Epizody(12)

Kuroki Tomoko právě nastoupila na vysokou školu. Je velice krásná, talentovaná a chytrá. Tak jak to, že ještě nemá ani jednoho jediného přítele či kamaráda? Asi to bude tím, že si většinu věcí jen vysnila nebo přebrala z počítačových her o randění. Ve skutečnosti je velice tichá a málokdy s někým vůbec promluví a když, tak jen něco zamumlá, zpraží dotyčného děsivým pohledem štěstí a uteče. Ale přesto se chce změnit, aby nebyla jen nekonečně neoblíbenou a ošklivou holkou, se kterou nikdo nechce nic mít, ale aby měla normální vysokoškolský život se vším všudy. (Tsukikage)

Zíza

Na Kuroki Tomoko jsem byla hodně zvědavá, protože není prostě hrdinkou, se kterou se v anime světě potkávám každý den. Nebo jsem si to alespoň myslela. Uznávám, že parodie se tomu nezapře a že tohle autor uměl skvěle (například na slavnou scénu z Death Note), ale prostě Tomoko mě nezaujala: naopak mi byla děsně nesympatická. A to ještě víc umocnilo, když jsme pochopila, že nemá žádný vývoj. Co je v prvním díle, je i v tom posledním. Neustálé opakování téhož schématu mě tady nenadchlo, vlastně mě spíš odrazovalo. Další sérii jednoznačně říkám ne. ()

Dragoni

Nejlepší část byla bohužel opening. Anime bez děje, které je občas vtipné, ale celkově se jedná o dvanácti dílnou depku. ()

Hromino

Bláznivá, novopečená středoškolačka a její snaha o včlenění do kolektivu. Ne, originalitou námět opravdu nehýří, ovšem ze začátku jsem si myslel, že by postava Tomoko s jejími naivními a často vtipnými představami mohla tento seriál docela obstojně utáhnout. To je tak napůl pravda. Líbí se mi, že v seriálu tvůrci operují jen s minimem zajímavých postav, kde žádná nepřebývá nebo není zbytečná, ale do značné míry mě štval silný epizodický charakter seriálu. Tomoko sice v každém díle zkouší být populárnější nějakým jiným způsobem (změnou účesu, oblečení…), což ovšem nikdy nedopadne dle jejích představ, ale jelikož se její postava za celou dobu seriálu nikam neposune, nezmění, nevezme si ze svých neúspěchů žádná poučení, neustále se točí v kruhu pořád dokola a my sledujeme ty její marné snahy o změnu, z nichž sice některé vtip mají, ovšem jiné jej postrádají, neuspokojilo mě to úplně a ve výsledku mi jí bylo spíš líto. Watamote určitě není špatná podívaná, ovšem mě dokázala plně pobavit tak prvních pět dílů. Dál už mě tahle estráda tolik nezaujala. Na plnou spokojenost to rozhodně není. Co je ovšem třeba ocenit kromě postav, tak velmi dobrý a k tématu seriálu skvěle pasující opening. ()

