V hlavě

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 103)

• golfista

U Pixarů už to taky asi nefunguje jako dřív. Skvělý nápad zabít touhle infantilní "roadmovie" ve střední části filmu - to by zasloužilo možná ještě horší hodnocení. Ale můj "Hněv" asi zrovna usnul, a tak mě můj "Smutek" přesvědčil ať zůstanu u slabých 50%. ... Škoda, že celý film nebyl v duchu závěrečných titulků. Možná bychom se tak dočkali návratu lesku pro kdysi tak úžasnou značku PIXAR.(5.10.2015)

V poslední době se mi animáky zdály být čím dál podobnější a méně originální. "V hlavě" pobralo originalitu za všechny zbylé. Super.(24.12.2015)

Jeden z nejlepších animáků !(14.2.2016)

Skvělý nápad, personifikace procesů lidské mysli jako animák! (Pozn.: Ano, už to tu více či méně bylo, ale pořád to není zdaleka vyčerpané téma). Bohužel, až na pár momentů (aneb konfrontace jednotlivých "mozko - teamů") a některé detaily (dlouhodobá paměť a její správa) to vyšlo tak nějak naprázdno. Má to sice hezkou pointu, ale tu už nám dříve odzpívala Lykke Li ve své Sadness is a blessing. Bohužel jako celek je to slabota, zejména obzvlášť na pixarovské poměry (to by si zasloužilo ještě jednu hvězdu dolů - Pixar, you know better!)(14.2.2016)

Skvělý animák, který mě opravdu převelice pobavil, na druhou stranu mě pekelně vyděsilo, když jsem zjistil, co se mi doopravdy odehrává v hlavě. Podle grafické stránky bych řekl, že tvůrci cílili na dětského diváka, ale přesto jsem se rád přidal a ani chvíli se nenudil. Obsazení řídících center v ženském a mužském mozku nemělo chybu, ale úplně mě rozsekaly závěrečné scény u titulků, ty vlastně rozhodly o páté hvězdičce.(25.12.2017)

Wow, nemám slov. Tohle se Pixaru opravdu povedel, naprosto dokonalý animák a u konce jsem skoro měl slzy v očích, což se mi naposledy stalo tak s Nemem, když jsem byl menší. Neuvěřitelný nápad, který byl dotažený do naprosté animované perfektnostni. Co se týče výtvarnosti nemám co vytknout, příběh jednoduchý, ale je to samozřejmě pro děti. Hlášky naprosto výborné, jen mě vážně zamrzela "smrt" Bing Bonga. Smrti do animáku nepatří, to fakt ne. :D S těma se já totiž nedokážu vyrovnat nikdy. EDIT: Jak koukám na české názvy, tak to zase řádně posraly. Myslím jména na plakátech. Opravdu pojmenovali Joy jako Euforii? Radost nestačila. A udělat ze Sadness/Smutku Depku je fakt průser na tři prdele.(9.7.2015)

Bezkonkurenčně nejlepší animák všech dob.(26.7.2015)

Inside Out je přeceňovaný film, který má sice pár super scén (za všechny např. rodinná večeře a titulková scéna), ale jinak je to natahované utrpení plné logických děr a nudy. Kdyby zůstali u konceptu interakce několika lidí a co se děje u nich v hlavě (v řídícím středisku), bylo by to lepší, než sledovat nudné putování dvou emocí skrze mozek. Dost mě štvalo vytvoření určitých pravidel světa a jejich následné konstantní porušování, protože scénaristé potřebovali aby se vytvořila překážka pro ospravedlnění putování.(31.7.2015)

Nápadité a krásne roztomilé zároveň.(8.11.2015)

Místama hodně vtipné, pevně věřím že bude "pubertální" dvojka na kterou se už moc těším...(14.11.2015)

Geniální a snad nejlepší dětský film za poslední desetiletí, který pořádně dostane i dospělé. Kdo měl rád franc. seriál "Byl jednou jeden život", zamiluje si i tento nadprůměrně zdařilý počin.(29.11.2015)

Jeden z nejnápaditějších animáků poslední doby na mě působí dosti rozpačitě. Na jedné straně je tu obrovský potenciál, který je nevyužitý až běda, kde místo vtipných a sakra zábavných scén z "řídícího střediska" dostávám dávku hloupého a nudného pobíhání skrz paměť, kde na mě všechno působí jen jako zbytečné házení klacků pod nohy hlavní hrdince, jen aby se to nějak natáhlo. Přitom je všem jasné, jak to skončí. Nápad a originalita je dobrá věc, ale tvůrci je musí umět přenést do výsledného filmu. Předpokládám, že se za pár let dočkáme pokračování, tak mají šanci na reparát. Za mě 60%. Asi nejvtipnější z celého filmu byl závěrečný sestřih a pak především pohled do mozku kočky, to bylo prostě k popukání :D.(9.12.2015)

Nádherný film postavený na parádní myšlence a je takový... Fádní. Buď stárnu, nebo už ve mně Pixar nevyvolá takovou radost, jako dřív. Ale přiznám se, že v poslední scéně s Bing-Bongem jsem měl namále :)(9.12.2015)

