Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *****

  CITÁT - Tma je tu zcela záměrně......... Příjemný příběh plný krásných barev a skvělých hereckých výkonů. Hlavně dialogy jsou ostré jako břitva. Například ten okolo 18 minuty. Hudební doprovod je sice trochu "uječený" (housle), ale do příběhu se hodí a jako celek to funguje. CITÁT - Obraz, který vytvoříte není z barev, tak z čeho (Mluví se o foťáku)(25.5.2015)

 • campix
  **

  Řekl bych, že pro průměrného diváka a především diváka, který nemá své pole zájmu v historii umění, je Mr. Turner téměř nekoukatelnou záležitostí. A může za to především rozvláklý a nezajímavý děj, který se táhne zhruba dvě a půl hodinovou stopáží. Problémem je také, že podle mého názoru nebyl Turner až tak zajímavou osobností. Rozhodně byl lehce výstřední, ale v 18. století znamenalo výstřední téměř cokoliv. Malíř z ranku, kterých bylo v dané době desítky ne li stovky. Ani nemá cenu rozebírat dobovou výpravu nebo kostýmy, jelikož ta vás u filmu rozhodně neudrží a tím kdo by vás uhranul nebude ani věčně nesrozumitelně mručící Timothy Spall v hlavní roli.(12.2.2015)

 • Marigold
  ****

  Stařecky nabručený biják s roztomile sentimentálním podtextem umělce, který pomalu opouští milovaný a nepochopený svět. Postavit dvě a půl hodiny biografie na postavě malíře, který bořil formy, ale jinak většinu času jenom naštvaně mručel a občas pohejtoval snaživé kolegy, je brilantní a Leigh se ho drží až do konce důsledně. Navíc je Mr. Turner film nesmírně vtipný a nakažlivě žlučovitý k figurám, které Turner nenávidí. To ale neznamená, že všechny scény jsou tak jiskřivé jako třeba kroužení kamery a Turnera po galerii. Film občas trochu příliš upadá do své uzavřené letory. Jenže Timothy se postará o to, aby člověk nikdy nezaSpall. Jeho podivín, který k bouření emocí používá výhradně plátno, na něž fluše jako kůň a nanáší zbytky od oběda, je jednoduše dojemný. Nemohu si pomoct, ale vidím v tom i kus autobiografie Leigha. Vizuál je svým důrazem na protisvětlo a červánky krásný, ale ne manýristický. Slunce je bůh a světlo mystérium. Humph.(25.3.2015)

 • misterz
  ***

  Nemôžem tvrdiť, že by Mr. Turner nemal zaujímavý život, ale film ako celok ma nenadchol tak, ako som čakal, myslím, že po režisérskej stránke to išlo natočiť s väčším driveom a s väčšou pútavosťou. Veľa vecí je tu len naznačených a povrchne odbitých, tiež to chcelo pridať na konfliktných situáciách, ktorých mal Mr. Turner počas svojho neobyčajne bohatého života viac než dosť, určite si bolo z čoho vyberať. Na druhú stranu oceňujem historickú rigoróznosť a najmä fantastického T. Spalla, ktorý sa pre takéto postavy na prvý pohľad mizantropických a mrzutých dedkov priam narodil. Nikto na svete by túto rolu nezvládol zahrať lepšie ako on, klobúk dole. 65/100(13.5.2016)

 • maddy
  **

  Objektívne nebude Mr. Turner vyslovene zle natočený film. Subjektívne som však už dlhú, veľmi dlhú dobu nevidel film, ktorý by ma tak iritoval. Veď tu nie je jedna sympatická postava, každý buď nezrozumiteľne mrmle pomedzi zuby, kričí, má podivný jazykový prejav, chodí naštvaný alebo minimálne pôsobí neatraktívne a tak sa buď mračí alebo má nejakú inú vadu (krivé zuby, oči a podobne). A to neplatí len o hlavnej postave Mr. Turnera v podobne Timothyho Spalla, ktorého herecký prejav možno bol dôveryhodný, ale mňa to jeho vrčanie a nechutné pľuvanie na obrazy permanentne znechucovalo. Problémom bude to, že samotný Turner ani nebol kto vie akou zaujímavou osobnosťou o ktorej by sa dali točiť strhujúce biografie. Väčšinu času sa tu tak chodí z miestnosti do miestnosti, občas niečo namaľuje, do toho prídu otravné postavy (napr. ex-manželka s dcérami) a celé dve a pol hodiny sú neskutočne rozťahané, bez výrazného deja, bez jedinej emócie (pokiaľ nepočítam tú nechuť). Neviem, skutočne neviem čím by mohol Mr. Turner potešiť bežného diváka v tejto podobe v akej je. Pokiaľ niekto nie je fanatickým študentom britského umenia, tak mu asi nič neponúkne. CELKOVO: 2* (4/10)(27.3.2015)

 • - Natáčelo se ve Velké Británii v lokalitách Kingsand, Watford, Londýn a Suffolk. (Terva)

 • - Timothy Spall obdržel na 67. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepšího herce. (P. J. D.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace