Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

L.O.T.R

Tak štúdio Pixar ukázalo že aj tie rozprávky môžu byť originálne a ponúkajú nám tu vynikajúci neokukaný príbeh s ešte lepším vizuálom. V rozprávkach sa originalita ťažko hľadá ale toto je fakt niečo. Vtipných scén tak akurát, príde tu aj na emócie, hlavne ku koncu to vie s človekom trochu pohnúť ale to je len a len dobre. Myslím si že Oscara za najlepší animák dostane práve V hlave, pretože narozdiel od Mimoňov sa tu človek vôbec nenudí. Jednoznačne 100% za výborný a originálny príbeh a krásnu animáciu od Pixaru. ()

hlenyzkrabic

Hafomegahustý - jazykem dnešních dětí. Skvělá zábava i poučení pro celou rodinu. Člověk si uvědomí spoustu věcí, které mu v dnešním shonu tak trochu unikají. V neděli jsme byli upevnit ostrovy rodiny - pouštěli jsme draka ;-) :-) ()

Ronik91

ako celok ma to bavilo na 3* ... t.j. 60% :) ... začiatok bol skvelý tam by som kľudne dal aj 85% :) ale potom nastalo nejako to klišé a nudná prostredná čast, kedy som sa každú minútu modlil aby sa opäť dostali do riadiaceho centra :D a nastalo opäť nejaké to vzrušenie a konečne sa opäť začali diať tie veci, ktoré ma bavili na začiatku ... naneštastie sa to nestalo a skončilo to pri klasickom klišé a otvorenom konci pre pokračovanie :) ()

Matrix44

Veľmi pekne spracované, ale pre deti mi to príde trošku ponuré, takže za to dávam hviezdičku dole, ináč by som dal 4* ()

dedavena

Tu nětřa žadnych slov. Moc fajny a vymakany animak. Koněčně vim, gdě se mi stracaju fšecki spominki. Do černe ďury. Dobře sem se bavil. Poctive štyry hvězdy, spiš štyry a pul. ()

KcarlosK

Tak trochu zklamání. Od Pixaru přeci jenom čekám víc. Zvlášť s takovým super nápadem. Zpracování samozřejmě na jedničku, ale scénář tentokrát silně zaostává. Asi si budu muset dupnout. ()

afrikovsky

Tahle Psychologicko-scifi-road-movie je jízda, kterou by si asi neměl nechat ujít nikdo. Pro děti je tu dětský svět plný fantazie, pro puberťáky rozlučka s tímhle světem a pro dospělé „možná“ příručka na to, co se děje v hlavě malých jejich dětí. Svět Pixaru je bohatá encyklopedie a tenhle film je pro předešlé počiny asi jasné pokračovaní ve studii dětské mysli a nejenom v dětské, rozdíl mezi ostatními animáky a těch o Pixaru je právě v tom, že oni se snaží jít většinou do psychologické hloubky tématu a to se jim v tomhle filmu podaří skvěle a ještě přitom dokážou pobavit všechny generace. 90 procent za nápad a 10 procent za konec…. ()

Karoleec

Fantastické. Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Bavila jsem se od začátku do konce, o vtipné momenty nebylo nouze. Jedna věc je námět samotný a druhá zpracování námětu. Námět sám o sobě je prostě super, ohromně mě to nadchlo, konečně přislo něco nového, originálního, něco, co se vymanilo ze záplavy tuctových animáků. Zpracování námětu musela být pro tvůrce výzva a zvládli to na jedničku. Člověk se při filmu nejen pobaví, ale i se pozastaví a řekne si: "ty jo, to fakt dáva smysl." Jednoznačně pět hvezdiček. ()

kecal

Ten nápad je super a výtvarné ztvárnění ještě víc. Užije si celá rodina a kromě toho, že děj ve střední části trochu vázne to nemá chybu. Je to přímo nechutně milé, zábavné a nápadité, takže pět. ()

