Baron Fifi Tulico, přezdívaný "Leopard", je amatérský vynálezce horkovzdušných balonů. Jeho koníček ho přivede doslova na mizinu, a tak se rozhodne opustit svou dlouholetou družku Marii Rosu. Má v úmyslu uzavřít finančně výhodný sňatek s bohatou nevěstou. Maria Rosa zavolá na pomoc své dva syny Franca a Ciccia, kteří mají barona vyhledat a donutit k návratu domů. Tulico se stane obětí únosu gangu banditů vedených náčelníkem Babalonem, když ale baron odmítá zaplatit výkupné, lupiči se ho chtějí zbavit. Zachrání ho Margherita, pravá ruka náčelníka, která mu umožní útěk. Před bratry Babalone předstírá, že je jejich otec, kterého nepoznali, ale lest se nezdaří a z výkupného sejde. Následují další dobrodružství, humorné situace, než se všichni vrátí domů. (curil)

curil

Italská parodie na "Geparda" Luchina   Viscontiho vyznívá více než průměrně.   Divák neznající humor Ciccia Ingrassia a Franca   Franchiho, ve své době velice populárních   italských komiků, nebude filmem nadšen. Jejich   humor nebude českým divákům přístupný. Zde   si k roli bratrů přiberou ještě další roli,   když jeden hraje matku Marii Rosu a druhý otce   Tulica. Klasická italská ukřičená komedie, ze   které je po mě snad nejzajímavější zasazení   do doby osvobozeneckých válek Giuseppe   Garibaldiho v polovině devatenáctého století   proti rakouským a francouzským vojskům. Boje   vedly k zárodku vytvoření Italského   království. ()