Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salalala
  **

  Očekávaně povrchní animák určený jen a pouze nejmenším dětem. Gannaway asi větší ambice ani neměl, protože od začátku se nepokouší bavit dospělé, ale cílí opravdu hlavně na děti. Veškerý humor je tak hodně primitivní a celkový příběh banální a nijak originální. Na animaci je vidět, že nejde o něco, na čem by studiu až tak záleželo, protože není úplně dokonalá a je znát, že rozpočet byl nižší než v jiných případech. Naštěstí je to celé krátké, protože dospělí se u toho budou nejspíš dost nudit, jelikož tu prostě není čeho se chytnout - všechno už jsme viděli jinde a většinou lépe. Na druhou stranu bych ocenil to, jakým způsobem tu tvůrci ukazují dětem, že hasičská práce opravdu není žádná legrace a jsou u ní důležité odvaha a sebeobětování - sice je tohle poselství opravdu viditelné zdaleka, ale vzhledem k tomu, že je to pro nejmenší, je to tak asi v pořádku. Jediné, co se snad dá vyzdvihnout, je pár nápaditých záběrů přímo z pohledu letadel, které to občas oživí a vytrhnou z nastalé nudy. Ve výsledku ale jde o levnou záležitost, která měla zůstat na videu, kam byla primárně určena. 40%(17.7.2014)

 • kenkaku
  ***

  Chybu může udělat každý, ale jen idiot udělá tu samou 2x. Pixar se nepoužil. U Aut trávili hodiny dumáním, aby vše co postavy dělají, mělo logiku a smysl (když už jsou auta a nemají ruce). U letadel se na opět vykašlali... tedy letadla aby jela po zemi někdy vrtulí točí, někdy ne. Prášek má interiér (?!) tam co má "mozek" a vidí si na kontrolky (očima co jsou na předním skle). Vrčí motorem když se se zadřeným motorem (a stojící vrtulí) řítí k zemi a to že vrtulník prorazí bariéru čumákem a neponičí si vrtuli je jen třešinka na dortu. Jasně... je to pro děti, mě jen vadí jak to Pixar opět odfláknul. Ano, děj je zajímavější, ale paradoxně nudnější...(11.11.2014)

 • Terva
  ****

  Slabší jak jednička. Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. CITÁT - Nechala mě kvůli hybridovi, ani nebyl slyšet........ Prášek Skočdopole má nový cíl. Chce se stát hasičem. CITÁT - No to mě prašti hangárem........ 25 minuta přinese perfektní videoklip skupiny AC/DC k jejich songu Thunderstruck. To jsem si pustil třikrát. Závody jsou ve světě, který nebyl v plamenech, že? Opět krásně kreslené, dobrá hudba, napětí, sranda a spousta hlášek. CITÁT - Jdu raději vykydat vejfuky........ Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemite a Yellowstone. Jinak pár výhrad se najde. Jsou tu tak minimálně dva vedlejší příběhy, které nejsou dovysvětlené (nebudu psát jaké, asi by to byl spoiler) a druhá věc je délka. Film je urychlený a působí nedodělaně. CITÁT - Viděli jste to?.......(13.11.2014)

 • Nonna
  ***

  Vzhledem k totálně mužskému zaměření mého dvouletého syna jsem nucena sjíždět i díla, ke kterým bych se jinak nikdy nedostala. K Letadlům - Hasičům (obdrženým v síti Albert za nákupy plín) jsem přistupovala s despektem a očekáváním trpěné nudy. Nekonalo se. Docela milé překvapení. Nejedná se, samozřejmě, o veledílo, ale pohádka je přiměřeně akční, neskrývá se v ní žádný záporák - agresivní zabiják, po němž by dítě v noci trpělo noční můrou. Naopak, jediný záporák - totálně tupý, ješitný a snobský vysoce postavený úředník v ředitelské pozici evokoval, bohužel, životní realitu a pohádkově, byť nereálně, špatně dopadl. Taky to dětem ukazuje roztomile nenásilnou, i když zromantizovanou formou práci záchranných složek. Animace mi nevadí a hudba AC/DC při požárním zásahu, mě vyloženě potěšila.(25.1.2016)

 • T2
  ***

  Rozpočet $50miliónovTržby USA $59,165,787Tržby Celosvetovo $147,000,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,604,730 //počet predaných kusov 478,129Tržby za predaj DVD v USA $10,537,516 //počet predaných kusov 639,436║ v podstate schématicky to čo prvý diel ale aj tak pozerateľné, má to svoje čaro, svoje nápady, hefty, dokonca napätie /55%/(15.11.2014)

 • - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

 • - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

 • - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace