Poker Night

Poker Night

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / USA, 2014, 104 min

Tak tahle Pokerová noc mě bavila. Inspiraci sice nepopře v jiných příbuzných krimi thrillerech, důležité však je, že se mu svými prostředky daří diváka překvapovat a mezitím si tvořit i vlastní ksicht. Na to, že budget nebyl příliš vysoký, tak se debutujícímu Francisovi nemůže upřít snaha. Má to celkem fajn casting (veterána Perlmana a hlavně Eklunda, jenž opět dokazuje, že...), příjemný look, efektivní flashbacky a nelineární vyprávění, které dost podporuje tuhle zajímavou hru s divákem. Její rádoby rafinovanosti podtrhne nohy až samotný závěr, kde bohužel vyplavou na povrch citelné trhliny, obzvláště v rovině logiky a chování některých vedlejších postav (scéna se snipery totální mindfuck). I přes ne úplně zvládnuté ukončení je Poker Night rozhodně neurážející žánrovkou, která dokáže jak napínat, tak i nečekaně pobavit. Třeba ono premiérové představení záporáka v masce je lahůdkové - skvělý a osvěžující nápad.(3.2.2015)

Plno minipovídek lemujících hlavní příběh, sympatické obsazení a nevšední představení z pohledu "psychopata" dělá z Poker Night dost originální příspěvek do thrillerového žánru. Logika sice někdy skřípe a ke konci těch scénaristických fintiček bylo možná až zbytečně moc, ale jinak dost dobrý. Na debut rozhodně.(26.3.2016)

Možná už je to ke konci tak zamotané, až je to jednoduché, ale celkový nápad s tím, jak je to vyprávěno a jak jsou zde úchylné a zajímavé postavy, tohle se mi celkově líbilo. Navíc ten hlavní záporák má skvělou masku, i když je přece jen trochu okopírovaná z hororu "The Collector". Na thriller je to velmi dobré, místy hodně děsivé.(6.1.2015)

„TO JSOU DLOUHOLETÝ ZKUŠENOSTI. TO SE NEMŮŽEŠ NAUČIT. TO JE CELÁ POINTA POKEROVÝ NOCI, MLADEJ. POSLOUCHÁŠ, POUČÍŠ SE, PŮJDEŠ A UDĚLÁŠ TO STEJNĚ.…“ /// Zajímavě vyprávěný dobrodružství o pilným a pracovitým zločincovi, kterej trápí místní policejní oddělení. Fajnový to je hlavně v pasážích, ve kterejch si to udržuje nadhled a nebo v místech, který jsou zvráceně úsměvný. Oproti tomu je ten vážnej zbytek nic moc. Navíc se v něm vobčas nějaká postava chová jako idiot. Myslím, že v úvodu to s těma historkama, který maj mladýmu ptákovi pomoc přežít ve sračkách, vypadalo líp, než to mezi všemožnejma vražednejma kombinacema končilo. Nejedná se o průser. Taková pohodovka, u který není radno moc přemejšlet. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že s vteřináčem můžu zahrát solidní divadlo. 2.) Jsem náčelník a začali se mi ztrácet podřízení. (policejní. Žádnej Inčučúna…) 3.) Thx za titule ,,AnkhasCZ“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(17.3.2015)

• darkrobyk

Blbější krimi jsem hodně dlouho neviděl. Debilní policista - mě fakt sral - dělal všechno špatně, styl vyprávění připomíná rozbitý kaleidoskop (i když bych ho nakonec akceptoval, ale vadil mi) a k tomu pomatenec v neskutečně trapné masce (fakt mu nic lepšího na palici navléknout nemohli?). Zkušenější kolegové radí Stanovi, co můžou, jenže ten blb dělá stejně všechno naopak. Není mi líto ani jedné mrtvoly ve filmu, ba co dím, klidně by jich mohlo být více a navrch bych přihodil scénáristu s režisérem v jedné osobě. Jedna hvězda je z milosti...(18.9.2015)