Mladý raper (Vanilla Ice) a jeho tři kamarádi, kteří jsou na koncertním turné na svých nablýskaných motorkách, se musí kvůli poruše na jedné z nich několik dnů zdržet v ospalém americkém městečku, kde se moc zábavy nenabízí. Nevázaní muzikanti převrátí naruby život nejen městečka, ale i středoškolačky Kate. Netuší ale, že Katina rodina je součástí programu ochrany svědků, jejíž identita byla právě prozrazena a hrozí jí nebezpečí. Svého času kultovní film s hudbou Vanilly Ice v sobě spojuje prvky romance, akce i muzikálu. V menší roli zpěvačky se zde představila Naomi Campbell. (Sofia)

MrMir

...kdyz jsem byljeste mladej kluk.... tak sem byl z tohoto filmu u vytrzeni...pro realnejsi hodnocení bych si jej musel pustit znovu a pak mozna zmenim hvezdičky... Vanilla Ice zde predstavuje mladeho drsného frajírka s vyholenými kostičkami kolem hlavy (!!), vedoucího bandu motorkářů na sportovních mašinách, který se za něco mstí...pane jo, vždyť já už ani nevím o čem ten film je :o) v hlavě zbyly jen ty kostičky, hudba a coool Vanilla :o) ()

corpsy

Jeden z najhorších filmov v histórii? No poviem vám, že toto tu nieje nič výnimočné, ale poznám tucty iných čo by si to zaslúžili všetkými desiatimi. Film sa zaoberá hlavne aurou okolo Vanillu Icea a pôsobí silno samoúčelne, ale takto vyzerali asi všetky rádoby cool celovečerné klipy v 90. rokov. Eminem vsadil na drámu, Vanilla na efekt. Stačí si pozrieť úvodnú rapovo tanečnú sekvenciu a viete čo vás čaká. ()

Smok odpad!

Chcel som pôvodne napísať, že tá gangsta póza Vanillu a jeho afroamerickej partičky pošukov je s odstupom času na smiech, ale to by nebola pravda. Ona bola na smiech už v dobe svojho vzniku. Pre niekoho možno ikona, ale mne sa pri sledovaní Vanilovho preholeného obočia, vyholených tehličiek vo vlasoch (môžu byť aj blesky, alebo hviezdy, ale tie nie sú až tak gangsta cool), pregélovaného blond prelivu a oblečka v štýle: práve som skončil vystúpenie v cirkuse, dvíha kufor. Pridajte k tomu prvoplánovo dementný scenár robený za účelom roznežnenia citlivých 13ročných dievčenských dušičiek, absolútne trápne hlášky (skonči to s rodinou a začni s hrdinou :)) a pochopíte moje hodnotenie. ()

MagyG

Takže takto: Nemám rád rap ani jeho derivácie. Neholdujem motorkám ani podobným extra-nebezpečným frajerinám. Dokonca by som tuším osobne vykopal takéhoto týpka z mojej sporiadanej dediny (ak by som v nejakej žil). Napriek tomu - jednoznačných 100 bodov za tento kultový snímok!!! Kde inde môžete vidieť pohromade toľko gýčovitosti, provokatívnej a drzej frajeriny a svojského štýlu, a pritom vedieť, že to celé je vlastne skôr dokument o danej dobe, móde, hudbe, ľudoch a ich postojoch? Či sa to niekomu páči alebo nie, je to unikát,všetky tie "odporné" veci poskladané vtipne a milo do seba a vôbec to nie je také zlé. Dokonca aj herecký výkon Vanillu je veľmi slušný. Treba sa trochu uvoľniť a nehľadať v každom filme nejaký šialene hlboký filozofický či morálny zmysel, abnormálne skvelé herecké výkony alebo hektolitre horľavín v ohňostrojoch dychberúcich explózií. Vanilla Ice postavil svoju kariéru na troche hudobnej produkcie a zvyšok tvoril provokatívny imidž. Bodka. Nič viac, nič menej. A o tom je aj film. Mimochodom, to si myslíte, že dnes tak populárna a úspešná Lady Gaga robí niečo viac?? /// Top momenty: Johnnyho štýl "klopania" na dvere (úder päsťou) ma pri prvom zhliadnutí dostal doslova do kolien (a stále dostáva) a spôsobil dlhotrvajúce brušné kŕče. Tento spôsob klopania používam (len u niektorých starých známych) dodnes!!! /// Keď Johnny vyliezol z okna Cate a spustili sa ostrekovače, všimli ste si, cez čo preskočil pri úteku? Neprezradím! Ale stojí to za pozretie! Tomu sa hovorí geniálne dokonalo-nedokonalá filmárčina! /// Pre tých, čo si myslia, že to je odpad: tento film je parodovaný aj v Horúcich strelách (scéna s motorkou a koňom). A vedzte, že nikto by sa nenamáhal parodovať nejaký odpad! Howgh! ()

pedvora

Musím obhájit svoje hodnocení :)))) Film je totální ptákovina, ani nevím, jestli to měla být komedie, akčnák, love story nebo bůhví co, ale v roce 1991 jsem to žrala, stejně jako hudbu a módní kreace vanilly ice. Vytahané kalhoty mi maminka ještě tehdy tolerovala, ale vyholit mi cihličky do vlasů odmítla. Prostě tento film je moje teenager srdcovka a po tolika letech jsem to musela shlídnout znovu. Pro případné diváky jen doporučuju obrovský nadhled. Vzhledem k tomu, že je to přece jenom už 22 let starej film, tak mašiny tam mají pěkný, hudba je stále pecka a je to pěkně barevný pohodičkový relax pro deštivé odpoledne. ()

• Snímek si vysloužil 6 nominací na Zlatých malinách, a to v kategoriích nejhorší režie, nejhorší nová ženská hvězda (K. Minter), nejhorší píseň, nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší nová mužská hvězda, kterou Vanilla Ice "úspěšně" proměnil. (Coldrex)