"Spiderman mlátí Avengers v bance na jedenadvacátý." Na dalšího z rodu Spidermanů jsem se docela těšil, protože dopředu signalizoval pavučinami, že mě bude chtít bavit. A snažil se docela hodně, ale bohužel mu to moc nešlo. Přesto bych chtěl tu snahu ocenit. Jinak mě daleko víc bavil padouch z donucení pan Toomes a manýry divné studentky Michelle. Na druhou stranu mě hodně štval tlustý sekretář Ned. Ten byl tak trapný, že jsem na to nedokázal zapomenout, ani když Ramones rozdupali svůj Blitzkrieg Bop. Asi jsem měl zapnutý protokol pokročilého diváka a nedokázal jsem ho vypnout.(8.3.2018)

Tak jsem včera viděl Spiderman: Homecoming ...no co k tomu říci... celkově příběh velmi dobře povedený. Šlo vidět, že Marvel se postaral o kvalitu... přesto to nemá na první dva Spidermany od S.Raimiho s T.Maguirem ... ale celkově vzato můžu tento snímek po stránce dějové pochválit... Tak stejně i mladý Holland a M.Keaton excelují ve svých rolích... jestli je něco co tomu snímku musím vytknout tak to s prominutím podělané politikaření... Hlavní hrdina běloch - ok jsme zvyknutí na takového Spidermana... ale co máme potom... jeho největší sok na střední - mladík jménem Flash byl vždy vyobrazován všude jako vysoký svalnatý sportovec, většinou americký fotbal, kteýr má více ve svalech než v mozku... nyní??? Nyní je flash indický chlapec jehož jedinou předností je to, že má bohaté rodiče...jako promiňte ale kde malinaktý ind může hrát američana se jménem Flash? Ok stane se...ale pojďme dále...největší Spideyho láska je černoška, i když ve filmu prezetováno jako napůl černoška a běloška... hmm no co už... MJ alias Mary Jane... určitě si všichni pamatujete na Kirsten Dunst (https://www.csfd.cz/tvurce/1821-kirsten-dunst/), jak líbezná slečna...postava která se tak dlouho vyobrazuje ve spidermanových komiksech...často zobrazovaná jako hnědovláska, vyjímečně jako zrzka...nyní to byla dívka, která měla prezentovat indiány či jinou skupinu... A poslední... Spideyho nejlepší kamarád... asijský mladík, pravděpdobně zastupující japonskou či činskou menšinu... Whats the F**k !!! Ne že bych měl něco proti menšinám... ale tohle je tak s prominutím ku****ky přehnaná politická korektnost, že mě nepřekvapí , když se brzy dočkáme komiksového filmu, kde jediný běloch bude záporák... 8 z 10...(12.7.2017)

Zase trochu jiná Marvelovka (i když to marvelovka vlastně vůbec není). Taková pohodová letní jízda, s úspěšně restartovaným pavoučím mužem ... no spíš klukem. Díky skvělému uvedení Spidermana v Avengers, jsme si nemuseli znovu projít smrtí strýčka Bena a tvůrci do nás už od začátku můžou prát úplně nový příběh. Záporáka s tváří Michaela Keatona považuji za jednoho z nejlepších z Marveláckých filmů, a to jak herecky tak i typem postavy. Naopak záverečnou "epickou" bitvu považuji za jednu z nejhorších jakou jsem v poslední době viděl. Jako by někdo dostal nůžky s pokyn "hrej si". A tak to celé nesmyslně sestříhal, bez jakéhokoliv náznaku logiky a smysl. Ale je to asi jediná kaňka na celém filmu. 78%(12.7.2017)

Tak srovnání s ikonickou Raimiho dvojkou se neubráním. Těch podobných bodů je totiž vážně hodně. Přesto mi zde chyběla nějaká dechberoucí scéna typu metro. Trajekt nemůže posloužit ani v nejmenším. Přesto vykreslení hrdiny jako takového, zde funguje výborně. Zřejmě jsme opravdu dostali nejlepšího možného představitele této role. Tobey byl vážně omyl a největší slabina celé trilogie. Dovolím si tvrdit, že kdyby Raimi měl tehdy k dispozici Hollanda, dostali bychom zřejmě nejlepší komiks ever. Nicméně tento film, i díky skvěle vykreslenému záporákovi, řadím s odřenými zády na stejnou pozici. Musel jsem se tedy na to vyspat a hledět na to trochu s odstupem. Propojení s MCU dle mého názoru funguje výborně a absence originu je taky super. Pomrkávaní směrem k DC je taky cool. Suma sumárum, je to fakt dobrý a konečně takový, jaký jsme to chtěli mít. Až teda na MJ - to je fakt špatný a snad se s tím kluci od Marvel/Sony nějak poperou.(20.7.2017)

Samozřejmě nový Spiderman je velmi zábavný a vtipný film, párkrát jsem se od srdce zasmál a záporák je ukázkový, stejně mi tam ale moc nesedělo násilné roubování k Avengers a i vzhledem k tomu, že už je to bůhvíkolikátý Spiderman v řadě, toto nebude film na který bych vzpomínal. Dobré na zabavení a jednu návštěvu kina.(21.7.2017)

Určené žiakom základných škôl a nižšie. Raimiho SM stále neprekonaný.(10.8.2017)

Je fajn, že Marveláci konečně pochopili, že Spiderman je postavička hlavně pro děti. Na tohle fakt už můžou jít ve třech letech. Jinak - čekala jsem to mnohem horší, hlavně že už poněkolikáté uvidím, jak Petříka kousne ten pavouk. Moudře to vynechali a zbylý prostor přenechali špičkování s Tonym Starkem, které je kouzelné naprosto vždy. Co mě pobavilo - byl ten multikulti casting. Takto důsledně snad nebyl proveden ještě u žádného snímku nikdy v dějinách. Ale rozhodně neriskovali - Spiderman je globální hrdina par excellence.(23.8.2017)

