Poker Night

Poker Night

Akční / Krimi / Thriller

Kanada / USA, 2014, 104 min

"Víš kolik vteřinových lepidel je potřeba k tomu, abys přilepil chlapa na zeďˇ ? 34. " Co na to říct a nelhat? Poker night není úplně špatnej film, jen jsem se občas ztrácel v tom vyprávění, který se nám rejža snaží naservírovat. Strašně překombinovaný, v podstatě kdyby se z toho vystříhal jen opravdovej děj hlavní postavy, tak je z toho solidní studentskej kraťas. Ale ono to nakonec do sebe hodně hodně ztěžka zapadlo. Na to jak je celej film nataženej příhodama policajtů, tak dvacetivteřinový vysvětlení u konce mě opravdu nasralo. Jedna za hellboye, druhá za "collectora" a třetí za to, že jsem byl přinucenej fandit frajerovi v masce, protože přeslazenej Beau Mirchoff mě neskutečně vadil. 45%(2.3.2015)

K tomuto filmu jiné přízvisko než geniální nesedne lépe. Poker Night disponuje skvěle vypointovaným příběhem, parádním zápornou postavou a dech beroucími momenty které dodávají filmu hororový nádech. Když ve filmu vyprávějí detektivové své příběhy z vyšetřování, nějak moc nechápete, jakou to má souvislost s hlavním nosníkem příběhu. Nicméně na konci filmu se všechno krásně spojí dohromady v komplexní a skvěle napsané finále, které mi naprosto vyrazilo dech. Poker Night je filmem od kterého jsem nic nečekal a ve finále mě zcela překvapilo a uchvátilo. Doufám jen, že se někdy v budoucnu dočkáme druhého dílu kde "padouch s maskou a v obleku" dostane více prostoru.(22.2.2015)

• raimi

Mě už prostě tyhle Saw klony nebaví. Mimoto mě totálně srali ti policajti. Všichni do jednoho chytří jak rádio, namachrovaní jak mistři světa. U těch jejich "chlapáckejch" motherfuckin´ řečí při pokeru jsem trpěl jako zvíře. V mých očích prostě nesympatičtí kokoti. Způsob jejich vyšetřování ani nemá smysl řešit, tolik nelogičností a debilit, to byla hrůza (naprosto idiotská, rádobyvtipná scéna se snajprama, scény jako- víme zhruba odkud přišlo volání o pomoc, ale jdeme se tam podívat až za týden, času dost). Dále pak přepálená délka. Poslední dobou si říkám, že si tvůrci myslí, že prostě musíme dostat pořádnou porci, a tak diváky trápí skoro dvouhodinovou stopáží. Ale pár světlejch chvilek to mělo- scény z "všedního" života psychopata byly vtipný a měly styl, odsýpalo to slušně. Ale na můj vkus se tvůrci berou strašně vážně. Ani bych se nedivil, kdyby v rozhovorech šermovali Hitchcockem.(5.3.2015)

Tak tahle Pokerová noc mě bavila. Inspiraci sice nepopře v jiných příbuzných krimi thrillerech, důležité však je, že se mu svými prostředky daří diváka překvapovat a mezitím si tvořit i vlastní ksicht. Na to, že budget nebyl příliš vysoký, tak se debutujícímu Francisovi nemůže upřít snaha. Má to celkem fajn casting (veterána Perlmana a hlavně Eklunda, jenž opět dokazuje, že...), příjemný look, efektivní flashbacky a nelineární vyprávění, které dost podporuje tuhle zajímavou hru s divákem. Její rádoby rafinovanosti podtrhne nohy až samotný závěr, kde bohužel vyplavou na povrch citelné trhliny, obzvláště v rovině logiky a chování některých vedlejších postav (scéna se snipery totální mindfuck). I přes ne úplně zvládnuté ukončení je Poker Night rozhodně neurážející žánrovkou, která dokáže jak napínat, tak i nečekaně pobavit. Třeba ono premiérové představení záporáka v masce je lahůdkové - skvělý a osvěžující nápad.(3.2.2015)

Policajti v tomhle filmu se chovaj tak idiotsky, že si prostě někteří zasloužili umřít, jak řikal Pumpkin v Pulp Fiction: ''co s takovym kriplem, toho můžeš leda tak oddělat''.Amy je unesená a oni tam v klidu sedí a hrajou poker, poručík najde místo činu a počíná si jako úplný amatér (otáčí se k podezřelému zády, jede po zjištění místa hovoru na pozici až za týden, nejede s posilama a povolením..no děs) a to nemluvim o otci Amy....jako by někdo chtěl z těch poldů prostě udělat totálně retardované kriply.Když pominu tyhle příšerný kiksy ve scénáři korunované tím, že na maloměstě policisté neznají svého kolegu (hrdinu) a v klidu po něm začnou pálit....no, režisér a scénárista si chtěl hrát s divákem a natočit strašně napínavej a inteligentní film, ale povedlo se mu to jen na půl, protože místy si z těch děr ve scénáři prostě budete jen klepat na čelo a pointa vám dojde dřív než ''detektívům'' ve filmu, ale vrah je charismatickej a skvělě zahranej, místy to bylo napínavý a to prolínání příběhů s historkama poldů bylo taky fajn.Ke konci těch rádoby zvratů už bylo nějak moc a konec se mi moc nezdál.Mělo to potenciál jako prase a námět skvělěj, ale zůstal na půl cesty, snad příště Francisi.60%.(12.2.2015)