Final

Disneymu se poslední dobou daří. Aby taky ne, když většinu dobrých nápadů převzal od konkurence. Nebo tedy nápady které koupil i s konkurencí. V hlavě se zprvu zdá být příliš otupělou, infantilní vymývačkou dětským mozečků. Pomalý rozjezd unudí i babču na koksu, říznutý gutalaxem. Děj je tak mnohem nazáživnější, neboť trpí běžným informačním syndromem. Nejprve dát divákovi komplexní informace o celém vesmíru, až pak se může začít budovat atmosféra a příběh. K nejhorší vzpomínce na poslední animák roku tak stačilo pouze, aby hlavní postavičky začali debilně zpívat a tančit (to se naštěstí nestalo). Málokoho tak překvapí, že první půl hodina vlastně nemá pro většinu diváckého osazenstva žádný význam. Teprve po téhle části začne film budovat něco jako příběh s ne příliš originálním námětem o vztahu dvou rozdílných bytostí, které spojí společná cesta přes půl mozku. Jenže právě tady nastává zvrat a film začne dávat smysl, nabere rychlost a pokusí se i o nějaký ten vtip, kterému se ve výsledku dá i zasmát. To vše nakonec graduje v docela dojemném finále, které nejednoho příznivce a citově labilního diváka přiměje proronit alespoň jednu slzu. Děj filmu má v podstatě pouze 60 minut včetně titulků, což je defakto nejslabší stránka celé V hlavě. ()

IndominusRex

Začátek byl skvělý, ale hlavní část filmu se neskutečně táhla. Když už Radost našla řešení a někam se dotrmácela, tak se to podělalo a takhle pořád dokola. A když už to doopravdy vypadá, že všechno bude v pořádku, scenáristi to pohnojí ještě víc a hodí vás rovnou do Díry Zapomnění. Pak už si jen přejete, aby to skončilo a vy na to opravdu zapomněli. Scénář je strašně bídný a únavný, největší a jediný plus má tenhle film v kreativním a funkčním vykreslení vnitřní chemie v našich hlavách. Takže V hlavě doporučuji nebo rovnou spíše apeluji na rodiče dětí ale i na všechny ostatní a to především na anti empatický hovada: takhle nějak to v tej hlavě chodí, takže opatrně a když si nejste jistí, pustě si tento film! ()

PORTER44

Příběhově to není špatný,je to neco jiného než příběhy o zvířátkách jako kuřata,ryby,mravenci atd.animačně průměr v postavičkách nic nového žádné zajímavé oblůdky nebo vymyšlení tvorové,pro mě jako pro dospělého nic moc zábávneho. ()

KT_2011

Technicky velmi pěkné, neurazí, malé děti animované s kouzelným citem, ale příběh ani film pro mne už tak kouzelný nebyl. ()

om6pb

Vyborny animak :) velmi som sa nan tešil už od ukažok a stalo to za to bolo to aj dojimave aj vtipne to čo ma mať každa rozpravka... a samozrejme všetko dobre dopadlo ()

limalama

Pro mě po posledních pohádkách co jsem viděl (Mimoni, Konečně doma), jsem byl zklamaný. Film určitě není pro děti, příběh na přemýšlení a vůbec moc složitý a řekl bych přeplacaný ()

HugrakkurDyr

Tento nápad se mi vůbec nelíbil. Holka, která funguje podle toho, co dělají postavičky v její hlavě. Příběh se neustále přerušoval, kvůli těmto nesmyslným, nelogickým tvorům. Hrůza, nuda, originálnost- takle bych to popsal jednoduše. ()

Simbo

Zklamání. Možná jsem očekával příliš. Ale to nejzajímavější se objevilo v traileru a během závěrečných titulek. A v průběhu filmu se mi na mysli neustále objevovala myšlenka promarněného potenciálu. Celkové idee se dá pramálo vytknout, ten pocit uvědomění, jak se emoce míchají a nálada vzpomínek se v průběhu života mění, člověka přinutí zamáčknout slzu. Ale kdyby cesta k němu vedla jinudy, mohlo to být zajímavější. Nebo mě prostě štval ten růžový slon. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu