Gamshijadeul

감시자들

Cold Eyes

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2013, 119 min

Eui-seok Jo, Kin-yee Au (původní scénář), Nai-hoi Yau (původní scénář)

Byeong-seo Kim

Celkom vydarená vec. Ak si chcete vychutnať kvalitné sledovačky toto je pre vás ten správny film. Na druhú stranu akčnému fanúšikovi film nemá až tak moc čo ponúknuť. Akcia je väčšinou krátka, takže s celkovej stopáže zaberá len prá minút. Napriek tomu to pôsobí drsne a hlavnému záporákovi som tú jeho hrozivosť žral. Tiež ma pobavilo určité buranstvo sledovacej jednotky. Zatvárajú mladíkov do skriniek, vymýšlajú hlúpe prezívky nováčikom, robia si srandu s obezity. "Not a single fat ass in sight". Ako na základnej škole. Ale to je iba taká drobnosť, žiadna komédia sa nekoná. Je to napínavý thriller, ktorý ťaží z situácií, s ktorými sa pozorovaní a pozorovatelia musia vyrovnať. 70%(20.7.2014)

,,A R G O S… STOOKÝ OBR ZNÁMÝ Z ŘECKÉ MYTOLOGIE. PROTOŽE MĚL STO OČÍ, NIKDY MU NIC NEUNIKLO. POTŘEBUJI NĚKOHO, KDO VŠECHNO VIDÍ A JE SCHOPEN SI NA VŠE VZPOMENOUT.…“ /// Příběh o Květinovém praseti, který trpělo, ale nakonec se přece jen stalo Květinovým jelenem. Krimi thriller o machrech při práci: chlápkovi, kterej se užívá složitost úkolů pro podsvětí a sledovací policejní agentuře, ve který jsou zaměstnaní jen ti nejlepší. Takový jiný pátrání. Žádnej inspektor tlačící koblihy, žádný idiotský chování, v ničem žádnej chaos – až neuvěřitelně neasijskej film. K tomu všemu (což je podstatnější) dost dobrý tempo a zajímavej, opravdu zajímavej příběh. (2x jo? Hmm, tak to tady ještě nebylo.) TEN NA 11. HODINĚ, ČERNÝ ODĚV, HNĚDÁ TAŠKA… (tak vidíš, já říkal, že tě to chytne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pod dohledem? (To su furt. Su ženatej..). 2.) Zjistím, proč si do týmu v Asii nebrat špekouna. 3.) Thx za titule ,,Tuaxik“ a ,,teiko“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(13.11.2013)

Samotný tento film mě zcela pohltil. To prostředí se mi velmi líbilo a atmosféru jsem hltal jako blázen. Hlavní záporák naprosto skvělý. A novicka v podání Hyo-ju Han hodně okouzlující, líbila se mi snad ve všem co zde provedla. Potěšilo mě, že film nehraje vše jen na vážnou notu, je v tom snaha o humor a jedna scéna mě vyloženě hlasitě rozesmála. Vizuálně moc fajn, nájezdy, prostřihy, to mi sedlo. Čím více se blížilo finále, tím více tam bylo dějových chybek, ale protože mě to i tak zcela ohromilo, tak jsem na téměř maximálním hodnocení. Jen mě trochu užíralo, to jak se v tom pořád vše čísluje. Moje deváté titulky k filmu - viz můj profil. 9/10(31.10.2013)

Velmi, velmi dobrý moderní krimi thriller. Jsme od první chvíle vtaženi do napínavé hry mezi loupežným gangem a speciální sledovací skupinou. Výborná režie si vystačí i bez přehnaných honících scén a nudících dialogů. Rozkrývání přepadení vteřinu po vteřině je nosným tématem celého filmu, a nutno říct, že mě to strašně bavilo. Dvě hodiny utekly jako dlouho ne, a jsem rád, že po úspěšném dopadení zločinců nedošlo na trapný potlesk a objímaní... S odstupem jednoho dne, si říkám, že na to bych se podíval klidně dnes znovu. 75%(8.12.2013)

Stejně jako Choi Min-Sik v I Saw the Devil, taky i Jung Woo-Sung dostal konečně pořádnou zápornou roli a s chutí si jí užil. Ale i když byl jeho chladnokrevnej záporák parádní, radši bych aby si vystřihl nějakýho psychopata! :-D Přesto za něj dávám hvězdu navíc, jinak to byl bohužel dost průměrnej akční thriller.(17.10.2013)