Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Topco

Tínedžerský koncept (presun z univerzity na strednú školu) mi veľmi sadol a priniesol osvieženie. Holland mi pripomína mladého Tarona Egertona. 3,5* ()

MovieKings

Hopsa hejsa do Brandejsa. Pozitiva: Lehce nadprůměrný plot twist & dívat se na Toma Hollanda je radost. Negativa: Mrzí mě, že si tvůrci Suicide Squad nedali více záležet na příběhu. Spider-Man má zhruba stejné množství logických nedostatků jako kolegové z DC, ale je řemeslně lépe pohlídaný. Dejme všem neduhům nového Spideyho vale, ale to, že z Kapitána A. tvůrci udělají nedůstojnou propagandistickou karikaturu, které se on sám v prvním filmu o sobě toliko bránil, to nelze odpustit. Stejně jako si svá guilty pleasure nadhodnocuji, tak tady jdu zcela záměně o hvězdu dolů. Nejen proto, že nesouhlasím s více věcmi, které MCU hlásá, ale i proto, že se z lásky k předloze stala jen láska k penězům. Jako ve většině filmového světa. Bohužel. ()

epicek

Mladý Peter Parker mě osobně teda vůbec nevadil ba naopak. Byla to hodně příjemná a svižná podívaná, která celou dobu pokukovala na to velké marvelovské univerzum do kterého se teď pomalu ale jistě připojuje i tento staronový hrdina. Downey klasicky jak největší frajer svůj čas využil na maximum a musím hlavně pochválit snad nejlepšího záporáka, kterého se podařilo Marvelu vyprodukovat ( hned po Lokim samozřejmě) a nemuseli jsme trpět dalšího nastavovaného frajera s plitkým motivem a vyplňujícím vyhrožováním, takže Michael Keaton ukázal své kvality i s něcím navíc. Scéna prvního setkání Spideyho a Vultura bez masky, byla vážně jedna z nejlepších. Za zmínku taky stojí skvělý soundtrack, který naprosto vystihuje tento young and fresh movie se vším všudy. Jsem zvědavý, jak se pavoučímu muži povede i nadále v rámci MCU. Za mě rozhodně jedna z těch top marvelovek ! Can't you just be a friendly neighborhood Spider-Man? ()

necisty odpad!

Na střední si na mě zasedla úča, protože na stejnou školu dříve chodil i můj bratr, který se u ní zrovna dobře nezapsal. A protože ani já jsem se na první hodině s ní nechoval příliš slušně, tak mě hned odsoudila, že budu úplně stejný, a bylo pak velice těžké dokončit její předmět. Na lyžařském kurzu jsem ji přesvědčil o opaku a od té doby mi dávala nejhorší známku za 2, i když jsem jí do písemky napsal cokoliv. A že by se hodně divila, kdyby dnes udělala důkladnou kontrolu. ... Tak je to i s tímto filmem. Marvel poslední dobou dělá neuvěřitelné pecky, ale tohle je pičovina jak vrata! A vy jste zaslepení stejně jako moje učitelka na střední. ... GA Cinema 3D ()

Martrix

Postava Spider-mana dostává s Hollandem úplně jiný rozměr. Oproti skautíkovskému a uplakanému Raimiho tragédovi, je mnohem sympatičtější a chyby které dělá jsou velmi pochopitelné. Prostě normálního kluka, kousl ozářený pavouk. V předchozích verzích hryzla zmutovaná osminožka divnýho týpka, který je psychicky labilní. A byť se to jeví jako kosmetická změna, stojí za tím to, že Peterovi fandíte, rozumíte jeho motivům a přejete mu jen to nejlepší. Tahle "normálnost" filmu trochu ubírá na "komixovosti" a i díky účasti Ironmana, trošku svádí k pocitu, že se díváte na opožděné představení postavy, které se mihla v posledním CA. A moc tomu nepomáhá ani nekomixově pojmutý záporák, kterého Keaton sice skvěle zahrál, ale díky scénáři, tak nějak ..nedohrál. Navíc nepřehledné a nezajímavé souboje... .Takže ano, bylo to fajn, ale mezi ostatními Marvelovkami je to takový bratranec pratety. Fajn týpek, ale nechyběl mi a až odjede, nebude zas. Vím o něm a až bude ukrutná nouze, možná ho zase potkám. Jestli rozumíte. Hodně odrbaný 4* ()

