V hlavě

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 107)

Jeden z animáčikov čo dýcha originalitou a veľkou nápaditosťou. Ide tu o celý vymyslený vnútorný svet, kde si spokojne žijú postavičky jednotlivých emócií - radosť, smútok, strach, hnev a nechuť, ktoré vo svojom veliteľskom centre v hlave riadia správanie malej Riley. Ich rekcie na vonkajší svet ako aj medzi sebou mi neraz privodili úsmev na tvári. Pritom všetky situácie a dialógy pekne zapadajú do celkovej skladačky tohto úžasného sveta, kde je vysvetlené detsky zrozumiteľným spôsobom hádam všetko od snívania a pamäti začínajúc a podvedomím končiac. Tiež o tom, čo sa môže stať v detskej hlavičke, keď sa rodičia rozhodnú presťahovať a zatriasť tak celým doterajším detským svetom svojej dcéry. Hneď na prvý krát sa mi to veľmi páčilo a s každým ďalším pozretím sa mi to páči viac a viac. Aj moje dievčatá boli nadšené, takže tu naozaj nie je čo riešiť, ďalšia výborná Pixarovka a jasný plný zásah.(2.11.2015)

Strašně se mi to líbilo. A žehnám originálu, s dabingem bych si to asi tak neužil. Moc zajímavý nápad, vizuálně krásně provedený. Ano, Inside Out trpí trochu patosem (která Disneyovka ne?), ale příběh pěkný a spousta a spousta momentů k slzám smíchu. Snad všechny mozkové fazole, sny, pohledy do hlav ostatních (hlavně tedy kočka, kluk a rodiče u večeře), vysávání vzpomínek... Hned po titulkách bych si to střihnul znovu. A určitě tak v budoucnu ještě udělám... 100%(15.9.2015)

To čo tu napíšem vyznie možno dosť kriticky, takže hneď na začiatok pre istotu poviem, že je to strašne super, treba to vidieť a dávam tomu 5*. S Inside out mám však aj napriek tomu trochu problém. Namlsaný skvelou kampaňou a nadšenými ohlasmi som čakal predsa len viac. Tak úžasný námet a hlavne celý koncept sľuboval niečo oveľa lepšie po stránke humoru, emócií aj presahu. Verím tomu, že napr. Brad Bird by z toho spravil najlepší Hollywoodsky animák všetkých čias. Celý film je až príliš opatrný a bojí sa pritlačiť ešte viac na pílu a je to škoda. Emočne všetko funguje parádne ale nikdy to nepoloží do kolien na úrovni Ratatouille , tretieho Toy Story alebo intra k Up. Humor je veľmi vtipný ale až na pár prípadov som nemal problém sa po podarenom gagu nadýchnuť. A hlavne celý čas bolo z toho cítiť nevyužitý OBROVSKÝ potenciál. Aj napriek tomu je to celé veľmi originálne, svižné, vtipné, dojímavé, občas depresívne a hlavne strašne chytľavé. Okamžite chcem vidieť veľa pokračovaní v štýle Linklaterovej Before...trilógie, spin offov alebo kľudne aj celý seriál. Animák roku ale najlepšia tohtoročná rozprávka je pre mňa stále Popoluška. 9/10(21.8.2015)

• Pluhy

Buďto stárnu, anebo ty Pixarkovky už nejsou co bývaly.(5.10.2015)

Pro mě snad i nejlepší Pixar. Naprosto mě to zničilo. Do téhle chvíle sem děti vážně neměl rád a představa, že budu mít vlastního potomka, u mě vyvolávala dávicí reflex. Po tomhle filmu mám chuť napsat bejvalce, že sem udělal zoufalou chybu a chci si to s ní rozdat bez kondomu.(13.9.2015)

Učebnice psychologie pro předškolní děti. Je to takové milé, roztomilé, opravdu konečně další docela fajn Pixarovka po MNOHA letech, nicméně velká škoda že to místo Pixaru netočil Tim Burton. Našel bych se v tom víc. A nebo Cronenberg. 7/10(22.11.2015)

