Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

• dom156

Letadla 2 jsou slabší než jednička a to primárně v jednom ohledu. Nejenže mi přišel film velmi krátkej, bez závěrečných titulků snad jen 79 min, ale celý film byl příšerně uspěchanej, které korunuje křečovité vyvrcholení a co možno nejrychlejší ukončení filmu. Ještě bych zmínil jednu prapodivnost, když Prášek přelétá nad lesem, můžeme si všimnout, že i ptáci vypadají jako malá letadýlka to bylo už i na mě moc. Za mě nedoporučuji.(2.1.2017)

• RAFT

Úplně to samé jak předchozí díl.První díl mě nebavil,sice druhý je trochu lepší ,ale pořád je to sračka a všechno samé ,akorát přibylo pár kravin.Malé publikum si na 100% animovaný film oblíbí.Ti větší se budou zase nudit.Co mě z celého animovaného filmu bavilo nejvíc ,tak asi ty písničky ,nic víc .Film se na kino rozhodně nehodí ,spíš bych to určil na vydání dvd .(28.10.2014)

Animace - super ( na TV bylo poznat že je kapku ostřejší než v prvním filmu ) Příběh - dobrej. Je to mnohem lepší než jednička. Sice začíná tam kde jednička končí, ale hned se to spraví a je to na příběhu hodně znát. Celá sekvence prvního požáru, je jedním slovem úplněnejvícnejbombastičtější část z celého filmu a to včetně hudby. Tuhle sekvenci jsem si pouštěl 3x. Celé scény z požáry, letadly a lesem, jsou krásné. Postavy jsou víc vypracované než v jedničce. Větrníkovy věštecké promluvy v indiánském duchu, mně totálně odrovnaly. No a to je asi tak ke dvojce všechno. Zbytek je už opět tak strašně moc pro děti, že nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. ×××× Tady u toho filmu mně tak napadlo, jak by asi dopadl někdo před 20 lety, kdyby přišel do nějakého studia a řekl že má námnět na animák, který se odehrává ve městě aut, nebo letadel. Určitě by si všichni poklepaly na čelo a poslaly ho do nejbližšší léčebny. Jenže PIXAŘI dokázaly že klepat na čelo si může akorát hlupák, který se napřed ofrňuje, než aby to viděl. ( a stejně si všichni kepaly na čelo, když Pixaři oznámily že natočí animák z nehezké budoucnosti a v hlavní roli bude robot a že se tam toho moc nenamluví ) Letadla 2, nejsou špatný film. Možná že někoho jednou napadne vzít originalitu Aut ( jedničky ) a dát to dohromady z originalitou Letadel ( dvojkou ) a udělat z toho příběh aut a letadel dohromady. Tyhle 2 party by si mohly rozumnět.(19.11.2014)

Animák si v dvojke zachoval solídnu úroveň jednotky, čo sa často v pokračovaniach nestáva. Je síce menej zábavný ako prvý film, ale zasa svojou dramatizáciou ho naopak mierne predčí a má aj o čosi lepší príbeh ako iba nejaké (toľkokrát) omieľané preteky. Chýba mu iba viac toho vtipu - 1-2-krát sa zasmiať je trochu málo.(28.3.2015)

V predchádzajúcej časti sa nám snažili ľudkovia od Disneyho vysvetliť, že ak ste čo i len vidlák, alebo zatratenec, máte šancu stať sa najväčším šampiónom vo svojom obore. Len treba chcieť. V tomto pokračovaní idú ešte ďalej. A to v tom , že individuálny postoj a márnivosť, niesu lepšie ako ľudský ( či v tomto prípade dopravne prostriedkový ) život, pričom komercia môže ničiť. Aké krásne od Disneyho štúdia.(16.9.2016)

• - Kresleným scenériím ve filmu posloužili jako vzor národní parky Yosemita a Yellowstone. (Terva)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)