Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Planes: Fire and Rescue

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři.(21.10.2014)

• Martrix

Stejně jalové, nudné, nezajímavé a mizerně animované, jako byla první Letadla. Skoro to vypadá, jako kdyby to bylo točené na jeden zátah stejnou partou lidí. Pokud by se oba filmy rozsekaly na deset seriálových epizod, asi by mohly konkurovat třeba: http://www.csfd.cz/film/254983-auticka/. Pro prcky dobrý, ale starší 12-ti let, tohle asi moc neocení.(25.11.2014)

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo.(28.3.2015)

• dom156

Letadla 2 jsou slabší než jednička a to primárně v jednom ohledu. Nejenže mi přišel film velmi krátkej, bez závěrečných titulků snad jen 79 min, ale celý film byl příšerně uspěchanej, které korunuje křečovité vyvrcholení a co možno nejrychlejší ukončení filmu. Ještě bych zmínil jednu prapodivnost, když Prášek přelétá nad lesem, můžeme si všimnout, že i ptáci vypadají jako malá letadýlka to bylo už i na mě moc. Za mě nedoporučuji.(2.1.2017)

Výrazne lepšie ako prvý diel, už len preto, že namiesto leteckých pretekov sa tu hasia požiare a zachraňujú "civilisti", takže je to dramatickejšie, napínavejšie a efektnejšie. Občas sa urodí solídny vtípek ("Keď sme tu boli na medových týždňoch, zodrali sme všetky gumy!") a scéna s prvým lesným požiarom, šikovne rytmizovaná na AC/DC, je dokonca špičková.(6.8.2014)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)