Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

• RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd .(28.10.2014)

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo.(28.3.2015)

Pokračování letadel ve formě hasičů a záchranářů je mnohem lepší než první díl, který jen přidal autům křídla. Příběh a celá zápletka je hned svižnější, akčnější a dobrodružnější. Nové postavy celý film oživily a je snazší si k nim vytvořit nějaké pouto. Škoda, že je po ani ne 80-ti minutách konec a vše uběhne až moc rychle. Nebylo by od věci scénář trošku rozšířit a rozvést. Není to úplně ono, ale myslím si, že tohle je ten správný směr. /60%/(5.11.2014)

V predchádzajúcej časti sa nám snažili ľudkovia od Disneyho vysvetliť, že ak ste čo i len vidlák, alebo zatratenec, máte šancu stať sa najväčším šampiónom vo svojom obore. Len treba chcieť. V tomto pokračovaní idú ešte ďalej. A to v tom , že individuálny postoj a márnivosť, niesu lepšie ako ľudský ( či v tomto prípade dopravne prostriedkový ) život, pričom komercia môže ničiť. Aké krásne od Disneyho štúdia.(16.9.2016)

Jo, tak tady mi tvurci udělali radost. V podstatě vše co jsem čekal od prvních letadel, splnili v tomto pokračování. Hlavní hrdina je oproti Mcqueenovi čistá duše a ve filmu se to dost odráží, je v tom dosti nostalgie, sentimentu, méně srandy, není tu postava typu Buráka. Na druhou stranu příběh a zpracování mě fakt odrovnal. Líbilo se mi strašně moc. Úplně nejvíce ta paragánská jednotka minivozidel pracijící na hašení požárů. Ti se mi líbili neskutečně. Charaktery postav byly celkově zpracováy hutněji než v prvním filmu a postavy byly hned zajímavější jako třeba letoun alá Indián. A k tomu skvělá hudba. další prvek, který si z toho odnáším je že ta hudba se mi líbila taky hodně moc. Takže po tolika superlativech můžu hodnotit těžko jinak než na plno. Je to dosti odlišné od Aut i předchozího dílu a jde si to svo cestou. Cestou která mi hodně sedla. Jo a traktory jako krávy, zde získali nový level jako jeleni se světlomety místo paroží. To bylo taky fajn.(27.12.2015)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)