Alex obdrží seznam věcí, které chce jeho přítelkyně změnit, aby se stali ideálním párem. Ačkoli Alex odmítá návrh, že je třeba cokoli změnit, rozhodne se tak učinit pod hrozbou nového konkurenta. (Televize Seznam)

Milky. odpad!

Banda nesympatických postav hraných naprosto nesympatickými herci. Vykleštěný idiot, který místo aby byl jaký je, tak ze sebe kvůli namyšlené US huse začne dle jejího seznamu dělat jiného člověka, aby vyhovoval jejím požadavkům. Nebylo to ani zábavné, ani vtipné, bylo to utahané, ubohé a nudné. Navíc soundtrack byl jak na pohřbu. Tenhle film je naprostý omyl, po dvou třetinách jsem to vypnul a vůbec mě nezajímalo jak to skončí. Naprosto zbytečný film. ()

silentname

"Alex & The List" vo svete romantických komédií neurobí veľkú dieru do sveta, no nemôžem povedať, že by išlo o úplnú stratu času. Má to nápad, no nevie ho potiahnuť nejako ďaleko a je to škoda. V prvom rade komediálne momentky pôsobia často ako v klasickom americkou filme. A nie je tam už moc čo ma prekvapiť. Bol som zvedavý na Jennifer Morrison, ktorá je talentovaná herečka, no je úplne zatlačená vo filme, kde do svojej role nemôže pridať absolútne nič. Pretože je to absolútne "nulová" rola. Mohli by ste tam dať kohoľkovek v jej veku a bolo by to úplne rovnaké. Nič by sa nezmenilo. Jej monotónne vety by mohol povedať ktokoľvek. Alex sám o sebe je v pohode postavou aj keď je to typický hlavný hrdina. Jeho najlepšia kamoška Lilly je okey, no bolo by oveľa lepšie, keby bola jeho sestrou. Pôsobili viac súrodenecky než priateľsky. A mohli to využiť. Ostatné postavy sú väčšinou okey, no nič výrazne v nich nie je. S výnimkou Anastasje, ktorá je skutočne vtipná a energická. S ňou sú asi najlepšie momentky. Film však podľa mňa ani nevyužil výrazne potenciál svojho konceptu, kde mohli aj Alex aj Kathrine zmeniť niečo vo svojich životoch a nájsť viac autentický vzťah. Pretože v úvode mali medzi sebou funkčnú chémiu a vedel som si ich predstaviť. A bolo by to zaujímavé, keby nakoniec Katherine rozhodla, že možno sa nemusí na ten zoznam tak upínať a sama si uvedomí jeho mínusy. Pretože jeden toho druhého ľúbime so všetkým. Aj dobrým aj zlým. A aj keď to film chce povedať, tak si na to nezvolili najlepšiu cestu. Pochválim ale ešte postavu rabína, ktorý je tu podľa mňa skutočne veľmi uveriteľný a ako celok je film podľa mňa pozerateľný. Ak máte radi jednoduché filmy, ktoré vás nemajú moc v čom prekvapiť, tak vás to podľa mňa nijako neurazí. Nemyslím si, že film zabil môj čas, ale malo to potenciál byť silnejšie. Hodnotenie: C ()

• Natáčelo se od 24. dubna do 24. června 2013 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)