"Spiderman mlátí Avengers v bance na jedenadvacátý." Na dalšího z rodu Spidermanů jsem se docela těšil, protože dopředu signalizoval pavučinami, že mě bude chtít bavit. A snažil se docela hodně, ale bohužel mu to moc nešlo. Přesto bych chtěl tu snahu ocenit. Jinak mě daleko víc bavil padouch z donucení pan Toomes a manýry divné studentky Michelle. Na druhou stranu mě hodně štval tlustý sekretář Ned. Ten byl tak trapný, že jsem na to nedokázal zapomenout, ani když Ramones rozdupali svůj Blitzkrieg Bop. Asi jsem měl zapnutý protokol pokročilého diváka a nedokázal jsem ho vypnout.(8.3.2018)

V Homecoming nám spajdy príblížil svoje shopnosti a ukázal aký velký potenciál ma tento mladý hrdina. Ďalšie velké plus je, že sme si konečne nemuseli prechádzať znovu a znovu smrťou strýčka Bena. Vtipkovanie mladého Parkera týnedžera bolo také ake by malo byť, a užival som si to počas celého filmu. Teším sa na ďalšie pozretie.(7.7.2017)

Dal bych normálně 3*,ale za úžasné vystoupení Jardy Bartla v kině dávám o jednu * víc(7.7.2017)

Nový spider-man který,je oproti dvou Amazing spider-man lepší a zábavnější.Michael Keaton jako vulture záporák dost dobrý,jenom škoda že neměl více prostoru ale byl dobrej.Popravdě sem čekal že, film bude nuda myslel sem si že ,herec Tom Hollad nebude nic moc ale,opak je pravdou .Marvel ví jak udělat dobrej film se všemi vtípky .A ve filmu nechyběl ani Stan Lee, ta jeho krátká scénka stojí za to vidět zase paráda.Spider-Man: Homecoming je o dost lepší než Strážci galaxie vol.2 .80%(8.7.2017)

Tak pojďme na to a srovnávat. Jako film o Spidermenovi to na jedničku a dvojku Samiho nemá. Na Amazing luxusně !!! Pokud nikdy nikdo neviděl žádný film z MCU především třetího Captaina Americku, tak si nejsem jistý jestli mu to bude dávat smysl a nebo chuť to vše zpětně dokoukat. Film samotný je oddechovka a povedená. Michael Keaton je skvělý a forek s batmanovým hlasem při vyslýchání jako pocta zábavné. Je vidět, že film je od Sony. a návrat jedné postavy nakonci filmu potěší. A lehká zápletka také. !! POZOR !! PODTITULKOVÁ SCÉNA JE A JE ... :)(8.7.2017)

Určitě lepší Spider-Man než ty dva předchozí. Je to takové hodně cool, ale celkově je to stavěné pro děti a teenagery, takže jsem se už u toho tak moc nebavil, jako kdybych byl děcko. Už jsem se prostě nedokázal s hlavním hrdinou ztotožnit a představovat si, jaké by to bylo být jako on. Alespoň že pohled na hlavní černošskou představitelku dokázal nějak zaměstnat mou dospělou fantazii.(16.7.2017)

Tak tahle marvelovka je spíš pro mladší publikum, ale asi to není úplně na škodu. Film měl jednoduchý děj i zápletku, Michael Keaton jako záporák byl fajn, člověk jeho pohnutky svým způsobem chápal, až mu i fandil. Tom Holland byl dobrej ve vážné i komické rovině. Líbilo se mi, že film hodně pracoval s prostředím střední školy, který se fakt povedlo. Parkerovo parťák Ned byl vtipnej, akorát teda indický herec v roli Flashe Thompsona mi úplně neseděl, podobně jako hodně mladá teta May (vím, Parkerovi tu je 15), ale to je spíš tím, že mám zažitý 90kový kreslený seriál, klasický komiksy a trilogii s Tobeym, dá se na to zvyknout. Efekty na universum Marvelu standardní, takový ty epický akční scény byly dvě a nechybělo cameo Stana Lee, který bylo tentokrát překvapivě brzy. Zážitek z filmu nám hodně umocnilo 4DX, který bylo fakt super a film samotný za mě 4 z 5.(18.7.2017)

