Love Lab (TV seriál)

Ren'ai Lab

Love Lab

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2013, 13x24 min

Nevíme o lásce nic, ale nebojíme se si ledacos vymyslet! Ze začátku se mi to jevilo jako taková klasická blbůstka, kdy roztomilá děvčátka mají svůj tajný klubík, kde s naprostou neznalostí zkoumají romantiku a lásku. Občas jsem se zasmál nad hloupostí jejich balících strategií a to bylo všechno. Stejně tak prvotní závan dramatu s Eno a Sayo, které se snažili tenhle tajný klubík odhalit, jsem moc neprožíval. Navíc se vše vyřešilo až moc rychle a jednoduše, zkrátka ani z poloviny to nebylo takové drama, jaké jsem si od toho sliboval. Prvních pět dílů tedy moc nenadchlo, takový průměr co občas pobaví a občas je neskutečně hloupý. Od šestého dílu se to pro mě ale viditelně zlepšilo, z části proto, že se do příběhu zapojila druhá dvojice dívek, tentokráte z novinářského klubu, která chtěla v podstatě to samé co Eno a Sayo (odhalit dívky), jenom k tomu přistupovala zajímavěji, zodpovědněji a nakonec dívkám i docela zatopily. Ale hlavně se od šestého dílu objevily opravdoví chlapci! A to bylo najednou všechno mnohem zábavnější, když člověk sledoval setkání dívčích naivních iluzí s realitou, výsledky těchto vztahů a všechny ještě absurdnější situace, které díky tomu vznikaly. Zkrátka byl to hlavně příchod chlapců do tohoto anime o roztomilých slečnách (vím, zní to hodně divně...), co z toho pro mě udělal nadprůměrnou a hlavně velmi zábavnou show. Od toho 6. dílu do nějakého 10. jsem se smál skoro pořád a příjemný dojem mi nepokazilo ani ukřičené, ubrečené a přehnané drama v posledním díle. Jenom škoda, že se to těm vztahům Riko x Nagi a hlavně Maki x Jan nevěnovalo mnohem víc, tahle interakce mě opravdu bavila hodně a chtěl bych vidět, jak některé ty šílené balící praktiky zkouší dívky v reálu... Nakonec tedy díky té zábavě z druhé poloviny končím i docela spokojený a kdyby někdy v budoucnu bylo nějaké pokračování, tak bych se podíval. 6,9/10(12.8.2018)