Vraždy na domácí frontě (TV film)

Murder on the Home Front

Thriller

Velká Británie, 2013, 90 min

Občas (asi víc než občas) si říkám, že pětihvězdičkové hodnocení na ČSFD není dostačující. A tenhle film je přesně tím případem, kdy bych uvítal desetistupňovou škálu. Tři hvězdičky mi pro něj přišly málo, ale zase takovou kvalitu, abych mu udělil hvězdičky čtyři, neměl. Ideální hodnocení by bylo sedm hvězdiček z deseti. Svižný příběh (také díky rozumné stopáži), na televizní produkci i vcelku solidní po technické stránce. Hereckými výkony snímek neohromí, ale zase na druhou stranu to není žádná toporná ochotničina.(24.1.2017)

Je rok 1940 a začala sa bitka o Britániu. Táto bitka sa odohrávala v lete a na jeseň (10.7. až 30.10.1940) vo vzdušnom priestore predovšetkým v južnom Anglicku a nad kanálom La Manche. Išlo o prvú čisto leteckú bitku v dejinách do ktorých sa nezapojili žiadne pozemné vojska. Cieľom Luftwaffe bolo zničiť Kráľovské letectvo (RAF – Royal Air Force). A na pozadí tejto leteckej bitky sa odohráva násilie, vraždy, podvody a vojnové rabovanie. To sa viac menej darí zvaľovaním na bombardovanie a iné aktivity vyvíjané v rámci 2. svetovej vojny, ktoré nepredstierajú život na domácom fronte.(1.6.2017)

Sympatická detektivka zasazená do Londýna trápeného nálety Luftwaffe. Policie tu za pomoci patologa a mladé novinářky vyšetřuje sérii vražd několika žen a do už tak složitého pátrání promlouvají i politické zájmy. Jak je poslední dobou zvykem i tady vystupuje geniální vyšetřovatel, ale v tomto případě se nejedná o magora či úplného mimoně, což se mi líbilo. I díky Kennedymu, který svou postavu podal zcela přirozeně. Tamzin Merchant pak byla přesně tou správnou roztomilou panenkou, která má géniovi asistovat. Možná chybělo trochu víc thrillerové atmosféry, ale to se dalo přehlédnout. Za mě 75%.(24.2.2016)

Vtipne, zabavne a tak akorat svizne. Mlady patolog s lehce Holmesovskymi dedukcemi a jeho okouzlujici asistentka rozkryvaji serii vrazd, ktera ma prekavipvy podtext. Zasazeno do valecneho obdobi, pricemz je zde zjevny pokus o temne barvity vizual. Z meho pohledu by teto dvojdilne miniserii prospelo o trochu vice napeti. To sice vynahrazuji smypaticke postavy a humorny scenar, ale i tak...(31.8.2013)

Úplne v pohode by som si toto vedel predstaviť ako pilot k seriálu alebo mini tv sérií. Dobrá dobová detektívka, kde sympatický pár "vyšetrovateľov" rieši vraždy v temných uličkách vojnového Londýna. Spraviť z toho hodinové diely, kde by sa odstránil balast, pridať nejakého zákerného zloducha, sem tam nemeckého špióna a našlo by si to fanúšikov. Milé, vtipné, pitvy len naznačené, našťastie a s potenciálom do budúcna. 3 z 5(8.1.2017)