Loupež století

The Forger

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 92 min

• Lacike

Tak tu mame dalsi film v ktorom sa Trojvoltak snazi ukazat, ze vie hrat. Je to tak mix rôznych zanrov. V centre je vztah medzi otcom kriminalnikom a jeho smrtelne chorym synom a este je to umocnene Trivoltovym otcom, ktory to cele obcas vtipne glosuje. Potom tu je este nejaka ta kriminalna podzapletka, kedze Trivoltak sa predcasne z basy nedostal zadarmo a tak musi splatit dlh miestnemu kápovi. Proste jedno klise strieda dalsie. Nic nove pod slnkom tento film neponukne a aj to klise, ktore ponuka je natocene tak tuctovo a nazaujimavo. Zaporaci skoncia zle, kladaci kladne, ach jaj. Vysledkom je zbytocny film v Trojvotakovej filmografii, ktory sa hodi hlavne ludom, ktori si aj po miliontyprvýkrát potrpia na otcovskosynovskej tematike v ktorej sa postupne zblizuju, aby na konci skoncili vsetci stastne na pláži. Bohuzial mne tato tema nesedi. 5/10.(28.5.2015)

Jelikož filmům nerozumím , musím tomuhle dát čtyři .Takový nenáročný , obyčejný , nepřeplácaný , jednoduchý film .... a v tom je jeho krása i poetika . Tohle se Johnovi i ostatním povedlo . Ten kdo měl v dětství skoro vše , je tento film na sto honů vzdálený . A nás pár , jej oceníme . . . . . .(9.1.2016)

• farfalla

´The Forger´ mi připadá, jako špatně oříznutá fotka. Všechny vztahy jsou jenom v náznacích a vlastně jenom rychle proběhneme příběhem. John Travolta (Raymond J. Cutter) nemá charisma, ani energii a snad ani zájem vyvolat hlubší ampatii s jeho situací. Po zhlédnutí filmu jsem měla dojem, že mi byl jenom představený námět na zajímavý film.(12.6.2015)

Já The Forger vidím jako určitě hodně podhodnocený film, neboť jsem v něm viděl poměrně kvalitní drama, které ale bohužel potápěla kriminální linie. Ano, tento snímek se totiž odehrává ve dvou žánrových rovinách, zmiňované kriminální, která je nevýrazná, nudná a její konec je jen velká, zmatená naivnost, a pak dramatické, zabývající se generačními problémy jedné rozvrácené rodiny, za nimiž stojí především Travoltova minulost a smrtelná choroba jejího nejmladšího člena, a v tomto ohledu musím dát jasný palec nahoru, neboť se jedná o skutečně působivou a především fungující emotivní podívanou, která i přes velmi tíživé téma zbytečně moc netlačí na pilu, a přesto jsem se jen stěží ubránil slzám dojetí. Za vážně výrazné pozitivum pak musím zmínit i ústřední herecké trio, které tu podává velmi silné a přesvědčivé výkony, neboť Travolta mě po dlouhé době dostal zas vážně do kolen, Sheridana mám už dlouho pod drobnohledem a Plummer je pak prostě jistota. Takže zkrátka, pokud by celý film stál jen na onom dramatickém vývoji, jednalo by se o fakt mimořádně silné a působivé drama, ona zpackaná krimi zápletka ale posílá bohužel celý film do bahnitých béčkových vod. Velká škoda, nicméně i tak jsem přesvědčen, že se jedná o vydařenou podívanou, která si zaslouží daleko větší diváckou pozornost a přízeň a s místní negativní kritikou tak nemohu tentokrát příliš souhlasit.(5.1.2019)

Travolta patří k mým oblíbencům, a tak jsem si tenhle film, kde hraje dramatickou postavu - a hraje ji docela dobře - celkem užíval. Ten scénář není dokonalý, je takový prvoplánově emotivní, ale ono se v těch vyhrocených momentech docela drží ty emoce a zbytečný patos držet na uzdě. Fajn snímek, ale asi ho rychle zapomenu.(30.4.2015)