Nakonec celkem dobrá jednohubka na spravení chuti po předchozích dvou, třech pavoučích filmech. Tom Holland se, stejně jako svého času Tobey, do spider-maní role opravdu hodí, tady se miss cast jako u Amazing Spider-mana fakt nekoná. Akce sice není kdoví jak peckovní, na druhou stranu neurazí. Záporák konečně za něco stojí a Keaton je po všech těch nudnejch záporácích alespoň něčím zajímavej. Příště ale chci něco lepšího, jinak tak schovívavej nebudu.(24.7.2017)

Že vás už druhej (!) restart série nenudí, je úspěch sám o sobě. Tentokrát se o kousnutí pavoukem jenom mluví a Parkerův otec nebo strýček se neobjevuje ani v dialozích, takže se jde na věc opět trochu jinak. Fakt mě bavilo, jak se dařilo každou chvíli úspěšně prodat nějakej vtípek nebo hlášku, přičemž i přesto zůstaly vážnějc míněný scény dostatečně vážný a skoky mezi akční komedií a dramatičtějšíma scénama nepůsobily nijak násilně. Peterova parťáka (Neda) se podařilo příkladně zužitkovat a Michael Keaton válel v každý svojí scéně. Akce bylo dostatek a filmařina nebo vizuál byly jako vždy u Marvelu na vysoký úrovni. Takhle nějak si představuju nenáročnou letní blockbusterovou zábavu. Kdyby dostal Keatonův záporák ještě víc prostoru a casting neobsahoval za každou cenu co nejpestřejší multikulti obsazení (MJ jako mulatka), šel bych na pět hvězd.(27.7.2017)

• Shredder

Hollanda ako Spideyho mozem, zaziaril uz v CW, ale jeho solovka sa zas tak velmi nepodarila. Ano, viem ze film bol prijaty vacsinou pozitivne, avsak to mi nebrani v pozorovani nedostatkov. Ako najvacsiu slabinu filmu vidim postavy, kladasov aj zaporakov. Zacnime najprv Peterom a jeho kumpanmi aka "Come On, It's 2017" (John Oliver/Tumblr). Miesto tradicneho Flasha mame ako sikanatora maleho smiesneho Inda, objekt lasky su dve cernosky, kde jedna predstavuje nieco ako Gwen Stacy, zatial co druha zosobnuje asi najtradicnejsi stereotyp tinedzera. Potom je tu Filipinsky partak, ktory sluzi ako comic relief v uz tak komickom filme. Ani jedna z postav nie je naozaj zaujimava, rozvedena to hlbky, alebo unikatna svojim charakterom, co vsak tvorcom nevadi, kedze vsetky mensiny su zastupene a tym si to odbili. Druha velka chyba - Sinister Six. Sony, ktore sa snazilo pretlacit Sinister Six uz v druhej casti TASM, zas tlaci na pilu a podobne ako DC sa celou silou snazi napchat vsetky postavy do jedneho filmu. Predstaveny je vsak len Vulture, ktoremu Keaton prepozical charizmu, ale akcne sceny s nim nestoja za vela. Zaroven sa objavia dalsi dvaja clenovia Shocker a Scorpion, pricom obidvaja si presli metamororfozou na cernocha a hispanca. Obidve postavy vsak boli zas len nezaujimave karikatury kriminalnikov, cize len tazko dokazu navodit hype na pripadny film so Sinister Six. Celkovo scenar je velmi slaby, akcne sceny ok, ale nic osnive a Spideyho film si (ne)prekvapivo ukradol pre seba RDJ, ktory je najviac charizmatickou postavou na plaztne a prinasa tiez intenzivne scenky, aj ked nie akcneho razu. Pre mna osobne slabsie ako bezne Marvelovky, kedze nielenze je pouzita ta ista sablona, ale este film obohatili aj o chyby, ktore so sebou prinasa Sony a preto len 2*.(1.10.2017)

Nedopilované souboje, ale jinak solidní sranda, dobrý Spidey i Parker.(3.10.2017)

Mnohem lepší než Spider man 3 a Amazing Spiderman 2- ale i tak to není žádná hitparáda. Má to slušný rozjezd a oblek Spidermana od Tonyho Starka je fakt super (i když to jde trochu proti logice), ale konec se příliš nepovedl- je to jen další Marvelovka. Celkově to cílí na podstatně mladší diváky než jsem já, ale bylo tam pár slušných (nebo i vtipných) momentů...60%(6.10.2017)

Není to vůbec špatné, nicméně mě mrzí, že i spidermana vtáhli do světa avangers... Nevím jestli není dostatečně kvalitní scénarista, ale nutně spojovat všechny superhrdiny do obřích super part mě celkem už nudí (hlavně když to postrádá příběhovou kvalitu). interakce s Tony Starkem je sice zábavná, ale měl jsem asi raději spidermana, když měl filmy solo - působilo to tak trochu víc uvěřitelnjiě a opravdověji, než splácat všechno zase dohromady. A asi protoé raději ctím Nolanův realistický až obsesivně naturilistický přístup ke všemu včetně komiksů. Jasně občas je fajn trochu upustit uzdu fantazii, ale podobných spidermanů už bylo dost, já bych chtěl něco víc charakterově hlubšího a opravdovějšího - takový Nolan styl, ale Nolan je jen jeden bohužel :(.Přesto přes všechno mě to bavilo - lepší průměr si 4 zaslouží.(6.10.2017)

Jedna z tých lepších marveloviek, kde záporák nieje len dalsi generický klon hlavného hrdinu. Čo bohužial zamrzí sú do oka bijúce scény, ktoré slúžia ako SJW agitka.(21.10.2017)

Spoilery. S veľkou mocou prichádza veľká sranda! Asi tak by mohla znieť východisková téza filmu (samozrejme trochu preháňam). Už úvodný záber (na detské kresby) nám naznačuje, že film sa bude niesť v "detskom duchu". Spiderman ako tínedžer. Čo od toho očakávať? Určite snahu zapáčiť sa detskému, respektíve tínedžerskému publiku. Film sa snaží pojať výrok "s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť" naozaj z trochu iného uhlu. Už to nie je len o tom, že sa Peter Parker stáva hrdinom, ale stáva sa predovšetkým (pseudo-zodpovedným) "dospelým". Peter Parker si chce dokázať, že už nie je len chlapec, a že už "všetko" dokáže sám. Už veľmi nepotrebuje dohľad a "barličku" v podobe dospelej osoby (Tonyho Starka), a dokáže byť rovnocenným partnerom. Učí sa, objavuje nové schopnosti obleku, pavučiny, ale keďže až tak neposlúcha, novú hračku (oblek) mu zoberú. ___ Občas mi vadila, tá takmer komediálna odľahčenosť. Vadilo mi, že Peter berie niektoré konkrétne veci ako srandu, hlavne situácie, kedy jemu (alebo aj iným ľuďom) išlo v podstate o život. Chápem, že sa to snažili tvorcovia prispôsobiť čo najviac istej vekovej skupine, ale keď potenciálne vážna, dramatická, akčná scéna, vyzerá ako zbierka vtipných skečov, tak mi to už jednoducho naozaj veľmi nesedí. ___ Je to dejovo naozaj výživný film, ale neprináša nič, až také - povedzme - odvážne. Hoci sa mi nejak veľmi nepáčil "Amazing spiderman 2", páčilo sa mi aspoň, že priniesol určitý "zvrat", odvážny krok, čo sa týka postáv - na konci zomrela Peterova priateľka. Túto scénu "Spider-Man: Homecoming" v podstate reflektuje a to v midpointe ("stred filmu", ktorý zvykne naznačovať či film skončí šťastne, alebo tragicky), lenže tu svoju milovanú zachráni. ___ Humor je podľa mňa niekedy nevhodne použitý (napr. spomínané akčné scény) a niekedy mi príde, až hraničiaci s trápnosťou. Soundtrack nevýrazný. Herci dobrý. Moment, kedy sa "antagonista" stane ešte "väčším antagonistom" (opäť) trápny. Páčil sa mi aspoň ten tvorcovský ťah, dosadiť hlavného záporaka do otcovskej role. 75%(4.11.2017)

