Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Ludmila Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert

Seriál, kde pozorný divák odhalí vraha dřív než vyšetřovatelé. Slušně natočené, ale bohužel mě hrozně hnětou dialogy, ta prapodivně vsunutá astrologie, nevýrazný Krajčo, zbytečná Vagnerová a ještě zbytečnější Petřeková. Zdá se to jenom mě, nebo fakt hraje tak toporně až to bolí? Ve finále se na to dá kouknout, ale nebýt Trojana a zajímavě obsazených herců ve vedlejších rolích, tak by to bylo o hvězdičku méně.(5.12.2017)

• Casablanca

Tohle přestává být zábava i jako kulisa k žehlení!!! Postava Sáby je nadbytečná, v podání Vagnerové afektovaná a přehnaně důležitá... Petřeková zase předvádí stereotypní obraz drsné policajtky, kdy hranice mezi zákonem a prostitucí je v odznaku v náprsní kapse. Trojan herecky nezklamal. Ale seriál ze dna nevytáhne. Ne s takovými dialogy.(17.2.2015)

• MartinezZ

Po 1. dílu: Nic extra teda. Jednak asi neexistují už jiné zločiny, vyžadující pátrání, než vraždy, ale budiž. Horší už ale bylo přerušování toku děje nějakými absolutně zbytečnými (v rámci děje a příběhu) astrologickými seancemi (těším se na kriminálku s vyšetřováním pomocí virgule, tarokových karet a čtení z lógru), přičemž ty výčty chování podle znamení byly pro děj naprosto nepodstatné, protože k pachateli se stejně dostávali "běžnými metodami", takže pokud to nebude v dalších dílech nějak smysluplně použito, tak tím seriál získá jen nadbytečnou "WTF?" patinu. Nějak mi neseděla Krajčova role (pominu-li, že kde se objeví, tam získávám pocit, že látka dobře nedopadne), v prvním dílu byl jeho přínos jen takový, že tam byla postava navíc. Uvidím, jestli se také použije jinak, než jako kolega "moc se nám tu neukazuj, abys kolegům nepřipomínal, že za dobrotu.... a hybaj do pozapomenutý garáže". Co bylo ale nejpitomější, to byl konec. Jednak Trojan při pronásledování zastavil a maník uhnul doprava a následovaly nějaké prostřihy, kdy jsem myslel, že už auto havarovalo a následně se zase pokračovalo v pronásledování, což nedávalo moc s těmi "vnuknutími, či co" smysl, druhak by mě zajímalo, co za napalmové sudy skladují Němci u rozdělaných stavebních prací na silnici u srázu (WTF?), protože tohle vypadalo jak nějaká poklona Michaelu Bayeovi, a Treťjak (za třetí) by si to muselo Trojan jako cajt, pátrající a honící podezřelého bez pověření na vlastní pěst na cizím území, přičemž svým pronásledováním zavinil smrt cizího státního příslušníka na území SRN, slíznout tak, že by se v dalších dílech už asi neukázal. Zřejmě by nebylo kůl, kdyby ho chytli ti němečtí policisté, chyběl by Bayův výbuch a záběr na vykuleného Štíra Trojana, který při konání dobra "nasadil svůj život" (ale pošel zloduch, kterému to ale mohou a nemusí po smrti dokázat, když už ho nevyslechnou - a kdo ví, jestli DNA není jen nepřímý důkaz...). Takže po prvním dílu **, protože vystřihnout seance a udělat smysluplný konec, nepůsobilo by to jako pitomost. Ještě tomu dám šanci u druhého dílu. ~~~ 2. díl: Pěkně dlouho rozehráváme zápletku, až už si říkám, jestli stále koukám na stejný film, pak se tedy rozjede vyšetřování, u nějž mi přišlo, že nepřijít se Dulava udat, bylo by to na několik dalších dílů, a konec mi přišel naprosto vyšumělý do ztracena, protože se na nic vůbec nepřišlo a dosavadní chování pachatelky ničemu takovému nenasvědčovalo a ani se o ní vůbec nemluvilo - načež se jí už na nic nezeptají... díl k hovnu. A, s prominutím astrologů, ty hvězdný kecy tam zase působily naroubovaně a rušivě, jak kdyby to do dosavadní plynutí děje přerušili reklamou. Uvidíme, co třetí díl, ale prozatím se ten umělecký záměr jaksi míjí s mým zájmem tomu nabídnout dalších 10x85 minut. ~~~ 3. díl: Sorry, tímhle dílem končím. Nuda jak prase, prokládaná nepřesvědčivým milostným trojúhelníkem a bohužel nevýraznou postavou Ivana Trojana. Bohužel jediná postava, na kterou se dá koukat a možná by i sama měla lepší vlastní seriál, byla paní soudní (?) lékařka (patoložka?) a její asistent. Těm by se měla věnovat pozornost seriálu, jejich postavy a herci jsou zajímaví, neokoukaní a ne úplně standardní a klišoidní. Okolo jen jejich dvojice by mohlo být vystavěno něco minimálně 10x zajímavějšího, než pátrání s naprosto zbytečnou postavou Hany Vágnerové a jejích hororskopů a spousty další nezajímavé vaty. Howgh!(10.1.2015)

• kajas

Po pěti odvysílaných epizodách už si troufám hodnotit, protože jak vidím, lepší to asi nebude. Představovala jsem si spíše dvanáctidílné pátrání po jednom vrahovi, který si své oběti pečlivě vybírá podle znamení zvěrokruhu. Zatím jsem se každý týden dočkala osmdesátiminutové nudy protkané možná tak dvěma zmínkami o horoskopech (většinou z úst zde velmi nesympatické Vagnerové). Na tenhle led se Trojan pouštět neměl. Po poslední epizodě: Odstranění jedné z hlavních postav funkčnosti děje jenom prospělo, ale stejně jsem celý seriál dosledovala s velkým sebezapřením. Případné reprízy si ráda nechám ujít.(2.2.2015)

• SaNcHeZ_cz

Po prvním díle: Ivan kráječ a Rosťa garážník, soukromé očko. Vraždy v kruhu jsou zatím docela nepříjemným vystřízlivěním z potenciálu, co tahle česká kriminálka měla. Pár docela zajímavých postav kazí spousta zbytečností, úklonů k samolibé efektivnosti a celkově trochu zbytečné jednotvárnosti a přímočarosti. To co mohl být atmosferický seriál se tak zatím zdá jako průměrná kriminálka bez atmosféry nebo jakékoliv míry invence. A ne, několik záběrů na hodinu astrologie tomu vážně nepomůže.(12.1.2015)

• - Filmovalo se na zámku Bon Repos u Lysé nad Labem, Praze na Žižkově, na Albertově, Karlíně, Modřanech a hlavním nádraží. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Ve čtvrté epizodě s názvem "Vítěz nejde do finále" použil pro video prezentaci fiktivního TV pořadu "Odkopaní politici" režisér Ivan Pokorný záběry ze své kriminální minisérie Agentura Puzzle (2004). Na videu jsou vidět herci Robert Jašków a Martin Stropnický - současný (2015) ministr obrany ČR. (navabaca)

• - V desáté epizodě s názvem "Mrtvý v síti" se v roli muže zametajícího střešní terasu objevil režisér Ivan Pokorný. (navabaca)