Po dlouhé době je tu zase chytrá Pixarovka. Je to opravdu zajímavé zamyšlení nad tím, jak fungují vzpomínky a emoce. Možná vážně v každém z nás o moc soupeří Radost, Strach, Smutek, Vztek a Nechuť. Každopádně malá Riley si těchto problémů užije až až. Když některé z těchhle klíčových emocí vypadnou, všechno se začne bortit jako domeček z karet. Je vidět, že si na tom borci v Pixaru dali zase hodně záležet a předložili nám hned několik zajímavých nápadů. Vskutku hezký svět to byl. Pozoruhodná byla třeba tvorba snů. A během dospívaní samozřejmě prochází obměnou. "Kdo má narozky?" :D(7.1.2016)

// Emocionální horská dráha, u které jsem po celou stopáž brečel smíchy, štěstím, nadšením ale i dojetím. Je to tak, opět jsem se nejspíš zamiloval a co se před lety povedlo Na vlásku, bylo nyní zopakováno - tohle je rok dívek jménem Riley (Sense8). Tohle je rok úžasných animáků (Good Dinosaur bude pecka). Tohle je rok oživování klasik (Star Wars se blíží). Tohle je zlatý rok filmu a tahle nová Pixarovka je toho důkazem. Kandidát do top 3 2015, bez debat. "The foot is down."(24.7.2015)

Někdy i nepatrné příčiny mohou mít velké následky, a když se něco zničí, je to pryč a už se to nevrátí. To je poučení, které mi předala nová pixarovka. Ale taky dodala, že to ztracené někdy mohou nahradit věci ještě lepší než byly ty původní. Pokud tedy budu mít všech pět pohromadě. A to doufám mám, protože v mém řídícím centru se při sledování o knipl neustále přetahovala nejen Radost (nad humorem, animací, desítkami vtípků i spoustou výborných nápadů, a nejen těch týkajíchc se provozu v hlavě) se Smutkem (v dojemných momentech filmu), ale také Strach (když začalo ztrácet švih), Hněv (nad nevyužitými možnostmi, které téma nabízelo) i Znechucení (nad infantilními berličkami a vycpávkami). Celkový dojem je určitě potěšení, jen je trošku šmrcnuté pocitem, že už to nemá tu svěžest a natěšenost původních pixarovek.(15.3.2016)

"To je podvědomí... tam dávají všechny potížisty." Tak hravě nápaditý film jsem už neviděla ani nepamatuju. Disney a Pixar tentokrát trefili přímo do černého. Místy je to veselé, jindy smutné až temné, ale především je to originální zobrazení toho, jak by mohl vypadat svět uvnitř mysli člověka, který stojí na pokraji puberty a všechny staré hodnoty a způsob nahlížení na svět se najednou bortí a nastává emoční zmatek. Je pravda, že dospělému tento film nejspíš řekne úplně něco jiného než malému dítěti, skoro bych řekla, že dospělý člověk si tento film užije mnohem víc. Já spoustu těch nápadů sledovala s naprostým úžasem, někdy smíchem, jindy dojetím. No a u scény, kde se postavy filmu dostaly na chvíli do "abstraktního myšlení" jsem v kině dostala skoro záchvat smíchu, jak mi to v tu chvíli přišlo naprosto dokonalé. Jsem ráda, že jsem na to zašla do Slovanského domu, abych to mohla vidět v původním znění, to můj dojem z filmu jen umocnilo. Když to shrnu, myslím, že toto je dokonalý animák pro dospěláka, kterého ale ještě úplně neopustilo dětství a má značnou dávku vlastní fantazie. ~(4,8)~(3.8.2015)

