Tlouštík z Beverly Hills

Beverly Hills Ninja

Tlsťoch z Beverly Hills

Akční / Komedie

USA, 1997, 85 min

Naštěstí jsem si nečetl komentáře a tak mě zbytečně neunikla tato zdařilá komedie, která si bere na paškál bojová umění, zejména pak ninju-tsu. Děj nemá smysl študovat, stejně jako nemá smysl ve filmu hledat nějakou filozickou či intelektuální hodnotu. Film je vyloženě o srandě, a o hereckém komediálním koncertu dnes již zesnulého komika Farleyho. Ten servíruje jeden gag za druhým, a člověk se opravdu nestíhá přestat smát. Je tam pár hluchých a otřepaných míst, ale než člověka tato místa začnou prudit, vytáhne Farley nějakou vtipnou scenku, a je rychle zapomenuto. Celkem dobře se uvedl v komediální roli i hrdina akčních filmů Robin Shou (mimochodem, ve filmu si střihne roli záporáka i Kieth Cooke, jeden z nejvíc uznávaných mistrů boj.sportů, s udajně nejrychlejšími kopačkami na světě .. je znám spíše z Karate Tiger, kde hrál onoho učitele Pranga, nebo ze Chiny O´Brien..a evidentně i on se ve filmu dobře bavil). Film má slušné tempo, srandy požehnaně, a hlavního hrdinu Harua si každý musí chtě, nechtě zamilovat. S klidným srdcem doporučím pro ty, co mají cool-srandu, ale i pro ty, co nemají co sledovat o víkendových odpolednech.(23.9.2009)

Ja si nemuzu pomoct, ale i kdyz to je desna hovadina, film jsme videl uz nekolikrat a vzdy se u nej perfektne bavim. Navic se dost mozna jedna o Farleyho nejzajimavejsi postavu. Jeho ninja je totiz desny hovado, ale zaroven se dokaze docela dobre pohybovat, kdyz prijde na nakou akci, coz je docela s podivem. Jinak pribeh se s nicim moc nesere a ve slusnym tempu utika, sem tam tu je nakej brutalni vtipek nebo parodie na kung fu filmy a ani ten Rock tu neni tak nesnesitelnej. Kvalitou film asi na 4* neni, ale ja se fakt vzdy bavim, takze je dam.(26.8.2008)

Zesnulý komik Chris Farley svou živelnou komikou dokázal utáhnout i takovou podprůměrnou káru jakou je Tlouštík z Beverly Hills. Komedie je to díky němu svižná a místy velmi zábavná. Farley se i přes svoje kilogramy v akčnějších pasážích pohybuje velmi hbitě a strhává na sebe veškerou pozornost. Osobně by mě celkem zajímalo, jakým směrem by se ubírala jeho kariéra, kdyby před několika lety nezemřel.(23.2.2009)

• Hejtmy

Některé momenty byly opravdu velmi vtipné, to ano. Jinak ale další nudná komedie bez děje, která se snaží nedostatek kvality a invence nahradit tunou rádoby vtipných situací, z nichž jen zlomek opravdu vtipný je. Co zatlouklo definitivní hřebíček do rakve tohoto filmu jsou podle všeho vážně myšlené chvíle protkané trapností skrz na skrz...(24.2.2008)

Tato kung-fu parodie je sice ujetá, ale zábavná. Snímek jsem viděla už víckrát, vždycky kouknu na kousek a už zůstanu. Bojové scény jsou nápadité, děj je jednoduchý a vcelku nepodstatný, humor groteskový. Herecké výkony nejsou na Oscara, což ale v tomto případě nevadí, protože tady jde především o legraci. Chris Farley jako nemotorný akční hrdina působí roztomile a jeho bratr jako duch ochránce je sympaťák. Nic pro toho kdo má rád akční krváky, dobré pro toho kdo ocení komiku a nadsázku.(7.2.2013)

• - Haru (Chris Farley) jezdí v kabrioletu Chrysler LeBaron ročník 1993, ale například při scéně s automyčkou je použitý stařší model LeBaronu z roku 1987. (Lumberjack)