Hněv bojovníka

Čína, 2013, 115 min

Wing-cheong Law

Zhenjian Yang

Edmund Fung

V nejlepší bojovce z minulého roku předvádí překvapivě největší parádu chlapík, jenž má sice povědomý ksicht, ale pamatoval jsem si s ním z dřívějška jen jedinou slušnou akční scénu. A to z Fatal Contactu, kde dostal nakládačku od Wu Jinga. Jak vidno ve skvěle úderných a dynamických soubojích ve The Wrath of Vajra, bylo to trestuhodné šetření vysokého potenciálu. Budu dost zvědav na další akčňák, ve kterém tento borec opět dostane hodně prostoru.(11.1.2014)

• Wacoslav1

No ty vole někomu tu ke spokojenosti stačí fakt málo. Vymlátíme všechno co se nám postaví do cesty všechno zabalíme do megastupidního děje natáhneme to skoro do dvou hodin a teď se z toho všichni poserte. Ne fakt ne nevím čím to je dřív mě tyhle akčňáky made in Asia ve stylu skopeme co se hýbe i co se nehýbe bavili víc. Dneska mi to příjde furt to samý a na jedno brdo. To bude asi tím, že už mi není 15 let, ale stejně už se těším jak tu jeden pomatený hysterik bude řvát jakej, že jsem rasista, jak pomlouvám Azijskou tvorbu atd.40%(25.1.2014)

• Ouwen

To byl sh!t. Pamatuju jak mi kolega EvilPhoEnix poslal první bitku z filmu, já byl nadšen! Jenže co z toho, když je děj doslova pitomej?! Nebo ne pitomej, spíše dementně zpracován. Děti uneseni, hrdina vlítne do chrámu a začne kosit nepřítele, přesně jak bych si přál! Akce je ovšem špatná. Choreografie úplně perfektní, jenže je tu jeden obrovský zápor. Nedůvěryhodnost veškerejch úderů!!!! Buď ani jeden nezapadl, jenže mně to přišlo jako poplacování se, nepůsobí to vůbec drsně, hlavně souboj s obrem, jsem si říkal, jestli ho ty údery nelechtají. A ten tvrdý dopad na hlavu o beton a zpět na nohy byl taky cool..:-)) Pak tu je zajímavej souboj s nějakou potvorou z nory, co nenávidí světlo, ta se celkem předvedla, jenže tu není ani žádná gradace těch fightů. Navíc jsou natočeny přehnaně stylově, zejména ten poslední v dešti a to "recovery" hlavního hrdiny bylo k smíchu, totéž pláč těch děcek, bylo mi to prostě ukradený! Nenechte se zmást tím hodnocením, ale toto je důkaz, že i když je chorča super, někdy ani to nestačí.(16.12.2014)

Kdo by jen řekl,že ke konci roku výjde z Číny Blockbuster,který otřásne mými topovými žebříčky! Wrath of Vajra je definitivně nejlepší Akční film roku! Choreografie je fantastická a vizuálně snad nejlepší ve svém žánru! Brutální,syrová,obsahující slow motion efekty a parkour! Je krásně zrežírovaná,bez střihu, vše je vidět! Záporáci jsou excelentní,údajně jsou vybráni z komixové předlohy jménem ASURA. Nejvíce mě zaujala postava Crazy Monkey "the ghostly cannibal". Tahle postava je ve filmu až hororově ztvárněná! Prostě parádní vymazlenéj flick s úžasnou kamerou a skvělými fighty. Tohle nemá konkurenci! Ale samozřejmě tenhle film není pro žádné puntičkáře, kterým záleží na příběhu,hereckých výkonech a podobných sračkách, tohle je Pure Fight jízda, která vyvolá "zimomriavky"ať chcete, nebo ne.(31.12.2013)

Fantasticka akcia a choreografia, vyborne tekava kamera a aj ten pribeh s jemnymi fantasy prvkami (ku ktorym mam vo vacsine velku rezervovanost) sa dal zniest a prezit bez ujmy. Xing Yu - skutocny to ziak shaolinskeho klastora a az doteraz iba herec vo vedlajsich ulohach ma rozhodne MA talent stat sa hviezdou daneho zanru. Osobne mi v nom zatial chyba taka "celkova" charizma, t.j. vediet byt presvedcivy aj mimo akcne sekvencie, ale verim, ze to casom pride. Spolu s Adkinsovym Ninja 2 bojovka roku 2013.(2.1.2014)

• - Navzdory alternativnímu pojetí významu slovního výrazu 'Vajra', filmovými tvůrci označujícího absolutního bojovníka tajného klanu bojovníků, jeho původní význam je poněkud odlišný. Staroindický spisovný jazyk Sanskrt, který se stále ještě i dnes, po době přesahující několik tisíc let, řadí mezi třiadvacet oficiálně používaných jazyků Indie, jím označuje libovolný objekt, vlastnící schopnosti absolutní nedostižnosti, nepolapitelnosti a nezničitelnosti. (Conspi)