Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 74–85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika Šabartová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristina Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Lída Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert, Boris Búrik, Rudolf Kuča, Stanislav Macháček, Daniela Šišková, Pavel Šrom, Petr Uhlík
  • honajz

Když člověk odhadne vraha během první repliky maminky, je asi něco špatně. Ostatně, tady jsou vidět ty scenáristické kličky seriálu naprosto zřetelně - policisté řeknou matce, že je její dcera po smrti, a ona se nezhroutí, ne, hnedle zatepla vyklopí horkou stopu (minimálně pro zkušené čtenáře detektivek). Všechny ty temné filtry, severské ladění a „tajuplné“ horoskopy jsou pak na prd, protože to vyznívá tak samoúčelně a zbytečně, jako kdyby si prostě někdo v ČT řekl, zkusíme to mysteriózno, jaké má Strach, ono to naláká lidi, ale přitom nikdo nevěděl, jak se s tím zachází. On je trochu rozdíl, když sedne do auta zkušený řidič, a když amatér, který netuší, jak se řadí rychlostní stupně. Celé je to v podstatě takové obrazové a často scenáristické klišé, jež by fungovalo normálně natočené někdy před třiceti lety, ale dnes je to prostě jen viditelná snaha být moderní, aniž bychom věděli, co to obnáší a jak se to vlastně dělá. Pusťte si raději něco jako Volejte věštci, pobavíte se víc.(12.1.2015)

Bez Ivana Trojana by to bylo horší. Skutečně pátrat po vrahovi podle horoskopu mi přijde divná. Již zde v komentáři ci hláška: "Někde tu musí být ještě jeden lev!" mne pobavila. Škoda, že tvůrci nepřekvapili a poslední díl by jim do zvěrokruhu nepasoval. V další případné sérii by na stáž k Mariánovi Holinovi (Ivan Trojan) mohl přijet irský a hongkongský kolega. Pak by se mohli hádat, jestli je vrah lev, jilm nebo opice. Některé díly silnější a některé slabší.(6.5.2019)

• joker.george

Na seriál jsem se docela těšil, ale první díl byl pro mě spíše zklamání, ale Trojan, který mě k seriálu hlavně lákal mě naštěstí nezklamal... Ale co tam měla dělat ta astrologie?! Naprosto zbytečné a odvádí to pozornost od hlavní zápletky, tak doufám, že se to v příští dílech zlepší... A co měl znamenat ten konec s výbuchem?! To byl opravdu hrozný vtip! Jinak mám u detektivních seriálů radši, když na zločince přijde prvně vyšetřující než divák... P.S. Jinak tipuji, že Trojan nějaké zločince opravdu zabíjí... : ))(7.1.2015)

• Hennes

Poměrně zajímavé kriminální příběhy. Tím asi končí můj kladný názor. Kriminalista co jezdí v obleku na kole a bydlí jako poslední socka, kriminalista na invalidním vozíku je úplná zhovadilost a když už to vypadá zajímavě, pak je řešení případu závislé na to jak se kdo cítí v Jupiteru, na koho působí Uran a který debil je býk a tudíž má sklon k násilí nebo yl v dětství zneužit matkou. Alespoň ty herci mají úroveň.(4.2.2015)

• insurgentes

Co se kriminalistiky týká, o hovně. Toho je ale většina. Tak co mi pak na tom tak vadí? Asi ten rukopis pražské kavárny. To je ta partička, co bez ohledu na politickou příslušnost u nás pod záminkou tolerance, synchronizace s evropským právem, orientace na kulturní hodnoty západu atd. nepozorovaně chystá další totalitu jménem Nový světový řád. A mimo jiné už bezezbytku a definitivně ovládla českou televizi. Detektiv, co jezdí k případům na kole? Aby se ovce identifikovaly s kladným hrdinou (pro jehož roli byl bezskrupulózně exploitován Ivan Trojan) a taky začaly jezdit na kole, protože to je sluníčkové, zelené, evropské a in (a papalášům tím pádem zůstaly volné silnice). Gender agenda schovaná za roli odporné mužatky v podání Adély Petřekové. Všudypřítomný (až Hřebejkovsky - ten by se teda stydět nemusel) rozklad rodiny a křesťanských hodnot, na jejichž místě máme dát přednost spritualistice - různé kecy o "energiích" a astrologie zamontovaná do toho tak toporně, nesmyslně a povrchně, že to snad ani největší imbecil nezbaští. Pro mě mají tyhle výplody hodnotu filmů jako je Rudá záře nad Kladnem. Zbývá počkat ještě pár desítek let, než se to vyjeví i zbytku populace.(21.2.2015)

• - Když na počátku druhé epizody "Kamarád v nouzi" sleduje Bedřich Kožešník (Jaromír Dulava) televizi a přepíná programy, můžeme v  televizi vidět explozi vozidla. Jde o záběr z detektivní TV trilogie Agentura Puzzle (2004), kterou režíroval také Ivan Pokorný. (navabaca)

• - Ve čtvrté epizodě s názvem "Vítěz nejde do finále" použil pro video prezentaci fiktivního TV pořadu "Odkopaní politici" režisér Ivan Pokorný záběry ze své kriminální minisérie Agentura Puzzle (2004). Na videu jsou vidět herci Robert Jašków a Martin Stropnický - současný (2015) ministr obrany ČR. (navabaca)

• - Filmovalo se na zámku Bon Repos u Lysé nad Labem, Praze na Žižkově, na Albertově, Karlíně, Modřanech a hlavním nádraží. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)