PavelVanekArt

,,Bohatí, mocní, jako Stark, ti se o nás nestarají. Svět se změnil. Musíme se přizpůsobit“ Spider-Man (SM) se vrátil do rodné stáje Marvel Cinematic Universe (MCU) a rovnou si to střihnul ve vlastní sólovce i s Iron Manem. A jak mu to sviští? Nejsem fanda komiksů a ani celkově pavoučího muže. V tomhle případě spíš kluka. Na můj vkus je až moc kámoš se všema, snaží se napravit veškerý zlo, má ty svoje klasický řeči o ochraně blízkých atd atd. Nic proti, svět potřebuje hrdiny. Ze světa pavoučího muže ale můžu to vše kolem, hlavně záporné postavy. Proto mě mrzí, že nikdy neuvidím, jak Venom (Tom kurva Hardy!) pavoučkovi zlomí páteř. Ale to odbočuju k precizní chirurgii dle mého gusta. Peter Parker je zatím v prváku na střední, řeší stavebnici Hvězdy smrti a jednou si byl odskočit do Občanské války po boku megalomana, egocentrika, sarkastickýho parchanta a celkem fajn chlapa, Tonyho Starka. Jak to dopadlo už víme. Jenže Peter chce víc dobrodrůža, nějakou akci, na kterou se cítí, ale zatím na ni nemá. Má starostlivou sexy (jakože fakt) tetku, tlustého asijského kamaráda, jeho nemesis v civilu je Ind z nerdovského kroužku a je zamilovanej do černošky. Jo a MJ (jakože něco jako Marry Jane-ne Marihuana) je taky něco mimo árijs… bílou rasu. A jako pracovní nemesis se objevuje Vulture. Zloděj, který se jen snaží uživit rodinu. Do toho se sem tam připlete Stark s nějakou radou a tak. Nic víc, nic míń, na superhrdinský origin to stačí. Nebo? Je to už třetí hraný původ pavoučího muže. První nám ukázal Sam Raimi a udělal s prvním dílem celkem díru do světa. Ale postupně to šlo dolů a do hloupých vod. Tančící Maquire mě v dnešní době spíš děsí. Pak se objevil Amazing Spider-Man a ten ukázal původ zase z jiné stránky. Garfield nebyl špatnej, ale lidi si zakódovali už jednoho herce a proto to měl těžší. Osobně považuju Amazing Spider-Mana 2 za pavoučí vrchol. Teď je tu Tom Holland a ten vypadá, že by mohl utáhnout několik dílů než někoho napadne natočit to znovu. Proč? Protože tohle je zase úplně jinej SM. Peter je puboš s penisem na čurání, což je fajn celkem, předchází se zbytečným romantickým blitkám. Strýček Ben už je naštěstí po smrti, takže toho jsme taky ušetřeni. Nestuduje uměleckou školu a nefotí, takže fotograf z něj asi nebude. Je na technické proto, aby to sedělo do noty se Starkem. Na co by byl Avengerům fotograf, že jo. To tak vše celkově k filmu. Asi bych začal tím, že nebýt Downeyho Juniora, tak ten film pravděpodobně těžce mine většinu lidí. Je to zvučný jméno a herecká špička v Marvelu. Proto musí mít i ksicht na plagátu. Fajn, to se dá zkonzumovat. Pak je tu očividnej vliv ,,rasové“ kauzy Hollywoodu. Ve filmech je málo lidí další pleti. Tady je jich tři prdele a ještě trochy navyšej. V pořádku. Dalším bodem budíž vtipová a akční náplń. U SM jsme zvyklí, že akce a vtip jde ruku v ruce. Akce je to prostě rodinná a vtip tíhne spíš k Downey Juniorovi a k dětinskosti. Není to špatně, je to přece superhrdinskej film o puberťákovi. No a na konec záporák. Vulture. Ptačího muže nadruhou si střihnul vynikající Michael Keaton a toho považuju za největší klad filmu. Ne tu postavu, ale jeho herectví. Je to totiž záporák nezáporák a na konci se to jen potvrdí. Takže zase nic, na co by se vzpomínalo. Efekty už jsou Marvelovskou tradicí na vrcholu, hudbu jsem sem tam postřehl a nezaujala a ten zbytek je už jen nastavovaná kaše, nic extra a nic hroznýho. Se Spider-Manem se uvidíme v dalších Avengers. Celkově mi film seděl, zabil mi dvě hodiny času, ale nic mi nedal. Kdyby ten film nevzniknul, tak bych žil dál. A to nene, já jsem už asi na tyhle superhrdinský rodinný filmy moc rozežranej. Za to může zase jinej hrdina. Ale zase nemůžu říct, že by mě tenhle vesmír nebavil. Baví Ale chci vidět dole ty okovy a vliv Disneyho Jejich pohádkovost je mi proti srsti 4* a.k.a 75% () (méně) (více)