Larky

Postavit seriál na postavě docela jasně vybočující ze zažitých žánrových a lidských konvencí může být cesta do pekla. Tím spíš je na místě skepse skrz fakt, že hlavní člověk stojící za Anime adaptací Watamote, Oonuma Shin, má za sebou v rámci své kariéry spíš pády (katastrofální Fate/kaleid a C³ nebo nepovedený Kokoro Connect) než vzestupy (ef: A Tale of Memories.). Hned takhle na začátku je potřeba říct, a ostatně mnou udělené hvězdy tomu napovídají, že Watamote bude podle mého patřit spíše k těm vzestupům. V rámci celkového příjetí nicméně čekám rozporuplné reakce, než nějaké obecné nadšení. Proč si myslím, že tomu tak bude napíši dále -------- Watamote vypráví o dívce Kuroki, která není na první a ostatně ani na žádný další pohled zrovna přitažlivá. Nemá kamarády, má problémy vůbec na někoho cizího promluvit a sama má pocit, že svět je tak trochu proti ní. Jeho pravidla sama nechápe, to jí ale nebrání se do něho skoro po celou stopáž 12-ti dílů snažit dostat. Cesta je to vskutku trnitá a nepomáhá tomu ani poněkud zvláštní charakter hlavní hrdinky. Na jednu stranu zklamaná světem, který ji tím pádem pořádně štve a minimálně pro sebe neváhá nadávat na všechno, na stranu druhou holka, která navenek působí zcela neškodně a která, jakkoliv je jí to proti srsti, praktikuje často praktiku „muchy sežerte mě“. V rámci toho jaká je, se nakonec není moc co divit, že spíš než někde venku s kamarády, které má problémy si najít, kempí celé dny doma buď u nějaké vizuální novely nebo se útápí v myšlenkách a představách, jaké by to bylo mít kamarády, kluka atp. -------- Divnost Kuroki a nepovedené pokusy konečně začlenit se do pro ní vzdáleného světa „normálních“ lidí je tím největším tahákem Watamote. Zároveň se ale dá bez problému pochopit, že pro někoho to bude ten zásadní problém. Né každému totiž sedne styl vyprávění, který se v zásadě nikam moc neposunuje, rovněž mu nemusí být po chuti charakter Kuroki, která ho bude vysloveně odpuzovat. Možná se také někdo vytasí z tvrzením, že Watamote je v rámci své prezentace lidské abnormality naprosto prvoplánovou sračkou. I tohle může být za jistých okolností poměrně platným tvrzením. -------- Osobně se mi ale přístup tvůrců povětšinou líbil. Věčně v myšlenkách útápějící a velmi osamělé hlavní hrdinky mi bylo docela líto. Tuhle lítost nabourával občas nějaký ten vtip, občas nějaké ty vypečenější Tomočiny představy, které sice, pravda, jsou možná občas docela přehnané až nechutné, ale osobně je beru spíš jako způsob prohlubení zoufalství hl. hrdinky a jakéhosi prohlubování divákova citového pouta s ní než jen nějaké jednoduché pokukování po těch nejnenáročnějších divácích. -------- Dobrý dojem navíc podtrhuje skvělá animace a její výtvarná stránka vůbec. Ta má nejblíž asi k serii Monogatari, kterou ale kopíruje spíš jen rámcově a spoustu věcí dělá po svém. A dělá to dobře. Rovněž hudba je skvělá, ať už je řeč o parádním openingu nebo hudbě přímo v seriálu. V rámci namluvení postav jasně vládne snaživá seiyuu, která hraje Kuroki Tomoko. Celkově nemám audiovizuálnímu zpracování v podstatě co vytknout. -------- Pokud bych měl kritizovat, musím si trochu postesknout nad absencí nějaké zajímavé další postavy. Tomoko sice má jakýs takýs protipól ve své kozaté rádoby kamarádce z nižší střední, ale přišlo mi to nedostatečné. Pro druhou řadu bych vedle toho taky prosil třeba divností podobnou postavu jako je sama Tomoko. Rovněž její bratr, jakkoliv by se z něj dalo, jako postavy, vytěžit docela dost, je v seriálu jen zcela minimálně. -------- Ve výsledném součtu se ale podle mého nedá svítit. Watamote je skvělý seriál, seriál jiný, chytrý a přitom dost svérázný. Jeho přijetí bude nejspíše velmi rozporuplné, ale osobně ho považuji za jedno z nejlepších Anime roku a tak trochu i seriálem, který rozvířil dosti stojaté vody aktuálních animovaných japonských serií. Čisté 4*. () (méně) (více)

