Útěk na svobodu

Prenasledovaní v divočine

Akční / Thriller

Kanada, 2013, 90 min

• Georgex

Kanadský thriller na stokrát omílané téma dopadl hůře než jsem čekal, a to jsem ani přílišná očekávání neměl. Popravdě mě k tomuto filmu přivedlo poměrně zvučné herecké obsazení, včele s Brendanem Fraserem. Nicméně je to právě on, kdo tento film sráží ještě více směrem k filmovému dnu, jelikož jeho výkon je opravdu otřesný. Druhým stimulem je otřesný scénář a dokonale nezvládnutá režie. Nejde ani tak o to, že tento rádoby thriller postrádá jakoukoliv špetku originality, bohužel on má ještě tak hloupý a nedomyšlený příběh, že nechápu, jak na to po přečtení scénáře mohli herci kývnout. Děj přeskakuje od jedné nelogické scény k druhé, a když už si myslíte, že horší to být nemůže, dokoná to nejhloupější konec, co jsem v poslední době viděl. Film tak bohužel selhává téměř po všech stránkách a jediné, co ho drží v mezích snesitelnosti jsou poměrně zdařilé výkony Dominica Purcella a Ethana Supleeho. Toto se Kanaďanům opravdu nepovedlo. Moje hodnocení 25%.(1.12.2013)

• Terva

Produkci filmu dělal Brendan Fraser. Trochu mi tu unikala logika Jack je ekologický aktivista, je obviněn za napadení lesního dělníka , který kácel stromy a teď si odpykává trest ve vězení a přesto ho pošlou do lesa pracovat se dřevem a ještě mu daj do ruky motorovou pilu - to nechápu. CITÁT - Ty se nemlouváš, ty máš jen strach..................... No vlastně celkově mi děj připadá podivný a postavený na hlavu. Nějak jsem se u toho lesního hledání nudil. Jediné co se dá jsou nádherné přírodní záběry. CITÁT - Mám pocit, že je zase mrtvej.................. Je to určitě stupidně natočený a velký podíl na tom má scénář. Ke konci příběhu jsem se už jen smál. To nešlo vydržet.(15.3.2014)

• Kosmik 1

Přátelé tak v tomto filmu je tolik nemožných a nelogických pitomostí, že by na to měli udělat novou kategorii pro oscary. Pak by totiž tahle parodie na akční film získala jednoznačně první místo. Šíleně jsem se u toho nasmál, bohužel to ale nebylo úmyslem tvůrců, i tak ale za to tu jednu hvězdu udělím. Jinak je to ale samozřejmě na odpad, nehledě na obsazení, či záběry přírody. Tady totiž nefunguje naprosto nic. 20%(10.9.2014)

• Daryl.Dixon

Několik zásad pro přežití v lese, když vás pronásleduje nějaký lump: Tak za prvé, pokud utíkáte, tak neustále něco křičte na celé kolo, je pravděpodobné, že vás pak nenajde. Za druhé, když utíkáte, snažte se neustále o něco zakopávat, někam padat, nebo šlapat do pastí na medvědy, což ho určitě zmate a možná si řekne, co bych je honil, když si takto ubližují sami. Za třetí, když je někdo na vaší straně, tak se ho zbavte, nebo mu něco udělejte, protože jinak hrozí, že ho zastřelí odstřelovačkou ten lump, který sice celou dobu má stejně přesnou trefu, jako ožrala po 16-ti pivech při čůrání do pisoáru, ale tentokrát zaručeně nemine. Za čtvrté, pokud se dostanete k nějaké střelné zbrani, tak jí hned zahoďte a vezměte si raději účinnější zbraň, jako třeba kamen nebo klacek. A pátá a nejdůležitější zásada: pokud se vám podaří nějakým způsobem zneškodnit lumpa, třeba ho omráčit nebo bodnout, tak ho v žádném případě nedorážejte, ale raději utíkejte, aby vás mohl po tom, co se probere, zase pronásledovat. A když mu tam přitom ještě necháte svou zbraň, tak je to úplně nejlepší, protože při útěku by to byla pro vás hrozná zátěž. Tak doufám, že vám moje rady pomohou k přežití, ale jestli o nich bezdůvodně pochybujete, tak se podívejte na tento film a dáte mi za pravdu.(22.6.2014)

• TommyDiamond

Film odehrávající se na sto metrech čtverečných, kde probíhá nesmyslné nahánění tří lidí (1 dospělý+2 děti). Klika, že hlavní padouch netrefí se sniperkou na padesát čísel ani slona a vždy, když už by naše milé dítka může lapit, tak se nesmyslně zaráží. V tom se kdesi jako anděl spásy objeví Brendan Fraser, aby své děti zachránil.... Celé to působí jako jeden velký kýč, který končí očekávaným happyendem.....(16.12.2013)

• - V 68. minutě se Jack (Brendan Fraser) snaží dohonit syna, který stojí na kopci a ohlíží se za Jackem. Při záběru na Jacka, který se snaží dostat na kopec, je poté možné všimnout si další osoby, patrně člena štábu, který měl herci pomoci do svahu. (J.A.K.)