campix

Od nového Spider-Mana jsem neměl vůbec žádná přehnaná očekávání. O to milejší je asi překvapení z toho, že to Marvel opět zvládl. Líbí se mi, že každý origin má svůj originální a snadno odlišitelný styl. Nový Spider-Man jde cestou omlazení a zasazuje příběh Petra Parkera na střední školu a s tím se zmenšuje i celkový záběr filmu. Řeší se zde pouze Spider-Manova osobní válka, žádné zachraňování světa, intergalaktičtí záporáci. Všechno je hodně uvěřitelné. A když se řeší problémy dospívání tak tam je tento nový marvelácký počin nejsilnější. Keaton je super záporák a dokáže zachránit i trikově slabší finále. S novou podobou tohoto originu rozhodně dokážu žít. ()

Pajky3

Asi je to prostě tím, že už mě nebaví, jak je Spider Man pořád dokola předěláván a ani fakt, že zabrousil do teenage let tomu nijak moc nepomáhá. A tak jsem se na to podíval hlavně proto, abych měl Marvel pokrytý kompletně. ()

Juto

Skvelé. Veľmi svieže, vtipné a vynikajúcim Tomom Hollandom. Konečne Petra Parkra hrá mladý herec. Musím pochváliť režiséra . 8/10 ()

Šimpy

Lepší průměr. Ze začátku pomalý rozjezd, ale když se děj přesune do Washingtonu, chytne to napětí a drajv. Peter je sympaťák, ale je lepší jako Spidey než jako Parker. A důležitý je záporák. Ten je v pohodě a fandil jsem mu víc než Spideymu. Hlavně člověk spíš uvěří a pochopí jeho motivace než Peterovo motivaci "děláš ilegální činnost a to je zlé". Nejlepší scéna, je tak, když Peter vyzvedá dívku na ples u ní doma. :-) Jinak spousta vtípků, Spidey má vtipnýho a trapnýho side-kicka, ale co jsem nesežral bylo, že pozve starší holku na ples, ona bez váhání řekne jo a ještě se tak stane na liduprázdné školní chodbě, kde jsou sami dva. Tak určitě. :-D A co mi nesedlo (protože jsem stará konzerva), tak ono rasově a kulturně vyvážené obsazení. Flash jako Ind? MJ jako hispánka? Wtf? Jinak Stan, dvě potitulkovky a amazig logo marvelu s upgradovanou Spideyho znělkou. Ale je fakt, že jsem si hned při filmu chtěl chytit joypad a zahrát si ten příběh po svým. ;-) A jedna na závěr. Tvůrci marvelu asi zboznuji film Volný den Ferrise Buellera. :-) ()

