Jedna taková pěkná pohádka ze sportovního odvětví, kde opět hraje prim Kevin Costner. Draft a jeho zákulisí se mi líbilo a Kevinovi se opravdu dařilo smlouvat. Sakra takovýho manažera bych bral do svýho týmu všema deseti. Je pravda, že závěrečná půlhodinka byla pěkná hra nervů, ale to jak z ní vybruslil, to si nezaslouží pochvalu, ale místo v síni slávy. Bavil jsem se a to je důležitý, i když sportovní filmy to se mnou mají jednodušší...(28.9.2014)

Športová dráma z prostredia amerického futbalu, v ktorej sa častejšie telefonuje ako hraje. Môže byť niečo takéto vôbec pozerateľné? Áno môže. Vďaka naozaj dobrému scénaru a hereckému obsadeniu vás táto hra baviť bude. Herci ako Kevin Costner sa nerodia každý deň. Potešilo ma aj malé cameo Toma Wellinga, ktorého som už dlhšiu dobu v žiadnom filme nevidel.(20.11.2014)

Veľmy netypický film zo športového prostredia, Costner po rokoch opäť v žánri, ktorý ho preslávil a Reitman späť vo forme, ktorá ho vyniesla na výslnie. V posledných rokoch sa filmy so športovou tématikou stiahli do ústrania a pokiaľ niekto niečo natočil, tak to bola buď absurdná komédia plná roztlieskávačiek a debilných posolstiev alebo bezduché motivačné promo plné prázdnych kecov a morálnych ponaučení. Umiernený a úprimný film, ktorý plne využíva divácku neznalosť zákulisia draftovej horúčky a prináša tak originálny pohľad na vec. Primiešaním dramatickej zápletky, primeraného humoru vo vypätých situáciách a ľudského rozmeru ma Reitman milo prekvapil a spolu s dynamickým vizuálom som sa naozaj nenudil. 85%.(7.9.2014)

• verbal

Tak schválně, jestli jsem to dobře pochopil. Draftuje se ragby zpotvořené pro negry a tlusté lopaty. Jedničkou má být nějaký sličný metrosexuál, který je prý úžasný. Kostěj jej chce, ale bohužel letos netahá solviny z klobouku jako první. Naštěstí mu brnkne nějaký strejc s Arizony, který první je, taky sice chce sličného metrosexuála, ale vlastně jej nechce, protože vyvádí nějakou skvělou fintu, a tak své prvenství vytrejduje s Kostějem za tři budoucí roky jeho prvních tahů. Kostěj je tedy v první lajně, má metrosexuála v kapse a doma v Klívlendu, ale nakonec si jej stejně nevybere, protože také kuje jakési fikané pikle. Poté Kostěj brnkne chlápkovi do Bostnu a vytrejduje s ním své následující tři toky druhých tahů tak, aby se ve druhém kole dostal před strejce z Arizony, co mu předtím pustil toho metrouše. No, a pak už není nic jednoduššího, než znovu zavolat strejci z Arizony, metrosexuála mu vrátit a vzít si zpět své první tahy v následujících třech letech. Kostěj, zdá se, vyhrál!! Nemá sice metrosexuála, kterého chtěl, ale vlastně nechtěl, protože mu nepřišli kluci z týmu na narozky, ale místo něj má nakonec dva negry za cenu jednoho a navrch nějakého, prý tutového, kopáče. Že zvítězil, to jsem poznal lehce, všichni křičeli „hurá“ a plácali ho po ramenou. Prostě piss of kejk, finta zřejmě vyšla, akorát jsem na to čuměl jako hajzlbába na kvantovou rovnici. Ti kulturně zdegenerovaní čuráci už jsou evidentně schopni udělat telenovelu i z binga pro downy. Ale jinak film je to pěkný, takový barevný, samé letecké záběry stadiónů a tak….(16.10.2014)

Z jednej s prepáčením posratej veci urobiť celý film je ťažké. Možno je to veľká vec za oceánom, ale tu to nič neznamená a tak ten film nemá šancu výrazne bodovať nie len v mojich očiach. Je to relatívne dobre natočené, aj keď nechápem tomu, že keď si cez 1000km zatelefonuje jeden z druhým a dohovoria si obchod ako môže byť platný bez zmluvy, podpisu, ale vôbec niečoho behom pár sekúnd a všetci to hneď berú ako fakt inde o 1000km ďaleko a riadia sa tým. Slovo je slovo, ale zmluva je zmluva. Náhodou sa špatne v telefóne vyrozumejú, alebo to obaja pochopia rôzne po svojom a potom čo? Niekto v telefóne sa bude vydávať za inú osobu, tak potom čo? Zrušia to? Bude draft znovu? Celé je to divné asi založené na dôvere akože nikto neklame, neodrbáva a nerobí si srandu a nič sa vlastne nemôže pokaziť. Všetko okolo toho draftu je dokonalejšie ako samá dokonalosť :) Na čo vlastne plytváme papierom na kadejaké zmluvy, dohody, dokumenty a podpisujeme o stošesť, keď stačí sa dohodnúť po telefóne a všetci to budú rešpektovať?(6.2.2016)

• - Příběh se měl původně odehrávat v zákulisí týmu Buffalo Bills, ale Cleveland se pro potřeby filmu nakonec hodil lépe. (007.)

• - Ve filmu se objeví hned několik skutečných hráčů NFL, a to linebacker New York Jets Demario Davis, offensive tackle New York Giants James Brewer, wide receiver New York Giants Ramses Barden, punter Cincinnati Bengals Zoltan Mesko, running back Houstonu Texans Arian Foster a wide receiver New York Jets Stephen Hill. Kromě hráčů se ve filmu objeví i další osobnosti NFL, například bývalý trenér Oakland Raiders a současný analitik stanice ESPN Joe Gruden nebo bývalý hráč New York Giants a současný analitik stanice NFL Network Mike Mayock. (Punisher)

• - Roli draftovaného hráče Raye Jenningse ztvárnil skutečný hráč Houstonu Arian Foster. (Elvis Presley)