Letadla 2: Hasiči a záchranáři

• slovenský

Lietadlá 2

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2014, 83 min

Vzhledem k totálně mužskému zaměření mého dvouletého syna jsem nucena sjíždět i díla, ke kterým bych se jinak nikdy nedostala. K Letadlům - Hasičům (obdrženým v síti Albert za nákupy plín) jsem přistupovala s despektem a očekáváním trpěné nudy. Nekonalo se. Docela milé překvapení. Nejedná se, samozřejmě, o veledílo, ale pohádka je přiměřeně akční, neskrývá se v ní žádný záporák - agresivní zabiják, po němž by dítě v noci trpělo noční můrou. Naopak, jediný záporák - totálně tupý, ješitný a snobský vysoce postavený úředník v ředitelské pozici evokoval, bohužel, životní realitu a pohádkově, byť nereálně, špatně dopadl. Taky to dětem ukazuje roztomile nenásilnou, i když zromantizovanou formou práci záchranných složek. Animace mi nevadí a hudba AC/DC při požárním zásahu, mě vyloženě potěšila.(25.1.2016)

ne snad,že by se stále nejednalo o ždímačku peněženek nebohých rodičů,nicméně oproti jedničce je tu posun minimálně o třídu.Příběh sice pořád vrší jedno klišé na druhé,ale v příběhu pro děti (a apriori pro ty menší) to až tak nevadí.Narozdíl od jedničky má ovšem tenhle příběh mnohem větší spád a dokáže i díky opětovně špičkové technické stránce vtáhnout.Díky tomu všemu vypadá i mnohem dospěleji,což taky není úplně k zahození.Po jedničce jsem nic moc nečekala nakonec jsem mile překvapen...70%(6.11.2014)

• Martrix

Stejně jalové, nudné, nezajímavé a mizerně animované, jako byla první Letadla. Skoro to vypadá, jako kdyby to bylo točené na jeden zátah stejnou partou lidí. Pokud by se oba filmy rozsekaly na deset seriálových epizod, asi by mohly konkurovat třeba: http://www.csfd.cz/film/254983-auticka/. Pro prcky dobrý, ale starší 12-ti let, tohle asi moc neocení.(25.11.2014)

Po tragickém prvním díle Letadel jsem dlouho přemýšlel, má-li vůbec smysl koukat na dvojku. Má. Je to po všech stránkách lepší film, pravda, stále kopie Aut, ale už ne tak debilní. Letadla 2 mají konečně i nějaký děj. Dokonce se přeměně hnojícího letadla v hasičské dá věřit spíš, než že v závodě kolem světa porazí na rychlost proudové motory a stíhačky... Takovéhle měly být Letadla od začátku a bylo to OK.(31.1.2015)

Animace - super ( na TV bylo poznat že je kapku ostřejší než v prvním filmu ) Příběh - dobrej. Je to mnohem lepší než jednička. Sice začíná tam kde jednička končí, ale hned se to spraví a je to na příběhu hodně znát. Celá sekvence prvního požáru, je jedním slovem úplněnejvícnejbombastičtější část z celého filmu a to včetně hudby. Tuhle sekvenci jsem si pouštěl 3x. Celé scény z požáry, letadly a lesem, jsou krásné. Postavy jsou víc vypracované než v jedničce. Větrníkovy věštecké promluvy v indiánském duchu, mně totálně odrovnaly. No a to je asi tak ke dvojce všechno. Zbytek je už opět tak strašně moc pro děti, že nemůžu dát víc jak 3 hvězdy. ×××× Tady u toho filmu mně tak napadlo, jak by asi dopadl někdo před 20 lety, kdyby přišel do nějakého studia a řekl že má námnět na animák, který se odehrává ve městě aut, nebo letadel. Určitě by si všichni poklepaly na čelo a poslaly ho do nejbližšší léčebny. Jenže PIXAŘI dokázaly že klepat na čelo si může akorát hlupák, který se napřed ofrňuje, než aby to viděl. ( a stejně si všichni kepaly na čelo, když Pixaři oznámily že natočí animák z nehezké budoucnosti a v hlavní roli bude robot a že se tam toho moc nenamluví ) Letadla 2, nejsou špatný film. Možná že někoho jednou napadne vzít originalitu Aut ( jedničky ) a dát to dohromady z originalitou Letadel ( dvojkou ) a udělat z toho příběh aut a letadel dohromady. Tyhle 2 party by si mohly rozumnět.(19.11.2014)

• - Brent Mustangburger je jedinou postavou z filmu, ktorá sa objavila aj inom pixarovskom projekte, konkrétne Autá (2010). (MikaelSVK)

• - Film je věnován statečným hasičům všude na světě, kteří riskují své životy, aby zachránili životy těch druhých. (Terva)

• - Registrační značka vrtulníku Strážce Břitvy N626BG ve skutečnosti nepatří helikoptéře, ale letadlu Cirrus SR22T. (finy_cz)