animaxis

Návštěvu kina jsem původně neplánoval, ale nakonec toho nelituji. Nový Spider-Man je dost napojený na MCU a ze všech sólových filmů je podle mě nejméně samostatný, ale tady mi to popravdě vůbec nevadilo. Celý film hezky utíká a hluchá místa tu prakticky nejsou. Tom Holland jako nový Spidey je sympatický a díky němu a scénáři mi ani nevadí, že je za posledních 15 let už třetím představitelem této role. Ve filmu velmi dobře funguje humor a celkem i akční scény. Ty se mi sice v MCU pořád moc nelíbí, ale tady jsou jedny z lepších a záživnějších. A pozor, dokonce se mi tu líbil místní záporák Vulture! Klidně bych řekl, že tu máme vyjímečně dobrého Marvel záporáka (kromě Lokiho, samozřejmě), jehož motivace je jasná a pochopitelná. Jako postava mě zprvu jen trochu bavil, ale od druhé poloviny se vše kolem něj opravdu rozjede. Scény týkající se střední školy a Peterova běžného života tu fungují asi nejlépe a Tony Stark tu má překvapivě dost podstatnou roli. Za mě spokojenost! ()

NiWi

Spidey je doma a daří se mu. A nebo ne? Homecoming je slušný návrat pavoučího muže, v tomhle případě spíš kluka, do rukou svých právoplatných majitelů, kteří konečně Sony ukázali, jak adaptovat nejoblíbenějšího Marvel hrdinu na filmová plátna. Fanoušci komiksů jsou nadšení, bezpochyby. Film má však svá ale a to hlavně pro diváka, který nezná předlohy nebo jim tolik neholduje. Peter je ten správný teenager, hláškuje, řeší holky a chce se zalíbit. Hlášky jsou dobré a často, ale nějakým způsobem na mě v některých případech prostě nefungovali. Úplně mi nezafungovala chemie mezi Peterem a Liz a obecně mezi vícero postavami (Nedův casting je hrozný). Záporák je fajn, není tuctový, relativně nažene strach a člověk pochopí jeho záměry, není vyumělkovaný a za to +. Celkově mám ale z nového Spider-Mana pocit, že to mohlo být něco víc. Mohli jsme dostat něco neskutečného, ale nestalo se. Zase na druhou stranu, film asi neměl úplně vyrazit dech, ale potěšit fanoušky komiksu a mladší publikum, což se nejspíš podařilo. Není to tedy vyloženě zklamání, Gurdians 2 dopadli v poměru očekávání - výsledek hůř, pořád si ale myslím, že nejlepší Marvel film roku si utrhne Thor už jen proto, že na Homecoming není tolik věcí, kvůli kterým by se na něj zasloužilo vzpomínat. ()

fugazi

Bez akce, bez nápadu, bez humoru, bez dynamiky, bez příběhu a dokonce i bez barevné postprodukce. Vybledlá nuda k posrání ... 3/10 ()

BoXBe

V žánru - mladý Spider man - tahle varianta až na pár zbytečně nedotažených CGI, nemá chybu. Marvel Entertainment na jedničku. I přes Sony a spol. 2020: Novýma očima. Permanentně chytrá akce, vtipné dialogy, dotažené scény, přiměřený humor, skvělé nápady, pořádný twist, fakt dobrý a baví mě víc než většina Marvelovek. Nebýt nostalgie a kvality druhého Spidermana od Raimiho, tohle je nejlepší Spiderman pro filmové plátno a dvojka s Garfieldem je úlet hodný zapomenutí. Top scéna v autě. Top akce na památníku (v kině), chytrý vzhled Vulture i Shocka, zábavné objevování technologií v obleku. Super. ()

KajusaK

4* slabé .. Hlavní hrdina nesympatický, Tony Stark udržoval trošku tempo.. Pár dobrých zvratů (otec, finále..) ()

mortak

Škoda, že devadesát procent filmu je středoškolská komedie s pár solidními akčními scénami. Michael Keaton je luxusní záporák, a dokáže jedním pohledem ztemnit fraškovitou rozjásanost Spideyho eskapád. Tomu sice jede pusa nepřetržitě, ale tempo celého filmu je daleko pomalejší. Alespoň že Zendaya je super krásná intoška. ()

