Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Planes: Fire and Rescue

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Rozhodne lepšie ako prvý diel. Zatiaľ čo od prvého dielu som moc nevedel, čo čakať a svojím štvorkolesovým kamošom nesiahol postavami a ani príbehom po kolesa, pri druhom mi to bolo jasné, lebo to nosil už v názve. Druhý diel je rozhodne lepší. Hneď na úvod ma brali problémy hlavného triskáča Dustyho, lepší a zaujímavejší príbeh, či vedľajšie postavy, uprostred zas skvelý tréning, ktorému nechýbali nápady a vypeckovaný song od AC/DC a v závere skvelé finále a napínavá hudba od Marka Mancinu, ktorá bola vlastne dobrá po celý film. A keď si k tomu pripočítam opäť skvelý slovenský dabing a zalejem to jedným Motochitom, hneď sa zdvihnú otáčky aj celému animáku. 70% - 3*(5.12.2015)

• Martrix

Stejně jalové, nudné, nezajímavé a mizerně animované, jako byla první Letadla. Skoro to vypadá, jako kdyby to bylo točené na jeden zátah stejnou partou lidí. Pokud by se oba filmy rozsekaly na deset seriálových epizod, asi by mohly konkurovat třeba: http://www.csfd.cz/film/254983-auticka/. Pro prcky dobrý, ale starší 12-ti let, tohle asi moc neocení.(25.11.2014)

Po znechucení z jedničky a očividného ždímání značky, které vždy tak moc rád vidím, jsem se na dvojku ani dívat nechtěl, ale vypadalo to, že se snažili přijít s něčím originálním a ukázat, že stále mají, no… co ukázat přece. A hezky jsem se bavil, dokonce to bylo nevídaně legrační, což o jedničce říct nemůžu, ani kdybyste mi vytáhli roubík z pusy. Snad se mnou není něco špatně, když jsem se já, téměř dospělý člověk, dokázal pobavit a zasmát u filmu pro děti… Každopádně, skvělá změna povolání a trocha adrenalinu navrch… posílám pochvalu s úsměvem na tváři.(21.10.2014)

Prostě až Figusek jednou bude mít svoje Figusčátko, bude s ním čubrnět na Auta s Burákem a Letadla s Práškem. Tyhle filmy jsou k nezaplacení, když je můžete sledovat s nějakým dítkem, nebo třeba jako já s milovníkem pohádek! Navíc oproti jedničce, je zde daleko propracovanější prostředí i samotní hrdinové tohoto rodinného bijáku, tudíž to na pohled vypadá opravdu pohádkově. 75%(12.12.2014)

Planes nabrali druhý dych. Stále tomu chýbala tá atmosféra a ľahkosť prvých Áut, avšak tu už bol patrný posun od prvých Lietadiel hlavne v dejovej linke a prevedení postáv. K tomu skvelé animácie, brutálny soundtrack a nádherné prírodné scenérie a vcelku slušné animované dielo je na svete. Na DisneyToon je to ešte stále málo a potenciál majú určite väčší, tak uvidíme, čo prinesú do budúcnosti. 60 %(21.4.2015)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)