Moojungdoshi (TV seriál)

Cruel City

Heartless City

Drama / Akční / Krimi / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 2013, 20x60 min

Dlouho jsem neviděla tak perfektně napsaný a promyšlený scénář. Většina zvratů pro mě byla naprosto nečekaná, takže jsem si je užila naplno. Seriál není nijak zbytečně natahovaný, každá minuta má svoji kvalitu. Postavám - a to jak pozitivním, tak negativním - nechybí charakter. Moje sympatie si kromě Shi Hyuna získala hlavně Jin Sook, ale taky Safari a Scale. Líbila se mi i ta malinká kapka romantiky, a zároveň jsem moc ráda, že jí bylo jen takhle pomálu. Myslím, že i díky tomu, mě Soo Min nepřestala bavit. Cruel city je pro mě obrovským překvapením a ještě dlouho mi nedá spát.(23.12.2013)

Cruel City si mě získal již prvním dílem. Jung-hyo Lee namíchal úžasný lektvar, který jsem přivítal s otevřenou náručí a slastně si vychutnával jeho účinky, které ve mě vytvořili opravdovou lásku k tomuto seriálu. Scénář, děj, hudba, úžasné zvraty, drogová mafie, všechny tyto a jiné přísady jsou smíchány mistrovsky a dělají z lektvaru "Cruel City" nezapomenutelný kousek.(8.7.2014)

Sakra, snad poprvé nevím, jak hodnotit. Respektive chtěla bych hvězdu rozpůlit. Jako celek se mi seriál hodně líbil, ale něco nedefinovatelného, co mě pohltilo u TBDAW nebo u IRIS, tomu chybělo. Prostě jsem neměla problém to v kterékoliv části vypnout a jít si po svém. Postavy byly skvěle napsané. Ani jedna z nich nebyla úplně černá nebo bílá, i když ty hodně tmavě šedivé se tu taky našly. Jung Kyung Ho potvrdil, že přesně tenhle typ rolí mu neskutečně sluší, kamera byla výborná, muzika taky... to všechno by si zasloužilo lepší hodnocení, ale to ale. A navíc poslední díl. SPOILER: Ne proto, že to dopadlo, jak to dopadlo, ale ty kiksy. Velitel povolává všechny do zbraně a na místo přijede jenom on sám. Doktor Son ví, že jeho soupeř má zbraň, ale ani ho nenapadne ho vyzvat, aby ji zahodil. Naopak, on sám tu svoji skloní. Naprosto nelogické a nepochopitelné chování u postavy, jako byl on. A ten sladkobolný závěr. I bez toho bych se obešla. Sem se mi vůbec nehodil. Kruté město mělo zůstat krutým, protože tohle je boj, který nikdy neskončí. Zaokrouhlím nahoru, ale u mě je to jasných 3,5*(20.10.2014)

Moc se mi to líbilo. Zamilovala jsem se do tichého hrdiny, který vše svým nádherným způsobem držel uvnitř sebe. Občas bylo těžké sledovat, kdo s kým táhne proti komu, ale o to byl seriál zajímavější. Navíc umřelo dost lidí, až jsem byla překvapená a na konci znechucená (ale to už bych zacházela do spoilerů, každopádně hned 3krát?! Proč?!). Sem tam se vyskytla hluchá místa, ale s ladností srny promíjím, protože hrála pěkná hudba. Sledování bylo vyčerpávající, už dlouho se mi nestalo, že by mi při sledování bušilo srdce až tak bolestně. Mohla bych sem psát další emocionální výžblept, jak mě to ovlivnilo a co jsem kdy při sledování cítila, ale to stejně nikoho nezajímá. Raději se podívejte a prožijte si to. Není to romantika, je to syrové maso a to prostě nezahřeje. Silné 4*. Přeloženo.(7.12.2013)

Je vidět, že Korejci se s Pusanem nemazlej. Na JK ze začátku opravdu dost bezcitné a kruté. Co bych také měla čekat od bezcitného města. Jestli si tento seriál pustím znovu nevím. Každopádně Doktorovi to moc seklo a jeho spřízněnou duši jsem už také znala. Líbil se mi jejich vztah a vlastně nakonec všechny vztahy v drogovém průmyslu obklíčeném klasickou korejskou policií, která není žádný svatoušek. vysvětle te mi jen to proč muselo tolik lidí zemřít. Má to moc dobrý scénář i kameru. Pro mne je to 4,5 *. Tak ještě uvidím.(4.10.2014)