Rozpočet_ 175 milionov dolarov // Tržby_ 879.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 28 025 304 Kč // Diváci v ČR_ 189 712 // Tržby v USA*_ 334 milionov dolarov(8.11.2017)

Ne ne, osudy dětí - popřípadě teenage hrdinové mě bavili naposledy v Kick-Asu jedničce. To je asi to co mě na novým Spíďovi bavilo nejmíň. A to jsem se po Civil War na pavouka docela těšil. Prostě se mě americkej způsob dospívání už pomalu hnusí, protože je furt to stejný v každým druhým filmu. Nicméně bych podotkl, že i tak je to o dvě třídy výše jak ten přiteplenej Spidergay od Sama Ramiho.(10.11.2017)

• El.Negros

Spidey, Spidey…kolikrát tě ještě vyrabují.... kolikrát znesvětí legendární a vtipnou předlohu, až z tebe nezbyde nic než jen seschlá pavoučí, genderově a rasově vyvážená kostřička kdesi vzadu filmové garáže ? Asi tak dlouho, co budeš svou zlatou pavučinou omotávat pubertální mozečky….. Tenhle snímek je především extrapruda, kvůli všem hyperkorektním úpravám všitých velmi násilně do scénáře. Ani Michael Keaton to nezachránil. Každý ví, jak to skonči, a že Spidey dá každému do držky, ale jde to dělat i zábavným způsobem. Bohužel žijeme v době, kdy je vše podřízeno zcela nudnému, ale všemocnému zisku. Poslední koukatený Spidey byl od Sama Raimiho, (říkejte si co chcete chlapci a děvčata).(11.11.2017)

Slušnej film. Krásně navazuje na Občanskou válku. Nová verze Spidermana je silně říznutí Ironmanem. To znamená nejen jeho přítomnost na plátně, ale i značné využívání techniky spidermanem. Je to takovej Batmano-Ironman. Nevím jak je to komiksech, ale i sítě střílí z udělátek místo ze svého těla jak bylo dříve zvykem. Film je hodně odlehčený. Zajímavé vsuvky s Antihrdinou Kapitánem Amerikou. Film nepopisuje zrod Spidermana a rovnou nás vrhá do akce proti zvyklostem posledních filmů, lidským protivníkům. Samozřejmě je zde láska a povstání hrdiny na dně. Ale Spiderman je zde zobrazen prostě jako člověk, s jeho limity (golfové hřiště) a všudypřítomnou nechtěnou destrukcí okolí. Což už je kvůli akčním efektů zvyk napříč všemi komixovkami.(11.11.2017)

Dočistá jiný Spider-man, než na kterého jsme byli v předchozích zpracováních zvyklí - teenagerovský, propojený s Marvel universe, zábavný, ale také až přehnaně "multi-kulti" (zřejmě ve snaze naplnit nějaké tupé kvóty...). Vidět "Gravity Gun z HL2" na velkém plátně byl opravdu zážitek. :) Hollandův Parker je snad ještě větší trouba než Maguireův, ale odhodlání a odvaha mu rozhodně nechybí. Tony Stark se ve filmu párkrát mihne, ale navzdory marketingové kampani je jeho role ve filmu rozsahem relativně malá (zato poměrně zásadní). Happy Hogan má na plátně možná víc prostoru než samotný Stark. Michael Keaton vlastně ani není záporák v pravém slova smyslu, spíš chlapík, který se snaží uživit svou rodinu jak se dá. Přestože se jedná o vydařený film, tak toto pojetí Spider-mana mi sedí o něco méně než dnes už klasická Raimiho verze. Ovšem Homecoming zase vyniká v jiných oblastech. 75%(12.11.2017)

"If you're nothing without the suit, then you shouldn't have it."(17.11.2017)