Šofér

Stretch

Stretch

Komedie / Akční / Thriller

USA, 2014, 94 min

"Ray Liotta? Liotta ťa chce zabiť!..." Mám rád tieto filmy, kde je hrdina pod obrovským tlakom a skáče z jedného problému do druhého a ani to nemusí byť komédia. Nie je to dlhé, film zbehne ako voda, stále sa tu niečo deje a P. Wilson je sympaťák, ktorý mi stále pripomína P. Newmana v mladších rokoch. J. Alba je dosť hviezdne meno na to, aby sedela za počítačom, preto som ten záver predvídal, ale inak fajn jazda. 70%.(12.7.2015)

Jóóóó tak tomu říkám povedená road limo movie jízda. Hlavní hrdina jde z průseru do průseru.... Má to štávu, je to dostatečně ulítlý, plný povedenejch magorů a hlášek, semo tamo krásný baby, jako křoví rozkošná Jessica Alba....no prostě parádní nenáročná chlapácká oddechovka. "ARE YOU A FIRESTARTER?" :-))(9.12.2014)

Joe Carnahan nám v A-Teame ukázal vynikajúci štýl, ktorý si preniesol aj sem. Okrem toho si sem priniesol aj A-Teamového zloducha Patricka Wilsona, ktorý už nehrá zapornú postava, ale behom jednej noci a za doprovodu niekoľkých (skvelých) voiceoverov (ktoré ma neskutočne bavili) si vás dokáže pripútať (v limuzíne). Jessica Alba síce v netradičnej menšej úlohe, ale tradične sexi. Len ten Chris (Kirk) Pine, (ktorého vyhodili z Enterprise aj s padákom) mi tu nejak nesedel. 80% - 4*(29.5.2015)

Tak tohle byla jízda! A to v pravém slova smyslu. Mám rád komedie, kde se vrství průser na průser a hlavní hrdina zažehnáním jednoho maléru rozpoutá tři další... Wilson jako smolař věřící na dobré načasování mi sedl, ale z koho jsem fakt nemohl byl neskutečně charismatický alfa samec miliardář Chris Pine... Ten ulítlého pracháče podal opravdu skvostně. Samozřejmě skvělej byl i Liotta a hlavně Mitch Hasselhoff .-) jehož historka o tom jak vyprstil světlicí důstojníka Vietcongu jen proto, že ho při výslechu proklel (a to na kletby ani nevěří) byla prostě boží... ! Tohle je ten typ komedií, kde se nebudete chlámat po celou dobu, ale zjistíte, že se při sledování neustále usmíváte. Hlavně průpovídky hlavního hrdiny komentujícího si v duchu katastrofický sled událostí i to co jej čeká dál byly dokonale vtipné. Film uběhne celkem svižně a mně je líto jen toho odfláknutého závěru se zapalovačem... Ať tak či tak bavil jsem se, což se mi u komedií z poslední doby moc často nestává... Srovnání s misemi v GTA je vážně na místě... Hollywood v noci je každopádně město hříchu o tom žádná ! Dávám čtyři balíčky heráku. * * *(29.12.2014)

Už to skoro vypadalo na návrat nabušené akce alá Crank nebo Kurýr. Takhle lehce ujetá akční komedie, která by jela v naprosto jiném tempu než většina svých souputníků, tu už dlouho nebyla. Bohužel zábava není na takové úrovni, jako u dvou výše zmiňovaných filmů a ani hlavní hrdina nemá tolik charismatu. Co si budeme povídat Patrick Wilson není Jason Statham. Na druhou stranu jde o opravdu svěží, akcí a událostmi nabušenou žánrovkou, která si na nic nehraje a nic jiného od ní ani čekat nemůžete. Za mě rozhodně palec nahoru.(1.4.2015)

• - Natáčanie trvalo 21 dní a stálo 5 miliónov amerických dolárov. (Da_reba)

• - Vedenie štúdia Universal chcelo, aby mala postava Rogera Karosa (Chris Pine) oholenú bradu, pretože sa báli, že diváci herca nespoznajú alebo im príde atraktívny, no režisér to odmietol. (Da_reba)