Vraždy v kruhu (TV seriál)

• angličtina

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 74–85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika Šabartová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristina Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Lída Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert, Boris Búrik, Rudolf Kuča, Stanislav Macháček, Daniela Šišková, Pavel Šrom, Petr Uhlík, Michala Břízová, Vít Roleček
  • kocik1

Ještě že moje máma měla tehdá jiné starosti, a tak neměla při mém porodu po ruce zápisník a stopky k zapsání té úplně nejpřesnější minutky a vteřinky mého narození. Pravda, při sledování současné původní české televizní tvorby cítím se teď kapánek ošizená, protože kdyby se náhodou stala nějaká ta vražda v kruhu tady u nás, nemůže mě Hana Vágnerová vyloučit z podezřelých. Na druhou stranu si ale říkám, k čemu by mně to asi tak bylo. Na to totiž může skočit leda tak Ivan Trojan.:-) A Česká televize.(9.2.2015)

• netahlo

Ne, proste se to neda. Chudak Ivan Trojan! Chapu, ze zivi hromadu decek, tak musi brat vsechno, ale ve spolecnosti Vagnerovy, Nemce, Repkovy kofoly (dneska uz hraje fakt kazdej!) a spol, to neutahne ani on. Nehlede na to, ze nema co hrat. A Krajco, to ma bejt jako ceskej Lincoln Rhyme nebo co? Tezkej propadak ...(12.1.2015)

• Tommassi3

Režisér Ivan Pokorný, který už léta přinejmenším velmi slušně pracuje s budováním napětí, se mi zdál zprvu jako velmi dobrá volba, nicméně prozatím se Vraždy v kruhu jeví rozhodně jako naprosto průměrná záležitost, spíš s přivřenýma oběma očima, která však bohužel ze všeho nejdůkladněji boří většinu pozitiv vůbec ne špatné knižní předlohy Procházkové, která mě však jako scénáristka vůbec nepřesvědčila.. Detektivka, která nechce být provinční a šablonovitá, leč působí místy naprosto křečovitě, což odráží i většina herců v čele s Krajčem a zejména Gondíkovou či Vagnerovou, a tupě přesně v duchu těch nejhloupějších bulvárně klímovských konstruktů.. Prozatím určitě zklamání, které mě jako shovívavého a zvědavého diváka nutí k dalšímu sledování jen dík znovu skvostnému Ivanu Trojanovi..(12.1.2015)

Bohužel těžký průměr. Herci se marně snaží bruslit v naprosto tupém scénáři, který jim zdatně podráží nohy. Ze začátku se to vždycky celkem slibně rozjede a potom příjde katastrofa. Na co tam rvou neustále ty otravný horoskopy, když to nikoho nezajímá a pátrání ani příběh to nikam neposune? Proč ta postranní linie s nevěrnou "vědmou"? Proč jsou pointy někdy úplně debilní a zřejmé, jindy vycucané z prstu a narychlo zplácané? No, musím ale uznat, že už jsem viděl horší kousky a na jedno podívání (příště už ale ani omylem) to je taková neškodná, i když těžce promarněná detektivka s některými sympatickými figurami.(20.1.2015)

• Casablanca

Tohle přestává být zábava i jako kulisa k žehlení!!! Postava Sáby je nadbytečná, v podání Vagnerové afektovaná a přehnaně důležitá... Petřeková zase předvádí stereotypní obraz drsné policajtky, kdy hranice mezi zákonem a prostitucí je v odznaku v náprsní kapse. Trojan herecky nezklamal. Ale seriál ze dna nevytáhne. Ne s takovými dialogy.(17.2.2015)

• - Když major Holina (Ivan Trojan) v prvním dílu vystupuje z taxíku, je vidět licence na dveřích s registrační značkou 1AB 5965, zatímco vozidlo má značku 2AZ 3715. (milaneg)

• - Major Holina (Ivan Trojan) o sobě tvrdí, že pochází z Lehotky nad Štiavnicou. Taková obec ale neexistuje. (rakovnik)

• - V 6. díle seriálu "Duch zákona" je v titulcích chybně uvedeno, že postavu Prokopa hraje Martin Dohnal, ale ve skutečnosti hlavní roli  ztvárnil Martin Hofmann.
    (CarloRizzi)