Reklama

Reklama

Riley je vytržena ze svého starého života v Minnesotě poté, co se musí s tatínkem kvůli jeho novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca. Přijde o přátele, svůj dětský pokoj i o hokejový tým. To, co navenek vypadá jen jako problém s přizpůsobením, má však v dívčině hlavě mnohem větší následky. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi - Radostí, Strachem Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí uvnitř Rileyina mozku, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Pak ale dojde k nehodě. Radost se Smutkem jsou z řídícího mozkového centra omylem přesunuty do dlouhodobé paměti a Riley je ponechána napospas Hněvu, Strachu a Znechucení. Ve snaze vrátit se na své místo a dát vše do pořádku se Radost a Smutek vydávají na dlouhou cestu přes rozmanitá zákoutí mozku dospívající dívky, při níž riskují vlastní existenci i totální rozpad Rileyiny osobnosti. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (46)

 • Ve scéně, kdy Riley staví dům z karet, je na kartách zobrazená celá rodina, včetně otce a matky. (orkadimenza)
 • Koncept filmu V hlavě vychází z nedodělaného pixarovského animáku Newt, který byl přepsán, protože byl příliš podobný animáku Rio (2011) od studia Blue Sky. Pete Docter přišel s novým nápadem, ze kterého nakonec vznikl snímek V hlavě, jehož vznik nyní Pixar prohlašuje za skutečný důvod, proč Newt nebyl dokončen. Dříve za jeho ukončení považovali právě podobnost s Riem.  (Zodd)
 • 18. června 2015 Skype rozšířil svou řadu pohyblivých emotikonů o postavičky emocí z filmu V hlavě. Stačí ve zprávě napsat (joy) pro radost, (disgust) pro nechuť, (fear) pro strach, (anger) pro vztak a nebo (sadness) pro smutek. (Black-star)
 • Když Vztek reagoval na Nechutino prohlášení o tom, že v San Franciscu medvědi nejsou větou: "A co ten chlupatej chlap, co jsme ho viděli?" Tak tím tvůrci naráželi na skupinu Bear, což je San Franciská sub-komunita gayů. (Draconic)
 • Na ovládací konzoli jsou v horní části uprostřed tři tlačítka, která vytvářejí obrys hlavy Mickey Mouse. (Draconic)
 • Tlačítka na ovládací konzoli mění barvu podle toho, která emoce je používá. (Draconic)
 • Když si Vztek čte noviny, můžeme na nich vidět titulek oznamující co se právě děje. Například "NO DESSERT" (Nebude dezert). Tyto titulky, společně s ostatními nápisy, byly v české verzi filmu počeštěny. (Draconic)
 • Režisér Pete Docter potvdil, že dodávka "Pizza Planet" se v tomto filmu objevila minimálně 3x. Je však těžké ji najít. (Draconic)
 • Pizzerie "Yeast of Edin", která je filmu zmíněna, je založena na reálném podniku poblíž budovy studia Pixar. Každý den tam podávají jeden druh pizzy a brokolicová je jedna z nich. (Draconic)
 • Scéna, kde si strážní hlídající vstup do Podvědomí mění své čepice, je odkazem na hru Samuela Becketta  "Čekání na Godota", kde si mění klobouky Vladimir a Estragon. (Draconic)
 • Když Vztek řekl: "Gratuluju San Francisco, zničilo jsi pizzu! Nejdřív Hawai a teď ty!", tak tím samozřejmě narážel na pizzu s ananasem, která ve skutečnosti nevznikla na Hawaii ale v Kanadě. (Draconic)
 • Nechuť nosí na svém opasku přezku ve tvaru písmene "D", což je odvozeno od anglického výrazu pro nechuť - Disgust. (Draconic)
 • Jeden z Rileyniných inetrnetových přátel má přezdívku "DocPete", což je odkaz na jméno režiséra filmu Petea Doctera. (Draconic)
 • Riley měla mít původně mladšího sourozence a domácího mazlíčka. To bylo nakonec autoři zamítli aby vypadala zranitelnější. (Draconic)
 • Masivní zakroucené regály v Dlouhodobé paměti mají připomínat mozkové záhyby ve vnější mozkové kůře. (Draconic)
 • Večeřová scéna, kde se Rileynina matka snaží upoutat pozornost svého manžela, vychází z osobní zkušenosti režiséra Petea Doctera. (Draconic)
 • Emoce Rileynina otce sledují buď hokejový nebo fotbalový sportovní přenost. To, který z nich sledují, záleží na tom, v jaké zemi se film vysílá. (Draconic)
 • Tým animátorů měl pouhých 45 členů. V porovnání s ostatními filmy studia Pixar je toto číslo poloviční. (Draconic)
 • Tvůrci filmu si přizvali psychology a další experty, aby jim pomohli uspořádat Rileyninu mysl tak, aby fungovala technicky přesně. Příkladem je proces, kdy se během spánku mění krátkodobá paměť na dlouhodobou. (Draconic)

Související novinky

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones…

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

13.04.2017

V pražském kině Světozor se 20. - 23. dubna koná první ročník filmového festivalu Na hlavu. Nabídne netradiční spojení projekcí často velice známých filmů s přednáškami, jež filmy představí v novém…

88. Oscary - výsledky

88. Oscary - výsledky

29.02.2016

Letošní "kontroverzní" ročník udělování Oscarů skončil. Akademie umění a věd rozdala svá každoroční ocenění. Jedním z několika překvapení večera bylo vyhlášení nejlepšího filmu, kterým se stalo drama…

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.…

Reklama

Reklama