Duch žraloka (TV film)

Ghost Shark

Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 85 min

• Terezasch

Pro mě skutečné utrpení. Kamarád se mi snažil namluvit, že je to prý sranda. Z čehož jsem usoudila, že má velmi zvláštní smysl pro humor. Do srandy to má daleko. Směšné to tedy je, ale nikoli vtipné. Dávejte si pozor, ať nespadnete hlavou do plastového kbelíku. Mohl by v něm totiž číhat duch žraloka, a rozemlít vás na kaši.(14.9.2014)

• Tommassi3

"Potřebujeme důkaz, že nejsme cvoci !!" - "Jo, a proto jdeme za tím největším cvokem ve městě ?? To si radši půjdu sednout na to elektrický křeslo.." ;) Nabízí se otázka, proč vlastně se dnes točí tolik žraločích hororů, přičemž pro odpověď související především s jejich minimálními výrobními náklady nemusíme chodit příliš daleko.. Žraločích hororů už by se dnes jeden snad ani nedopočítal, a nutno říci, že zejména těch špatných, mezi něž samozřejmě patří i tahle syfácká perla, s níž přišel céčkař Griff Fur(s)t(dokolatosamé), který si s ekohorory už svoje možnosti zkoušel několikrát, a tak zákonitě dřív nebo později muselo dojít i právě na žraloky.. Mohl to být pouze vůbec se vážně neberoucí průser, kdyby ovšem Furst nedostal scénář z rukou Paula Birketta, který se často tváří jako továrna na originální, leč neskutečně absurdní, nápady.. Jen mě občas v souvislosti s ním napadá, proč si vlastně v sobě nenajde kousek odvahy napsat něco seriózního.. Fosforeskující průsvitný žralok se dokáže zjevit naprosto kdekoliv, kde se vůbec vyskytuje kapka vody, a to jakékoliv, a tak útočí nejen z moře, ale i z kýble, z umyvadla či dokonce z kelímku s pitnou vodou, a požírá úplně vše, co mu přijde do cesty, od nesympatických buranů až po děcka na tobogánu.. Zní to jistě příšerně nablble, ale v reálu tahle podívaná platí ve své příšerně nablblé neumětelskosti plné koziček, vysvalených dřeváků, byť tentokrát sympaticky uvidíte i typické americké otyloně, dementních dialogů a k pláči směšnému CGI za vpravdě vesmírnou zábavičku, kterou prostě ocení jen skutečný fanoušek überbraku.. Škoda, že to finále Birkett poměrně dost odflákl, protože když už vás nenapadne na žraločího ducha volat Ghostbusters, mohl se tu zjevit alespoň do ruda rozčilený fosforeskující Steven Spielberg, aby všechny do jednoho do krve zlískal scénářem k prvním Čelistem..;)(24.10.2015)

žraloci jsou v tomto ''vele díle'' všude! nejen v moři ale i v kalužích, padají z nebe v dešti, ukrývají se v kýblech s vodou a dokonce i ve vodovodních trubkách a kelímcích na pití! opravdu musím dodávat víc? já myslím že ne. děkuji lidem kteří takové šílenosti s nadšením točí! bez nich by byl svět filmu o mnoho nudnějším místem.(8.7.2014)

• ricci.s

Celkom by ma zaujímalo, kedy Syfy nechá tých úbohých žralokov na pokoji, lebo až na pár vtipných a celkom podarených výnimiek je to jeden prúser za druhým. Tentokrát je tu fosforeskujúci, priesvitný žraločí duch, aké originálne. Neviem, čo sprdnúť skôr, ale vlastne som to aj čakal. "Objektívne" by som tomu dal odpad, pretože ten film je natoľko idiotský, že ani nestojí za nejaký komentár. Ale odhryznutá hlava letiaca priamo do fľaše či utekajúce detské telíčka prehryznuté napoly (plus ešte ďalšie 2-3 scénky) mi privodili taký záchvat smiechu, že tomu tú subjektívnu jednu hviezdu dať musím. Ináč úplná kokotina, ktorú dokáže dopozerať do konca len ten, kto TOTÁLNE vypne mozog. V opačnom prípade nepozerateľné.(24.8.2013)

Ten začátek mě úplně rozsekal! Ten granát a ta Chilly omáčka! XD Žraločí duch! No to snad není možný... Taková originalita myšlená vážně! :DDD Což se bohužel nedá říci o českém překladu názvu.... -_- Jinak to není tak špatné... a tupé jak tu všichni hateři píšou. Navíc to má jedno z nejroztomilejších GORE co jsem kdy ve filmu viděl! :D Závěrečná Myšlenka... Asi mu moc nezáleželo na velikosti kaluže což? :)(29.7.2016)

• - Thomas Vitale, jeden z šéfů televize SyFy, řekl, že myšlenka o vraždícím žraločím duchu pochází od jeho sedmileté dcery. (JP84)