Je imponujúce, že tvorcovia dospeli do fázy, že treba inovovať a aj športové filmy treba predostrieť do iných etáp a cieľov, kľudne i zákulisných. Draft je z tohoto hľadiska veľmi solídnym prvkovým námetom. Platí to i o menej zaujímavom športe, akým pre nás v Európe, americký futbal rozhodne je. Rovnako aj diferenciálna prítomnosť uvažovania a konfrontácie poteší, čím snímok získava renomé. Čo ma nenadchne, je taká tá časová tieseň, moralizujúce pravítko a zvratové (t.j. dokonalé) ťahy na poslednú chvíľu. Vzhľadom k faktu, koľko športových snímok ma zaujalo viac, zostanem (zatiaľ) na tej neobľúbenej hranici sedemdesiatich percent. Sorry.(1.11.2014)

"Draft Day" je asi kulturně tematicky mimo.. I když mám ráda americké sny z prostředí sportu, tak tohle mi moc nesedlo..Asi proto, že to moc o sportu moc nebylo.. Spíš o politikaření v zákulisí.. Takže spíš než americký fotbal tam šlo o šachy.. První 3/4 jsou plytké a nijaké.. Postavené jen na Kevinu Costnerovi.. Ale když přetrpíte tohle, tak ta rozehraná šachovnice na závěr je fakt boží..(26.2.2019)

Poznáte ten pocit. Pozeráte film o téme, ktorej veľa nerozumiete. Na scéne je veľa postáv, ktoré sa prekrikujú, hádajú, vymieňajú si lístočky a divoké telefonáty. Vy nerozumiete, ale bavíte sa. Draft Day mal byť ten prípad, ale nie je. Reitman na to jednoducho nemá. NFL Draft je zaujímavý proces, ale filmu sa nepodarilo ani z časti pokryť machinácie, ktoré ho sprevádzajú. Všetko je povrchné, často zmätočnejšie, a pri rozhodujúcich scénach nevie divák povedať, či je to pre hlavnú postavu dobre alebo zle. Film má celkom spád a vďaka vedľajšiemu hereckému obsadeniu (Elliott, Langella) nenudí. Ale to je na dnešnú dobu málo.(12.4.2019)

Přes počáteční nedůvěru, že budu sledovat další z řady sportovních šablon, kdy vše dopadne přesně podle očekávání a nedostaví se jediný moment překvapení, se mě snímek docela zalíbil. Kevinu Costnerovi jsem neměl problém uvěřit, že přestává mít pevnou půdu pod nohama, stejně jako že má situaci pevně ve svých rukou. S blížícím se koncem mě dokonale bavilo sledovat zákulisní tahanice a vyjednávání sportovních managerů. Na tohle by se jeden dokázal koukat klidně celý den. Trošku jen škoda, že se to celé odehrává v prostředí Amerického fotbalu, kterému tedy vůbec nerozumím. 70%(4.9.2014)

milovnici NFL budu v siedmom neby, nas ostatnych potesi drama suvisiaca s draftovanim a s tym spojenymi machinaciami, skoda ze si scenaristi povedali ze to nie je dost a do filmu este narubali milostnu linku (nuda) a rodinnu dramu (hroza). ak by zostalo len u costnera a jeho slovnych prestrelkach s trenerom svojho tymu a ostatnymi GM-amy tak je zazitok z filmu este vacsi. na moneyball sa to ani z daleka nechyta a reitman uz asi nepride s peckou typu ghostbusters, costner je vsak i na starsie kolena stale sympatak a dokaze utiahnut film...(23.8.2014)

• - Ve filmu se objeví hned několik skutečných hráčů NFL, a to linebacker New York Jets Demario Davis, offensive tackle New York Giants James Brewer, wide receiver New York Giants Ramses Barden, punter Cincinnati Bengals Zoltan Mesko, running back Houstonu Texans Arian Foster a wide receiver New York Jets Stephen Hill. Kromě hráčů se ve filmu objeví i další osobnosti NFL, například bývalý trenér Oakland Raiders a současný analitik stanice ESPN Joe Gruden nebo bývalý hráč New York Giants a současný analitik stanice NFL Network Mike Mayock. (Punisher)

• - Roli draftovaného hráče Raye Jenningse ztvárnil skutečný hráč Houstonu Arian Foster. (Elvis Presley)

• - Keď Vontae Mack (Chadwick Boseman) telefonuje Sonnymu (Kevin Costner), tvrdí, že je vo Virginii, avšak pri zábere na jeho auto je vidieť, že prechádza okolo hotela The Bertram Inn & Conference Center v Aurore, štát Ohio. (Real Tom Hardy)