FrankSusta

Spider-man: Homecuming je fajn oddechovka,která byla spíš jen taková nepatrné jednohubkou a malinkatým kolečkem ve velkém stroji MCU v roce 2017, kdy to ještě bylo promyšlené a nějakým způsobem chytré. A tak film i vypadá. Dokonce i jako kdyby se barvy pro MARVEL speciálně poupravily a byly mnohem světlejší než u jiných projektů. I když, ten rok to tak bylo u každé MCUovky (SG2 i Ragnarok). Je to přímočarejší film ale i tak vtipný, ,,nové'' pojetí hrdiny je zábavné a jsem vlastně i tak nějak rýád za vystřihnutí origonu a honem k akci. I když mi to trochu chybělo. In terakce mezi postavami klasicky odpovídají rodiným nebo taky i  prostě teen komediím a já se nezlobím. takový má Spider-man v podstatě být... menší komornější srandička sn párset těma efektama. I tak to z celé Hollandovi trilogie považuji za nejslabší kousek, protože není jakožo prostředník mezi dalšími filmy tak výrazný i samotnou vizuální stránkou - rozdíl mezi efekty je prakticky patrný na první zhlédnutí. Ale vlastně proč ne, sranda to je. ()

Deyw

Takovy OK..cekal sem vic..bylo to takovy sousedsky...zadny velky sceny..proste vpohode a cool spiderman..ale chtel sem neco jinyho..presto nejlepsi spiderman (asi nejspis) ()

Prometheus69

Domov to je rodina na PRVNÍM MÍSTĚ! No Tak co bych k tomu řekl... Věděl jsem do čeho jdu a co očekávat takže za mě spokojenost. Po stránce humoru slušný nadprůměr, po stránce záporáků... Marvel prostě záporáky dělat neumí... Takže taky spokojenost, čekal jsem že to bude zase banda loserů... Nadruhou stranu postava Vultora tam nebyla ani tak z toho důvodu aby to byl kdo ví jaký velký BIG BOOS... Který záporák tak uplně nebyl.. ale, nebudu spoilerovat. Ten malí incident z gravitačníma kleštěmi byla přece jen malá nehoda. ;) Včetně šaška jménem Jok..Stocker... který já nevím proč byl černoch a měl jen jednu rukavici... No úlet. Tak aspoň měl to stylové mřížkované tričko. :D Takže v pohodě... Prostě takový záporáci ze smeťáku" A to doslova. :DDDD Ale fajm, zase malí posun kupředu. Ostatně S:HC Tu není proto aby nabídnul bůh ví jaké epické bitvy, ale spíš vyspoileroval co se dá a naservíroval fandům Marvel tučné sousto příprav na poslední Avengery... Což podle mě splnil... Takže good... Tenhle Spiderman se konečně povedl, i když jsem měl trochu pocit u posledních 25 minut že se děj přesunul úplně do jiných končin.. z ÚPLNĚ JINÝM ZÁPORÁKEM. :D Ale good, inovační přístup mám rád... a ono to nakonec do sebe i docela pěkně zapadne. Ale přesto musím a to jsem ještě teď dost nasranej... ZA TEN TRAPNEJ NASÝRACÍ PODTITRULKOVEJ KONEC! To si z nás jako Marvel dělá prdel? JAKO VÁŽNĚ... TO MĚLO BÝT VTIPNÉ!!!? takže sražim... jednu hvězdu jako protest. Fakt jsem se nezasmál... člověk tam čeká až do konce jako debil... všichni už odešli a dementní SR se vám doslova vysměje jaký že to jste vlastně píčus? To je jako nějaká mířená propaganda? Nenáviďte Captaina Americu? Nebo smysl jako který v tomto? JO 3D? Jo někdy ušlo... Ale moc tam toho není. Ale bohužel, ty velký sáli hold mnooo.... O.o ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021