Eunmilhage widaehage

은밀하게 위대하게

Secretly, Greatly

Akční / Komedie / Drama

Jižní Korea, 2013, 124 min

Nikdo snad nemá střídání a mixování žánrů tak v oblibě, jako Korejci. Ne vždy se mi to líbí, ale tady jsem slyšela na všechny vložené žánry. Když jsem se měla smát, tak jsem se smála, akční scény mě bavily a dokonce jsem se nechala i dojmout (což se u mě nestává tak často). Všechny tři špiony jsem si absolutně zamilovala už napoprvé a vůbec nevadilo, že jsem to sledovala s tak mizernými titulky, že to bylo, jako by nebyly. A napodruhé to neztratilo nic ze své zábavnosti. Takže pro mě jasných pět a budu napjatě očekávat další podobně povedený kousek.(9.10.2013)

• Lacike

Blby a blbsi kombinovany s Bourneom. Fakt divny mix. Keby humorna stranka fungovala, tak by som proti tomu nenamietal. Ale nefunguje. Hlavny hrdina - tajny agent z juznej Korey predstiera, ze je idiot, neustale pada, tecie mu sopel z nosa a serie na ulici. Toto mi ani na chvilu nepripada vtipne. Ale pubertiakom a mladsim mozno ano. No a k tomu tu mame spickovo prevedene bitky a nahanacky po strechach domov jak z tych najlepsich dielov Bournea. Ale vytrpiet 1,5 hodiny imbecilnych vtipov kvôli pol hodine spickovej akcie nepovazujem za dobry vysledok. 4/10.(17.5.2015)

• ainny

Eh, komedie? Asi jsem koukala na něco jiného. Pro mě celkem slušná nuda, kterou nezachránil ani Kim Soo-hyun, ani efektní rvačka (kolikátá už?) v dešti. A i když jsem na korejský patos už vcelku zvyklá, tak tady mi vůbec nesedl a konec mi přišel otravný. Že já raději místo toho nedala dva díly Healera. Cipísek.(14.3.2015)

• Sakikura

Film by mohl mít slušný potenciál, kdyby byl o třetinu kratší a kdyby měl vůbec nějaký smysl. Za celou dobu v tam nevysvětlili, proč jsou tam všichni tak strašně v "utajení". Mám pocit, že ani samy postavy nevěděly, co tam mají vlastně dělat. Dějová linie mi pak připadala jako labyrint slepých uliček. Dějová linie mi pak připadala jako labyrint slepých uliček. Přeměna prvotřídně retardovaného hlavního hrdiny na namakanýho frajera se už po všech jeho naprosto debilních nápadech v první půlce nedala uskutečnit .Herci jsou mladí, pěkní a hezky se na ně kouká, sem tam nějaký ten toaletní humor a srdceryvná chvilka. Ale na to, jaké z toho dělali haló to teda žádná sláva nebyla.(29.12.2016)

Na začátku aby člověk brečel smíchy a na konci se válí v pravých slzách nefalšovaného zoufalství. A to ne proto, že by ten film byl špatný. Ba naopak. Jak si vycvičená bestie uvědomí, že na světě jsou i důležitější věci než loajalita k republice, než zabíjení "nepřátel" a než vštěpovaná pravda. Co je pravý život, opravdoví lidé, opravdová přátelství. Když vyšleš zabijácké komando s průměrným věkem pětadvacet, aby se nepozorovaně infiltrovalo do obyčejného vesnického života, co čekáš severokorejče?! I severní korejci mají mozek, ne všechno je vymyté. Ve skutečnosti je to pěknej doják. Ale (jak jsem od korejců čekal), je tak dobře zpracovaný, že titanikové podúrovně zdaleka nedosahuje. Jediné, za co srážím jednu hvězdičku, je přehršel "létajících" scén, na které zrovna nejsem. Jinak kamera, efetky, krv, všechno super. A ještě bych mohl začít básnit o tom hereckém obsazení, že...(24.9.2014)

• - V původním plánu produkční společnosti bylo pracovat s režisérem Juhnem Jai-hong. Ten ale od projektu z důvodu rozdílného pohledu na časovou oblast tehdy připravovaného natáčení snímku odstoupil a jeho místo nahradil Chul-soo Yang. (Conspi)

• - Snímek vychází z populárního jihokorejského internetového komiksu "Covertness". Ten se čtenářům na zábavném internetovém serveru Daum představoval v období od 30. 6. 2010 do 4. 5. 2011. Jeho autorem je Choi Jong-hoon, tzv. Hun. [Zdroj: http://cartoon.media.daum.net] (Conspi)