Eunmilhage widaehage

Secretly, Greatly

Akční / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2013, 124 min

• Lacike

Blby a blbsi kombinovany s Bourneom. Fakt divny mix. Keby humorna stranka fungovala, tak by som proti tomu nenamietal. Ale nefunguje. Hlavny hrdina - tajny agent z juznej Korey predstiera, ze je idiot, neustale pada, tecie mu sopel z nosa a serie na ulici. Toto mi ani na chvilu nepripada vtipne. Ale pubertiakom a mladsim mozno ano. No a k tomu tu mame spickovo prevedene bitky a nahanacky po strechach domov jak z tych najlepsich dielov Bournea. Ale vytrpiet 1,5 hodiny imbecilnych vtipov kvôli pol hodine spickovej akcie nepovazujem za dobry vysledok. 4/10.(17.5.2015)

• ywo666

No toto sa nevydarilo. Hlavný hrdina zo seba robí debila. Nič moc. Akokeď na seba hodil prevlek a šiel zachrániť malého chlapca, skoro zomrel od smiechu. Ale na komédiu som raz dobre zasmial. Raz tak trochu a dosť. Fakt málo. Na akčný film je tam zas málo akcie. Aj keď súboje sú dobre spravené. Na druhú stranu pozerám, že sa začínajú opakovať. Ako by ich rbil ten istý choreograf. A dramatická rovina ma vôbec nenadchla. Tie severokórejské kecy sa mi začínajú zajedať. Už by som uvítal hrdinu, ktorý nieje emocionálne rozpoložený a nerobí patetické úvahy. Koniec úplne zbytočné. Nasilu zrušený happyend. Dávam 2* za akciu a 1/2* za tú úsmevnú situáciu. viac ako na 2 a pol sa ale film nezmôže.(1.5.2014)

• Sakikura

Film by mohl mít slušný potenciál, kdyby byl o třetinu kratší a kdyby měl vůbec nějaký smysl. Za celou dobu v tam nevysvětlili, proč jsou tam všichni tak strašně v "utajení". Mám pocit, že ani samy postavy nevěděly, co tam mají vlastně dělat. Dějová linie mi pak připadala jako labyrint slepých uliček. Dějová linie mi pak připadala jako labyrint slepých uliček. Přeměna prvotřídně retardovaného hlavního hrdiny na namakanýho frajera se už po všech jeho naprosto debilních nápadech v první půlce nedala uskutečnit .Herci jsou mladí, pěkní a hezky se na ně kouká, sem tam nějaký ten toaletní humor a srdceryvná chvilka. Ale na to, jaké z toho dělali haló to teda žádná sláva nebyla.(29.12.2016)

• ainny

Eh, komedie? Asi jsem koukala na něco jiného. Pro mě celkem slušná nuda, kterou nezachránil ani Kim Soo-hyun, ani efektní rvačka (kolikátá už?) v dešti. A i když jsem na korejský patos už vcelku zvyklá, tak tady mi vůbec nesedl a konec mi přišel otravný. Že já raději místo toho nedala dva díly Healera. Cipísek.(14.3.2015)

Je to dosť dobrá komediálne ladená akčná dráma. Má veľmi dobrý príbeh o mladom severokórejskom špiónovi, ktorý patrí medzi najlepších a je vyslaný na juh, aby tu v jednom malom mestečku predstieral mentálne zaostalého mladíka a čakal na ďalšie rozkazy. Tie ani po dvoch rokoch stále neprichádzajú a tak si tu už stihol mnohých obľúbiť, ale práve prichádzajú dvaja ďalší špióni a uvedomí si, že sa niečo chystá. Lenže kvôli novej politickej situácii všetci dostanú neočakávaný rozkaz a po jeho nesplnení musia bojovať o svoje životy. Spracovanie mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj tak som spokojný. Tento základ o špiónovi na juhu, ktorý čaká na svoju šancu sa mi dosť páči a tak ten prvý dojem bol výborný, ale predsa len tá prvá tretina mi príde len taká slabšia. Dá sa na to pozerať, má to takú príjemnú atmosféru, ale osobne mám trochu problém s tým, keď niekto výnimočný je nútený zo seba neustále robiť hlupáka a tak sa aj kľudne nechá ponižovať. No postupne sa to už začne vylepšovať, pribudne niekoľko zásadných prvkov a v poslednej tretine je to už plnohodnotný akčný thriller, kde už ide o život a to už je prakticky úplne iný film. To skutočne len juhokórejská produkcia vie takto kombinovať žánre, z nevinnej komédie to plynulo prejde na vážny akčný thriller. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou nadmieru spokojný. Väčšina sa očakávane nachádza až v druhej polovici, pričom ju tvoria hlavne súboje a nejaké tie nevýrazné naháňačky. Ešte prvý dojem z akcie si ma moc nezískal, choreografia sa mi zdala len priemerná a aj strihu je viac, no to sa našťastie zmení a keď už v akcii skutočne začne o niečo ísť, nie len o priateľskú výmenu chvatov, tak sú súboje dostatočne kvalitné, choreografia a vizuál sú už v poriadku a navyše sú aj správne surové. Ani neviem vybrať ten najlepší, jednoducho všetky súboje z poslednej tretiny sú výborné. Omnoho horšie je už na tom humor, ten je zase len v prvej polovici, ale prišiel mi až príliš jednotvárny, možno raz som sa pousmial a to je všetko. Herecké obsadenie nie je zlé, jedine mi tu chýba niekto skutočne charizmatický na kladnej strane, kto by to dokázal utiahnuť, ale aj tak je trojica mladíkov sympatická, hlavný záporák zase správne nepríjemný a získali si ma aj výrazné vedľajšie postavy. Réžia a technická stránka sú v najlepšom poriadku, určite to nie je špička, ale pre potreby filmu úplne ideálne. Takže aj keď som spočiatku bol ešte trochu sklamaný, aj keď stále sa na to dalo bez problémov pozerať a ani chvíľu som sa nenudil, potom to už je presne môj štýl a môžem kľudne dať dobré hodnotenie. 73%(21.10.2013)

• - Snímek vychází z populárního jihokorejského internetového komiksu "Covertness". Ten se čtenářům na zábavném internetovém serveru Daum představoval v období od 30. 6. 2010 do 4. 5. 2011. Jeho autorem je Choi Jong-hoon, tzv. Hun. [Zdroj: http://cartoon.media.daum.net] (Conspi)

• - V původním plánu produkční společnosti bylo pracovat s režisérem Juhnem Jai-hong. Ten ale od projektu z důvodu rozdílného pohledu na časovou oblast tehdy připravovaného natáčení snímku odstoupil a jeho místo nahradil Chul-soo Yang. (Conspi)