Šofér

Stretch

Stretch

Komedie / Akční / Thriller

USA, 2014, 94 min

Joe Carnahan točí filmy pro radost. Jeden z mála režisérů, který se nestihl zaprodat Hollywoodu. Umí filmy napěchovat jak správně dávkovanou akcí, tak sympatickými postavami a hlavně nechce diváka nudit. Šofér není zcela určitě jeho nejlepším dílem, ale výborná camea a Patrick Wilson z něj hodně solidní podívanou rozhodně dělají. Být řidičem limuzíny v LA může být určitě zajímavé. 65%(15.5.2015)

Ten film by určitě mohl být lepší, jsou zde podivné zvraty a finále je takové tupé, nudné, ale stejně to má šťávu a docela jsem se bavil. Patricka Wilsona mám rád a někteří herci mě tu doslova potěšili. Takže ano, scénář není žádný zázrak, ale jsou zde momenty, které pobaví. David Hasselhoff pobaví všude a Chris Pine je zase jednou skvělý magor.(17.10.2014)

Zatím nejpříjemnější překvapení letošního roku. Mně osobně Carnahan hodně sedí a i Stretch hraje na správnou notu. Po skoro měsíci od zhlédnutí a asi 20ti dalších filmech když se mě někdo zeptá, co mu z poslední doby můžu doporučit, jako první říkám Stretch, zakotvil se mi v hlavě a pořád si říká o druhou projekci s potenciálem na pátou hvězdu. Určitě ne pro každýho, ale kdo našel zalíbení v předchozích filmech Carnahana, může být nadšen. 85%(3.11.2014)

Už to skoro vypadalo na návrat nabušené akce alá Crank nebo Kurýr. Takhle lehce ujetá akční komedie, která by jela v naprosto jiném tempu než většina svých souputníků, tu už dlouho nebyla. Bohužel zábava není na takové úrovni, jako u dvou výše zmiňovaných filmů a ani hlavní hrdina nemá tolik charismatu. Co si budeme povídat Patrick Wilson není Jason Statham. Na druhou stranu jde o opravdu svěží, akcí a událostmi nabušenou žánrovkou, která si na nic nehraje a nic jiného od ní ani čekat nemůžete. Za mě rozhodně palec nahoru.(1.4.2015)

Tak tohle byla jízda! A to v pravém slova smyslu. Mám rád komedie, kde se vrství průser na průser a hlavní hrdina zažehnáním jednoho maléru rozpoutá tři další... Wilson jako smolař věřící na dobré načasování mi sedl, ale z koho jsem fakt nemohl byl neskutečně charismatický alfa samec miliardář Chris Pine... Ten ulítlého pracháče podal opravdu skvostně. Samozřejmě skvělej byl i Liotta a hlavně Mitch Hasselhoff .-) jehož historka o tom jak vyprstil světlicí důstojníka Vietcongu jen proto, že ho při výslechu proklel (a to na kletby ani nevěří) byla prostě boží... ! Tohle je ten typ komedií, kde se nebudete chlámat po celou dobu, ale zjistíte, že se při sledování neustále usmíváte. Hlavně průpovídky hlavního hrdiny komentujícího si v duchu katastrofický sled událostí i to co jej čeká dál byly dokonale vtipné. Film uběhne celkem svižně a mně je líto jen toho odfláknutého závěru se zapalovačem... Ať tak či tak bavil jsem se, což se mi u komedií z poslední doby moc často nestává... Srovnání s misemi v GTA je vážně na místě... Hollywood v noci je každopádně město hříchu o tom žádná ! Dávám čtyři balíčky heráku. * * *(29.12.2014)

• - Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)

• - Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)