Útěk na svobodu

Prenasledovaní v divočine

Akční / Thriller

Kanada, 2013, 90 min

• zolo23

Ja len dúfam, že sa Brendan nevydá touto cestou, pretože by ho bola škoda. Produkovať vlastný film a náležite si v ňom zahrať je síce pekné ,ale pekné nie je to keď ide o taký amatérsky brak. V prvej tretine je to nehorázne zle zostrihané, doslova chaotické a nesúrodé. Nad pointou celého filmu som krútil hlavou a nechápal som či to scenárista myslel vážne. Postavu Kennyho a jeho vyvolávanie "matke" pochopím, ale nepochopím TO, keď na týchto scénach stojí celý film. To hodnotenie som trochu prehnal, ale je to len kvôli Fraserovi, ktorého mám docela rád a držím mu palce, aby nešiel dole vodou ako napr. Sizemore alebo Madsen....(22.10.2013)

• Johnny.ARN

Príbeh? Dobrý! Obsadenie? Dobré! Ubiehalo to? Ano! Obsahovalo to nepochopitelné situácie, na ktoré sme u kanadských filmoch zvyknutý? Ano! Tak potom kde je problem? Že je to len ďalšie akčné B-čko, orientačný beh lesom, neobmedzené množstvo nábojov a dobro porážajúce zlo. Ale čakal snáď niekto niečo iné? 2 z 5(30.8.2018)

• Georgex

Kanadský thriller na stokrát omílané téma dopadl hůře než jsem čekal, a to jsem ani přílišná očekávání neměl. Popravdě mě k tomuto filmu přivedlo poměrně zvučné herecké obsazení, včele s Brendanem Fraserem. Nicméně je to právě on, kdo tento film sráží ještě více směrem k filmovému dnu, jelikož jeho výkon je opravdu otřesný. Druhým stimulem je otřesný scénář a dokonale nezvládnutá režie. Nejde ani tak o to, že tento rádoby thriller postrádá jakoukoliv špetku originality, bohužel on má ještě tak hloupý a nedomyšlený příběh, že nechápu, jak na to po přečtení scénáře mohli herci kývnout. Děj přeskakuje od jedné nelogické scény k druhé, a když už si myslíte, že horší to být nemůže, dokoná to nejhloupější konec, co jsem v poslední době viděl. Film tak bohužel selhává téměř po všech stránkách a jediné, co ho drží v mezích snesitelnosti jsou poměrně zdařilé výkony Dominica Purcella a Ethana Supleeho. Toto se Kanaďanům opravdu nepovedlo. Moje hodnocení 25%.(1.12.2013)

Na myšlienku záchrany rodiny je natočených veľa kriminálnych drám, táto je jedna z nich. Oceňujem dobrý herecký výkon Brendana Frasera. V úlohe otca zachráni svoje 2 deti pred vraždiacim kriminálnikom. Kiež by boli aj v skutočnosti otcovia hrdinami, ktorí budú schopní v ťažkej situácii obetovať pre rodinu aj svoj život.(12.2.2018)

Dva zločinci se snaží chytit dvě děti, kteří se náhodně stali svědky vraždy. A vše se odehrává někde v přírodní rezervaci. Spíše televizní akční thriller, ale dá se říci, že ne vcelku zase až tak hrozný. Děj se veze v jednoduchosti a byť zpočátku vypadá spíše jako ekothriller, vše se nakonec rázem změní. Chvílemi to dokonce připomene snímek z roku 1994 ¨Divoká řeka´. A máme tu dvě hvězdy. Brendana Frasera v roli ochránce přírody a otce rodiny, který se dostane do vězení a jako trest dostane dřevorubeckou práci v lese. Pro ekologického aktivistu vskutku tvrdý trest. A na druhé straně barikády Dominica Purcella, pro kterého je záporná role doslova hereckým koncertem. Viditelně si to vychutnal. Příběh má i přes tu svou jednoduchost a v mnohém hlavně nelogičnost své napětí a ať se to někomu líbí nebo ne, zaujmout umí.(20.8.2018)

• - V 68. minutě se Jack (Brendan Fraser) snaží dohonit syna, který stojí na kopci a ohlíží se za Jackem. Při záběru na Jacka, který se snaží dostat na kopec, je poté možné všimnout si další osoby, patrně člena štábu, který měl herci pomoci do svahu. (J.A.K.)