Šofér

Stretch

Bláznivá jazda v L. A.

Komedie / Akční / Thriller

USA, 2014, 94 min

Tak to by šlo. Igeliťák má lehkou deprézi, sekeru u svýho mexikánskýho bookmakera a navíc práci která ho nebaví. Docela to odsejpá a zjišťuju, že tenhle druh filmů mě hodně baví. Spousta neotřelejch nápadů, samuraj Chris Pine, třímetrovej rusák s odtahovkou a spousta smůly na idioty. Jen ten konec nemusel být tak přeslazenej a klidně bych tomu vpálil pětec. Škoda. 80%(7.5.2015)

Přestože byl Carnahanův underdog Smokin' Aces už od svého uvedení mým favoritem, protože přesně balancoval na mé vlastní hranici mezi nevkusem a pohlcující zábavou, Stretch působí jako jeho přepálené dvojče a tuto hranici překračuje tím špatným směrem. A toto já autorovi poprvé v jeho kariéře nežeru. Těžko mu lze upřít kvanta vynikajících momentů založených především na znovu bezvadně napsaných vedlejších postavách, jenže dohromady je slepuje krajně nesympatická hlavní postava, která mi byla hned po úvodním utření nosu od kokainu naprosto ukradená, přestože díky na jejím osudu založené reflexi Los Angeles občas film působil jako ulítlá verze Drive. Asi bych mnohem raději viděl povídkový film o profesních zážitcích superšoféra Karla, excesech šáhlého milionáře Karose, Laurentově snaze o jeho dopadení za pomoci nenáviděné francouzštiny, rozmachu nového šoférského byznysu pod vedením Joviho, vzájemném setkání Davida Hasselhoffa, Raye Liotty a Normana Reeduse v jedné limuzíně, nebo o začínající rapperské kariéře hvězdy jakési reality show.(17.4.2015)

Tento druh filmov stojí v podstate na troch veciach: 1. Hlavná (dobre obsadená) postava. 2. Hlášky. 3. Čo najujetejšia story, aby dokázala stále prekvapovať.. Takže to môže byť zas o tom istom, príbeh je vedlajší. Stačí len 90 minút behať po meste, stretávať viac či menej nereálne postavičky, rozmlátiť toho čo najviac (vrátane seba), a občas presne vystihnúť, čo sa práve na scéne deje. Z tohto vychádza Stretch veľmi dobre. A vďaka Wilsonovi mám chuť na pokračovanie(20.10.2014)

Neskutečně divoká road movie jízda, při které mi oči vyskakovaly každou minutu z důlků ! Čekal jsem akční film a dostal jsem perfektní thriller na téma: závod s časem, který osobně miluji a preferuji, pač tyhle flicky mi vždy vlijou adrenalin do krve. Plusem je rozhodně neočekávaně velká účast známých herců, doporučuji si nic nečíst, nezjišťovat o to více budete překvapeni, dále dialogy!! v jednu chvíli neuvěřitelně inteligentní či vypjatě vygradované a hned v zápětí velmi vtipné a zábavné, že jsem líbal pomalu koberec! Chris Pine zde zahrál zřejmě svou životní roli, takhle šíleného a mysteriózního chlápka, člověk nevídá denně. Jazyk mám na stole ještě teď, překvápko roku. 80%(20.10.2014)

Tak tomuhle já říkám jízda.Tyhle typy filmu můžu asi i proto,že dokážu být podobnej magor jako Patrick Wilson v roli Stretche.Film ,který vás svou ujetostí strhne a navíc přidá plno hereckých výkonu ze ,kterých je opravdu cítit jak moc si roli užili a dobře se přitom bavili.Jako bonus je dost známých tváří v čele s ujetým Chrisem Pinem,který zde určitě ani trochu nepřipomíná kapitána Kirka ze Star Treku.Za mě nemohu jinak a dávám 90 % a pět hvězd.(15.1.2015)

• - Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)

• - Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)