Temné síly

Scénografie:

Bernard Hides

Kostýmy:

Terry Ryan

Snímek sice může pro dnešního diváka působit trochu "nízkorozpočtově", ale možná i díky tomu získává zvláštní nádech syrově temné atmosféry, kterou svým způsobem doplňují křiklavé kostýmy a efekty. Původní název Harlequin se dá (pro zasvěcené) během filmu chápat dvojsmyslně, což mi připadá zajímavější než český překlad názvu. Vynikající herci (hlavně Robert Powell), kvalitní kamera, střih i hudba pak dělají spolu se zajímavými myšlenkami z filmu nadprůměrnou podívanou. A ten konec...(1.10.2010)

Ani bych tento film nebrala jako horror, ale spíše jako fantasy. Ovšem velice zdařilé fantasy. Nebyl zde složitý děj, triky s hýbajícimi se věcmi mě uchvátily tak, že jsem zvýšila hodnocení. Tajemný kouzelník, co vyléčil malého kluka z leukémie a ihned se stal jeho nejlepším přítelem, považuji za velice originální příběh. I ostatní triky byly velice zdařilé (vznášející se kouzelník, pouhou myslí rozbitá flaška...) Konec, kdy chlapec klečí nad jezerem, jeho matka se na něj dívá s úsměvem na tváři a pak se něco stane (kdo viděl ví, co), mě šokoval.(22.12.2012)

Harlequin staví především na výborných hereckých výkonech Roberta Powella, který zde bodoval hlavně díky svému charisma + bezchybnému projevu a Davida Hemmingse. Oba pánové patří mezi uznávané osobnosti a rozhodně byli hlavními tahouny celého filmu hned vedle výborných speciálních efektů a atmosféry. 7/10(23.8.2010)

Snímek „Temné síly“ pro mě po dlouhé době představuje postavu skutečně úchvatného záporáka, který je navíc tak okouzlující, že chvílemi ani nevíte, jestli je pro vás skutečně záporákem. Trikové scény zde místy trochu váznou, ale ukazuje se, že v tomhle filmu prostě fungují. Děj filmu „Temné síly“ mě prostě bavil a Robert Powell zde ukázal svoje mistrovství naplno.(19.1.2018)

Zaujímavý námet, kde sa v priebehu deja z mysterióznej drámy stáva neskôr veľmi zdarily politický triler. Fantasy je tu prítomné len v podobe nadprirodzených trikov kúzelníka/liečiteľa. Filmové triky musím pochváliť, netipoval by som ich na prelom 70. a 80. rokov. Rovnako austrálske spracovanie pôsobí áčkovo, k čomu mu po hereckej stránke dopomáhajú aj výborný Hemmings či Powell. Powell je síce svojský herec a vo filme nehrá zle, ale na rolu uhrančivého a magického liečiteľa by som si vedel predstaviť aj niekoho lepšieho. Záver filmu ma skvelú, miestami až trilerovú atmosféru a netradičné vyústenie.(3.11.2019)

• - Snímek byl vydán v remasterované verzi v roce 2004. Nová verze obsahovala audiokomentáře režiséra Simona Wincera a producenta Anthonyho Ginnaneho. (Terva)