Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Též sem byl unešen Thunderstuckem od AC/DC a celkově mi film přijde nápaditý a podmanivý, až se divím, že je to animák :) Letadla 1 jsem ještě neviděl, ale zde jsem byl přes obavu z dětské infantilnosti příjemně překvapen. Snad je to režisérem Johnem Lasseterem (Toy story), snad očekáváním vyvolalným zde na CSFD, ale až na předvídatelnost několika pasáží, smekám před Disneym.. 4 z 5 a nestydím se, že animák, který ždímá z předem připravených aut a teď i letadel, hodnotím lépe, než kdejaký zaldumčivý psychologický brak!(18.1.2015)

ne snad,že by se stále nejednalo o ždímačku peněženek nebohých rodičů,nicméně oproti jedničce je tu posun minimálně o třídu.Příběh sice pořád vrší jedno klišé na druhé,ale v příběhu pro děti (a apriori pro ty menší) to až tak nevadí.Narozdíl od jedničky má ovšem tenhle příběh mnohem větší spád a dokáže i díky opětovně špičkové technické stránce vtáhnout.Díky tomu všemu vypadá i mnohem dospěleji,což taky není úplně k zahození.Po jedničce jsem nic moc nečekala nakonec jsem mile překvapen...70%(6.11.2014)

Hodně slabé ***. Protože jsem dal jedničce dvě, tak tady říkám, dvě až tři hvězdy. Je to lepší, nekopíruje to děj filmu Auta. Doufám, že po Autech, šnecích (Turbo) a Letadlech, už nepříjde nic např. jako Loďě, nebo tak. Tady ve dvojce se aspoň snažili vymyslet novej děj. Jinak, pěkná animace, pomálu vtipu pro dospělé a drobotina bude rozhodně chrochtat blahem (aniž by mentálně utrpěla).(10.11.2014)

Neviděl jsem sice první díl,ale myslím,že to zase tak moc nevadilo.Jako klasický animák kde hrdina zachrání před ohněm ohrožené auta ,protože už nemůže závodit a tak se chce stát hasičem se mi líbil a myslím,že pro děti je to dobrý příklad oproti jiným ujetým filmům pro naše děti.Za mě tedy 80 % a čtyři hvězdy.(27.12.2014)

Moc pěkné a vydařené pokračování, které mě bavilo ještě o něco více než původní film. Po animační stránce opravdu pěkné, to musím uznat. Postavy jsou sympatické a občas i vtipné a hudba doprovázená k filmu je skvělá. Na druhou stranu mi to přišlo docela krátké a dějově ani ne moc příběhové. Děj byl totiž dost jednoduchý, žádná zajímavá zápletka, žádný zloduch ale zato klasický dobrý konec. Měla jsem místy i pocit, že tam vlastně žádný příběh ani není. Prášek se prostě učí na hasiče a to je asi tak celé. Ale i tak 4 hvězdičky si ode mě snímek zaslouží :)(20.11.2014)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)