Generální manažer týmu amerického fotbalu se musí rozhodnout, jak naložit s možností prvního výběru při draftu, do kterého zbývá zhruba 13 hodin. Manažer Sonny Weaver má před sebou nejdůležitější den nadcházející sezóny. Den draftu. Tým Cleveland Browns má právo první volby, to znamená, že si může z mladých hráčů, kteří jsou k dispozici, vybírat jako první. Nejžhavějším kandidátem je Bo Callahan, vítěz Heismanovy trofeje. Sonny se musí rozhodnout, zda ho vezme a co je kvůli tomu ochoten obětovat. Zároveň se nedávno dozvěděl, že jeho přítelkyně Ali čeká dítě. Fanoušci Clevelandu jsou velmi nadšeni z toho, že by za jejich tým mohl nastoupit právě Callahan, jenže Sonnymu se na něm pořád něco nezdá. Večer začíná draft, který vysílá celostátní televize a tým Browns má deset minut na svou první volbu... (TV Nova)

Rathalos

Priemerna sportova drama,ktora ma nejako extra neohurila aj napriek skvelemu hereckemu obsadeniu,takze to aj hodnotim ako priemer...:-) ()

mart01

Vůbec nevadí, když o americkém fotbale nic nevíte. Hned v prvním okamžiku vás příběh vtáhne do draftu a vy jen čekáte, jak to v příští sezóně bude vypadat. Skvělá ukázka toho jak to při draftu chodí. S hlavní rolí si bez problémů poradil Kevin Costner. Myslím si, že taková role pro něj měla přijít mnohem dříve. Poslední roky spadl zcela zbytečně do podprůměru, teď nám všem ukázal, že stále umí. Nesmírně potřeboval film, který na něm bude stát. Na Draft Day jsem čekal od prvního dne, kdy se objevil trailer a rozhodně mě nezklamal. ()

Dm1tr1j

Výborný strih a réžia. Kevin a Jennifer to sedelo spolu. Jeden z najlepších športových filmov aj keď je o hre, ktorú v európe ani nik nepozná. ()

joker30

Dobrý filmík , Costnerovi športové drámy sedia. Trošku mi tam vadili tie mierne trápne scény, keď sa zatvárali v tej komore a riešili reakciu na tehotenstvo, ale ok, asi to tomu malo dodať takú "ľudskosť" :) 75% ()

Torgal

Všetko čo viem o americkom handeggu som sa naučil z filmov, veľa toho nie je, ale tento film sa dá užiť aj bez toho. Samozrejme človeku ujde kopa drobností a keď nepozná tímy a pravidlá draftovania sa učí pri jeho sledovaní, to nie je úplne ono. Celý film je defacto dialógová záležitosť, ale natočená dostatočne dravo, aby mal človek stále pocit, že sa niečo deje. A záver, keď dôjde na samotné licitovanie o hráčov, je dokonca svojim spôsobom strhujúci. Na druhej strane mi ale vadilo, že do preťahovania sa o pozície na drafte sa trochu zbytočne tlačí aj osobná rovina solídne načrtnutých aj zahraných postáv. Orientovať sa lepšie v tomto prostredí, tak tomuto Reitmanovmu comebacku medzi kvalitné filmy letí štvrtá hviezda. 7-/10 ()

aLCaP0Ne

Wau, tak tomu sa povie pecka. Jeden z najlepších tohtoročných filmov, teda aspoň pre mňa bez pochýb. "Nič není nikdy isté ale na konci nezáleží na ničom inom, len na tom, čo si myslíš ty.. " 90% ()

balcazar

Na začiatku som si povedal, že ma toto asi baviť nebude. Predsa len, je to film o drafte, čo špeciálneho mi môže ponúknuť. Prekvapenie bolo na svete. Film príjemne plynul, ponúkal zaujímavé scény, počas samotného draftu ponúkol ešte zaujímavejšiu zápletku a záver. Kevin Costner zo začiatku kŕčovitý, potom to rozbalil. ()

dEst28

Posledních 20 minut zachránilo tenhle film od horšího hodnocení než 3*. Opět film, který působí až moc jednoduše, nereálně a ono to vážně tak jednoduchý není jako je v tomhle sportovním scifi. Samozřejmě nechybí romantická rádoby vložka a další klišé. Já se ptám proč? To se to vážně nemůže obejít bez tak ohraných věcí? Co se týče amerických sportů ve filmu, tak tohle může Moneyballu nebo 42 tak maximálně lízat kulky. ()

E lan

Zpočátku člověk neznající problematiku hodně tápe, ale skvělé herecké výkony udržují pozornost. Postupem času se film plně rozjede a nakonec je zde výborná podívaná s vynikajícím Costnerem a přesně sedícími postavami ve vedlejších rolích. Navíc nakonec má člověk pocit, že pronikl do neznámého světa, který rozhodně není nezajímavý. Překvapivě... ()

mogul01

Velice povedený film o tom, jak správně draftovat hráče amerického fotbalu. Určitě se hodí mít nějaké povědomí o tom, jak funguje draft a pokud člověk ví i něco o americkém fotbale tak si film ještě více užije. ()

Likan7

Pro Evropana to je asi pěknej bordel, protože to jde absolutně mimo nás. Ale i když americkýmu fotbalu neholduju a ani moc nerozumím, filmy s jeho tématikou mam rád. A Velký draft není jiný. Celý film je jeden velký obchod, kde lítají kola, hráči, a peníze. Costner je sázka na jistotu. Pohodová věc na odpoledne. Pokud máte rádi sport a americký fotbal, přidejte 1*. ()