Konečně Spiderman tak jak má být. Ukecaný jako Deadpool a přitom teenager co řeší svoje středoškolské problémy. Oblek od Iron mana navíc vtipně vyplňuje stopáž a připomíná lehce parodii na Batmana. Za mne spokojenost. Bohužel ale opět nemusím vidět znova což je u Marvelovek krom Deadpoola u mne už tak nějak standard.(29.9.2017)

Když už všichni bojují o záchranu světa nebo vesmíru tak si to Spiderman rozdává s malým bezvýznamným překupníkem zbraní. Tak to má být. Film jednoznačně táhne Keaton, kterému role sedí na míru. Holland je sympatický Spiderman, ale osobně nechápu proč tak brzo vyměnili Garfielda, mně sedl o něco víc. Hollandovo Spiderman je až příliš uječený, příliš dětinský, příliš "teen".(4.10.2017)

tenhleten snědej "trotl" z Grandhotel Budapešť (Tony Revolori) jako Flash?? to jako vážně??(4.10.2017)

"Nepřežil bych, přijít na výletě o studenta.... Dalšího." -učitel-(11.11.2017)

• grizly007

Spiderman mě nikdy moc nebavil a jelikož je tenhle ještě horší v tom, že je pouze pro děti, tak nemohu jinak než za 1*(14.11.2017)

Nejvíc jsem z toho filmu byla tedy překvapená já, jelikož jsem ho vůbec nechtěla vidět a po 10ti minutách jsem zjistila, že jsem byla opravdu blbá, že jsem ho odmítala :D :D Bavila jsem se od začátku až do konce, film mi přišel neskutečně "čistý", vtipný, jasný, skvěle herecky obsazený a hodně zajímavý :) :) Viděla jsem ho dokonce v jednom týdnu dvakrát :D Nějak nevím co k tomu více dodat - za mě prostě bomba, pohoda, není to všechno totální hepáč a jen tak dál Marvel :)(23.11.2017)

Spokojenost. Spider-Man je konečně mladý hláškující puberťák. Záporák skvělý.(9.12.2017)

Uznávám, že to je z velký části kvůli pro mě přesvědčivýmu a bezprostřednímu Hollandovi, ale mně ten film sednul parádně. Má to lehkost i vtip (přesně jak píše Ombak▼Penari), a moje očekávání předčil i scénář. Oproti ostatním Marvelovkám mi Homecaming přijde takovej až roztomilej - tou vší urputnou (a většinou marnou) snahou Parkra dostat se do společnosti těch "opravdovejch" a "dospělech" hrdinů, ale i tim, jak ten jeho boj a vymezování se probíhá i prakticky ještě pořád na tý hlavně ideový rovině (typu záchrany nebo aspoň rady starý babce atd.) dospívajícího kluka, což ostatně píše už Wysch. Interakce Holland-Downey je ale skvělá a bavila mě tak, že už jen kvůli ní si film rozhodně jednou pustim znova - a díky ní se o to víc těšim na další Avangery.(11.1.2018)

Mně se původní trilogie od Raimiho líbí, nebudu na ní házet špínu. Naopak mi nesedl Webbův Spiderman. Tohle je tak někde uprostřed. Co tomu zvedá body je opět výborný Downey a převedším božský Michael Keaton. Scéna v autě před maturiťákem patří k nejlepším, co zatím Marvel stvořil.(27.2.2018)

ohromným způsobem to pro sebe krade Michael Keaton a já se ptám, kdes byl!!! Kdes byl okřídlený muži.... protože od Batmana co se vrací tě hledám, a nejlepší na světě by bylo, kdyby tě nechali vzít si ten kostým znovu a nechali ti návrat temného rytíře, škoda že ho už tak zmrvili v Batman vs superman(14.5.2018)

Taková standardní marvelovka. Povedl se humor i ladění do středoškolského Spideyho, o které se Maguireovy filmy nesnažily a v Garfieldových se to nedařilo. Záporák je na komiksovky lehký nadprůměr, jednak díky Keatonovi, jednak protože je prostě napsaný líp, než jako maniak co chce ovládnout svět. Camea výborný. Na druhou stranu akce nezaujme (a není to o měřítku) a mám problém se scenáristickou péčí o některé ženské postavy.(2.7.2017)

• Maark

Vyrazíte na Spidermana, ale celou dobu chcete, aby se objevoval Tony Stark. Ten pokaždý strhne pozornost na sebe a válcuje tak ostatní. Michael Keaton je a byl fajn, vždycky... Zbytečný film.(2.7.2017)

Zbrusu nový Spider-Man? Očekával jsem jen další díl ohrané nudy, ale díky Bohu se nic takového nestalo. Je vidět, že Marvel si jede svou novodobou linii a navazuje tak, na úspěšné taháky ve své filmografii. Hromada vtipných scén, akce i nějaká ta "romantika" - to je přesně to, jaký by měl film o pavoučím muži být. Marvel vše pozvednul na úplně jiný level. Tom Holland ukázal, že i ve svých 20 letech umí zahrát jako kdokoliv starší a zkušenější a z hlediska obsazení je jako nový Spider-Man naprosto skvělou volbou. Za mě tedy, opravdu zasloužené, 4 kule!(8.7.2017)

Nejlepší filmový Spider-Man by far, což je zajímavé protože nejakčnější scéna je podle mě záchrana na Washingtonském památníku. Navíc konečně vidíme v "MARVELovce" (zdar SONY) skvělého záporáka vyjma Lokiho.(13.7.2017)