Příběh se odehrává v bouřlivé pohraniční oblasti Arizony a Mexika. Manželka bývalého šerifa Arizony je zabita na vlastním ranči. Zdá se, že do její vraždy je zapleten Mexičan, který nelegálně překročil hranici do USA. Fakta o tom, kdo za tragédii nese skutečnou vinu, jsou tak složitá a nejasná, jako problémy a napětí mezi lidmi žijícími na obou stranách hranice. Oba šerifové, jak bývalý (Ed Harris), tak i současný (Aden Young) hledají odpovědi a jejich životy se navždy změní. (TV JOJ)

Sarkastic

Začátek mě bavil. Vyobrazení nelehkého údělu mexických imigrantů, kteří chtějí získat peníze (někteří legálním způsobem, jiní zas „trochu“ jinak), se mi líbilo, stejně tak vydělávání na převozu. Ne že by to bylo zase tak moc naturalistické, ale tvůrci se toho rozhodně nebáli. Ovšem s prvními pochybami bývalého šerifa jsem pomalu ale jistě přestával snímek brát vážně. Moje podezření, že se z dramatu (western? cože?) nakonec vyklube pohádka o spravedlnosti, dobré vůli a překonávání předsudků, totiž postupně začalo nabývat stále jasnějších kontur a směrem ke konci to už byla regulérně falešná moralitka. A na to jediné, co mohlo zvrátit nechutně vykonstruovaný závěr a dát mu alespoň nádech reality (o kterou se tvůrci zpočátku úspěšně pokoušeli), nakonec nedošlo. Ve výsledku hodnotím pouze průměrem. ()

Fr

,,NAJDE SI DOBROU PRÁCI. VYDĚLÁ SPOUSTU PENĚZ. VŠE BUDE SUPER.....“ /// O tom, že mexickej imigrant, kráčející přes hranice, to nemá lehký. Příběh pitvá víc věcí. Většinou je spojuje zoufalství a lidská špína. A na to, co všechno se tady stane, to zas filmařsky takovej zázrak není. Myslím, že to rejža nedokázal ukočírovat a zvolit správnou cestu k mojí filmový (dramatický) duši. Takže 3*, což je spíš zklamání. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč ten vo těch indiánech už jsem slyšel. 2.) Nebaví mě ty vymyšlený kokotiny. Mám rád realitu. 3.) Thx za titule ,,Dalfor“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

castor

Mexických rodin, které mají podobný osud, je na každém rohu deset. Doufají, že si je někdo za hranicemi najme na jakoukoli špatně placenou práci. Tahle rodinka se má ale zdá se docela dobře. Jen její otec se ocitl na nesprávném místě, protože to právě o kámen schytala manželka bývalého šerifa. A ten bude truchlit po svém – přijít všemu na kloub. Tvůrci k látce přistupují nenápadně, jdou proti velké podívané a svůj příběh ladí do komorní atmosféry. A s ohledem na to, že i přes patrnou jednoduchost se toho docela dost stane, filmařsky je to poměrně mdlé a dramaticky ne zrovna silné. To samé se dá říct o emocích, které i přes rozcházející se zákon (Mexičané zneužívají Mexičany k dalším nechutným obchodům, střelec má překvapivého otce..) neudeří tak, jak bychom si představovali. Herecké výkony jsou civilní, nenalíčená Eva Longoria moc nemá co hrát, Ed Harris je typickým Edem Harrisem, kdy by se daly některé jeho věty a výrazy tváře vytesat do kamene. Naopak Michael Peña je překvapivě toporný hadr. Nebojím se napsat, že jsem mu nevěřil prakticky nic. Sečteno, podtrženo: pomalu vyprávěných příběhů o velkých zásadách a přátelstvích jsme viděli už mnoho, často lepších!! ()

Gilmour93

Horkem znavené drama z mexicko-amerického pomezí, které naznačuje, že otevřená mysl a srdce na správném místě zabraňují paušalizaci, potažmo zbytečným ztrátám na lidských životech. Berryho debut drží aktuálnost tématu, civilní pojetí, potřebná víra v dobré konce a samozřejmě Ed Harris. Tyhle role málomluvných, čestných a spravedlivých mu padnou jako bílý stetson.. ()

Kaka

Nepříliš strhující příběh plný dobrých herců a atraktivního mexického nádechu. Co z počátku vypadá jako slušná pouštní survival naháněčka se mění v průbehu filmu vcelku plynule na scénáristicky zamotanou kriminálku s x postavami, které jsou dobře načrtnuté a solidně zahrané. Překvapivě jde tak o vyrovnaný počit, kde jsou všechny základní filmové složky na slušné úrovni, avšak z průměru to nemá na čem vyčnívat snad až na skvělou hudbu, která zní jako kdyby byla z nějakého piratského velkofilmu. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v okolí mesta Albuquerque, ktoré je najväčším mestom v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)