Tlouštík z Beverly Hills

Tlsťoch z Beverly Hills

Akční / Komedie

USA, 1997, 85 min

• Stejšn

U tohohle filmu jsem si kladl otázku: "Kdo tohle točí a pro koho?" Slátanina hrozná, která stojí na tom, že stopadesátikilové tlusté prase o sobě prohlašuje že je ninja a všechny "fóry" vycházejí z jeho tloušťky. Problém je, že je to tak úmorně zoufale nevtipné, že by jeden brečel. A při scéně, kdy hlavní tlustý upocenec, ze kterého úplně čiší zápach i skrz televizní obrazovku, ze sebe na molu striptýzového baru za kroucení špekem stahuje tílko, a poté si nasliní prst a dráždí si s ním bradavku, jsem málem vyhodil z žaludku snídani. Odpad dávám máločemu, ale tady nemůžu jinak.(24.10.2009)

Nemohu si pomoci, ale já se opravdu bavil. Je to strašná blbost a kravina, ale několikrát jsem se od srdce zasmál, což se mi poslední dobou u komedií a natož amerických příliš neděje. Těch pět hvězdiček film opravdu neřadí vedle dramat apod., ale má dle mě zbytečně podprůměrné hodnocení a zalouží si více.(4.2.2013)

S tou trapnostou to neprehanaju, bol by na to iny pohlad. Vo vodovahe s dost uprimne vtipnymi situaciami, pri niektorych som zasiel za hranicu smiechu. Ale len pri niektorych. jedna sa o light relaxacny pobyt popri drinku, chutiacom najlepsie pri zapade slnka. Rezia postupujuca z bodu A do bodu B a tak dalej, tak proste vsetko vypocitane jak ma pri takychto filmoch byt. Nic víc, nic mín.(31.12.2015)

Naštěstí jsem si nečetl komentáře a tak mě zbytečně neunikla tato zdařilá komedie, která si bere na paškál bojová umění, zejména pak ninju-tsu. Děj nemá smysl študovat, stejně jako nemá smysl ve filmu hledat nějakou filozickou či intelektuální hodnotu. Film je vyloženě o srandě, a o hereckém komediálním koncertu dnes již zesnulého komika Farleyho. Ten servíruje jeden gag za druhým, a člověk se opravdu nestíhá přestat smát. Je tam pár hluchých a otřepaných míst, ale než člověka tato místa začnou prudit, vytáhne Farley nějakou vtipnou scenku, a je rychle zapomenuto. Celkem dobře se uvedl v komediální roli i hrdina akčních filmů Robin Shou (mimochodem, ve filmu si střihne roli záporáka i Kieth Cooke, jeden z nejvíc uznávaných mistrů boj.sportů, s udajně nejrychlejšími kopačkami na světě .. je znám spíše z Karate Tiger, kde hrál onoho učitele Pranga, nebo ze Chiny O´Brien..a evidentně i on se ve filmu dobře bavil). Film má slušné tempo, srandy požehnaně, a hlavního hrdinu Harua si každý musí chtě, nechtě zamilovat. S klidným srdcem doporučím pro ty, co mají cool-srandu, ale i pro ty, co nemají co sledovat o víkendových odpolednech.(23.9.2009)

Těžko říct jak bych hodnotil dnes, ovšem mládí a tato komedie, to byly časy:)Pamatuji si nepříliš šikovného a mentálně nevyzralého tlouštíka toužícím po bojovém umění a pěkné blondýnce. Kombinace, která mě rozesmála.....alespoň dříve. Pro zachování pěkných vzpomínek raději v blízke době nebudu shánět:)(21.7.2008)

• - Haru (Chris Farley) jezdí v kabrioletu Chrysler LeBaron ročník 1993, ale například při scéně s automyčkou je použitý stařší model LeBaronu z roku 1987. (Lumberjack)