V hlavě

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 95 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 103)

• golfista

U Pixarů už to taky asi nefunguje jako dřív. Skvělý nápad zabít touhle infantilní "roadmovie" ve střední části filmu - to by zasloužilo možná ještě horší hodnocení. Ale můj "Hněv" asi zrovna usnul, a tak mě můj "Smutek" přesvědčil ať zůstanu u slabých 50%. ... Škoda, že celý film nebyl v duchu závěrečných titulků. Možná bychom se tak dočkali návratu lesku pro kdysi tak úžasnou značku PIXAR.(5.10.2015)

Podle prvního traileru jsem se strašně těšila na tuhle pohádku, začátek filmu je úžasný, to jak malá Riley roste a vyvíjejí se a mění se její emoce mě uchvátilo. Hlavně také to jak nečekaně se to mnohdy změní. Zajímavě byla také podána paměť, dlouhodobé a krátkodobé vzpomínky. Jen jsem čekala něco o maličko víc a ne klasickou putovní pohádku, kde se musíme dostat zpět do bodu A. Druhou polovinu filmu bych změnila a nechala ji ve stejných, nebo alespoň podobných kolejích jako první část. Ale musím uznat, že Smutek je úžasná postava a nejlepší scénka je u stolu při večeři, která propukne v hádku.(30.1.2016)

Milé, dojemné, veselé, smutné, chytré, srandovní. Tenhle film má všechno. Zavzpomínáte si u něj, pobrečíte, zasmějete se, budete přemýšlet... Je to povedená animovaná sonda do našich hlav :)(1.2.2016)

Som sklamaná. Dobrý nápad. Nevyužitý potenciál. Paradoxne najlepšie scény prišli so záverečnými titulkami.(2.2.2016)

Trochu paradoxem je, že tenhle animák není asi moc vhodný pro děti. Joo, je tam sice spousta vtipu, happyend a morální hodnoty, ale celý film je spíš naladěn do smutnějšího děje. Já ale dítě nejsem, takže jsem si film užil na 100% !! A řeknu vám, že při sledování jedno oko nezůstane suché. Tohle se prostě a jednoduše povedlo!(4.2.2016)

Moc vydařený animák o emocích, které jak jsem se dozvěděl musí být vyvážené, jinak je konec legrace. 80%(5.2.2016)

Luxusní vzorek námětu, jak by měla vypadat fungující rodinka. Animaci nemá smysl hodnotit, jelikož jde o současnou top přehlídku veškerých stínů ruku v ruce s fyzikálními hrátky a nebýt maličkosti, která mě překvapila, dal bych plný počet. Štěstí, ano to štěstí, neustále motivující a veselé bylo ke konci smutné a nebýt emocionálních přátel okolo, zřejmě by se jednalo o tu nejšťastnější depku, jakou bych kdy uviděl. Bohužel ani tady jsem se nevyhnul vnímání štěstí po americku - zaměstnávat mozek neustálými vzruchy, protože kdyby se vzruchy nedostávaly, nastalo by zjevně neštěstí.(14.2.2016)

• Dominik44

Tak moc jsem se na tenhle film těšil... A tak moc mě zklamal... Radost je na facku stejně jako hlavní hrdinka, zajímavé postava znechucení tam byla v podstatě do počtu (nebo kvůli posledním 5 sekundám? -_-). Ne, tohle už fakt nikdy víc.(21.2.2016)

V dnešní době je těžké udělat animák, který by nebyl tuctový. Režisérům se to, ale povedlo, a to na výbornou! Skvělý nápad děje, hudba, unikátní postavy dělají po dlouhé době film, který zabaví jak mladší tak starší generace.(23.2.2016)

Pixar nám připravil naučný zajímavě řešený animovaný film pro děti i dospělé. Některým to může připomínat seriál Byl jednou jeden člověk. Děti ocení roztomilé postavičky a zároveň se přiučí, starší ocení řešení, jakým způsobem je lidské myšlení dětem vysvětleno. Pokud máte děti a chcete se s nimi podívat na nějaký animák, je V hlavě žhavý kandidát!(25.2.2016)

Tak parádní animák na trhu dlouhou dobu nebyl. Nápaditý scénář, skvělé ukázky psychických pochodů, ve kterých se člověk poznává, spousta vtipu i momenty na puštění slzy. Krásně pestré barvy, které zaujmou i menší děti, ale děj ze kterého si lecos vezme i dospělý. Puštěno už hodněkrát a ještě hodněkrát určitě bude.(8.3.2016)

