Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Sedláčková-Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Ludmila Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert

Pilot: Na to, že to vzniklo u nás dobrý. Resp. lepší než většina naší seriálové produkce, ale nevím zda je to úplně pochvala. Klady: ústřední dvojice Ivan Trojan a Marek Němec; snaha o severskou atmosféru. Zápory: naprosto zbytečná astrologická složka a s ní i zbytečná postava (jinak dobré herečky) Hany Vagnerové; zbytečný "komerční" Krajčo; naprosto pitomý amatérský bez gradace. Závěr: Pilot se dal vidět, ale znovu už raději ne.(7.1.2015)

• joker.george

Na seriál jsem se docela těšil, ale první díl byl pro mě spíše zklamání, ale Trojan, který mě k seriálu hlavně lákal mě naštěstí nezklamal... Ale co tam měla dělat ta astrologie?! Naprosto zbytečné a odvádí to pozornost od hlavní zápletky, tak doufám, že se to v příští dílech zlepší... A co měl znamenat ten konec s výbuchem?! To byl opravdu hrozný vtip! Jinak mám u detektivních seriálů radši, když na zločince přijde prvně vyšetřující než divák... P.S. Jinak tipuji, že Trojan nějaké zločince opravdu zabíjí... : ))(7.1.2015)

• Ferinka

Dlouho se mi nestalo, že by u seriálu byl první díl dobrý a všechny ostatní následující byly naprostými propadáky. Trojan je nejskvělejší herec šikoro daleko, ale ten jako švihlej ezoterik z východu si mé sympatie prostě nezískal. Nemluvě o tom, že kriminálky a detektivky, kdy i po celodenním vyčerpání z pracovního procesu jsem schopna v první třetině dílu odhalit vraha, mě nebaví.(11.2.2015)

• Firebug

"Zadržený je lev, ale profil našeho vraha odpovídá spíše vodnáři. Myslím, že jsme zatkli nevinného..." OMFG! Na první pohled mě k seriálu přilákal Trojan a Krajčo, ale jejich hereckého talentu je pro tuhle pytlovinu škoda. Zvláště když kolem nich odříkávají papírem šustící repliky s nulovým zaujetím o několik tříd horší herci. Člověka, co vymyslel profilování pachatelů na základě znamení zvěrokruhu (a postavil na tom celý seriál) bych nejradši nakopl do rozkroku a o divácích, co to se zaujetím a plnou vážností sledují, se radši vyjadřovat ani nebudu. Zkrátka provar za 1*. Ta druhá je za ucházející technickou stránku a sem tam nějakého slušnějšího herce...(16.3.2015)

Nepatřím zrovna mezi příznivce českých seriálů, který jsou běžnýmu konzumentovi každej den předhazovány do telky. Ale v tomhle případě sem udělal malou vyjímku. Vedlo mě k tomu to,že se hlavní role ujal Trojan, Krajčo a Vágnerová. Už asi 3x sem strávil pondělí s tímto seriálem. Co mi přijde uplná ptákovina, tak každýho člověka (profil vraha) vytvořit na základě znamení letokruhu, s tím mám fakt velký problém. Co mi přijde na seriálu good, tak se dívat na různý zákoutí Prahy, ve který sem měl tu čest žít :o). Co mi zase přijde uplně slabý, tak je vyústění jednotlivých dílů... Prostě žádné drama, žádný originální nápad. Já chápu, že není čas strácet čas psaním kvalitních scénářů, ale ty vole, když už dělám seriál s českou hereckou elitou, tak to přece udělám tak, aby si to lidi pamatovali a rádi po letech pustili, ne? Po tomhle seriálu neštěkne za dva roky pes...(3.2.2015)

• - V 9. epizodě "Láska je černý kůň" se část děje odehrává na gymnáziu J. Kolemana. Ve skutečnosti se jedná o Gymnázium J. Keplera v Praze 6, Parléřově ulici č. 2. Ve stejné budově se natáčel také seriál Dobrá čtvrť (od r. 2005) a filmy Jak se krotí krokodýli (od r. 2006) a Jak svět přichází o básníky (1982). (Martin_L)

• - Major Holina (Ivan Trojan) o sobě tvrdí, že pochází z Lehotky nad Štiavnicou. Taková obec ale neexistuje. (rakovnik)

• - Když major Holina (Ivan Trojan) v prvním dílu vystupuje z taxíku, je vidět licence na dveřích s registrační značkou 1AB 5965, zatímco vozidlo má značku 2AZ 3715. (milaneg)