Že by konečně Spider-Man, který odpovídá předloze? Podle mě ano. Ani to z něj ale nedělá tom SM film. Má zas jiné neduhy. Přece jen to na mě působí až příliš hezky. Každopádně postava samotného Petera je mi tu nejsympatičtější. Snímek zapadá do MCU, kde se Spidey představil už loni v Civil War. Pomáhá mu i přítomnost Tonyho Starka a Happy Hogana. Samotný zaporák v podání Michaela Keatona je velmi originální. Přesto jeho chování místy moc nedává smysl. Nečekejte MJ, Peter tentokrát jede po Liz. Zvláštní prostor si zaslouží jeho oblek, který je neskutečně vychytaný. Celý děj dost navazuje na události prvních Avengers a Civil War. Akce tu moc není, zato humor funguje skvěle. Samotná závěrečná bitka je trochu slabší. Nemůže samozřejmě chybět ani Stan Lee. Dokonce i Pepper Pots se objeví v jedné scéně. Celkově si teda myslím, že bylo obsazení Toma Hollanda do titulní role dobrý nápad. "Já nejsem holka, jsem chlap!" :D Recenze(10.7.2017)

• Dagoussek

Kdyby film trval max hodku a půl, tak by to byl možná lepší průměr, teď ale musím hodnotit zdlouhavý nudný slabý příběh. Akce bez napětí, žádný šmrnc, bylo mě úplně jedno jak to dopadne.(28.1.2018)

Tak! konečně jsem si splnil to,co jsem tak dlouho odkládal (a odkládal bych to pravděpodobně ještě déle,pokud by se mi nestala jedna hnusná DC příhoda,kterou tu nebudu rozebírat). Takže,jde tu jednoznačně,o dosud nejlepšího Spíďu,který dosud byl natočen,ve smyslu,nejlepší uchopení postavy,jejího charakteru,jejích motivací,hlášek,z toho vyplývajícího humoru (je mu přece 15,jak to má přesně dle pův.předlohy být!), atd. Velké plus je už jen to,že jsem se nezřízeně chechtal už od začátku,a to se mi (a myslím,že nikomu),ještě u žádného předchozího pavoučího filmu...nestalo. Vyjímkou je suprový Spideyho úvod v Amazing 2. Kostým (byť od Starka,což mi prostě nesedí,protože musím zmínit důl.věc,že já miluji nejvíc jeho období comicsů 1966-80,tudíž jsou všechny novoty tohoto typu,pro mě jen těžko přijatelné),je super a zvláště mě (neptejte se mě proč),přitahovala ta červená barva. Trochu jsem si musel zpočátku zvykat na to,že Peter mluví se svým kostýmem,který mu neustále nabízel zabíjecí mód,což bylo pro mě zdrojem velké zábavy.:) A též na fakt,že se mu občas mění velikost,těch jeho ultra slavných očnic. Největší klady jsou pochopitelně jen 2,a jedná se o hl.protagonistu (kterého jsem vychválil výše) a jeho protivníka. No,a Vulture v podání Batmana:) byl prostě bezchybný a (jak přesně zmínil kolega Nevka),scéna v bytě a cesta autem na ples,byla ukázkou ryzího thrilleru v jeho krystalicky čisté podobě. Bravo! Nejvtipnější Spiderman zatím,a má i přidanou hodnotu,v podobě 2 scén,ve kterých se sice moc nezasmějete (pokud nejste blázni),zato pocítíte atmosféru hustou jak bramboračka. Na závěr k negativům,které jsou možná čistě subjektivní,ale napsat to musím. Teta May...ehm,echm,teta May,která vypadá jako Peterova matka nebo starší sestra a ze které jsem měl celý film dojem,že je jeho milenkou. Tak to mezi nimi jiskřilo. Je sice fakt,že jsem tu roztřesenou,stařičkou,neustále jeden krůček od hrobu, klasickou verzi začal trochu nesnášet už před mnoha lety,ale tentokrát to s tou omlazovací kůrou poněkud přehnala. Místo Peterova nej.přítele,tu nastupuje obtloustlý,odulý asiat,který byl docela ok,ale nikdy! nepochopím tu černou Liz,která byla s přehledem tou nejzbytečnější postavou,která kdy byla v nějakém Spiderfilmu. Proto jsem 6(!) scénáristům velmi vděčný,že ji na konci odlifrovali do Oregonu. Snad se nevrátí ve 2. Uf. A to poslední,ale nejzásadnější negativum,které zapříčinilo to,že jsem nemohl (a asi nikdy nedám) plný počet je to,že zde (na můj vkus),chybí až moc zásadních elementů,které tvoří základ Spiderverse. Nebo aspoň to tak dříve bylo. To je,jakobyste natočili Supermana bez Lois,Kentových,Perryho Whitea a Jimmyho Olsena. Je to sice křoví,ale sakra! důležité. Těmi prvky je absence,Harryho Osborna,Gwen či aspoň Mary Jane (případně obou),kterou nahradili dnes už povinnou černoškou,která je zajímavá po herecké stránce asi jako medvěd v zimním spánku. Ech. Takže výborný (přes všechny ty výtky) film o Spidermanovi,ve kterém je konečně!!! většina času zábavná/humorná/vtipná a jako bonbónek na konec,v podobě potitulkové scény,která mě dostala totálně a musel jsem si ji pustit několikrát,abych to vstřebal.:))) Pokud je pravda,že se do 2 počítá s Gwen (i když prý v podobě jakési výměnné studentky či co),tak aspoň nějaké zlepšení k mé hl.výtce. Nejvtipnější a tedy i nejlepší komentář...Nevka.:) A na úplný závěr se musím autorům vysmát,za toho jejich Flashe,který zřejmě utekl z nějakého Bollywoodského bijáku (i když je z Quatemaly) a cestou zapoměl tančit a zpívat s desítkami krásných indických nevěst a z náhlého pominutí smyslů,se přihlísil do vědeckého kroužku. To fakt celým svým brainem...nechápu. Stejně jako tu useless black Liz.(29.5.2018)

