13 Sins

13: Game of Death

(neoficiální název)

Horor / Thriller

USA, 2014, 88 min

Průměrná úplatovo-úkolová žánrovka s bohužel nadprůměrně vysokým obsahem dějové lacinosti. Pár scén a zajímavých momentů se tam najde, takže na jedno zkouknutí proč ne, ale jelikož jsem předlohu neviděl, tak jsem čekal lepší podívanou. Jestli je stejně tupá jako tohle, tak si ji i vzhledem k mé nechuti k Asii mile rád odpustím. 55%(20.3.2014)

Sice bych to vůbec neoznačil za horor, ty totiž mají být strašidelné, ale thriller je to dobrý. Chlápek je na mizině a najednou mu někdo zavolá s tím, že pokud bude dělat krávoviny po celým městě, dostane kupu peněz. Jakkoliv je ten námět primitivní a jednoduchý, dává spoustu prostoru si hrát, a to filmařům i divákům. Při sledování totiž určitě spousta lidí řve, jak je ten Elliot debilní, že oni by to udělali takhle a měli by to v kapse. O tom jsem taky přemýšlel, sice si všechny úkoly nepamatuji, ale rád tu načrtnu svůj plán. Nejprve tedy vezmeme v úvahu, že jsem vyšinutý a že mám krizi, zazvoní mi telefon a jelikož ho většinou nezvedám, chlápek by si musel počkat. Dobrá tedy. Nechám se přesvědčit, odkývu každou blbost, co si na mě vymyslí - rozplakat dítě: Přišel bych do parku a schoval se mezi stromy, pak bych zoufale vyběhl předstírajíc, že po mě někdo jde, jakože bych nekoukal na cestu a vrazil bych do dítěte, které by spadlo na zem. Pak zapálit tu práci slepých dětí. Rozhodně bych ji nezapálil někde, kde můžou chytnout závěsy. S mrtvolou do kavárny bych se vydal a uvedl všechny v domnění, že jde o figurínu, tohle se mi zdálo dost snadný. Pak už mám nějak okno, Elliot pořád střídal názory v tom, jestli hrát dál nebo se na to vysrat, ale pamatuju si, že konec stál za hovno.(9.7.2014)

Aktualizace komentáře: Po zhlédnutí předlohy stejně musím nechat 4*, jelikož mi americký remake přišel brutálnější a více napínavější. Obě verze mají své klady a zápory. Tato verze má někdy nevýhodu v krátkých úkolech, ale na druhou stranu má víc lepších úkolů, které mě bavily o malinko víc než ve verzi původní. Původní verze je víc sýrovější, nechutnější a má epičtější finále. Obě verze mají něco do sebe, takže je fajn vidět oba kousky.(27.3.2014)

Takže do včera jsem ani nevěděl, že nějaký remake vlastně existuje. Teď když to vím a už jsem to i viděl, tak mě to bavilo přibližně stejně jako původní film, který samozřejmě zacházel trošku víc do perverzností úkolů. Tohle byl sice zbytečný americký výplach, který měl samozřejmě film opět přiblížit lenivým USA divákům, ale dalo se na to koukat. Normálně bych filmu dal 3*, protože to místy opravdu ztrácí tempo, ale za tu scénu s motorkáři, jednu z těch zapamatovatelnějších krvavých scén poslední doby, přihodím i čtvrtou.(26.3.2014)

V podstatě to nebylo vůbec špatné. Špatně se mi hodnotí remake filmy, protože nedokážu být moc objektivní, ale tenhle film mi přišel oproti originálu hůře zpracovaný, ovšem s výhodou toho, že originál byl komediální - nicméně skutečně lépe propracovaný. Váhám mezi 3 a 4 hvězdama kvůli úžasnému konci, ale 4 hvězdy má originál.... Nezbývá než dát 3. Shlédnutí doporučuji, takový konec jsem nečekala a bylo to výborně dramatické :)(28.10.2016)