Severní Amerika

(TV seriál)
  • Česko Divoká planeta: Severní Amerika (více)

Epizody(7)

V rámci nezávislé produkce kanálu Discovery vznikla první řada nového seriálu o přírodních zajímavostech. Autoři cestovali přes tři roky po americkém kontinentu, od mrazivé yukonské oblasti, bujných lesů Belize, po zasněžené vrcholky Skalistých hor a vyprahlé pouště jihozápadu, aby vám přinesli důkazy o tom, že na tomto obrovském světadílu s nebezpečným terénem a zuřivým počasím vládne přírodní zákon o přežití těch nejsilnějších. V horách se setkáte s medvědy grizzly, na pláních uvidíte bizony, v řekách naleznete vydry, bobry a sumečky velké, v lesích narazíte na vlky obecné a u pobřeží zahlédnete kladivouny. Dosud neodvysílané scény zachycují plachého jaguára žijícího v mexické poušti a odvážné grizzly, kteří se potápějí do hloubky přes šest metrů, aby na Aljašce ulovili lososy. Časosběrné záběry proměňují nejdrsnější počasí tohoto kontinentu ve vskutku pozoruhodné obrazy.

1. Divokost v krvi
2. Není úniku
3. Nauč se v mládí, nebo nepřežiješ
4. Divoká hranice
5. Psanci a kostry
6. Odhalení
7. 10 nejoblíbenějších míst (oficiální text distributora)

kjakob

Jeden z nejkrásnějších dokumentů s vypovídací hodnotou, který ukazuje přírodu v dramatických momentech nikoliv nepodobných těm, které známe z hraných filmů. 95% ()

Dragoni

Vidět dokumentární sérii o Severní Americe v Severní Americe na Animal Planet přináší zajímavý zážitek z pohledu diváka i proto, že si hned můžete někam zajet. ()

Duotone28

Je super že dnešná technika nám dovoluje posúvať hranice aj v oblasti filmu a dokumentárnej tvorby. Zábery doslova vyrážajúce dych a veľká česť autorom za ich vytrvalosť, toľko skvelých záberov musí zabrať možno aj polku života:). Odporúčam ísť do 1080p, nazdar ()