13 Sins

13: Game of Death

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 88 min

Originál neznám, takže nemůžu porovnoávat, ale filmů na téma "odměna za splněné úkoly" už tu pár bylo, takže záleží především na charakteristice požadovaných úkonů. A to tady vyšlo tak 50 na 50. Některé byly morbidní, některé o ničem a některé i vtipné. A to poslední bylo tim kámenem úrazu. Ona by to byla celkem solidní černá komedie, pokud by režie scén vybízejících k úsměvu využila. To se bohužel nestalo. Hlavní devízou 13 Sins je tudíž tempo, protože pořád se něco děje a hlavní hrdina jde z mise do mise. To se mi líbilo a dávalo to i místy zapomenout na očividné nedostatky. Uvidím, jak na mne zapůsobí původní verze. Tuhle vidím na 60%.(29.3.2014)

Tož se nám záhadná thajská hra sestávající z 13 čím dál zvrácenějších úkolů přesunula do Ameriky. Zběsilé řádění zůstalo, ale (nejen) ten prapodivný konec z originálu byl eliminován - respektive nic nevysvětloval a neodhalil, přestože se v průběhu v pozadí trošičku zapátralo (čili víme, že podstata a historie byly úplně jiné). Ve výsledku vůbec nešlo o zatraceníhodný remake / variaci.(27.1.2016)

• eraserhead666

Má to větší spád než originál, ale nakonec to je stejně nezáživné, včetně nijakého konce. Jak mi v originálě vadilo řazení úkolů, tady ten nejšílenější rovnou vynechali. Hlavní hrdina je fajn (na rozdíl od thajského kolegy), ale i díky němu mi to často připadalo spíše hlavně jako komedie. A ten závěr stojí úplně přesně za to, co v tomto filmu, na rozdíl od thajského předchůdce, chybí.(19.11.2014)

Originál je lepší, ale tohle není vůbec špatný a to hlavně díky tomu, že to není přesná kopie. Je z toho cítit jednak thajský originál, jednak také tato kniha. I když je hlavní myšlenka stejná, tak je stále chytlavá a člověka dokáže zaujmout. Tvůrci si sem navíc přidali nějaké svoje vlastní, vcelku povedené, nápady, za což chválím. Napětí slušné, dějové obstojné - pěkné tři hvězdy. 65%(27.5.2014)

• J*A*S*M

Být to film s originálním námětem, dám mu pravděpodobně slabší trojhvězdí, ale protože jde o remake osm let starého thajského filmu, nad dvě hvězdy nepůjdu. To, v čem je snímek věrný originálu, je tu jednoznačně slabší (intenzita některých převzatých úkolů), a případné odlišnosti jdou spíš špatným směrem (například trestuhodné vyškrtnutí úkolu s jezením nelibého pokrmu). Tvůrci se zde snaží trochu víc vysvětlovat pozadí "Hry", bohužel však toto vysvětlování je do děje dost nešikovně, křečovitě naroubováno. A prostě ... u nesmyslu je snad vždycky lepší, když se ho člověk ani vysvětlovat nepokouší. 13 Sins zkrátka oslabilo pozitiva originálního snímku a posilnilo jeho negativa. Takže zbytečný film.(20.3.2014)