Smál jsem se u toho a jednou se nechal dojmout. To jen, aby bylo jasno, na čem jsme. Jenže taky jsem se nudil, občas si zaklepal na hlavu a párkrát dělal takové to protáhlé "meeeh", když všechno na plátně padalo, křičelo a vráželo do sebe. Znáte to - třaskavá švanda pro všechny. Když já se do Inside Out fakt nedokázal ponořit. A dokonce si pod Pixarovku dovolím napsat skandální výrok - ten vizuál je fakt divně umělej. Všechny postavy jsou mi vzhledově nesympatické. Nebaví mě amorfní psychopaňáci z balonků a bez hran. Dokonce mi povětšinou přijdou dost odporní. Nemusí být všechno zaoblené a hladké. Já se přes obrazovku nepoškrábu. Takhle to Pixar přece dřív nedělal, ne? Nebo u lidí ano? Chápu, že se bavíme o "uvnitř" malé holčičky, ale SPOILER oni děti nejsou retardi. Inside Out má úžasný námět a spoustu zatraceně zajímavých momentů. Souhlasím - chytré to je. Ale možná kvůli nějaké kompenzaci má taky Inside Out ohromné množství padání, kvílení, vrážení a hýkání. V pár momentech to opravdu vypadá, jako bych koukal na Teletubbies verzi Alenky v říši divů. Tohle vážně je mix Disneyho a Pixaru, ovšem s tím dodatkem, že obě společnosti se vzdaly hran. Vizuálních i příběhových. U prvního nakouknutí do cizích hlav jsem věřil, že to v sobě pořád Pixar má. Vždyť já od nich zbožňuju 90% všeho, co kdy vyhodili do kin. Jenže pak Inside Out ubíhalo dál a mně došlo, že tady žádný Mike Wazowski není a že to procent možná znovu o něco pokleslo. A ještě jednou - abychom věděli, na čem jsme. V hlavě není pitomej ani blbej film. Je to možná dokonce dobrej film (what a TWIST), ale strašně mě štve aktuální grafické směřování Pixaru (aktuální trailer na Dinosaura je k nedokoukání) a obrušování příběhových hran.(27.8.2015)

Nevím co si o tom mám myslet, emoce mi v hlavě vibrují, myšlenkové pochody ubíhají šejdrem, pocity jdou tryskem do ztracena. Obsah k filmu říká něco o období dospívání, až na to, že právě v tomto bodě padla klapka a závěrečné titulky. Období dětství je mi někde v nenávratnu, díky dnešnímu hektickému spěchání odnikud nikam, je těžké vyštrachat kloudnou nosnou vzpomínku a postavit pevné základy s radostnou vizí budoucnosti. Ještě, že existují krátkodobé události a zážitky jsou stále hmatatelné. Hurá do nich a na nic dál už nečekat. Hlavně neplánovat!!! ;-)(9.10.2015)

90 % Emoce zejména v závěru šlapou na plné obrátky, ale pořád mám pocit, že z toho námětu šlo vytěžit ještě o trošku víc. :)(26.7.2015)

Možná budu až moc modrej, já ale v tomhle případě nechci bejt tak úplně žlutej. Co se originality týče, válí Inside Out jak blázen a hravě vrhá stín na všechny animáky posledních let. Taky postavy jsou super (Smutek, Bing Bong) a řada scén, u kterých jsem pukal smíchy, je vyloženě geniálních. Dokonce ani Michael Giacchino – pro mě absolutní packal – mi nijak extra nevadil, stvořil vcelku decentní a neobtěžující soundtrack (i tak ale mohl předvést něco víc). Jenže! Navzdory tématu a vší tý originalitě nedokázali tvůrci vůbec zužitkovat vnitřek hlavy. Navštívíme sice vše od centrály až po hluboký podvědomí, ale všechna ta místa – byť jsou znázorněna fyzicky/vizuálně – postrádají atmosféru, nějakej feeling, kterej by dokázal i dospělýho člověka odpoutat od reality – ta místa jsou tak posednutá svým barevným podáním, že jim chybí jakýkoli pocity, jakýkoli charakter. Protože ačkoliv je film primárně pro děti, obsahuje elementy, který děti nemůžou chápat, mělo to jít proto klidně ještě hlouběji a roztočit emocionální kolotoč, který by nás prohnal od štěstí ke strachu až k nádhernýmu finále (a to vážně hezký je). Takhle je to jenom další z přebarevných animáků pro děti, zato s poselstvím a řadou myšlenek, které pochopí pouze dospělý. Slabší čtyři, dávám tři.(14.10.2015)

Tak skvělá idea, která je tak špatně rozpracovaná a příliš zjednodušená do aspektů několika emocí. Příběh se ztrácí v abstraknu nesmyslna - škoda.(25.6.2016)