Vostrá předpremiéra už ve středu 14.20h, co bylo dál zajímavý, takže nám nejdřív pustili špatnej film - Holky na tahu, kde teda hrála Black Widdow, takže mi to zpočátku nepřišlo ani moc "divný" :o). No a pak to začalo. Popravdě, Spiderman nebude nikdy patřit mezi moje nejoblíbenější postavy, ani teď, když už kope za vopravdickej Marvel (na moji "tabuli cti" jen tak nepřibude). Je to z toho důvodu, že je to pořád určený pro mladší publikum. Jeho příběh je záživnej, ale celou dobu mě bez tak nejvíc braly scény, kde byl bok po boku s Iron Manem, nebo aspoň jeho osobním strážcem. Hlavná záporák jako docela přísnej, ale nezabíjel lidi, to samý Spider man, prostě všechny jen zmlátil nebo spoutal. Takže za celej film neumřel ani jeden člověk, což je samozřejmě skvělá zpráva, ale sakriš, Marvel má přece nastavený určitý měřítko a podle něj by měl jet všechny filmy. A né nám hodit takovejhle dětskej příběh. Iron man se tady ocitnul jen párkrát, vlastně jen tak mihnul, ale okořenil to pořádně. Tak jako tak je tohle skvělej rozjezd pro hrdinu, jehož předchozí filmy stojej za prd. Tohle vypadá, že by se mohlo konečně hnout :o). Ale Tony Stark je prostě Tony Stark :o)(6.7.2017)

Tom Holland je fajn, Michael Keaton taky, pomrkávání na Avengery, ať už v podobě Iron Mana nebo Kapitána Ameriky, jakbysmet. Jinak? V podstatě ničím nevybočující film, který občas pobaví, ale nenabízí nic originálního a světaborného.(11.7.2017)