Tak to bola pecka! Ani neviem ako dávno som sa na anymáku takto nasmiala a pobavila. Inside Out má skvelý námet, je originálny a neuveriteľne vtipný s množstvom situácii, ktoré človek dobre pozná ale že za ne môžu emócie zosobnené v milých farebných postavičkách to bolo vskutku na pobavenie. Skvelý nápad tvorcovia uchopili pevne do rúk a poradili si s ním tak, že vytvorili úžasný vnútorný svet, ktorý ani nechcete opustiť a myslím že Pixar našiel studnicu z ktorej ešte môže čerpať, len to netreba pokaziť. Toto sa im podarilo a s veľkou chuťou dávam bez váhania plný počet.(19.12.2015)

Údajně asi jeden z nejočekávanějších filmů na poli animovaných počinů, tak i celkově vzato. Dle mého názoru je až zvláštní, že lidi v Pixaru a Disney může napadnout něco až takového. Svým způsobem je tenhle film skoro až geniální jak si dokáže hrát s lidskými psychickými vlastnostmi a nakonec to dává i smysl. Tenhle film je hodně dobrý ve svý promyšlenosti, ale jedna věc mě na tom vskutku zaráží. Tenhle film je svým způsobem mnohem víc dojemnější než spousta jiných podobnýho typu. Chci tím říct, že se zde stane spousta věcí, které by mohli dopadnout lépe, prostě jinak. Stále na vás dýchá ta dětská atmosféra, ale zároveň to není zrovna komedie. Inside out je zrovna jeden z těch druhů animáče, kde můžou nějaké postavy klidně umřít a nechat vás v této myšlence ležet. Animáč dobrej jako každej jinej s hodně dobrým klavírovým doprovodem mimochodem, ale zároveň i takový, který vás donutí se zamyslet a možná být i trochu smutní, což mě asi zaráží na celém tomto hodinu a půlovém zážitku nejvíce.(22.12.2015)

Nevím čím to je, ale nějak se mi už ty animáci přestávají líbit. Je pravda, že sem nikdy nebyl uplně jejich fanda, ale dřív mi to tolik nevadilo. U tohodle sem po hodině sledování zjistil, že mě to vlastně vůbec nebere a nezajímá a čekal sem už jen jak to celý skončí. Jo, nápad a zpracování kvalitní. Přecijen, kdy se člověk může podívat do hlavy mladý holky. Něco podobnýho se mi hrozně líbilo v Křečkovi v noční košili, ale tam to měli mnohem víc vytuněný. Postava smutku se ale povedla náramně. No uvidíme jak to bude s těma animákama dál. Tohle bylo hodně moc pro děti.(29.12.2015)

Prakticky nemám výhrad (čo je pre mňa, akožto človeka, ktorý Pixar - na rozdiel od iných - príliš nemusí/nesleduje, prekvapenie). Iste, vedel by som si to predstaviť aj v "dospeláckom" balení a celý nápad vyťažený viac na dreň, ale to by scenár asi musel písať Charlie Kaufman :). Inak je to ale strašne nápadité, vtipné, svižné a nevtieravo dojemné. Občas sa dej trochu točí na jednom mieste, ale všetky tie nádherné destinácie jednej dievčenskej mozgovne nemožno neobdivovať. A záverečná hláška a odkaz na pubertu dávajú filmu celkom fajn ironickú bodku, emócie budú mať čo robiť :). Celkovo veľmi pohodový film, pri ktorom som ani na moment nemal pocit, že ma Pixar len infantilne emocionálne vydiera (viď. MONSTERS, NEMO...).(9.2.2016)

Původně jsem nebyl zvědavý na další animáč, ale velice mile překvapil (Pixar, co čekat,že? :-) ) Konečně jsem pochopil, co se to občas děje v mojí hlavě :D Zasloužené 4* , třeba dostane časem i tu pátou, člověk nikdy neví :)(21.2.2016)

Velice povedený animák se skvělým nápadem.(17.4.2017)

• ZHODNOTITEL

Jen to nepouštějte dětem, protože po tak depresivním filmu by nespaly. Příběh a originalita jistě velká, ale tohle prostě pro děti není. Celý film smutný, nešťastný, a všude kolem samé negativní emoce. Tragický.(7.9.2017)

V hlavě je jeden z nejlepších animáků, co vůbec byly vytvořeny. Nejen, že má za úkol děti pobavit, ale navíc se je snaží vzdělat, co se radosti, nechuti, smutku, strachu a vlastně celé lidské mysli týče. Film má úžasný vizuál i super gagy. Ovšem není to úplně film zaměřený pro děti. Přiznejme si, že malé dítě prostě netuší, o čem je řeč, když se řekne například podvědomí nebo deprese. Tím ale rozhodně nechci říct, že by to bylo špatně, anebo to byl film nevhodný pro děti. Naopak pobaví rodiče i děti, a ještě něco přiučí. 5*(18.3.2018)