Priznávam, že Pixar ma už dlhšiu dobu príliš nebaví (DOBRÝ DINOSAURUS, NESKROTNÁ, HORE, HĽADÁ SA NEMO, RODINKA ÚŽASNÝCH). Od čias PRÍŠERIEK S.R.O. ma naozaj pobavil asi len WALL-E. Takže som bol opatrný aj pri ospevovanom V hlave. Lenže ten nápad je fakt skvelý a úvod je priam fantastický (hlavne to, čo sa deje v hlave rodičov). Lenže potom sa film zamotá vo svojom pestrofarebnom svete miesto toho, aby pritlačil na pílu a pridal na tempe, je z toho otrepané putovacie dobrodružstvo (ružový "slon" bol dosť otravný). Zachraňujú to vtipné drobnosti, ale nemal som pocit, že by ten "osobnostný systém" mal skutočne funkčné a premyslené pozadie. Hlavne kvôli potenciálu som trochu sklamaný...(21.9.2016)

No sláva, u Pixaru přestali sázet na jistotu a zase přišli s něčím originálním! Pohled do hlavy dvanáctileté dívky je přehlídkou výborných nápadů, vedle kterých vypadá náš svět dost obyčejně. Road movie emocí vnitřkem hlavy také silné emoce vyvolává. Český dabing patří na špičku této kategorie. Zatím dávám 90%, ale třeba půjdu po příštím shlédnutí výš...(26.7.2015)

Úžasný animák z dílny Pixaru, inteligentní, zábavný a vhodný pro malé děti i pro dospělé. Opět se potvrzuje fakt, že nejdůležitější je mít nápad a dobrý scénář. Díky režisérské dvojici Docter a Carmen tak vznikl nej animák roku, to už je teď v podstatě jistá věc. 90%(15.11.2015)

Ač se film z velké části odehrává, jak jinak, v hlavě, tak všechny emoce i myšlenky jsou zjednodušené na úroveň asi tak prvňáka. Režiséři předvedli spoustu zajímavých vizuálních nápadů, které ale nestačí na to, aby z kina odcházeli spokojení i rodiče. Celkový dojem je tak jenom další lehké zklamání od Pixaru.(8.9.2015)

Co se týče nápadu, nemám výhrad. Po delším čase kdy animáky pravidelně zaplavující kina a TV obrazovky už pomalu začaly nudit i děti, se tu objevil tenhle originální kousek. Máme totiž možnost nahlédnout do řídící části mozku odkud se ovládají emoce. Pamětníkům připomenu Křečka v noční košili, kdy s podobným nápadem ovládat někoho (avšak zcela) už přišlo na konci osmdesátých let naše geniální duo Macourek - Vorlíček. Zde se však jedná výhradně o emoce. Jak říkám, nápad byl geniální, zpracování kouzelné, barevné, příjemný byl i cz dabing. V prvních 20 minutách jsem s úžasem sledoval ten svět strachu, odporu, radosti či smutku Riley od jejího narození po její jedenácté narozeniny. Jenže.. Amíci si prostě libují v destrukci všeho druhu a duševní svět Riley destrukce postihne také... Neříkám, že něco z toho nebylo nutné, ale během sledování jsem se přistihl, že je tam toho prostě moc, že mne to nebaví... Děj to nedělalo napínavějším, spíše to nudilo jako cosi co zdržuje, natahuje, nastavuje... Asi každý dopělák koukající s dítky totiž tušil, že stříbrný Greyhound nakonec neodjede a pokud ano, nestane se z Riley Půlnoční kovboj... Když to vezmu kolem a kolem, řekl bych, že to na menší děti bylo místy moc komplikované, o to více si v tom našli možná rodiče. Ta vyváženost tam však místy dost haprovala. Jestli jsem z něčeho umíral, pak to byly náhledy do velínů dospěláků! Vrcholem všeho bylo setkání Riley s chlapcem a pohled do kočičího velína!:-)))) Vlastníte-li kočku, závěr filmu Vám urve bránici. Kdyby šlo dát 3 a půl, dal bych, ale na 4 to nemělo. Takže dávám 3 pěkné klíčové vzpomínky a PIXAR vítám zpět, mezi velký kluky. * * *(8.11.2015)

1 2 3 4 5 6 7 15 29 42 56