Vraždy v kruhu (TV seriál)

The Zodiac Murders

(festivalový název)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Česko, 2015, 15 h 16 min (Minutáž: 12x85 min)

Ivan Pokorný

Iva Procházková

Lukáš Hyksa

Jiří Hájek

Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Adéla Petřeková, Pavel Oubram, Martina Eliášová, Petr Panzenberger, Simona Stašová, Petra Bučková, Jiří Racek, Dita Zábranská, Daniela Kolářová, Zbyněk Fric, Monika A. Fingerová, Verena Gros, Martin Finger, Vladimíra Erbová, Adam Kraus, Jaromír Dulava, Kristýna Maděričová - Beranová, Jan Šťastný, Alžběta Pažoutová, Iveta Jiřičková, Iva Pazderková, David Prachař, Marie Durnová, Ihor Krotovych, Jenovéfa Boková, Tomáš Pavelka, Jiří Konvalinka, Václav Neužil ml., Jiří Hána, Václav Vašák, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Petra Bartošová, Pavel Liška, Jiří Dvořák, Martin Hofmann, Jan Vondráček, Radek Holub, Barbora Hrzánová, Martin Myšička, Radka Fidlerová, Magdalena Zimová, Vojtěch Vondráček, Jan Dulava, David Suchařípa, Oldřich Vízner, Barbora Šedivá, Jan Vlas, Radek Žák, Ladislav Hampl, Zdena Hadrbolcová, Tomáš Trapl, Dana Batulková, Adéla Gondíková, Klára Oltová, Josef Mádle, Martha Olšrová, David Kraus, Hana Doulová - Krobotová, Ladislav Dušek, Marek Dobeš, Ivan Lupták, Michal Čapka, Jaromíra Mílová, Zdeněk Žák, Jan Bidlas, Anežka Rusevová, Marek Libert, Jan Konečný, Alexander Hemala, Martin Sládek, Zdeněk John, Kristina Beranová, Ondřej Černý, Tereza Blažková, Lucie Bártová-Zedníčková, Aneta Brlíková, Rudolf Kubík, Hana Seidlová, Martin Matejka, Tomáš Bambušek, Pavlína Štorková, Vladimír Čapka, Klára Cibulková, Přemysl Bureš, Apolena Veldová, Barbora Valentová, Jaroslav Vlach, Eva Novotná, Dana Pešková, Martin Dohnal, Jiří Schwarz, Tomáš Karger, Jitka Nerudová, Vasil Fridrich, Alžběta Volhejnová, Tomáš Turek, Orest Tkachyk, Sergyi Gorash, Petr Bucháček, Milena Šajdková, Anita Krausová, Lenka Svadbíková-Veliká, Michaela Doležalová, Nataša Gáčová, Robert Hájek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Alena Štréblová, Jiří Wohanka, Huyen Vi Tranová, Svatopluk Schuller, Jaroslav Vízner, Zita Morávková, Eva Leimbergerová, Tereza Richtrová, Marian Roden, Ondřej Brousek, Vladimír Škultéty, Jan Holík, Martin Pechlát, Jan Novotný, Jan Plouhar, Jan Vápeník, Jan Hájek, Ondřej Havel, Dennis Kinski, Vanda Hybnerová, Petra Štíbrová, Karel Zima, Kateřina Holánová, František Hnilička, Jáchym Málek, Petr Vágner, Ondřej Kavan, Petra Konvičková, Bibiana Šimonová, Hana Středová, Václav Helšus, Pavla Beretová, Václav Knop, David Bowles, Eliška Křenková, Martin Polách, Veronika Freimanová, Josef Vaverka, Jiří Bartoň, Roman Nevěčný, Tomáš Bělohlávek, Lola Hrabovská, David Steigerwald, Martin Dolenský, Miroslav Babuský, Klára Klepáčková, Petr Semerád, Eva Hacurová, Jan Krafka, Petra Domžalová, Zdeněk Hruška, Miroslav Středa, Ludmila Vlášková, Taťána Schottnerová, Petr Vaněk, František Derfler, Josef Kadeřábek, Roman Havelka, David Bowles, Jiří Oberfalzer, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Jakub Hajner, Milan Horvát, Elizaveta Maximová, Tereza Krippnerová, Lukáš Burian, Tereza Rašová, Anna Jiřina Daňhelová, Ivan Herma, Josef Hervert
  • gudaulin