Zase trochu jiná Marvelovka (i když to marvelovka vlastně vůbec není). Taková pohodová letní jízda, s úspěšně restartovaným pavoučím mužem ... no spíš klukem. Díky skvělému uvedení Spidermana v Avengers, jsme si nemuseli znovu projít smrtí strýčka Bena a tvůrci do nás už od začátku můžou prát úplně nový příběh. Záporáka s tváří Michaela Keatona považuji za jednoho z nejlepších z Marveláckých filmů, a to jak herecky tak i typem postavy. Naopak záverečnou "epickou" bitvu považuji za jednu z nejhorších jakou jsem v poslední době viděl. Jako by někdo dostal nůžky s pokyn "hrej si". A tak to celé nesmyslně sestříhal, bez jakéhokoliv náznaku logiky a smysl. Ale je to asi jediná kaňka na celém filmu. 78%(12.7.2017)

Tak srovnání s ikonickou Raimiho dvojkou se neubráním. Těch podobných bodů je totiž vážně hodně. Přesto mi zde chyběla nějaká dechberoucí scéna typu metro. Trajekt nemůže posloužit ani v nejmenším. Přesto vykreslení hrdiny jako takového, zde funguje výborně. Zřejmě jsme opravdu dostali nejlepšího možného představitele této role. Tobey byl vážně omyl a největší slabina celé trilogie. Dovolím si tvrdit, že kdyby Raimi měl tehdy k dispozici Hollanda, dostali bychom zřejmě nejlepší komiks ever. Nicméně tento film, i díky skvěle vykreslenému záporákovi, řadím s odřenými zády na stejnou pozici. Musel jsem se tedy na to vyspat a hledět na to trochu s odstupem. Propojení s MCU dle mého názoru funguje výborně a absence originu je taky super. Pomrkávaní směrem k DC je taky cool. Suma sumárum, je to fakt dobrý a konečně takový, jaký jsme to chtěli mít. Až teda na MJ - to je fakt špatný a snad se s tím kluci od Marvel/Sony nějak poperou.(20.7.2017)

Samozřejmě nový Spiderman je velmi zábavný a vtipný film, párkrát jsem se od srdce zasmál a záporák je ukázkový, stejně mi tam ale moc nesedělo násilné roubování k Avengers a i vzhledem k tomu, že už je to bůhvíkolikátý Spiderman v řadě, toto nebude film na který bych vzpomínal. Dobré na zabavení a jednu návštěvu kina.(21.7.2017)

Naprosto skvělé! Obzvlášť při vzpomínce na křečovité pokusy s Garfieldem, které se utápěly v křečovitosti a neschopnosti tvůrců uchopit tohoto hrdinu alespoň stravitelným způsobem. Po dlouhatánských letech trápení tu máme konečně ne dobrý, ale rovnou skvělý film, který je plný humoru, svěžesti, nápadů, často velmi solidní akce a k mému překvapení má i nápaditý scénář. Přesně tenhle impulz pavoučí muž potřeboval, nebýt zaškobrtnutí v závěru, jednalo by se rozhodně o nejlepší počin se Spideym. Potěší to o to víc, že Marvel po několika slabších kouscích vytahuje opět silnou kartu. 8/10(4.8.2017)

Určené žiakom základných škôl a nižšie. Raimiho SM stále neprekonaný.(10.8.2017)

Je fajn, že Marveláci konečně pochopili, že Spiderman je postavička hlavně pro děti. Na tohle fakt už můžou jít ve třech letech. Jinak - čekala jsem to mnohem horší, hlavně že už poněkolikáté uvidím, jak Petříka kousne ten pavouk. Moudře to vynechali a zbylý prostor přenechali špičkování s Tonym Starkem, které je kouzelné naprosto vždy. Co mě pobavilo - byl ten multikulti casting. Takto důsledně snad nebyl proveden ještě u žádného snímku nikdy v dějinách. Ale rozhodně neriskovali - Spiderman je globální hrdina par excellence.(23.8.2017)

