Hněv bojovníka

Akční / Fantasy / Thriller

Čína, 2013, 115 min

Wing-cheong Law

Zhenjian Yang

Standardní arénovka s slušnou kamerou, mírně nadprůměrnou choreografií (kterou ovšem prasí místy přehnané fantasy drátování) a dementním dějem sloužící jen k napárování bojovníků do pár soubojů (tři větší, několik menších, a jedna všeobecně hromadná rubanice). Ničím to moc nenadchne, ani příliš neznechutí. Snad jen to je zajímavé, že hlavní postava vypadá úplně jako Bruce Lee ze kterého někdo vysál veškeré charisma a živelnost. 6/10(13.5.2014)

Tak tohle byla vážně pecka. Příběh sice nebyl nijak zvlášť originální, nebo složitý, ale co se týče soubojů, tak to nemá absolutně konkurenci. Během finálního souboje jsem prakticky neodtrhl oči od obrazovky. Jasně ve finále to byla celé takové jednoduché, ale hlavně mě dostala myšlenka a atmosféra, ve které byl celý natočený. A co přičítám tvůrcům k dobru, je to, že se tam nesnažili narvat žádnou milostnou zápletku. Za to jsem jim celkem vděčný.(17.3.2014)

• Ouwen

To byl sh!t. Pamatuju jak mi kolega EvilPhoEnix poslal první bitku z filmu, já byl nadšen! Jenže co z toho, když je děj doslova pitomej?! Nebo ne pitomej, spíše dementně zpracován. Děti uneseni, hrdina vlítne do chrámu a začne kosit nepřítele, přesně jak bych si přál! Akce je ovšem špatná. Choreografie úplně perfektní, jenže je tu jeden obrovský zápor. Nedůvěryhodnost veškerejch úderů!!!! Buď ani jeden nezapadl, jenže mně to přišlo jako poplacování se, nepůsobí to vůbec drsně, hlavně souboj s obrem, jsem si říkal, jestli ho ty údery nelechtají. A ten tvrdý dopad na hlavu o beton a zpět na nohy byl taky cool..:-)) Pak tu je zajímavej souboj s nějakou potvorou z nory, co nenávidí světlo, ta se celkem předvedla, jenže tu není ani žádná gradace těch fightů. Navíc jsou natočeny přehnaně stylově, zejména ten poslední v dešti a to "recovery" hlavního hrdiny bylo k smíchu, totéž pláč těch děcek, bylo mi to prostě ukradený! Nenechte se zmást tím hodnocením, ale toto je důkaz, že i když je chorča super, někdy ani to nestačí.(16.12.2014)

Ááááno, souboje mít techniku a styl. Ale já mít problémy u takových filmů s tím ostatním. Na rok 2013 a Asii být fajn pochčin a asi i jeden z těch nejelpšeach, ale co z toho, když vy nemít ani čistapdesát na šušivé tličko. 2 hodiny mi utekly jako ranní stolice a možná bych si dal i nějaký podobný kousek. Takže pokud vy vědět o něčem dalším takovém, tak vy mi poslat. Já vám doporučit tohoto hotentoto malého ťamana, jak on bít velkého Goliáše a další své spolupracovníky z karvinské Pandy.(5.3.2014)

Kdo by jen řekl,že ke konci roku výjde z Číny Blockbuster,který otřásne mými topovými žebříčky! Wrath of Vajra je definitivně nejlepší Akční film roku! Choreografie je fantastická a vizuálně snad nejlepší ve svém žánru! Brutální,syrová,obsahující slow motion efekty a parkour! Je krásně zrežírovaná,bez střihu, vše je vidět! Záporáci jsou excelentní,údajně jsou vybráni z komixové předlohy jménem ASURA. Nejvíce mě zaujala postava Crazy Monkey "the ghostly cannibal". Tahle postava je ve filmu až hororově ztvárněná! Prostě parádní vymazlenéj flick s úžasnou kamerou a skvělými fighty. Tohle nemá konkurenci! Ale samozřejmě tenhle film není pro žádné puntičkáře, kterým záleží na příběhu,hereckých výkonech a podobných sračkách, tohle je Pure Fight jízda, která vyvolá "zimomriavky"ať chcete, nebo ne.(31.12.2013)

• - Navzdory alternativnímu pojetí významu slovního výrazu 'Vajra', filmovými tvůrci označujícího absolutního bojovníka tajného klanu bojovníků, jeho původní význam je poněkud odlišný. Staroindický spisovný jazyk Sanskrt, který se stále ještě i dnes, po době přesahující několik tisíc let, řadí mezi třiadvacet oficiálně používaných jazyků Indie, jím označuje libovolný objekt, vlastnící schopnosti absolutní nedostižnosti, nepolapitelnosti a nezničitelnosti. (Conspi)