Moc hezký animák. Ze začátku trochu pomalý rozjezd, než všichni pochopí, o co jde, ale potom docela solidní jízda a v podstatě lehce vtipný výukový film o psychologii. O tom, že je důležité vše, Radost, Strach, Zlost, Znechucení a dokonce i Smutek. O tom, že jen s jednou emocí, i kdyby to byla právě ta radost, si vystačí jen malé děti. Že být všechno žlutý není dobře a troška modrý do toho neškodí. Těším se na dvojku, která by ideálně mohla začínat zmáčknutím rudého výstražného tlačítka s nápisem Puberta :-)(8.3.2016)

Nevim, me se proste tahle pohadka nelibi. Ma obrovsky potencial ktery ale Pixar nevyuzil uplne. Napady jsou nedotazene a misty i odflaknute...navic mi pro deti prijde namet dost slozity a myslim ze nedokazi film plne pochopit. Kazdopadne zajimave, ale narozdil od jinych Pixarovek nam to jednou stacilo.(9.3.2016)

Pěkné, milé, místy odzbrojující. Nejvíc se mi líbila ta propracovanost a pointy, které asi divák pod 15 let neocení.(16.3.2016)

"Výborná pokoukaná atˇ už s dětmi nebo bez." --- ON: Dlouho mě v sekci "animáků" nic nezasáhlo tak jak tento kousek od Pixar. Nečekal jsem moc a možná taky proto překvapil. Skvělý nápad dát emocím v naší "hlavě" život a proměnit tak jádro lidského charakteru v dějiště promyšleného dobrodružství. Trochu mě mrzí že se celý děj odehrává v nitru hlavní hrdinky a jen v jedné až dvou scénách nám tvůrci dají náhled do emocí ostatních postav. Pro hodnocení zvuku apod. je u mě příliš brzo, je to přece poněkud čerstvá záležitost. Mohu ale poukázat na celkem povedený český dabing. --- ONA: Dobrý nápad, emoce, které si žijí vlastním životem. Konečně něco nového. První vlna dojmů je až hypnotizující, krásné vzpomínky, dětství a elementární pocity. A právě proto mě dost překvapil brzký nástup smutné atmosféry, která trvala na můj vkus celkem dlouho. Hlavním hrdinům nevychází jeden plán za druhým a člověk už pomalu sám ztrácí naději. Člověk byl takzvaně napnutý jako příliš malé spodní prádlo. Mimochodem animátoři a kreativní tým se opět předvedli.....ještě aby ne! Taky za to dostali pochvalu od Akademie. --- --- FACIT: Na "V Hlavě" se dá koukat i s těmi nejmenšími, protože tento film neobsahuje žádné velké zlo a má spíše vysvětlující ton. Starší děti pobaví vtipné dialogy, které českým dabingem netratí, ale také nezískávají. I pro třetí rande není tento film úplně špatnou volbou. Vzpomínky na hravé mládí, do toho rodinné hodnoty a humor nechávají vzniknout příjemnou atmosféru také ve dvou. Dáváme celkově střízlivých 76%(22.3.2016)

Krasna pohadka s dobrym napadem dotazena az do konce. Prvne jsem byl skepticky, ale dal jsem tomu sanci a nelituji. Pro deti to az tak moc neni je to tezsi na pochopeni, ale nozna ze v USA jsou mnohem inteligentnejsi fracci nez u nas :-). Za me urcite palec hore libi se mi pribeh a cele zpracovani 5 hvezd si myslim ze je dostacujicich(27.3.2016)

To bol tak nádherný animák ♥ Skvelý návrat PIXAR-u ... Toľko skvelých vtipov, nápadov a pritom niektoré scény boli také smutné a dojemné. Prekrásny film, a zážitok v kine s divákmi. Videl v kine - 100 % Geminiho komentár nemá chybu!(27.3.2016)

za poslední roky jeden z nej animáků - maximálně originální, poučný a krásně zpracovaný ♣(28.3.2016)

• BubbleGum

Nevyužitý nápad a naprosto žádný humor. Škoda.(30.3.2016)

Krásná animace, výborná myšlenka, ale až příliš zvláštní zápletka. Začátek filmu byl skvělý. Film má tak originální námět a ještě je skvěle zpracovaný a vtipný. Počáteční nadšení ale s komplikacemi v ději upadá a můj dojem z filmu se vlastně neustále zhoršuje.(1.4.2016)

• mayna

Nádherně animovaná nuda.(3.4.2016)