V angličtine je jeden pekný výraz ktorý presne opisuje môj vzťah k športový filmom - sucker. Baseball, basketbal, tenis, hokej, futbal a samozrejme aj americký futbal, nech sú o čom chcú, zakaždým si získajú moje sympatie, aj napriek tonám pátosu a klišé. S Draft Day som na tom tak isto. Objektívne by to plný počet asi nebol ale subjektívne ho tam musím napáliť pretože som si užíval sledovanie slovných prestreliek medzi jednotlivými manažérmi. Užíval som si sledovanie všetkých tých zákulisných miš-mašov . Užíval som si to napätie počas Costnerovho rozhodovania koho vybrať, rovnako ako aj jeho rozhodovania v osobnom živote. Užíval som si celkovú atmosféru draftu. Jednoducho povedané užíval som si sledovanie tohoto filmu, a o to mi v prvom rade ide. Malo to chyby a nejaké nedostatky ? s určitosťou by sa tam niečo našlo čo by sa dalo Reitmanovi a ostatným zainteresovaným vytknúť, ale toto prenechám iným ľuďom z tejto filmovej komunity, lebo ja si nemienim kaziť zážitok.(4.8.2014)

Výborný film bez akce, bez bombastické hudby a snad i bez kdoví jakých hereckých výkonů. Stačí, že je skvěle napsaný. A ač sleduje draft ve sportu, který je pro američany náboženstvím, a pro mě spíš prdlým poblázněním mas, nelze mu upřít obrovskou míru zajímavosti prostředím a vůbec vším tím děním kolem. Celou dobu je takřka jasné, jak vše dopadne, ale je nám to podáno tak kouzelně, s takovým napětím, že to prostě nelze sežrat.(13.4.2016)

Naprosto boží film ze zákulisí draftování mladých talentů NFL. Geniálně odehrané, napsané i převedené na plátno. Jediná chybička je, že to tak rychle uteklo. Já bych koukal klidně dál i na to, jak se borcům daří v sezóně, jaký přestupy Sonny zařídil atd. Americký fotbal mě nezajímá, ale tohle bylo super! 100%(5.10.2014)

Jo,jasně,Verbale,lidi který sport nehrajou,nechoděj na něj,a vlastně mu vůbec nerozuměj(myslim tim atmosféru,šílenství kolem toho),tomu bude film u prdele,ale já se do tý vášně dokázal fakt skvěle ponořit.Ty americký verze nejoblíbenějších kolektivních sportů je sice pro mě až moc megalomanská,ale jinak film to je doslova parádní.100%.(10.1.2015)

Z žánrového hlediska lze film jen kvitovat. Na první pohled by se třeba mohlo zdát, že je snímek určen pouze fanouškům amerického fotbalu (což já rozhodně nejsem), ale Draft Day má tak silný sportovní náboj (resp. nadšení pro něj), že mě dokázal bez problémů strhnout také. Ostatně, o napětí a zvraty zde není nouze. Ovšem…tím jsem skončil s výčtem kladů. Na druhé straně totiž film obsahuje tolik patosu, klišé, morálního bahna a úsměvných situací (zvláště nepřetržité řešení vztahu v jednom z nejdůležitějších dnů sezóny), že pro mě místy bylo jeho sledování malým utrpením (a to i díky zcela nesnesitelné postavě matky a neustálému házení špíny na Callahana, kterého mi postupně začínalo být stále více líto). A když si k tomu přičtu fakt, že v jednu chvíli všichni ostatní manažeři projdou lobotomií a konec je tak odporně smířlivý, z prvotního nadšení se vracím na zem a hodnotím čistým průměrem.(12.10.2014)

• - Roli draftovaného hráče Raye Jenningse ztvárnil skutečný hráč Houstonu Arian Foster. (Elvis Presley)

• - Ve filmu se objeví hned několik skutečných hráčů NFL, a to linebacker New York Jets Demario Davis, offensive tackle New York Giants James Brewer, wide receiver New York Giants Ramses Barden, punter Cincinnati Bengals Zoltan Mesko, running back Houstonu Texans Arian Foster a wide receiver New York Jets Stephen Hill. Kromě hráčů se ve filmu objeví i další osobnosti NFL, například bývalý trenér Oakland Raiders a současný analitik stanice ESPN Joe Gruden nebo bývalý hráč New York Giants a současný analitik stanice NFL Network Mike Mayock. (Punisher)

• - Příběh se měl původně odehrávat v zákulisí týmu Buffalo Bills, ale Cleveland se pro potřeby filmu nakonec hodil lépe. (007.)