Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Hodně slabé ***. Protože jsem dal jedničce dvě, tak tady říkám, dvě až tři hvězdy. Je to lepší, nekopíruje to děj filmu Auta. Doufám, že po Autech, šnecích (Turbo) a Letadlech, už nepříjde nic např. jako Loďě, nebo tak. Tady ve dvojce se aspoň snažili vymyslet novej děj. Jinak, pěkná animace, pomálu vtipu pro dospělé a drobotina bude rozhodně chrochtat blahem (aniž by mentálně utrpěla).(10.11.2014)

Nevím jak ostatní, ale mě tenhle film fakt potěšil. Bál jsem se, že to bude stejná sr*čka a slátanina jako auta 2, ale nebyla. Podobnost mezi postavami z letadel 1 tam je a docela veliká, ale tak proč ne. Ano je to infantilní, ale tak jednou za čas proč ne. Kdybych to měl porovnávat s jedničkou, tak tohle se mě asi líbilo více. 90%(17.7.2014)

• RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd .(28.10.2014)

Pokračování letadel ve formě hasičů a záchranářů je mnohem lepší než první díl, který jen přidal autům křídla. Příběh a celá zápletka je hned svižnější, akčnější a dobrodružnější. Nové postavy celý film oživily a je snazší si k nim vytvořit nějaké pouto. Škoda, že je po ani ne 80-ti minutách konec a vše uběhne až moc rychle. Nebylo by od věci scénář trošku rozšířit a rozvést. Není to úplně ono, ale myslím si, že tohle je ten správný směr. /60%/(5.11.2014)

ne snad,že by se stále nejednalo o ždímačku peněženek nebohých rodičů,nicméně oproti jedničce je tu posun minimálně o třídu.Příběh sice pořád vrší jedno klišé na druhé,ale v příběhu pro děti (a apriori pro ty menší) to až tak nevadí.Narozdíl od jedničky má ovšem tenhle příběh mnohem větší spád a dokáže i díky opětovně špičkové technické stránce vtáhnout.Díky tomu všemu vypadá i mnohem dospěleji,což taky není úplně k zahození.Po jedničce jsem nic moc nečekala nakonec jsem mile překvapen...70%(6.11.2014)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)