poster

Carmen (TV film)

Hudební / Drama

Rakousko, 1978, 171 min

Předloha:

Prosper Mérimée (kniha)

Scénář:

Ludovic Halévy (divadelní hra)

Kostýmy:

Leo Bei
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

 • NinonL
  *****

  Nevím, zda Carmen z roku 1978, přenos z vídeňské Opery, je totožný s tímto TV filmem. Podle údajů na imdb ano a jsem moc ráda, že jsem na tuto nádheru narazila (na youtube). Je to zřejmě nejlepší Carmen, jakou jsem kdy viděla, přestože barvy i kvalita obrazu už jsou poněkud omšelé. Navíc, jak píše Marci, dirigent Carlos Kleiber svou ďábelskou energií uhranul i mně.(1.1.2014)

 • Marci
  *****

  Nádherná Zeffirelliho režie, vynikající Jelena Obrazcovová v titulní úloze a Plácido Domingo v roli Dona José. Zde byl pro mě ale největší zážitek sledovat Carlose Kleibera za dirigentským pultem. To se prostě jen tak nevidí.(4.10.2008)

 • arcticsky
  ***

  Jelena Obrazcova technicky skvělá, ale nesmírně chladná pro tuto roli...(21.12.2018)

 • karlee
  ***

  Mně teda obsazení titulní role vůbec nesedlo, tato Carmen působí tak lacině frivolně, že jsem nevěřil ani minutu, že by se do ní někdo zamiloval. Navíc přenesení opery na filmové plátno nepřináší žádnou velkou přidanou hodnotu (snad s výjimkou začátku čtvrtého dějství) a naopak působí spíš nepřirozeně, divadelní přenosy mám raději, kontakt s publikem, orchestrem...(9.2.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace