Hněv bojovníka

Akční / Fantasy / Thriller

Čína, 2013, 115 min

Wing-cheong Law

Zhenjian Yang

Fantasticka akcia a choreografia, vyborne tekava kamera a aj ten pribeh s jemnymi fantasy prvkami (ku ktorym mam vo vacsine velku rezervovanost) sa dal zniest a prezit bez ujmy. Xing Yu - skutocny to ziak shaolinskeho klastora a az doteraz iba herec vo vedlajsich ulohach ma rozhodne MA talent stat sa hviezdou daneho zanru. Osobne mi v nom zatial chyba taka "celkova" charizma, t.j. vediet byt presvedcivy aj mimo akcne sekvencie, ale verim, ze to casom pride. Spolu s Adkinsovym Ninja 2 bojovka roku 2013.(2.1.2014)

,,ZBRANĚ MOHOU ZNIČIT TĚLO, ALE POUZE VÍRA MŮŽE PORAZIT DUŠI.…“ /// Frajer, co zřejmě prolezl všechny komnaty (Šaolinu – poznámka pro žárlivce) a takovej neuvěřitelně složitě uvedenej úvod, aby jako bylo jasný, že nepůjde jen vo řežbu, ale že ta řežba… no chápete. Taky začnou mlít něco vo tom, že ,, "či" není ještě dost silné“ nebo že je vnitřní energie dost slabá. V konečným součtu ovšem stačilo uvést, že Japonci jsou kurvy, páč chtěj ublížit hodnejm Číňanům, navíc dětem a že ON je tady vod toho, aby jim tak nějak ve stylu kung-fu nakopal řiť (nebo prdel, jak chcete). Řežba fajn. Filmařsky si ale nejsu moc jistej, páč některý ty záběry jsou dost divný. Jakoby hraný. Špatně hraný…, přitom choreo ujde. Taky množství tý ,,ultimátní“ řežby – v 1. hoďce jí zas tolik není a v tý druhý se taky soustředěj na příběh, asi aby emoce … co já vim… Samotný finále trvá necelou čtvrt hoďku, a že bych z něj stříkal do plátna… leda, že by vás dostal ten příběh… Takže já viděl takový čínský vyprávění, ve kterým se vobčas porvou. Zástupy obdivovatelů thajskejch akcí, nebo snad vězeňskýho násilí (sexu? Tak to tady už vůbec nečekej…) budou zklamáni. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nenávidím Japonce (jsem dokonce vochotnej stát se kvůli tomu Číňanem). 2.) Už mě dlouho nikdo nezřezal. 3.) Thx za titule ,,tomik1976“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(10.3.2014)

Ááááno, souboje mít techniku a styl. Ale já mít problémy u takových filmů s tím ostatním. Na rok 2013 a Asii být fajn pochčin a asi i jeden z těch nejelpšeach, ale co z toho, když vy nemít ani čistapdesát na šušivé tličko. 2 hodiny mi utekly jako ranní stolice a možná bych si dal i nějaký podobný kousek. Takže pokud vy vědět o něčem dalším takovém, tak vy mi poslat. Já vám doporučit tohoto hotentoto malého ťamana, jak on bít velkého Goliáše a další své spolupracovníky z karvinské Pandy.(5.3.2014)

Standardní arénovka s slušnou kamerou, mírně nadprůměrnou choreografií (kterou ovšem prasí místy přehnané fantasy drátování) a dementním dějem sloužící jen k napárování bojovníků do pár soubojů (tři větší, několik menších, a jedna všeobecně hromadná rubanice). Ničím to moc nenadchne, ani příliš neznechutí. Snad jen to je zajímavé, že hlavní postava vypadá úplně jako Bruce Lee ze kterého někdo vysál veškeré charisma a živelnost. 6/10(13.5.2014)

Tak tohle je naprosto na posrání co se týče soubojů!!! To sem už dlouho neviděl!! Nejlepší "bojovka roku" 2013 !!! Na fighty neměl žádnej jinej martial arts, tohle je UKRUTNEJ nářez!!! A konkuruje fightům Tonnyho Jaa!! Víc až to rozdýchám ... Takže těsně na konci roku 2013 se objevil jako BLESK Z ČISTÉHO nebe tento mírně fantasy kulervoucí martial arts flick, který natřel prdel všem tento rok natočeným snímkům (kromě Grandmastera 2013). Jak už jde o Special ID s Donnie Yenem, tak Ninja 2 s Adkinsnem a pár těch dalších okolo, míra adrenalinu, doslova tryskající divákovi ze všech možných otvorů a vnitřních čaker je způsobena zejména totálně vymazlenými fighty, kdy sem si málem roztrahal držku a vyškubal vlasy nadšením !!! Plus obrovské charisma hlavního klaďase, atmosféra a celkový jako by podle mne mírná oslava Bruceho Enter The Dragon (1973 - 40.výročí uvedení filmu). Naprosto "brutální" je dynamika filmu a vidět to v kině, tak to se asi otřásá v základech sálu, protože tak šílený rány a údery, kopy a hmaty pamatuju jen z The Grandmastera (2013). Úžasná vizuální stránka, souboj s Crazy Monkey a to, co tam ten kaskadér jí ztvárňující předvádí, vzejde zřejmě brzy do filmových martial arts dějin!! ... Nájezdy kamery, otáčení kamery kolem bojovníků, nulový střih, ukrutná energie a brutalita, minimum drátů, krev, déšť v závěrečném souboji hlavních rivalů .... opravdu martial arts ORGASMUS, doslova!!! To se NEDÁ popsat!! Musí se to vidět!!! Nejlepší bojovka roku, která si konkurenty dává k snídani ...(2.1.2014)

• - Navzdory alternativnímu pojetí významu slovního výrazu 'Vajra', filmovými tvůrci označujícího absolutního bojovníka tajného klanu bojovníků, jeho původní význam je poněkud odlišný. Staroindický spisovný jazyk Sanskrt, který se stále ještě i dnes, po době přesahující několik tisíc let, řadí mezi třiadvacet oficiálně používaných jazyků Indie, jím označuje libovolný objekt, vlastnící schopnosti absolutní nedostižnosti, nepolapitelnosti a nezničitelnosti. (Conspi)