Gekijōban Hunter x Hunter: Phantom Rouge

• japonský

Gekijouban HUNTERxHUNTER Hiiro no Genei

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2013, 97 min

Povedlo se, ale něco tomu stále chybí. Je to přeci jen movie a story nic jako Hunter exam arc. Jelikož jsem to tak nějak zapojil mezi díly seriálu, už si pořádně nevzpomínám, které všechny scénky byly přesně z tohoto movie. Určitě to ale bylo příjemné oživení Phantom Troupe, kteří jsou v současné pasáži seriálu poněkud zapomenutí.(20.8.2013)

Určite lepšie filmy ako má Naruto, hlavná devízia je dobre navrhnutý príbeh, ktorý vzhľadom na seriál dáva zmysel a podarilo sa im ho dobre do neho zakomponovať, len toto anime nieje vhodné pre tvorbu filmov. Hunter x Hunter vyniká vo svojom komplexnom príbehu, pri ktorom pomaly graduje až ku veľkolepému finále sprevádzaný s veľkým vývojom postáv, je jasné že tu vo filme kvôli dĺžke sa im to nemôže podariť. Ďalšia vec čo mi vadila ale je vzhľadom ku filmu logická je to, že hrdinovia vedia len to čo práve v seriály a v tej dobe veľa schopností ešte nemali, tak ani súboje neponúkajú dobrú akciu a strašne ma štvali hlavne Killuove komplexy z brata ktoré v anime už boli vyriešené a tu som ich musel zažívať znova :D(4.10.2014)

Docela povedenej film, co by za to dal takovej Naruto nebo Bleach. Má to sice klasické filmové problémy, kdy každý musí předvést přesně to, co už někde v seriálu bylo a za žádnou cenu nic nového, ale i tak... Hezké je napojení děje k hlavní lince příběhu seriálu, takže to nepůsobí až tolik mimo. Já jsem byl jednoznačně spokojen.(6.8.2013)

• - Snímek vychází z úspěšné grafické novely, tzv. mangy, "Hunter X Hunter", jejímž autorem je Japonec Yoshihiro Togashi. Ta se v magazínu Weekly Shonen Jump čtenářům prvně představila už v roce 1998. (Conspi)