Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Ludmila Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert, Boris Búrik, Rudolf Kuča, Stanislav Macháček, Daniela Šišková
  • rikitiki

Komisař inspirovaný horoskopy a jejich bláboly - to by ještě šlo. Dalo by se to napsat jako jakási kuchyňská mystika. Jenomže.... Jenomže je to napsaný mizerně. Šílené dialogy se střídají s šíleně nereálnými situacemi a vztahy. Je to nefunkční svět. Jakoby ho napsal někdo, kdo nedávno poprvé zaslechl, že existuje povolání detektiva a co je jeho náplní, ale nikdy žádného policistu nevěděl a ani úplně nepochopil, o co jde. A stejně tak je to i ze zobrazením médií a politiky. _____ Bídná je režie (flashbacky jak z amatérského videa), scény působí nechtěně směšně, montáž střihu na sebe nenavazuje a je chaotická. Herci se nějak chovají, ale pak náhle propuknou ve zcela odlišné emoce, které se k jejich postavám vůbec nehodí - tohle přisuzuji spíš režii a jejímu špatnému vedení herců. ___ Hodně nepodařená záležitost. ---- Viděla jsem jen první díl a pak ještě poslední, který jsem shlédla, abych neodsuzovala něco, co se třeba mohlo vyvrbit k lepšímu. Nevyvrbilo.(27.10.2017)

• Kimon

Recept na "Vraždy v kruhu": Vezmeme maso, nejlépe z obětí nějakého vražedného činu, jemně jej rozemeleme, přimícháme namleté bláboly Hany Vagnerové, několik šroubků z invalidního vozíku, zachutíme krví vražedné oběti, okořeníme špetkou nějakého toho upadlého zbytku v pitevně a vše v rukou uplácáme do TV 12-ti karbenátek. Nakonec přidáme populární na jemné kostičky nakrájenou Simonou Stašovou. A poté 12 připálených karbenátek po 85 gramech předložíme divákovi odkojenému komerční televizí. Úspěch je zaručen. Ale tady jsme v ČT1 !!! a ani dobrý kuchař Ivan Trojan z této plácaniny nevyrobí náročnějšímu strávníkovi TV ČT1 nic poživatelného. Bohužel. Prostě, Ivan Pokorný není Jiří Strach, Iva Procházková není Arnošt Vašíček a Vraždy v kruhu nejsou Ďáblovou lestí. Jen Trojan zůstává Trojanem. Ještě poznámku: jen šest karbenátek "na zkoušku" k ochutnání na poprvé by stačilo. To je jak v hospodě. Když jídlo zákazníkovi nechutná, kuchař si ho může hodit na hlavu. .... jsem morbidní, já vím. :-)(27.1.2015)

• Tommassi3

Režisér Ivan Pokorný, který už léta přinejmenším velmi slušně pracuje s budováním napětí, se mi zdál zprvu jako velmi dobrá volba, nicméně prozatím se Vraždy v kruhu jeví rozhodně jako naprosto průměrná záležitost, spíš s přivřenýma oběma očima, která však bohužel ze všeho nejdůkladněji boří většinu pozitiv vůbec ne špatné knižní předlohy Procházkové, která mě však jako scénáristka vůbec nepřesvědčila.. Detektivka, která nechce být provinční a šablonovitá, leč působí místy naprosto křečovitě, což odráží i většina herců v čele s Krajčem a zejména Gondíkovou či Vagnerovou, a tupě přesně v duchu těch nejhloupějších bulvárně klímovských konstruktů.. Prozatím určitě zklamání, které mě jako shovívavého a zvědavého diváka nutí k dalšímu sledování jen dík znovu skvostnému Ivanu Trojanovi..(12.1.2015)

Vraždy v kruhu musim pochválit, protože se mi strašně líbili. Jejich zpracování i následné řešení zločinů bylo fajn. Pan Trojan se do podobných rolí hodí (naposledy mě přesvědčil ve snímku "Ve stínu") a jsem rád, že se neobjevuje jen v komediích, ale že umí zahrát i něco vážnějšího! Bohužel jedna stížnost by tu přeci jen byla a tou je role kartářky, která celou sérii rozbíjí. Nic proti Hance Vágnerové (ostatně její role v Expozituře byla vynikající), ale tahle role zde byla dost zbytečná nebo měla hrát třeba kolegyni policajtům. Každopádně díky za tento seroš :-D a třeba někdy pokračováním zdar 90%(29.5.2015)

