Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda

• Kanada

Komedie / Rodinný / Hudební / Animovaný

USA, 2015, 92 min

• Jamal

Rovnou říkám že nejsem příznivcem této série a normálně bych si toto nepustil doma ani na TV. Bohužel můj syn byl jiného názoru a tak jsme vyrazili do kina. Alvin a Chipmunkové neurazí, mají pár dobrých scén, ale i pár, které by se mohli vynechat. Jesse McCartney zde hrajícího Theodora mě někdy připomínal Kotka a Chipmunčice mluvící slovenky byli strašné. Škoda, že ve filmu nebyl daný taneček na sporťácích co bylo v traileru, ale byl tam záběr na auta jen několik málo vteřin. Pokud hodnotím jak se k tomu měl syn, tak bych řekl, že ho to asi bavilo nejméně co v kině zatím byl ( cca 10x ). Takže tak asi. Díky tomu, že jsem počítal, že to nebude pecka mi film ani tak nevadil.(28.1.2016)

Štvrtý diel Chipmunkov v podobnom duchu ako tie predošlé, ale musím uznať, že spolu s jednotkou je toto asi najlepšie z tejto série. Odľahčené, milé s novým nápadom a aj napriek tomu, že mi tí malí zmrdi opäť išli na nervy, dalo sa na to celkom pozerať. Nevidím ale žiadny zmysel v nejakých ďalších pokračovaniach. 55 %(7.9.2017)

• Juklitz

Že od Alvina a jeho bratrů nemůže jeden čekat nějaký zázrak, to je realita a s tím do toho i divák jde. Ale tohle je fakt kanál, vždyť je to tak slaboduché, že je proti tomu libovolná epizoda Gumídků hotové filosofické dílo. Není tam nic, špatné, dobré, prostě něco se najednou děje a nedává to smysl, ok. A to je asi největší tragédie Alvina - ono to prostě nefunguje jako pohádka, není to komedie (těch pár předpokládaných gagů to nevytrhne), není to ani rodinný film, není to prostě nic. Mizerné herecké výkony(Dejv vypadá jak po těžké opici celou dobu), scénář psaný po lobotomii, pofiderní hudební výběr, jediné co na filmu zaujme je - na údajně rodinný film s cílovkou kolem deseti let - opravdu velké množství záběrů noh, zadků a výstřihu ladných děv.(28.1.2016)

• thomasnikrs

Začal bych tím, že moje dcera byla z filmu naprosto unesená a jak řekla:" tatí, já bych se na něj mohla dívat znova a znova". Ale... dcerce je 7 let a myslím, že tím asi hranice dívatelnosti končí. Obdivuji výkony herců hrající celý film s "imaginárními" postavičkami a hlavně výkon J. Lee, který se "doživotně" zařadil do této Cipmánkové sračky. Nejen že téměř nerozumím jejich "remixovaným" kecům, ale zajímalo by mě (a byl bych rád, kdyby mi někdo dokázal odpovědět), proč jsou hlasy "chipetek" nadabované do slovenštiny????? V jaké řeči to tedy hovořili v originální verzi, že u nás se je ty debilové rozhodli nadabovat slovensky. Moje dcera se stejně jako většina dětí jejího věku se slovenštinou nikdy nesetkala a jak kdysi řekla při poslechu slovenské předpovědi počasí, nerozumím jim ani slovo! Tak kterej vůl rozhodl o slovenštině??? Dokážu si představit a vlastně jsem toho byl svědkem, že dnešní adolescenti navštívili animované filmy jako Mimoni, V hlavě, Hotel Transylvánie atd.. ale když jsem trpěl v kině při sledovní tohoto braku, tak se vedle mě řehtala akorát nějaká zřejmě zhulená čtyřicetiletá a stopadesátikilová kráva, která závodila s malou dcerkou ve výkonu "zasměj se jak nejvíc umíš"... nemůžu si pomoci je to ODPAD!!!(8.2.2016)

• Malarkey

Ze zoufalství jsem si pustil tenhle film, protože v danou chvíli v televizi nic, co bych neviděl, nedávali. A teď taky vím, že Alvina už nikdy v životě nechci vidět. Kvůli němu jsem totiž vstal vykydlej z gauče a začal jsem vykonávat činnosti jako umytí nádobí, uklizení umytého nádobí, vytření podlahy, utření prachu...a to jsem přišel z práce a těšil se, jak mě televize uchlácholí do bezvědomí. Neuchlácholila a ještě jsem šel do postele nasranej z toho, že jsem přeležel únavu a nejsem schopnej usnout. Alvine, ty ksindle zatracenej!(9.3.2017)