Spider-Man: Homecoming

• USA Spider-Man: Homecoming (více)
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

PaTeXx

Já prostě nevím... V průběhu filmu u mě převládaly pozitivní pocity, ale po konci už tak pozitivní nebyly. Měl jsem z toho fakt radost, ale pak jsem si uvědomil, že je to vesměs pořád stejná opakující-se písnička. Když vidíte v traileru Tonyho Starka, tak si automaticky řeknete, že se bude jednat o skvělý film. Ale zdání klame... Ale abych si tady pořád nestěžoval, tak musím pochválit humor a některé scény, jedna mi dokonce zvedla chlupy (Keaton a Holland v autě). Lepší průměr. ()

Gig

Většíně filmovým komkisˇum z dnešní doby chybí nadhled a lehkost. Poťešila mě hudba. Mladý Parker není ten, jakého znám z komiksů z devadesátých let. Chybí mí jeho brýle, chybí mi to, že se zabývá o vědu, že je fotograf. Jen to jeho šibalství tu je. Co mě nejvíc chxybí, je vše to co mají filmy z Tobiem, tj. instinkt pavouka. Tj. to, co jsem znal, jak se najednou zasekne, něco vycítí apd. Už vůbec nemluvím o tetičce, která není strou tetičkou z komiksů, ale takou normální tetou čtyřičátnicí... Možná je to podle novcodobých komiksů. Ale mě hold chybí, to, čemu se říká komiks, a to je to, že ten film má cítít obrazovými výjevy z příběhů o pavoučím muži. Chybí mi ta nadsázka. To, co jsem miloval na filmech od Raimiho. Stařičká tetička vystřelená di vzduchu, která se zachzytí deštníkem o okno - úrosťe vidím obrázky z komiksu. Už vˇubec nemluvím o MJ apd... Půvcodní Spider man měl vše, co mělô mít - postavy vystřižené z obrázků, charaktery z obrázků,výjevy z obrázků, hudbu, duši, nadsázku. Tafy musím ještě jednou pochválit hudební doprovod, Michela Keatna, coby bývalého Batzmana, tady si střidl známého padoucha. Chybí mi motivace hrdinů, chybí sebeironie. Komedie nebo vtipkování neznamená ještě nadhled, co komiks Spidermana má mít. Hold beru to jako mozaiku do serie filmˇu o Avangers. Ale Spidy to hold není, i když Tom Holland se snaží... ()

JollerCZE

Po chvíli mě omrzelo poslouchat neustálé ruchy T. Hollanda. Celkem pěkný CGI i hl. záporák. Vše ostatní mě ničím nezaujalo. Celkem slabý na Marvel. ()

Karlos8

Kde je starý dobrý Peter Parker? Nemůžu si pomoc, ale celé se to dalo odvyprávět za půl hodiny. Stačilo to celé sloučit a zacelit do několika málo desítek minut, které by nabídly lehký úvod, flirt, vyzkoušení všech funkcí obleku a nakonec závěrečný action. Takto se zde jednotlivé scény opakují (bitva o zbraně, povídání o důležitosti schopností, ignorace ze strany Starka). Výsledek je proto značně rozpačitý a nic neříkající. ()

DExUS

Neviem preco sa ten film nevola : "Tony Stark and his random friend" Jediny dovod preco davam 1/5 je ze to bolo jemne zabavne v momentoch kedy sa RDJ objavil na scéne. never again, SKIP.... ()

Nikolas__

Fajn. 6/10. Sorry, já prostě nemůžu dát fajn komiksárně, která ale dělá naprosto nehoráznou ostudu starým spidermenům, víc jak čtyři hvězdy. Ale Voutcher byl parádní.. ()

TonyHawk94

Lavírujem, či 3 alebo 4 hviezdičky. Kokos, veď ten film je úplne skvelý, neskutočne dobre sa naň pozerá (podobne som to pri Spider-Man filmoch zažil len pri Amazing Spidie 1 s Andrew Garfield-om, kde jednoducho tá zápletka bola brutálne pútavá), záporák má zaujímavú charizmu (no zároveň z neho cítiť aj istú realistickosti, že je to predsa len človek - Keaton skvelý btw.), aj postupný vývoj a vývin Spidie-ho, ako postavy (i Petra Parkera jakožto človeka) je veľmi dobre urobený, keď ale sú tam (pre mňa jakožto fanúšika Spider-Man-a z animovaných seriálov) také neskutočné bulls**ty, ktoré sú mi jednoducho odporné - (pozn. *SPOILERS*) MJ neni Mary-Jane, ale Michelle (WTF??!), May neni stará babka, ale taká mierna MILFka (niekto v komentároch už na toto narážal), a najmä, celý vplyv Tony Stark-a a zasadenie do prostredia MCU mi jednoducho nesedí... Nakoľko ale akcia bola solídna a na film sa mi dobre pozeralo, dávam 4. ()

blazma

Potom co se nám spidy představil v Civil War, byl tohle pro mě nejvíc očekávaný Marvel movie doposud. Nemůžu říct, že jsem zklamaný. Marvel udělal dobře, že se nejedná o opětovný origin story, který už by jsme tady měli potřetí. Naopak navazuje na události hned po zmíněném Civil War a je to prostě super. Tohle je ten Teenegerovský Spidy, kterého jsme potřebovali a Tom Holland se v této postavě fakt našel a doufám, že bude dostávat víc a víc prostoru. ()

david.babick

tak za prvé..tohle není Spiderman..Spiderman NEMÁ mluvící oblek, Spiderman NEMÁ šukatelnou tetu a Spiderman NEMÁ černou holku ! teď k těm plusům...víc než samotný Spiderman mě bavil Michael Keaton coby záporák a dokonce mě víc bavil i ten obtloustlý kámoš Ned..jako jednohubka pro děcka to ale ujde..pro správné fanoušky tu naštěstí máme Raimiho verzi :-) ()

BaronMartin

Ano, já vím. Tím, že tomuhle filmu dávám pět hvězdiček ho extrémně nadhodnocuju. Jsem si toho vědom. Ale je mi to úplně jedno. Ano, Homecoming určitě není tak dobrý jako Raimiho trilogie, nemá takovou hloubku, nemá tak komplexní příběh a není to ani z poloviny tak perfektní znázornění toho, čím je postava Spider-Mana. Ale mně je to fakt šumák :D Spider-Man: Homecoming je naprosto vynikající, neuvěřitelně zábavný snímek, na který kdykoliv se podívám, tak si ho hrozně užiju. A i když si myslím, že Raimiho první Spidey je určitě lepší film, Homecoming je pro mě osobně mnohem zábavnější a poutavější. Začal bych herci, kteří jsou skvělí. Ať už Tom Holland dostává jakýkoliv hate, hlavně od lidí, kteří vyrůstali na Maguirovi nebo Garfieldovi, podle mě je to dost super herecký cast. Já upřímně Hollanda moc nemusím, ale nemůžu popřít, že vizuálně i herecky se strašlivě hodí na Petera Parkera. Naprosto krásně dokázal prodat toho vyklepaného nerda, který jakmile navleče kostým, získa nejenom novou identitu Spider-Mana, ale i sebevědomí. Peter Parker je hrozně fajn postava, strašně snadno se do ní vžijete a dobře, rozhodně nemá tu hloubku, jakou měl Maguirův Peter a nebo třeba i Garfieldův, ale tahle inkarnace Petera a Spideyho je svěží, je příjemná a zábavná. Navíc, Peter má naprosto perfektní dynamiku s prakticky kýmkoliv. Ať už jeho taková mentorská chemie s Tonym, který je podle mě v tomto příběhu naprosto perfektní, dává smysl, že zrovna od Tonyho se Peter musí naučit věřit své civilní podobě a neupozaďovat ji za Spider-manem a celá scéna na střeše budovy, kdy Tony říká Peterovi, jak ho zklamal, je perfektní. Pak je tady Happy, který je taky výborný. Jeho vztah s Peterem, který se z Happyho otrávenosti Petem změní v regulérní přátelství je naprosto boží. A celkové trio Peter, Tony a Happy je strašně super, ať už úvodní filmeček zachycující události Civil War a následná scéna v autě, tak i finální moment na základně Avengers, to jsou neskutečně boží, příjemné a hřejivé momenty. Samozřejmě nesmím nezmínit Michaela Keatona a jeho Vultura, který je bez debat jeden z nejlepších záporáků celého MCU. Má neuvěřitelně lidské motivace, je charismatický, je výrazný, člověk s ním dokáže naprosto lehce sympatizovat. Odhalení jeho role v příběhu ke konci filmu je naprosto boží, celá scéna v Lizině domě a následná scéna v autě je naprosto fantastická, extrémně napínavá, a i finální moment a potitulková scéna ve vězení fungují a dělají z téhle postavy extrémně sympatického padoucha. Další postavy, teď myslím hlavně Peterovy spolužáky, bohužel nemají moc prostoru, což mrzí hlavně u MJ, která z nějakého nepochopitelného důvodu v tomhle filmu skoro není, i když je to v komiksech doslova jedna z nejdůležitější postav pro Petera, ale chápu, že se film zaměřuje spíš na Liz, se kterou má Peter hrozně příjemnou chemii. Samotný děj je strašně super, má hrozně moc dobrých momentů a ano, je takový dost odlehčený, ale to mi vůbec nevadilo. Taky se mi hrozně líbí, že nejde o žádnou záchranu světa ani nic podobného, ve finální bitce jde prostě jenom o loupež jednoho letadla, což se k tomuhle přízemnímu příběhu hrozně hodí. A samozřejmě, finální souboj na pláži po pádu letadla je boží, je strašně atmosférický a dost brutální. Spousta lidí si sice stěžuje, že ho Spider-Man v podstatě prohrál, ale zaprvé, o to víc je ten souboj závažnější a zadruhé, tady nešlo o to, aby ho Peter vyhrál, ale aby následně ukázal svojí povahu, když se snaží zachránit hořícího Vultura, což nejen krásně ukazuje jeho charakter, ale je to i hrozně příjemná scénka. Taky musím ocenit, že jsme přeskočili celý Spideyho origin, což je taky hrozně svěží, akorát mě mrzí, že se tu přímo neodkazuje na strejdu Bena, což, co si budem, je asi nejdůležitější postava v Peterově životě a myslím si, že aspoň jedna scéna, kde by se o něm mluvilo, tak by byla fajn. Dále, hudba Michaela Giacchina je geniální. Opravdu geniální. Giacchino je božský skladatel, jeho hudba je energetická a výrazná, jeho Spider-Manský motiv je hrozně příjemný a charismatický, naopak Vulturova znělka je nepříjemná, až děsivá. Soundtrack tohohle filmu dělá podle mě 50% dojmů z něj a je strašně skvělý. Pokud bych měl na závěr říct nějaké negativum, tak je to fakt, že tenhle film se někdy bere možná až moc lehkovážně. Na to, jak lidský má být Spider-Man a jak osobní mají být jeho filmy, tak Peter tady prakticky nikdy nepyká za jeho činy a za jeho rozhodnutí. Např. tady se rozhodne, že upřednostní Spider-Mana a zachraňování lidí před tím, aby byl na soutěži se svými spolužáky a prakticky nikdo ho za to nepokárá. Raimiho filmy, hlavně dvojka Spideyho, krásně ukázali to dilema, kdy si hlavní hrdina musí vybrat, jestli upřednostní Petera nebo Spider-Mana a kdykoliv tohle rozhodnutí udělal, ta druhá stránka jeho života prostě trpěla. A to tady není moc dobře znázorněné. Taky musím říct, že někteří ikoničtí záporáci jsou zde hodně nevyužití, ať už Shocker, Prowler nebo třeba Scorpion, kteří zde mají minimum prostoru. Kromě toho je ale Homecoming úplně božský film. Ano, není to tak hluboké a komplexní jako Raimi, ale je to hrozně příjemný a svěží Spider-Manovský dobrodružství, který má strašně fajn příběh, skvělého záporáka, božský soundtrack a kupu strašně příjemných momentů a scén. Na Homecoming se vždycky rád podívám a i když si nemyslím, že je to tak skvělý film, jako třeba Raimiovky, hlavně kvůli té zábavnosti a příjemnosti mu dávám těch 5 hvězd :D Strašně příjemný, svěží a zábavný Spider-Manovský film, který možná není perfektní, ale já si ho pokaždé sakra užívám. Hodnocení: 80% () (méně) (více)

