Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Ludmila Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert
  • gudaulin

Hodnocen pouze pilot. Jakékoliv další díly s díky vynechám, protože Vraždy v kruhu představují jen další díl do skládačky seriálové bídy české produkce. Jednoznačně podprůměrná záležitost i v našich malých a nedomrlých podmínkách a kdybych ve chvilce slabosti uvažoval o druhé slabší hvězdičce, motiv horoskopů jako "seriózního" kriminalistického bádání mě rozzuřil do té míry, že jsem v prvním momentu vážně uvažoval o odpadu. Nanejvýš rozpačitý dojem nevylepšuje ani přítomnost osvědčeného Trojana. Tápání České televize zkrátka pokračuje. Celkový dojem: 20 %.(20.1.2015)

• Kucndo

No, tak teda první díl byl pěkně tupej. Plno zbytečných, nezajímavých postav, předvídatelný scénář a přehnaných 85 minut. Z herců bych rád vyzvedl Trojanův výkon, ale prostě nevim... Jeho postava je tak nemastná neslaná, že prostě ani to nemůžu. Sypu si popel na hlavu, že jsem si myslel, že to bude česká kopírka True Detective a to, že jsem se radši nedíval v tu dobu na Artu na Kamarazovi. Každopádně zatím nehodnotím, uvidím podle dalšího dílu, i když teda fakt neočekávám nic extra(7.1.2015)

• papaJA21

Docela jsem se těšil... obsazení Trojan, Krajčo, Vágnerová znělo docela slibně. Ale ta naprostá katastrofa prvního dílu, který by měl být sám o sobě prostě co nejlepší. Příšerný tendenční scénář, který opravdu je až někde na okraji debility, otřesné herecké výkony téměř všech vedlejších postav a jedné hlavní (Němec) přímo bijí do očí, úplně zmatená kamera a střih někde v říší amatérismu či studentů prvního ročníku FAMU, tohle jsem vážně nepochopil... Nejhorší kriminální seriál který u nás vznikl.(4.2.2015)

Vraždy v kruhu by mohly fungovat docela pěkně, kdyby se do nich nezaplétaly ty horoskopičiny. Jenže zde jsou motivy vražd líčeny právě na základě znamení zodiaku a někdy to působí až násilně. Proč jsem se dívala na všech dvanáct dílů? Ivan Trojan. Ten vám s přehledem zahraje cokoli a díky jeho hlasu jsem u žádného dílu neusnula. Co mě naštvalo nejvíc? Zbytečná smrt jedné z hlavních postav, trochu mi to připomínalo emoční ždímání, obvykle probíhající za oceánem. V pozdějších dílech bych vyzdvihla dvojici vyšetřovatelů v podání Adély Petřekové a Marka Němce, kteří působili velmi svěže a tak nějak hravě. Oproti jiným zde hodnotícím jsem neměla problém s Richardem Krajčem, spíše mě v počáteční dějové linii rozčilovalo ono klišé partnerského trojúhelníku. Těžko shrnout hodnocení, protože některé díly byly nadprůměrné a zajímavé a jiné zase slabší. Tak to zakotvím na průměru a uvidíme, co nového přinesou české vody detektivek příště.(26.3.2015)

• sator

Naše životy jsou jako řečiště vyhloubena proudem našich přání, když proud ustane a žádosti se ztiší, zůstane jen hladká průzračná hladina oceánu... Myslím že tenhle citát je to jediné co mi ze seriálu zůstane, jinak čiré zoufalství ať už stran scénáře či hereckých výkonů... K astrologii měli vzít astrologa, takhle je to akorát k úsměvu... 3,6,11, díl se povedl...(6.1.2015)

• - V 9. epizodě "Láska je černý kůň" se část děje odehrává na gymnáziu J. Kolemana. Ve skutečnosti se jedná o Gymnázium J. Keplera v Praze 6, Parléřově ulici č. 2. Ve stejné budově se natáčel také seriál Dobrá čtvrť (od r. 2005) a filmy Jak se krotí krokodýli (od r. 2006) a Jak svět přichází o básníky (1982). (Martin_L)

• - V desáté epizodě s názvem "Mrtvý v síti" se v roli muže zametajícího střešní terasu objevil režisér Ivan Pokorný. (navabaca)

• - Major Holina (Ivan Trojan) má na mobilu čas 23:10, když mu volá květinářka. V záběru na květinářku venku je ale světlo a po ulici projde i žena s dítětem, je tedy den, nikoli noc. (rakovnik)