Konečně Spiderman tak jak má být. Ukecaný jako Deadpool a přitom teenager co řeší svoje středoškolské problémy. Oblek od Iron mana navíc vtipně vyplňuje stopáž a připomíná lehce parodii na Batmana. Za mne spokojenost. Bohužel ale opět nemusím vidět znova což je u Marvelovek krom Deadpoola u mne už tak nějak standard.(29.9.2017)

Po delší době velmi povedená marvelovka. Spidey mě velice překvapil (nad jeho xtým rebootem za pár let jsem zíval). Je to lepší než s Garfieldem a možná i než s Maguirem. Herci jsou velmi sympatičtí, má to konečně vtipný humor a povedeného záporáka. Navíc to není úplně bez duše podle mustru (viz Strange a šílená dvojka Strážců). K plnému hodnocení mi tam cosi ještě chybí, nevím, jak to bude fungovat napodruhé třeba, ale jinak blockbuster na jedničku. 85%(29.9.2017)

Když už všichni bojují o záchranu světa nebo vesmíru tak si to Spiderman rozdává s malým bezvýznamným překupníkem zbraní. Tak to má být. Film jednoznačně táhne Keaton, kterému role sedí na míru. Holland je sympatický Spiderman, ale osobně nechápu proč tak brzo vyměnili Garfielda, mně sedl o něco víc. Hollandovo Spiderman je až příliš uječený, příliš dětinský, příliš "teen".(4.10.2017)

tenhleten snědej "trotl" z Grandhotel Budapešť (Tony Revolori) jako Flash?? to jako vážně??(4.10.2017)

• Herzeleid

Možná kdyby mi bylo 15, ale vážně mě to nezaujalo, ba dokonce lezlo na nervy. Je to jednoduše komedie pro puberťáky. Dvě hvězdy jen za to, že to přidalo pár střípků do Avengers světa, který zbožňuju, ale to bohužel nestačí.(6.10.2017)

"Nepřežil bych, přijít na výletě o studenta.... Dalšího." -učitel-(11.11.2017)

• grizly007

Spiderman mě nikdy moc nebavil a jelikož je tenhle ještě horší v tom, že je pouze pro děti, tak nemohu jinak než za 1*(14.11.2017)

Nejvíc jsem z toho filmu byla tedy překvapená já, jelikož jsem ho vůbec nechtěla vidět a po 10ti minutách jsem zjistila, že jsem byla opravdu blbá, že jsem ho odmítala :D :D Bavila jsem se od začátku až do konce, film mi přišel neskutečně "čistý", vtipný, jasný, skvěle herecky obsazený a hodně zajímavý :) :) Viděla jsem ho dokonce v jednom týdnu dvakrát :D Nějak nevím co k tomu více dodat - za mě prostě bomba, pohoda, není to všechno totální hepáč a jen tak dál Marvel :)(23.11.2017)

Spokojenost. Spider-Man je konečně mladý hláškující puberťák. Záporák skvělý.(9.12.2017)

Uznávám, že to je z velký části kvůli pro mě přesvědčivýmu a bezprostřednímu Hollandovi, ale mně ten film sednul parádně. Má to lehkost i vtip (přesně jak píše Ombak▼Penari), a moje očekávání předčil i scénář. Oproti ostatním Marvelovkám mi Homecaming přijde takovej až roztomilej - tou vší urputnou (a většinou marnou) snahou Parkra dostat se do společnosti těch "opravdovejch" a "dospělech" hrdinů, ale i tim, jak ten jeho boj a vymezování se probíhá i prakticky ještě pořád na tý hlavně ideový rovině (typu záchrany nebo aspoň rady starý babce atd.) dospívajícího kluka, což ostatně píše už Wysch. Interakce Holland-Downey je ale skvělá a bavila mě tak, že už jen kvůli ní si film rozhodně jednou pustim znova - a díky ní se o to víc těšim na další Avangery.(11.1.2018)