Ereniss

Jakože jsem od toho vůbec nic nečekala, neboť je těch Spidermanů už tolik, tak mě to upřímně dost pobavilo a příjemně překvapilo. Líbí se mi tahle verze už jen proto, že je to fakt vtipný (nebo mám ráda blbej humor, no), a je to propojené s Avangers. Tony Stark tam byla malá třešnička, a tu vždycky ráda ochutnám. ()

JenYu

Film mi úplně nesedl svojí formou (myslím, že se dalo uvedení Spider-Mana uchopit přitažlivěji), ale Tom Holland je obrovský sympaťák, který film táhne na bedrech jako opravdový superhrdina. Dějový zvrat před školní diskotékou mi vyrazil dech a scéna v autě po té byla skvěle zahraná. Zároveň ale oceňuji, že Marvel neukazuje jen neporazitelné hrdiny - tady jsem se o Spider-Mana skutečně bála (zavalený betonovou zdí) a říkala si, jak to jen (v té své teplákovce) zvládne. Slušný rozjezd, ale dvojka je lepší. ()

megajalec

Najväčšie sklamanie v Marvel. Po tom, ako skvele naskočil Spiderman do Občianskej vojny som mal veľké očakávania. Dostal sa mi plytký a najmä detský príbeh o tínedžerovi, ktorý chce za každú cenu zachraňovať svet. Až je to otravné. Film vyšumí rýchlo z hlavy, žiadna zapamätateľná stopa. ()

cerdax2

Na muj vkus prilis americke pojednani pubertalniho spider-boy / spider-man(a) neustalou snahou dokazovat, ze jsem lepsi nez druzi na ukor soudnosti a selskeho rozumu. 55% ()

Třetí Deadpool zůstane sprostý

29.04.2022

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021