96 hodin: Zúčtování

96 hodín: Zúčtovanie

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller

Francie, 2014, 109 min (SE: 115 min)

Zhlédnuto v kině. Zatímco druhý díl byl neškodný a pořád vcelku zábavný akční film, trojka už ždímá i to, co je dávno suché. Na Tak3n je krásně poznat, jak je Megaton špatný režisér a tak se to snaží vynahradit naprosto zběsilým střihem, který je místy až rušící. Nepamatuju si, že bych si něco takové řekl u předchozích dvou filmů, ale tady mi opravdu místy přišlo, že snad každá sekunda má střih, což je opravdu otravné. Jinak k příběhu, není to nic, co by divák, který už něco nakoukáno má, nedokázal odhadnout dopředu. Hlavně díky Liamovi, Forestovi a Maggie dám ještě tu třetí hvězdičku, ale jinak musím chtě nechtě konstatovat, že tohle je typický příklad filmu, který když v životě neuvidíte, tak se opravdu nic nestane. 50 %.(14.4.2015)

• VojinRyan

Už po druhom diely (ktorý som nehodnotil kladne) som vravel, aby dal Megaton od toho ruky preč. Nie. On sa musí kafrať do práce Neesonovi, ktorý musel dostať veľký honorár aby sa na to dal. Nič nové. A zase o niečo horšie oproti minulému dielu. Tá kamera je strašná. Nehnevajte sa na mňa pán Kress, ale i ja by som to dokázal lepšie. Normálne som si vravel, že zlatý Bay. Ten strih ani nehovorím. Strašný, neprehľadné, bez scenára, jednoducho, dajte už Neesonovi pokoj konečne. 40% - 2*(13.5.2015)

"Something terrible has happened. And I want you to hear it from me first. Your mom... she's dead. Someone murdered her in my apartment. It looks like I did it. I don't know why. I don't know who. But I'm going to find out. Listen carefully, Kim. No matter what anyone says, don't trust them." Tak tady máme další pokračování s badass Liamem Neesonem v hlavní roli. Čistý průstřel, ta třetí hvězda snad jen z nostalgie.(18.10.2017)

|76%| Shlédnuto v kině. Tak konečně tu máme po cca 2,5 letech další pokračování – no hurá, už máme trilogii. Nyní, abych se vyjádřil k šílené nespokojenosti režiséra Olivera Megatona. Opravdu nechápu co s tím většina lidí má za problém. Megaton má rychlejší střih, různě stříhá atd. Třeba v třetím Kurýrovi byly trochu nepřehledné souboje, ale s tím jsem moc velký problém neměl. No a nejdřív bych shrnul tuhle, v originálu: „Taken“ trilogii. Takže, první film 96 hodin (2008) – naprostá pecka, plno akce, napínavosti atd, kde snad byla jen občas nějaká ta přehnanost, jinač není co kritizovat – 5 hvězd – 96%. Druhý film nesoucí název: 96 hodin: Odplata (2012) – Dalo by se to ve zkratce nazvat neškodně řečeno jako svižný akčnák s trochu superhloupoučkým scénářem, což vůbec nechci naznačovat, že by to byla blbost. Pár chyb to mělo, především ve scénáři, ale akce byla výborná – ne taková jako v jedničce, ale pěkně natočená, na plný počet to nebylo ale i tak jsem se bavil – 4 hvězdy – 84%. No a nyní k tomuto třetímu dílu. Krátce shrnuto – podle procent to vypadá, že je ti u mě nejslabší díl – možná jo, ale jde jen o pár procent, už to nemělo co nabídnout. Pravda, čekal jsem něco víc, soudě podle traileru, ale přesto zklamaný nejsem. Bavilo mě to od začátku do konce. No, tak jdu pitvat hlouběji. Příběh je prostý, dokonce i pointa na konci je dost předvídatelná, ale funguje dobře. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý mě bavil. Liam Neeson opět nezklamal. V jedničce byl teda víc nekompromisní atd, ale zde sehrál svůj dobrý standart. Maggie Grace mě zde bavila ještě víc než v předchozím dílu. Do toho skvělý Forest Whitaker, který roli vyšetřujícího zvládne vždy skvěle. Nebylo to jenom o akci, nebylo jí moc, ale to mi nevadilo. Každá scéna mě bavila, nenudil jsem se. Aby to bylo přeakčnělé, to by taky asi nebylo ono. No a ted akce. Co se týče režie, tak na profesionální úrovni to nebylo, Megaton není špatný, ale zase ne nějak světoborný rejža. Jediný problém co se týče režijní stránky je akční naháněčka po dálnici, kdy jeden střih střídá druhý – rozhodně mě to nějak extra nenaštvalo, ale nemuselo to být tak rychle stříhané, kdy během 3 vteřin bylo několik záběrů, ale nevadí. Další akční scény byly už dobré, třeba souboje, nebo přestřelky – ty už byly výborné. Třeba konec v budově záporáka – to se mi líbilo nejvíc. Problémem ale bylo, že akce neměla moc velký náboj, to jsem tu zpozoroval, ale nevadí, furt je to akční thriller, který mě bavil, jde i o to, že to bylo pokračování, tak asi proto jsem spokojený a moc nekritizuju. Nejméně akční díl to je, což je škoda, ale já jsem se s tím vypořádal a přijmul film takový jaký je. Přece to žádnou velkou chybu nemělo. Hudba byla naprosto perfektní. Podobné hudební motivy jako z předcházejících dílů, zejména toho druhého. Nechybělo pár dobrých hlášek, zejména od Whitakera. Emoce zde také byly, takže má film dost kladů. Jen ta akce mohla mít větší náboj a aby jí bylo víc, ale neva. K filmu se ještě určitě vrátím. Jsem zvědav, jestli skutečně vznikne čtvrtý díl. Kdyby ano, tak doufám, že už se to nebude týkat rodiny hlavního hrdiny. Potenciál to má v tomto směru už naplno využitý. Tot vše.(23.1.2015)

• Carol Pifková

Chulivier Megatron je zrejme dáky kretén, ktorý výslovne nenávidí epileptikov a týmto filmom ich chce všetkých odstrániť. Čo za debila dovolí aby 10 minútová scéna bola strihnutá každé dve sekundy?! A to fakt nekecám, každá jedna akčná scéna pozostávala zo sekundových záberov. Nie len, že sa na to nedalo pozerať ale vyvolávalo to vo mne pocit, že i ja sama som epileptik a za chvíľu sa začnem na zemi zvíjať ako pandrava. Liamovi takéto úlohy jednoducho sedia, mám ho rada a je mi úprimne ľúto, že hral v tomto pokračovaní pod taktovkou takého idiota. Chumaj jeden sprostý.(28.8.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 16. prosince 2014 v Berlíně. (Varan)

• - Liam Neeson (Bryan Mills) súhlasil s účinkovaním v tomto pokračovaní iba pod podmienkou, ak podľa scenára už nikto nikoho neunesie. (m.a.t.o.)

• - Keď Bryan Mills (Liam Neeson) uniká polícii a lezie do vodnej šachty pod autom, nedotýka sa auta a plazí sa po bruchu. O niečo neskôr však detektív Dotzler (Forest Whitaker) nachádza otlačky na nárazníku auta. (speedy7929)