• MartinezZ

Po 1. dílu: Nic extra teda. Jednak asi neexistují už jiné zločiny, vyžadující pátrání, než vraždy, ale budiž. Horší už ale bylo přerušování toku děje nějakými absolutně zbytečnými (v rámci děje a příběhu) astrologickými seancemi (těším se na kriminálku s vyšetřováním pomocí virgule, tarokových karet a čtení z lógru), přičemž ty výčty chování podle znamení byly pro děj naprosto nepodstatné, protože k pachateli se stejně dostávali "běžnými metodami", takže pokud to nebude v dalších dílech nějak smysluplně použito, tak tím seriál získá jen nadbytečnou "WTF?" patinu. Nějak mi neseděla Krajčova role (pominu-li, že kde se objeví, tam získávám pocit, že látka dobře nedopadne), v prvním dílu byl jeho přínos jen takový, že tam byla postava navíc. Uvidím, jestli se také použije jinak, než jako kolega "moc se nám tu neukazuj, abys kolegům nepřipomínal, že za dobrotu.... a hybaj do pozapomenutý garáže". Co bylo ale nejpitomější, to byl konec. Jednak Trojan při pronásledování zastavil a maník uhnul doprava a následovaly nějaké prostřihy, kdy jsem myslel, že už auto havarovalo a následně se zase pokračovalo v pronásledování, což nedávalo moc s těmi "vnuknutími, či co" smysl, druhak by mě zajímalo, co za napalmové sudy skladují Němci u rozdělaných stavebních prací na silnici u srázu (WTF?), protože tohle vypadalo jak nějaká poklona Michaelu Bayeovi, a Treťjak (za třetí) by si to muselo Trojan jako cajt, pátrající a honící podezřelého bez pověření na vlastní pěst na cizím území, přičemž svým pronásledováním zavinil smrt cizího státního příslušníka na území SRN, slíznout tak, že by se v dalších dílech už asi neukázal. Zřejmě by nebylo kůl, kdyby ho chytli ti němečtí policisté, chyběl by Bayův výbuch a záběr na vykuleného Štíra Trojana, který při konání dobra "nasadil svůj život" (ale pošel zloduch, kterému to ale mohou a nemusí po smrti dokázat, když už ho nevyslechnou - a kdo ví, jestli DNA není jen nepřímý důkaz...). Takže po prvním dílu **, protože vystřihnout seance a udělat smysluplný konec, nepůsobilo by to jako pitomost. Ještě tomu dám šanci u druhého dílu. ~~~ 2. díl: Pěkně dlouho rozehráváme zápletku, až už si říkám, jestli stále koukám na stejný film, pak se tedy rozjede vyšetřování, u nějž mi přišlo, že nepřijít se Dulava udat, bylo by to na několik dalších dílů, a konec mi přišel naprosto vyšumělý do ztracena, protože se na nic vůbec nepřišlo a dosavadní chování pachatelky ničemu takovému nenasvědčovalo a ani se o ní vůbec nemluvilo - načež se jí už na nic nezeptají... díl k hovnu. A, s prominutím astrologů, ty hvězdný kecy tam zase působily naroubovaně a rušivě, jak kdyby to do dosavadní plynutí děje přerušili reklamou. Uvidíme, co třetí díl, ale prozatím se ten umělecký záměr jaksi míjí s mým zájmem tomu nabídnout dalších 10x85 minut. ~~~ 3. díl: Sorry, tímhle dílem končím. Nuda jak prase, prokládaná nepřesvědčivým milostným trojúhelníkem a bohužel nevýraznou postavou Ivana Trojana. Bohužel jediná postava, na kterou se dá koukat a možná by i sama měla lepší vlastní seriál, byla paní soudní (?) lékařka (patoložka?) a její asistent. Těm by se měla věnovat pozornost seriálu, jejich postavy a herci jsou zajímaví, neokoukaní a ne úplně standardní a klišoidní. Okolo jen jejich dvojice by mohlo být vystavěno něco minimálně 10x zajímavějšího, než pátrání s naprosto zbytečnou postavou Hany Vágnerové a jejích hororskopů a spousty další nezajímavé vaty. Howgh!(10.1.2015)

• - Když major Holina (Ivan Trojan) v prvním dílu vystupuje z taxíku, je vidět licence na dveřích s registrační značkou 1AB 5965, zatímco vozidlo má značku 2AZ 3715. (milaneg)

• - V 6. díle seriálu "Duch zákona" je v titulcích chybně uvedeno, že postavu Prokopa hraje Martin Dohnal, ale ve skutečnosti hlavní roli  ztvárnil Martin Hofmann.
    (CarloRizzi)

• - Když na počátku druhé epizody "Kamarád v nouzi" sleduje Bedřich Kožešník (Jaromír Dulava) televizi a přepíná programy, můžeme v  televizi vidět explozi vozidla. Jde o záběr z detektivní TV trilogie Agentura Puzzle (2004), kterou režíroval také Ivan Pokorný. (navabaca)