Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

• RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd .(28.10.2014)

Planes nabrali druhý dych. Stále tomu chýbala tá atmosféra a ľahkosť prvých Áut, avšak tu už bol patrný posun od prvých Lietadiel hlavne v dejovej linke a prevedení postáv. K tomu skvelé animácie, brutálny soundtrack a nádherné prírodné scenérie a vcelku slušné animované dielo je na svete. Na DisneyToon je to ešte stále málo a potenciál majú určite väčší, tak uvidíme, čo prinesú do budúcnosti. 60 %(21.4.2015)

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři.(21.10.2014)

• dom156

Letadla 2 jsou slabší než jednička a to primárně v jednom ohledu. Nejenže mi přišel film velmi krátkej, bez závěrečných titulků snad jen 79 min, ale celý film byl příšerně uspěchanej, které korunuje křečovité vyvrcholení a co možno nejrychlejší ukončení filmu. Ještě bych zmínil jednu prapodivnost, když Prášek přelétá nad lesem, můžeme si všimnout, že i ptáci vypadají jako malá letadýlka to bylo už i na mě moc. Za mě nedoporučuji.(2.1.2017)

Podstatne lepšie ako prvé Lietadlá, ktoré sa v podstate stále točili okolo toho istého. V tejto "dvojke" už Dusty výrazne dospel, a nadobudlo to tak oveľa vážnejšiu atmosféru záchranárskeho povolania. Takže vďaka tomu to malo oveľa väčší zmysel a pôsobilo to rozmanitejšie ako len obyčajné závody. Opäť sa podarilo aj niekoľko dobrých a viaczmyselných hlášok, ktoré tomu ešte viac pomohli. Prvému dielu som dal 3*, tak aby to bolo fér, v tomto prípad dám 4* (aj keď reálne je to len 3 a pol).(23.11.2014)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)