Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 74–85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika Šabartová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristina Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Lída Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert, Boris Búrik, Rudolf Kuča, Stanislav Macháček, Daniela Šišková, Pavel Šrom, Petr Uhlík
  • honajz

Když člověk odhadne vraha během první repliky maminky, je asi něco špatně. Ostatně, tady jsou vidět ty scenáristické kličky seriálu naprosto zřetelně - policisté řeknou matce, že je její dcera po smrti, a ona se nezhroutí, ne, hnedle zatepla vyklopí horkou stopu (minimálně pro zkušené čtenáře detektivek). Všechny ty temné filtry, severské ladění a „tajuplné“ horoskopy jsou pak na prd, protože to vyznívá tak samoúčelně a zbytečně, jako kdyby si prostě někdo v ČT řekl, zkusíme to mysteriózno, jaké má Strach, ono to naláká lidi, ale přitom nikdo nevěděl, jak se s tím zachází. On je trochu rozdíl, když sedne do auta zkušený řidič, a když amatér, který netuší, jak se řadí rychlostní stupně. Celé je to v podstatě takové obrazové a často scenáristické klišé, jež by fungovalo normálně natočené někdy před třiceti lety, ale dnes je to prostě jen viditelná snaha být moderní, aniž bychom věděli, co to obnáší a jak se to vlastně dělá. Pusťte si raději něco jako Volejte věštci, pobavíte se víc.(12.1.2015)

• baribal

Po dvou dílech.. plno sympatických herců (i když ten Krajčo tam fakt vůbec nesedí). Bohužel to celé stojí na vyšetřování vražd prostřednictvím astrologie... COŽE?? "SMÍCH".. JAKO FAKT ASTROLOGIE??? JO.. takovýhle idioty se z diváků snaží dělat. Ještě bych to dokázal přijmout, kdyby byl Trojan soukromé očko, ale detektiv od cajtů? WTFuckt? PS: proti vstupování angličtiny do češtiny nijak radikálně nejsem.. ale říkat "džogovat" místo "běhat je přinejmenším kekel(12.1.2015)

Dvě velmi slušné epizody, dva pro mne velice zajímavé charaktery včetně hereckých výkonů, a k tomu jedna blondýna, ale dohromady v podstatě asi žánrový průměr. Podle mě, kdyby to vlastně celý nebylo postavený na astrologii, ale přímo na postavě Holiny, a kdyby se ignorovalo celý to zelí okolo milostnýho trojúhelníku, bylo by to imho solidní televizní krimi. Takhle holt jen ten televizní průměr.(26.12.2017)

• Ferinka

Dlouho se mi nestalo, že by u seriálu byl první díl dobrý a všechny ostatní následující byly naprostými propadáky. Trojan je nejskvělejší herec šikoro daleko, ale ten jako švihlej ezoterik z východu si mé sympatie prostě nezískal. Nemluvě o tom, že kriminálky a detektivky, kdy i po celodenním vyčerpání z pracovního procesu jsem schopna v první třetině dílu odhalit vraha, mě nebaví.(11.2.2015)

• sator

Naše životy jsou jako řečiště vyhloubena proudem našich přání, když proud ustane a žádosti se ztiší, zůstane jen hladká průzračná hladina oceánu... Myslím že tenhle citát je to jediné co mi ze seriálu zůstane, jinak čiré zoufalství ať už stran scénáře či hereckých výkonů... K astrologii měli vzít astrologa, takhle je to akorát k úsměvu... 3,6,11, díl se povedl...(6.1.2015)

• - Dům, ve kterém bydlí major Holina (Ivan Trojan), nalezneme v Praze - Karlíně, na adrese U Nádražní lávky čp. 1. [Zdroj: Filmová místa.cz] (rakovnik)

• - Major Holina (Ivan Trojan) má na mobilu čas 23:10, když mu volá květinářka. V záběru na květinářku venku je ale světlo a po ulici projde i žena s dítětem, je tedy den, nikoli noc. (rakovnik)

• - Když major Holina (Ivan Trojan) v prvním dílu vystupuje z taxíku, je vidět licence na dveřích s registrační značkou 1AB 5965, zatímco vozidlo má značku 2AZ 3715. (milaneg)