Sedlák kavalír

Hudební

Itálie / Západní Německo, 1982, 70 min

Scénografie:

Gianni Quaranta

V této nádherné opeře Pietra Mascagniho opět účinkují v hlavních rolích Plácido Domingo a Jelena Obrazcova, jako v mnohých dalších operách v režii Franca Zeffirelliho. Ústřední árie zazní i ve III. díle Coppolova Kmotra. Zpívá ji jediný syn Michaela Corleoneho Anthony v budově opery, kde je pozvána celá Corleoneho rodina a kde nakonec dojde k tragédii. Děj opery se odehrává na Sicílii. Mladý Turridu (Plácido Domingo) odchází na vojnu a předtím se zasnoubil s krásnou Lolou (Axelle Gall). Po návratu zjistí, že se Lola provdala za jiného. Přestože truchlí, najde si jiné děvče, Santuzzu (Jelena Obrazcova). Čeká s ní dítě, ale vášnivá Lola se stále snaží svého bývalého snoubence zlákat a svést. Nešťastná Santuzza prosí Turriduovu matku i jeho samotného o pomoc. Marně. Je všem jen pro smích. Navštíví tedy Lolina manžela, sedláka Alfia (Renato Bruson) a nevěru jeho ženy mu prozradí. Alfio musí chránit svou čest, vyzve Turridua na souboj, který přežije jen jeden z nich.(1.1.2014)

Pastva pro oko i ucho!(9.8.2018)

Režie Franco Zeffirelli, v hlavní roli Plácido Domingo, hudba Pietro Mascagni, to nemůže dopadnout špatně + výborná kamera.(30.1.2009)

Zfilmování opery u nás známé také jako Sedlák kavalír. Zeffirelli zde opět prokazuje jistou ruku. Krásná kamera. Nádherné výjevy z velikonočního období působivě rámují blížící se tragédii. Operu Zeffirelli fakt umí.(7.3.2005)

"Má čest bude splacena krví, má láska končí nenávistí..." Krásné oduševnělé dílo, není co dodat :o)(6.4.2017)