.2.2014)

MALÉ SPOILERY: Nechci být nevděčný vzhledem k tomu, že tenhle žánr se vyskytuje spíš raritně a miluju sledovačky, stealth akci, převleky, tady je to navíc mixlé s uvěřitelnými fighty, které jsou dynamický, solidně zchoreografovaný i když jich zas tolik není, občas se tam střílí a film nabídne i několik ikonických momentů (sebrání otisku z výtahohového tlačítka, dva výskoky z okna se stylovou kamerou, fight záporáka na jeden záběr proti přesile) - mám však problém v postupném narůstáním náhod a hloupostí. Například záporák má zbraň a raděj tam zmlátí cajta, aby pak odešel, přitom to mohl mít jednodušší, nebo úplný závěr na kolejích mi přišel už přehnaný. Audiovizuálně je to pecka, i když občas se mi motala palice z kamery, která krouží kolem postav, herci jsou solidní (hlavní hrdinka je fakt kus), i když mi opět vadilo pár samoúčelných scén a třeba fakt, že se to hlavní dění točí kolem ní, tak ostatní v týmu zas tolik nevynikaj. Místy má film kurevskou dynamiku, přesto jsem si sliboval trošku víc. Jsem však rád, že nějakej takovej film existuje a vzrůstá ve mě hlad po takových filmech, zaměřených na stealth/sledovačky. Úvodní dvacetiminutová náborovka/test opravdu vynikající.(17.2.2018)

Vtipne je, ze som behom sledovania vôbec netusil, ze to je remake filmu, ktory som uz videl, ale uplne som na neho zabudol. :) Takze po pozreti remaku som si znova pustil original. Original je civilnejsi ale o to viac mi v nom nesedeli niektore nerealne sceny ako ked postava Simona Yama prezije utok hlavneho zaporaka. V Korejskej verzii sa diali take sialene a zbesile veci, ze mi to nevadilo a akceptoval som to bez problemov. V HK verzii mi viac sadla postava hlavneho detektiva a v Korejskej verzii zase zaporaka. Woo-sung Jung je tu obsadeny netradicne a ulohu chladnokrvneho zlocinca zvladol perfektne. Korejska verzia mi do urcitej miery pripominala legendarny film Heat. Tym ze tu boli na jednej strane dokonale organizovani zlodeji a na druhej strane spickovi policajti, ktori po nich idu. V tomto smere na mna HK verzia tak nepôsobila, pretoze postavy zlodejov tam nemali tolko priestoru a ovela viac sa sustredili na policajtov. Preto sa mi viac pacila Korejska verzia. Takisto vdaka kvalitnym akcnym scenam. Takze vo vysledku tu mame dva filmy s identickym nametom ale odlisnou atmosferou a obidva stoja za to. Korejska verzia 8/10. HK verzia 7/10.(23.12.2014)

Napínavý thriller, který mě chytnul od samotného začátku a nepustil. Souboj inteligentního, bezcitného a charismatického záporáka v podání pro mě jednoznačně nejlepšího korejského herce Woo Sung Junga se speciální sledovací jednotkou policie byl úžasný. Navyšované napětí, titěrná práce policejních "slídilů" která vedla krůček po krůčku k cíli, hudba skvěle gradující už tak napínavé scény.... vše tu sedlo do sebe tak jak má a já zjistil, že i taková obyčejná propiska může být dokonalou smrtící zbraní :-)(15.1.2015)