Vraždy na domácí frontě

(TV film)
  • Česko Vraždy na domácí půdě (více)
Trailer

V roce 1940 během válečné vřavy na londýnskou patologii nastupuje dr. Collins, průkopník forenzní vědy. Když je nalezena mrtvola ženy, je povolán detektivem Freddiem Wilkinsem, aby ohledal mrtvolu. Collins prozkoumá i místo činu a vytýká policistům, že z nedbalosti zničili některé stopy. Zavražděná žena byla prostitutka, na jazyku měla vyřezanou nacistickou svastiku a na ruce pak razítko z tanečního klubu Metropol. Na místo činu přichází mladá novinářka Molly Cooperová, která chce napsat reportáž. Protože dívka při pohledu na mrtvolu a krev neomdlí, Collins usoudí, že by z ní mohla být dobrá asistentka, a nabídne jí místo asistentky. Wilkins s Collinsem a Molly jdou prověřit klub Metropol. Pouze tři muži nejsou schopni prokázat své alibi. Je to provozovatel a majitel klubu Hastings, polský imigrant Rosalski a posledním je vojín Beckett. Pro Wilkinse je ale hlavním podezřelým plachý Angličan německého původu Wilfred Ziegler, který našel tělo. Collins jeho obvinění zpochybní, prokáže, že vrah byl pravák, zatímco Ziegler je levák. Záhy je nalezena další uškrcená žena, také prostitutka a se svastikou na jazyku. (TV Nova)

Trailer

Johnny.ARN

Úplne v pohode by som si toto vedel predstaviť ako pilot k seriálu alebo mini tv sérií. Dobrá dobová detektívka, kde sympatický pár "vyšetrovateľov" rieši vraždy v temných uličkách vojnového Londýna. Spraviť z toho hodinové diely, kde by sa odstránil balast, pridať nejakého zákerného zloducha, sem tam nemeckého špióna a našlo by si to fanúšikov. Milé, vtipné, pitvy len naznačené, našťastie a s potenciálom do budúcna. 3 z 5 ()

Volodimir2

Je rok 1940 a začala sa bitka o Britániu. Táto bitka sa odohrávala v lete a na jeseň (10.7. až 30.10.1940) vo vzdušnom priestore predovšetkým v južnom Anglicku a nad kanálom La Manche. Išlo o prvú čisto leteckú bitku v dejinách do ktorých sa nezapojili žiadne pozemné vojska. Cieľom Luftwaffe bolo zničiť Kráľovské letectvo (RAF – Royal Air Force). A na pozadí tejto leteckej bitky sa odohráva násilie, vraždy, podvody a vojnové rabovanie. To sa viac menej darí zvaľovaním na bombardovanie a iné aktivity vyvíjané v rámci 2. svetovej vojny, ktoré nepredstierajú život na domácom fronte. ()

Morholt

Sympatická detektivka zasazená do Londýna trápeného nálety Luftwaffe. Policie tu za pomoci patologa a mladé novinářky vyšetřuje sérii vražd několika žen a do už tak složitého pátrání promlouvají i politické zájmy. Jak je poslední dobou zvykem i tady vystupuje geniální vyšetřovatel, ale v tomto případě se nejedná o magora či úplného mimoně, což se mi líbilo. I díky Kennedymu, který svou postavu podal zcela přirozeně. Tamzin Merchant pak byla přesně tou správnou roztomilou panenkou, která má géniovi asistovat. Možná chybělo trochu víc thrillerové atmosféry, ale to se dalo přehlédnout. Za mě 75%. ()

Gilmour93

Patolog ministerstva vnitra a jeho snaživý Watson v sukni kličkují mezi Göringovými pumami a větří stopu neukojitelného „Nazi škrtiče“. Což o to, premisa zní lákavě, ale celé to působí anachronicky a jako nějaký pilot televizního seriálu, co měl šmytec, Kennedy má charisma mastných novin od Fish & Chips a po nevzrušivém ději se stopovým množstvím vtipu přijde slaboučké undergroundové finále. Spoiler o velikosti Double-deckeru: Vrahem je instalatér z Bletchley Parku! Ach, ten britský rasismus.. ()

flyboyeda

Vtipne, zabavne a tak akorat svizne. Mlady patolog s lehce Holmesovskymi dedukcemi a jeho okouzlujici asistentka rozkryvaji serii vrazd, ktera ma prekavipvy podtext. Zasazeno do valecneho obdobi, pricemz je zde zjevny pokus o temne barvity vizual. Z meho pohledu by teto dvojdilne miniserii prospelo o trochu vice napeti. To sice vynahrazuji smypaticke postavy a humorny scenar, ale i tak... ()