poster

Zkáza lodi Endurance (TV film)

 • Nový Zéland

  Shackleton's Captain

Dobrodružný / Historický

Nový Zéland, 2012, 86 (52) min

Režie:

Leanne Pooley

Scénář:

Leanne Pooley

Hrají:

Craig Parker
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • agassi68
  ****

  Človek je schopný prežiť aj nemožné. Musí to byť hrozný pocit, keď viete, že ste v prdeli a okolo vás len stovky kilometrov slanej vody a zima. Teraz vás zhodia z vrtuľníka, prejdete pár kilometrov a ste hrdina. Časy sa menia, zajtra dovidenia..(21.4.2015)

 • Autogram
  ****

  Dokumentány film s hranými pasážami, kde tie hrané pasáže napodiv nie sú otravné, ale príjemné. Tie autentické časti z roku 1914 sú filmovou raritou, pri ktorej veľa nechýbalo a nikdy by sa nedostala do civilizácie. Našťastie expedícia skončila neúspešne, ale predsa s úspechom, ako to hovorí kapitán. Stráviť taký dlhý čas medzi ľadom a snehom, v tom lepšom prípade aj skalami, živiť sa náhodným úlovkom a nepodľahnúť beznádeji bol nadľudský výkon. Vo filme netreba čakať rozbory charakterov postáv, ale prerozprávanie celého ich veľkého príbehu putovania loďou, člnom, peši a nakoniec aj v horách.(24.4.2015)

 • Wiikii
  ****

  Trochu neobvykle pojaté vyprávění o nepovedené výpravě přes celou Antarktidu, které muselo skončit už na začátku ještě před vyloděním kvůli špatnému rozhodnutí díky němuž loď Endurance uvízla mezi ledovci a tak začalo pro celou výpravu několika měsíční, dokonce i několika leté přežívání a pokoušení se o znovu dostání do civilizace. .. Neuvěřitelné jak dlouho i co všechno museli prožít a díky dobovým fotografiím a filmovým záznamům(od Franka Hurleyho) z kamer můžeme přímo vidět co se dělo během té doby přežívání. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(12.4.2015)

 • sator
  ***

  Nestandardní příběh ve standardním dokumentu....(24.4.2015)

 • cheyene
  ****

  Výborný dobrodružný snímek, dokumentárně laděný, což není vůbec na škodu. Příběh sám o sobě je poutavý a díky kratší stopáži film rychle utíká a nestíhá diváka nudit.(29.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace