Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda

• Kanada

Komedie / Rodinný / Hudební / Animovaný

USA, 2015, 92 min

• thomasnikrs

Začal bych tím, že moje dcera byla z filmu naprosto unesená a jak řekla:" tatí, já bych se na něj mohla dívat znova a znova". Ale... dcerce je 7 let a myslím, že tím asi hranice dívatelnosti končí. Obdivuji výkony herců hrající celý film s "imaginárními" postavičkami a hlavně výkon J. Lee, který se "doživotně" zařadil do této Cipmánkové sračky. Nejen že téměř nerozumím jejich "remixovaným" kecům, ale zajímalo by mě (a byl bych rád, kdyby mi někdo dokázal odpovědět), proč jsou hlasy "chipetek" nadabované do slovenštiny????? V jaké řeči to tedy hovořili v originální verzi, že u nás se je ty debilové rozhodli nadabovat slovensky. Moje dcera se stejně jako většina dětí jejího věku se slovenštinou nikdy nesetkala a jak kdysi řekla při poslechu slovenské předpovědi počasí, nerozumím jim ani slovo! Tak kterej vůl rozhodl o slovenštině??? Dokážu si představit a vlastně jsem toho byl svědkem, že dnešní adolescenti navštívili animované filmy jako Mimoni, V hlavě, Hotel Transylvánie atd.. ale když jsem trpěl v kině při sledovní tohoto braku, tak se vedle mě řehtala akorát nějaká zřejmě zhulená čtyřicetiletá a stopadesátikilová kráva, která závodila s malou dcerkou ve výkonu "zasměj se jak nejvíc umíš"... nemůžu si pomoci je to ODPAD!!!(8.2.2016)

Štvrtý diel Chipmunkov v podobnom duchu ako tie predošlé, ale musím uznať, že spolu s jednotkou je toto asi najlepšie z tejto série. Odľahčené, milé s novým nápadom a aj napriek tomu, že mi tí malí zmrdi opäť išli na nervy, dalo sa na to celkom pozerať. Nevidím ale žiadny zmysel v nejakých ďalších pokračovaniach. 55 %(7.9.2017)

Chipmunkové jsou zpět a tentokrát jim hrozí, že k nim do rodiny přibude velký nevlastní lidský brácha, který je bude šikanovat. A tak se rozhodnou překazit svému lidskému tatínkovi jeho plánované zásnuby, což znamená vydat se přes půl Ameriky až někam do Miami, kde se mají zásnuby odehrát... Tahle komedie vlastně pokračuje ve vyjetých kolejích předchozích dílů. Zajímavé je z mého pohledu především to, že nejsem nějaký velký fanoušek této série, ale její jednotlivé díly si ke mně vždy nějak podivuhodně dokážou najít cestu. Tento již čtvrtý film je stejně zajímavý, stejně vtipný, stejně pohodový a rodinný jako předchozí díly. Ale tentokrát jsem měl pocit, že to je možná ještě o chlup (možná dokonce o Alvinův chlup) vtipnější, nápaditější a celkově odvazovější než předchozí díly. Hlavní záporák byl tentokrát vtipně urputný, lidský brácha chipmunků byl sympatický, a celkově to uteklo nějak hodně rychle. Tedy ne, že by mi chvílemi chipmunci nelezli na nervy, ale to je prostě dáno těmi pištivými hlasy. Celkově jsem se rozhodl udělit průměrné tři hvězdy.(22.1.2017)

• Malarkey

Ze zoufalství jsem si pustil tenhle film, protože v danou chvíli v televizi nic, co bych neviděl, nedávali. A teď taky vím, že Alvina už nikdy v životě nechci vidět. Kvůli němu jsem totiž vstal vykydlej z gauče a začal jsem vykonávat činnosti jako umytí nádobí, uklizení umytého nádobí, vytření podlahy, utření prachu...a to jsem přišel z práce a těšil se, jak mě televize uchlácholí do bezvědomí. Neuchlácholila a ještě jsem šel do postele nasranej z toho, že jsem přeležel únavu a nejsem schopnej usnout. Alvine, ty ksindle zatracenej!(9.3.2017)

Väčšina ľudí na tento diel Chipmunkov frfle, no mne sa to zdalo minimálne porovnateľné s jednotkou a dvojkou a určite lepšie ako trojka. Je tu veľa gagov, šialených nápadov a humoru. Hlavne zo začiatku, keď si ešte všetci aj s ich novým bratom robili zle. Ale zábava nepoľaví ani neskôr, najviac od bodu čo sa do deja pripletie šialený letový kontrolór. Navyše je tu aj obstojná hudba a dej, ktorý nenudí. Je pravda, že je to najmä pre deti, čoho dôkazom sú aj tie moje, ktoré sa pritom doslova vyžívali a za dva dni si to pustili aj 5x. Ale dospelí si navrch môžu užiť ďalšiu zábavu pri pohľade na svoje spokojné decká. 80/100(27.3.2016)