Hodnocen pouze pilot. Jakékoliv další díly s díky vynechám, protože Vraždy v kruhu představují jen další díl do skládačky seriálové bídy české produkce. Jednoznačně podprůměrná záležitost i v našich malých a nedomrlých podmínkách a kdybych ve chvilce slabosti uvažoval o druhé slabší hvězdičce, motiv horoskopů jako "seriózního" kriminalistického bádání mě rozzuřil do té míry, že jsem v prvním momentu vážně uvažoval o odpadu. Nanejvýš rozpačitý dojem nevylepšuje ani přítomnost osvědčeného Trojana. Tápání České televize zkrátka pokračuje. Celkový dojem: 20 %.(20.1.2015)

• Casablanca

Tohle přestává být zábava i jako kulisa k žehlení!!! Postava Sáby je nadbytečná, v podání Vagnerové afektovaná a přehnaně důležitá... Petřeková zase předvádí stereotypní obraz drsné policajtky, kdy hranice mezi zákonem a prostitucí je v odznaku v náprsní kapse. Trojan herecky nezklamal. Ale seriál ze dna nevytáhne. Ne s takovými dialogy.(17.2.2015)

• Liam

Uplně mě to přestalo zajímat a ani Ivan Trojan to nezachrání. Je to mdlé, bez nápadu, nezajímavé postavy a jejich vztahy, které mě vlastně vůbec nebaví sledovat. A to "obohacení" o zvěrokruh je vyloženě směšné. 40 minut dílu se vyšetřování obejde bez zvěrokruhu, pak se to zmíní v jedné blbé větě, aby se neřeklo, a je vymalováno. Nemluvě o tom, že je to bráno jako seriózní součást vyšetřování... Takhle ne.(10.2.2015)

• Fretakata

Tak toto je zly sen ! A na verejnopravnej ?! Trojanovi uz uplne sibe? Doteraz som si ho vazila a tu musel mat zatmenie zavitov, ze takuto rolu zobral. Tak debilny namet nemohol zachranit nikto. Astrologia ako metodika prace vysetrovatela ...tfuj.. Vysmech zdraveho rozumu. Keby policia takto pracovala, tak je namojdusu lepsie nechat sa zavriet za neplatenie dani, nez toto. (Hmm, no dobre, su aj ine stupidity na ktore padnu moje dane .. a nepomozem(e) si .. je mi bleee).(7.1.2015)

• Ferinka

Dlouho se mi nestalo, že by u seriálu byl první díl dobrý a všechny ostatní následující byly naprostými propadáky. Trojan je nejskvělejší herec šikoro daleko, ale ten jako švihlej ezoterik z východu si mé sympatie prostě nezískal. Nemluvě o tom, že kriminálky a detektivky, kdy i po celodenním vyčerpání z pracovního procesu jsem schopna v první třetině dílu odhalit vraha, mě nebaví.(11.2.2015)

• - V 6. díle seriálu "Duch zákona" je v titulcích chybně uvedeno, že postavu Prokopa hraje Martin Dohnal, ale ve skutečnosti hlavní roli  ztvárnil Martin Hofmann.
    (CarloRizzi)

• - V desáté epizodě s názvem "Mrtvý v síti" se v roli muže zametajícího střešní terasu objevil režisér Ivan Pokorný. (navabaca)

• - Když na počátku druhé epizody "Kamarád v nouzi" sleduje Bedřich Kožešník (Jaromír Dulava) televizi a přepíná programy, můžeme v  televizi vidět explozi vozidla. Jde o záběr z detektivní TV trilogie Agentura Puzzle (2004), kterou režíroval také Ivan Pokorný. (navabaca)