Mira90

Cleveland Browns jsou úplně marní, podívejte se na to naprosto neinvenční logo... Naštěstí je jejich GM Kevin Costner, který jim nějakým zázrakem skvěle ošéfuje draft. Pomohlo to? Minulou sezonu vyhráli jediný zápas z 16, takže asi ne :-/ ()

GTS_PUNK

Americký futbal naberá rok čo rok na popularite všade na svete. Avšak len v jedinej krajine je národným náboženstvom a zároveň šialenstvom, ktoré láka na štadióny a pred televízne obrazovky milióny ľudí. "Football" je v USA jednoducho fenomén so všetkým, čo k nemu patrí. Dokonca aj každoročný nováčikovský draft je ostrosledovaná záležitosť, ktorej pozadie je niekedy oveľa zaujímavejšie, než výsledok, ktorý majú možnosť fanúšikovia vidieť. Možnosť nahliadnuť do tohto prešpekulovaného pozadia ponúka divákom film rodáka z Komárna, režiséra Ivana Reitmana. Predstavuje v ňom generálneho manažéra tímu Cleveland Browns, Sonnyho Weavera Jr. (Kevin Costner), ktorý má posledných pár hodín na to, aby pre Cleveland získal najlepších možných hráčov. Tlak na neho pôsobí zo všetkých možných strán, no Weaver je rozhodnutý od začiatku. Vie totižto, že v draftovej hre je prvoradé vedieť, ako blafovať. Zobrazenie tohto aspektu, ale aj celého draftového dňa zobrazuje film na jednotku. Samotný námet nemusí osloviť veľký počet divákov, najmä v našich končinách, no tí, ktorí mu dajú šancu, určite neoľutujú. Príbeh je prerozprávaný veľmi pútavo, nemá výraznejšie hluché miesta a nevyskytujú sa v ňom žiadne komplikované termíny či pojmy z prostredia amerického futbalu, takže je do veľkej miery prístupný aj laickému divákovi. Stavia na časovej tiesni a tlaku vyvíjaného smerom na hlavnú postavu, ktorá sa musí rozhodovať najprv v rozmedzí hodín, neskôr minút či dokonca sekúnd. Skryté napätie sa všemožnými spôsobmi derie na povrch, baví diváka a ešte stále má pre neho pripravené niečo navyše. Hlavná postava, ktorú stvárnil Kevin Costner, to má všetko precízne dopredu vymyslené. Naprieč filmom tak môžeme vidieť najprv generálneho manažéra, ktorého by každý tím vyhodil, až po generálneho manažéra, po ktorom by zrazu siahol každý tím. Dokonale premyslené taktiky, rýchle telefonáty a blafovanie. Sledovať niečo také musí diváka baviť, pričom celková atmosféra okolo dodáva filmu ešte lepšiu príchuť. Rovnako ako aj herecké obsadenie, ktoré je až nevídane pestré a kvalitné. Či už je to obsadenie hlavných úloh, ale spomenúť treba aj tie vedľajšie, ktoré v žiadnom prípade neostávajú pozadu. Vskutku skúsená herecká plejáda nie je divákovi nič dlžná. A aj keď film samozrejme nie je dokonalý, slovami chvály pri ňom netreba šetriť. Draft Day dokáže zaujať nielen naozaj kvalitným príbehom či hereckým obsadením, ale takisto aj pre niekoho možno maličkosťami, akými sú napríklad slušne zvládnutá a pútavá kamera, najmä pri leteckých záberoch, či oficiálna licencia NFL. Všetci vieme, že oficiálne licencie vždy spravia veľa, obzvlášť potom, ak sa jedná o filmy so športovou tématikou. A hoci sa možno tento snímok skôr zameriava viac na pozadie jedného športu, než na šport samotný, je dozaista niečím, čo najmä vďaka príbehu zaujme. Koniec koncov, sú to práve momenty, aké možno vidieť v tomto filme, ktoré tímom v konečnom dôsledku vyhrávajú trofeje a činia ich nesmrteľnými. Všetko začína tým správnym výberom. () (méně) (více)

Armin82

Mám slabost pro sportovní filmy, protože mám sport rád jako celek. Upřímně skoro dvě hodiny trval film a víc jak dvě třetiny byly jen plky o ničem a docela nuda. Ale co se dělo poslední třetinu, vydalo za celej film. Drama,kličky, fígle, dobře promyšlená taktika, fakt super. Jen jsem koukal s otevřenou pusou, co se bude dít. Mimochodem Costner famozní. Zbytek za ním jen vlál ve větru a sledoval jeho herecké umění. Jestli na to někdy narazim příště, tak první dvě třetiny filmu si dam dvacet a nařídím si budíka na tu poslední :) 80% ()

ER

Tohle je hodně orientované na fandy, pro nezúčastněné a sportem nepolíbené může být frmol kolem draftu méně záživný. Ale rozhodně je zajímavé sledovat ty manévry, které musí každý rok manažeři klubů absolvovat. ()

Nix

Velice příjemná změna. Takový nenáročný film a bylo super sledovat Kevina jak se popere s draftem. Zajímavá myšlenka a ještě lepší provedení. A co si budeme, stejně to hlavně táhne Kevin, je fakt dobrej. ()

Alergius

Americký fotbal obecně nemusím, ale tohle je velice záživná podívaná. Co ovšem mám rád a sleduji, je NHL, a k tomu tohle draftové šílenství patří a i přesto, že nikdy do toho nebudu vidět, tak mi nějak přišlo, že takhle zhruba by to i mohlo v reálu vypadat. Navíc, Costner fakt sympaťák v téhle roli. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman