Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká rodinná sci-fi o malém chlapci, přísně tajném projektu a odpovědi na otázku, zda je možno robota s city považovat za stroj. Po dramatické automobilové honičce zůstane v lese opuštěný desetiletý chlapec. Houbaři, kteří jej tu najdou, jej odvezou do blízkého dětského domova, protože si nevzpomíná ani na svou minulost, ani na své rodiče. Brzy se jej ujmou Richardsonovi, kteří už dlouho žádají o adopci. Daryl se seznamuje s novými přáteli, ale sám zůstává záhadný. Kamaráda Šneka překvapí bravurním zvládnutím počítačové hry, učitele výsledky matematického testu a adoptivního otce výkony v baseballu. Do rodinné pohody však zasáhne zpráva, že se přihlásili Darylovi rodiče. Vzápětí se ukáže, že chlapec skrývá daleko větší tajemství, než by se mohlo zdát, protože vůbec není člověkem... ale organickým robotem s elektronickou pamětí (DARYL je zkratka Data Analising Robot Young Lifeform - Data analyzující robot mladé životní formy). Armáda která celý projekt financuje, se jej rozhodne ukončit a chlapce zničit. Přátelé se jej však rozhodnou zachránit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Príjemné roinné sci-fi, ktoré ale trochu dopláca na nie príliš precízne zmotivované zvraty. Postavy prehodnocujú svoje názory príliš vzbŕklo, v podstate je niekto v jednej scéne sviňa a o pár minút zase klaďas. Emocionálna stránka taktiež mohla byť uveriteľnejšia, ak by sme nechápali "človečenstvo" Daryla viac-menej iba z jeho psieho pohľadu. No a prečo ho vlastne začnú považovať za právoplatné dieťa je mi trochu záhadou. Inak osobne si myslím, že film je najlepšie sledovať bez akejkoľvek znalosti zápletky, onen zvrat , prezradenie totožnosti Daryla prichádza až po istej dobe a môže nejedného nepripraveného diváka prekvapiť. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Rozhodně ne mistrovský film, ale příjemné dílko, ke kterému se váží vzpomínky z dětství, kdy jsem to viděl prvně. Dnes už zastaralé triky (stíhačka), ale o ty tu vlastně ani nejde. Příjemný je i Barrett Oliver v hlavní roli (známý z Nekonečného příběhu), škoda že se později vytratil do neznáma (nebo do B filmů?) ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přišel mi hrozně sympatický ten starý český dabing, který se neuvěřitelně krásně poslouchal. To z filmu muselo okamžitě udělat daleko lepší podívanou. Minimálně určitě v případě, když bych ten film viděl jako malej kluk. Takhle jsem si říkal, že to není špatné, ale když bych to viděl jako malý, určitě bych dal víc. ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý rodinný filmeček o tom jak jedna rodina najde malého chlapce ze kterého se vyklube stroj. Originální vtipné dílo, které jsem, ale viděl jíž dávno, takže bych ho docel rád viděl znova jestli by se mi líbil i po těch letech. Každopádně jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Pamatuji si, že když ho u babičky na vesnici dávali v kině, tak jsem na něm byl snad pětkrát. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

D.A.R.Y.L. - film z dávnověku mého dětství, který byl (podobně jako "Pyramida hrůzy") zakután velmi hluboko v pavučinách mojí paměti a zakopla jsem o něj až tady a teď. Padla na mě nostalgie jak sfiňa. Soudružky učitelky nás kupodivu na tento kapitalistický snímek vzaly do kina a já jsem z něj byla naprosto odvařená. Týden jsem nemluvila o ničem jiném:-). D.A.R.Y.L. se okamžitě stal mým nejoblíbenějším filmem a chlapec/robot Daryl mým nejmilejším hrdinou. Co byste taky čekali od dítěte, které si od svých šesti let čmáralo vlastní sci-fi komiksy? Po takové době si vybavuju už jen to nadšení, děj prakticky žádný, hodnocení tedy berte s rezervou jako sentimentální úlet. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama