Reklama

Reklama

Útěk na svobodu

  • Kanada Breakout (více)

Obsahy(1)

Jack Damson, otec sedmnáctileté Jen a o pár let mladšího Mikeyho, bojuje v Kanadě s přáteli proti kácení lesů v chráněné oblasti. Při potyčce během rvačky v lese nešťastnou náhodou zraní jednoho muže a skončí ve vězení. Nechce však nečinně sedět a koukat, co se děje. Když začne těžařská firma jednat s vládou o získání další půdy, potřebuje k tomu Jacka jako poradce, aby si vylepšila svůj obraz mezi lidmi, a tak se ho rozhodnou z vězení dostat. Jack souhlasí, protože v tom vidí příležitost, jak něco dokázat. Mezitím se podaří zločinci Tommymu Baxterovi dostat z ústavu svého duševně nemocného bratra Kennyho a jedou začít nový život do Kanady. Když se cestou zastaví v obchodě a prodavač urazí Kennyho, Tommy prodavače brutálně ubije. Tajně přejedou hranice a dorazí do odlehlé chatky, kde se usadí. Dojde však k nedorozumění s majitelem chatky a Tommy majitele zastřelí. Vraždu viděli Jen a Mikey, kteří poblíž táboří s rodinným přítelem. Tommy se přes nesouhlas Kennyho rozhodne, že to musí vyřešit a nepohodlných svědků se zbavit. Rodinného přítele Chucka Tommy mučí a děti ve strachu utíkají lesem... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Terva 

všechny recenze uživatele

Produkci filmu dělal Brendan Fraser. Trochu mi tu unikala logika Jack je ekologický aktivista, je obviněn za napadení lesního dělníka , který kácel stromy a teď si odpykává trest ve vězení a přesto ho pošlou do lesa pracovat se dřevem a ještě mu daj do ruky motorovou pilu - to nechápu. CITÁT - Ty se nemlouváš, ty máš jen strach..................... No vlastně celkově mi děj připadá podivný a postavený na hlavu. Nějak jsem se u toho lesního hledání nudil. Jediné co se dá jsou nádherné přírodní záběry. CITÁT - Mám pocit, že je zase mrtvej.................. Je to určitě stupidně natočený a velký podíl na tom má scénář. Ke konci příběhu jsem se už jen smál. To nešlo vydržet. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Nevím, kdy naposledy jsem viděl film, který by měl tak jednoduchou zápletku a přitom tak neskutečně přeplácaný děj. Tolik postav, jejichž příchod na scénu je většinou nelogický nebo náhodný. A přitom je to jenom o tom, jak se skupina lidí snaží utéct před dvěma magory. Nic nového, jen se to snaží být neskutečně zamotané. Fraser a Purcell selhávají hlavně v akčních scénách. Ne, že by to jinak byla nějaká velká sláva. Ach jo. Poslední dobou vídám až moc podobných filmů, které stojí za... však víte. ()

Reklama

zolo23 

všechny recenze uživatele

Ja len dúfam, že sa Brendan nevydá touto cestou, pretože by ho bola škoda. Produkovať vlastný film a náležite si v ňom zahrať je síce pekné ,ale pekné nie je to keď ide o taký amatérsky brak. V prvej tretine je to nehorázne zle zostrihané, doslova chaotické a nesúrodé. Nad pointou celého filmu som krútil hlavou a nechápal som či to scenárista myslel vážne. Postavu Kennyho a jeho vyvolávanie "matke" pochopím, ale nepochopím TO, keď na týchto scénach stojí celý film. To hodnotenie som trochu prehnal, ale je to len kvôli Fraserovi, ktorého mám docela rád a držím mu palce, aby nešiel dole vodou ako napr. Sizemore alebo Madsen.... ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Brrrrrr! To bylo hrozné! Až se skoro sám sobě divím, že jsem na to vydržel koukat až do dvou ráno. Scénář samozřejmě fraška, hovadin jak hub po dešti, Brendan Fraser tradičně komicky špatný (mnohdy vypadá jako maska), Purcell opětovně šíleně nevýrazný a celkově není o co stát. Ostatně film, ve kterém je největším kladem psychicky narušený "telefonista" Ethan Suplee, asi nemůže být dobrý. Stokrát provařený motiv boje o přežití v nehostinných, tentokrát kanadských lesích je podán sterilně, bez špetky invence či dramatických chvilek. Chyběli jen ti agresivní, zkažení a perverzní Jižané - ale konfederační vlajka se tam i tak mihne. Hluboce podprůměrné "céčko". 2/10! ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Príbeh? Dobrý! Obsadenie? Dobré! Ubiehalo to? Ano! Obsahovalo to nepochopitelné situácie, na ktoré sme u kanadských filmoch zvyknutý? Ano! Tak potom kde je problem? Že je to len ďalšie akčné B-čko, orientačný beh lesom, neobmedzené množstvo nábojov a dobro porážajúce zlo. Ale čakal snáď niekto niečo iné? 2 z 5 ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • V 68. minutě se Jack (Brendan Fraser) snaží dohonit syna, který stojí na kopci a ohlíží se za Jackem. Při záběru na Jacka, který se snaží dostat na kopec, je poté možné všimnout si další osoby, patrně člena štábu, který měl herci pomoci do svahu. (J.A.K.)

Reklama

Reklama