Víkendové prázdniny

(pořad)
Česko, 2013

Účinkují:

Michaela Nová (moderátor), Bára Divišová (moderátor)

Vydáme se hledat poklad, zlato i lásku. Michaela Nová a Bára Divišová nám prozradí, kde všude kolem nás se skrývají poklady. Sestaví desatero správné zlatokopky, ale také se s lopatou v ruce pokusí vykopat skutečnou cennost. (TV Nova)

kingik

Pupeční šnůra oblíbeného magazínu "Víkend", který si dává letní pauzu. Spolu s ním i tradiční moderátorské dvojice, které spektrem reportáží pod souhrným názvem diváky provázejí. "Záskok" vzaly neokoukané tváře jejíž hlasy jsou běžně ke slyšení z reportáží a to je jeden z mála plusů celkem zbytečné nástavby, která jede v příspěvcích na jedno ucelené téma. Je to dost rutinně spíchlé. Pořad na téma moda, který jsem zhlédnul takový byl a navíc byl i extrémně nezajímavý a dlouhé reportáže tomu ještě přilévaly značnou porci nudy, kdy jsem se na pořad málem nedodíval. Jisté problémy s invenčností už má samotný bratříček "Víkend", který delší dobu postrádá svěží invenci, kterou ve svých počátcích vládl. Je to dáno tím, že televizní obrazovky obráží už nějaký ten čas a tak se zajímavá témata postupně vyčerpala, protože většinu z nich už ve svých vydáních zpracoval. O to víc se to projevuje právě ve "Víkendových prázdninách", které chtěly s dobrým úmyslem neochudit diváky o oblíbené reportáže a vyplnit tak místo po svém na čas odejitém magazínu. Jedná se až o příliš zjevné zaplátování, které možná ještě přijde po dobu prázdnin s nějakým pestřejším a zajímavějším tématickým výběrem, ale na to se příliš spoléhat nedá. Možná by bylo o mnoho lepší kdyby si tenhle pořad také udělal prázdniny a načerpal nových sil. Další šanci už ode mě zřejmě nedostane. Byl opravdu pekelně nudně, nezajímavě a bezinvenčně sestaven. Mé hodnocení: 40% ()