Duch žraloka (TV film)

Ghost Shark

Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 85 min

• Tommassi3

"Potřebujeme důkaz, že nejsme cvoci !!" - "Jo, a proto jdeme za tím největším cvokem ve městě ?? To si radši půjdu sednout na to elektrický křeslo.." ;) Nabízí se otázka, proč vlastně se dnes točí tolik žraločích hororů, přičemž pro odpověď související především s jejich minimálními výrobními náklady nemusíme chodit příliš daleko.. Žraločích hororů už by se dnes jeden snad ani nedopočítal, a nutno říci, že zejména těch špatných, mezi něž samozřejmě patří i tahle syfácká perla, s níž přišel céčkař Griff Fur(s)t(dokolatosamé), který si s ekohorory už svoje možnosti zkoušel několikrát, a tak zákonitě dřív nebo později muselo dojít i právě na žraloky.. Mohl to být pouze vůbec se vážně neberoucí průser, kdyby ovšem Furst nedostal scénář z rukou Paula Birketta, který se často tváří jako továrna na originální, leč neskutečně absurdní, nápady.. Jen mě občas v souvislosti s ním napadá, proč si vlastně v sobě nenajde kousek odvahy napsat něco seriózního.. Fosforeskující průsvitný žralok se dokáže zjevit naprosto kdekoliv, kde se vůbec vyskytuje kapka vody, a to jakékoliv, a tak útočí nejen z moře, ale i z kýble, z umyvadla či dokonce z kelímku s pitnou vodou, a požírá úplně vše, co mu přijde do cesty, od nesympatických buranů až po děcka na tobogánu.. Zní to jistě příšerně nablble, ale v reálu tahle podívaná platí ve své příšerně nablblé neumětelskosti plné koziček, vysvalených dřeváků, byť tentokrát sympaticky uvidíte i typické americké otyloně, dementních dialogů a k pláči směšnému CGI za vpravdě vesmírnou zábavičku, kterou prostě ocení jen skutečný fanoušek überbraku.. Škoda, že to finále Birkett poměrně dost odflákl, protože když už vás nenapadne na žraločího ducha volat Ghostbusters, mohl se tu zjevit alespoň do ruda rozčilený fosforeskující Steven Spielberg, aby všechny do jednoho do krve zlískal scénářem k prvním Čelistem..;)(24.10.2015)

• michalle9

Po přepínání kanálů kdy jsem se ''zasekl'' na žraloku zabijákovi jsem jako první scénu viděl tu na policejní stanici kdy žralok ''vyleze'' z toho strážníka a potom se rozplyne... Prostě co to sakra? :D naprostá slátanina která si ale ani na nic víc nehraje... Od filmu který se jmenuje Duch žraloka se taky nedá nic víc čekat...(29.7.2016)

• numan

A pak že zvířata nemají duši!!! Strhující akční film a jedna z mnoha variací na Špilberkovy Žuby (neboli Jaws) vskutku stojí za shlédnutí. Běsnící duch paryby útočí na nic netušící oběti nejen ze soukromého bazénu, ale dokonce i z vany, z hajzlu, z hydrantu nebo i z kýblu se saponátem!!! Senzační dílo dotváří k naprosté dokonalosti český dabing, v němž o5 čtyřicátníci mluví adolescenty a též v něm excelují samé neznámé neoposlouchané hlasy, které vůbec neslyšíte v každém druhém filmu a seriálu - Vojtěch Hájek (latinoameričan), Jan Maxián (černoch) nebo Michal Jagelka (dvoumetrákový chlapeček). Sice to není až tak boží komédie jako http://www.csfd.cz/film/343017-zralokonado/, ale i tak.... morda! Hvězdičkováním odmítám hodnotit, protože sice vím, že je to strašlivá sračka, ale moc jsem se u ní pobavil. B-))))(1.3.2014)

• Godhaj

,,Teda, to bude macek! Dává mi pěkně do těla.“ Když už byli žraloci i v písku a v tornádech, je jasné, že je potřeba přinést do dalších filmů trochu scénáristické inovace. Žralok ve formě ducha je na to ideální, teda pokud se jedná o céčkový film. Což tenhle skutečně je. V tomto filmu se žralok dokáže zjevit i ve sklence vody či vodovodní hadici. To ale nemíním jako kritiku, naopak takováto šílená originalita se mi líbí. Bohužel je snůška neotřelých nápadů obalena amatérským zpracováním. Herci jsou veskrze nesympatičtí a příběh je složen ze samého pobíhání sem a tam a jako výplň slouží mentorování o jakémsi vodoo prokletí nebo něco takového. A to je bohužel nuda, což u žraločích filmů nesnáším.(25.10.2016)

• SOLOM.

No ty kráso, nestačil jsem zírat co zase SyFy vypustili do světa. „Haló rybko, rybko“… Upřímně mi už poslední dobou začali všechny ty filmy o žralocích lézt krkem, protože scénáristi začínají vymýšlet jednu větší kravinu za druhou. Ani ve snu by mě ovšem nenapadlo, že se někomu může zrodit v hlavě šílená myšlenka, že by mohl zabíjet duch (žraločí). To tu vážně ještě nebylo a myslím si, že ve stupiditě už to snad ani nic nepřekoná. No možná dvojka, která by měla spatřit světlo světa letošní rok. Proto jsem očekával další průser (a on opravdu nastal), ale kupodivu jsem tu narazil i na několik zábavných okamžiků. Sledovat všechny ty komické vraždy a digitální efekty vážně stálo za to. Jako horor to stojí za hovno, ale pro zasmání dobré. Asi nejvíc se mi ovšem líbily představitelky sesterského dua..(více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/ghost-shark-2013.html )(26.1.2014)

• - Thomas Vitale, jeden z šéfů televize SyFy, řekl, že myšlenka o vraždícím žraločím duchu pochází od jeho sedmileté dcery. (JP84)