SonGokussj

Konečně něco depresivního, zábavného, bez nějakého prince a s velmi dobrou hlavní postavou. Nejspíše nejlepší za sezónu Léto 2013. (komentář bude doplněn). || Edit 3.1.2015||: Koukám, že jsem komentář nedoplnil. Ani se nedivím. Watamote jsem totiž nedokoukal, začlo být až moc stereotypní, žádné překvapení, vyústění, závěry, poučení nic. O tom to také být nemělo, ale... Možná že "by" mělo. Prvních pár episod bylo opravdu vcelku prima, avšak něco se muselo stát (už si moc nepamatuji) a pro nudu jsem nedokončil. Proto hodnotím 60% ()

Pirkaf

Hodně špatný. Ještě tak v prvním díle mi přišla hlavní hrdinka zajímavá, ale postupem času už je jasné, že je jenom divná a že se seriál nikam posunovat nebude. Prostě o ničem. Což by ani tak nevadilo, protože spousta anime je no ničem a přesto je to třeba aspoň sranda. Tohle není nic. ()

Starletka

Epizodická, občas vtipná, občas spíš až smutná komedie bez nějakého hlubšího příběhu, ale zato plná narážek na ostatní anime, která rozdělí diváky na dvě strany. Jedni budou pokyvovat hlavou a s hlavní hrdinkou soucítit, protože se v podobných situacích v životě sami ocitli; druzí nepochopí jak někdo mohl vytvořit tak otravnou a neschopnou postavu, která ani není schopná projít nějakým vývojem a poučit se, protože překonat svou asociálnost je přece úplně jednoduché. Já sama jsem se s představitelkou sžila hned, neb jsem to úplně já když mi bylo 14. I ten bratr sedí. Animace je skvělá, opening zavádějící, hlavní veselý ending se dobře poslouchá, z těch ostatních mě příjemně přikvapil ten od Hatsune Miku. 7/10 ()

Hees

Toto je dosť veľký ťažký oriešok, ako ohodnotiť toto anime. Dosť tu záleží od toho ako si obľúbite hlavnú hrdinku. Mne nejako extra nevadila, ale veľmi málo sa tu dialo je to teda skôr také oddychové anime pre vypnutie vašich mozgov. Opening je fakt veľmi dobrý a ending je tiež obstojný. Lenže anime je zábavné len prvých pár dielov a potom máte pocit, že sa diely opakujú a dohromady sa tam nič nedeje. Veľký problém je to, že hlavná hrdinka síce robí pomalé kroky a dalo by sa to prirovnať tomu, keď bol človek prvý krát na mesiaci a teda malý krok pre človeka, veľký pre ľudstvo... ale divák potrebuje trošku vyššiu dynamiku, aby príbeh zaujal a teda tu rozhodne zaujme, ale len prvých pár dielov a potom čakáte a čakáte a nič prevratné sa nedeje a ani nestane... ALE jedno veľké ALE ak by vo vesmíre existovala len hlavná hrdinka tak veci čo sa jej dejú naozaj hýbu celým vesmírom, mne to bohužiaľ nestačilo na celkovú spokojnosť po pozretí anime.(Hodnotenie 3,5) ()

Tsukikage

Je to skvělé. IMHO krásná animace a zajímavé pohledy "kamery", např. ten kdy vidíme jejich pokoje z naprostého nadhledu. Ten se mi líbil. Jinak nejradši mám toho jejího bratra, ten je opravdu skvělej. komentář dodělat. ()

Saraph

Tak jsem právě na jedno posezení sjel tuhle naprosto nevídanou podívanou. Místy fakt sranda, ale jinak opravdu blbinka. :) Jedna věc, která mě ale dost zarazila, je naprostý nevývoj děje. SPOILER Chtěl jsem, aby se na konci alespoň něco málo stalo. Je sice hezké, že se od první epizody hlavní postava vůbec nikam nedostala, ale alespoň malý náznak pokroku tam být mohl. Vlastně ani nevím, jestli jsem od toho vůbec čekal víc. Z rozhodování mezi 3* a 4* se nakonec přikláním ke trojce právě kvůli neuspokojivému zakončení. ()

Gogo333

Moc dobrý nápad, krásná animace, pěkný OP a ED. Docela jsem se i bavil u prvních dílů, ale bohužel většina dílů je hodně podobných. Přesto některé momenty opravdu stojí za to. 70% ()

Kerbello

Připojím se tu k hodně silným třem hvězdám. Seriál jsem zhltnul v podstatě za dva dny a mít více času, asi by to byl jeden. Prostě mě to chytlo a u spousty situací jsem se výborně bavil, nehledě na podivnost hlavní hrdinky a opakující se situace. Ona vlastně není až tak divná, jen se o tomhle typu lidí moc často snímky netočí. Je to vlastně dost zajimavý experiment s dívákem mainstreamových anime a vlastně jsem si na tom uvědomil jednu věc - nebýt hlavní protagonistka holka, která ještě dokáže být tu a tam roztomilá ikdyž je mimo, anime by ruplo a manga zrovna tak. O zamindrákovaných nerdech/mužích se asi nikomu moc číst nechce. A co bych vytknul: chyběla nějaká jednotnost. Spousta příběhů měla potenciál mít přesah do dalších dílů a každý díl vlastně začínal od začátku jako v sitcomech. Ale musím naopak pochválit neobvyklé prvky v jineak celkem standartní animaci. ()

John8

Skvělé a velice vtipné anime o ušlápnuté dívce, jejím pohledu na svět a smělými pokusy o získání popularity. (Mírně mě znepokojilo kolikrát se Tomoko podařilo abych si řekl "Jo, to znám", ale pak jsem se dozvěděl že je k tomu toto anime zkonstruované :D) Tak i tak, vtipy jsou pomalé, ale doručení je velice chutné. Občas mírně zaskočí milou, hřejivou scénou či malou výhrou které jsou o to působivější. Konec téměř neexistuje, ale očekávám pokračování. Styl kresby je mírně neuhlazený, ale po chvíli nijak neruší. Mohu jen doporučit. ()

fr3ak

Chudák Tomoko. Není to žádná princezna a vlastně ani nemá žádného prince… Nemá totiž vůbec nikoho. Zajímavý seriál s dosti netypickou postavou. Její fantazie vás bude udivovat, její nápady vás budou bavit, ale pořád vám ji bude moc líto. Jsem rád za ten závěr, takhle by to podle mého dopadlo i ve skutečnosti… PS: Velká poklona patří hlavní seyuu, ten její zmačkaný hlas byla radost poslouchat. ()

teuwik

Středoškolský život Hl. Postavy Tomoko, která není vůbec populární ale rozhodne se to změnit.. Skvělá grafika, hudba a humor. U tohohle anime jsem s nemohla přestat smát. Mohlo by mít ale delší. ()

Palisander

Brŕŕŕ! :-). Teda, pomerne veselá depresia, no chvíľami už toho bolo aj na mňa príliš. Ale Tomoko sa nevzdáva, takže nádej stále žije. A to je hlavné. ()

Zahanator

Hodně zajímavé, trochu jiné anime, které do značné míry nastavuje zrcadlo všem možným klišé. Celkově se mi seriál dost líbil, ale chyběl mu silnější závěr. Sice jsem podobný konec očekával už tak od poloviny seriálu, ale i tak bych ocenil výraznější zakončení, takhle se celý seriál víceméně "zastaví", místo aby nabízel uspokojivý závěr. ()

Puxina

Tohle asi pochopí hlavně introverti, krásný příběh extrémně stydlivé pubertačky, která sice chce pozornost a zájem, ale nejlíp se cítí sama, někde v klidu. Na druhou stranu ji ta samota děsně žere a její touhy jí dostávají do různých vtipných situací. Ke konci se mi začal líbit směr, kterým se to ubíralo a co to začalo naznačovat. Bohužel je to seriál bez konce (což naštve). Asi se plánovala další série, ale na tu nedošlo. Autoři mohli využít těch 12 dílů a nacpat tam toho víc. I tak je to zábavný a úsměvný seriál. ()