Loupež století

The Forger

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2014, 92 min

• Wacoslav1

Film o ničem. Už podle obsahu jsem tušil, že to nebude nic pro mě, ale dal jsem tomu šanci. Travolta nejdřív vyleze z krimu, nasadí trpitelskej výraz a první půlhodinu se sbližuje z umírajícím synem, přitom maluje geniální falešnej obraz a dokonce se dostane i do pouliční bitky kde bejsbolkou sejme tři maníky. Bohužel daná bitka je zabrána asi z 50 metrů, takže není bohužel vidět kdo mlátí koho. Já vím o tomhle to není je to kurva silnej a dojímavej rodinej příběh co si místy hraje na rádoby kriminálku. Obětavej fotr udělá první a poslední, synáček pláče, že se bojí smrti a všechno moudře glosuje starej dědek jehož každý třetí slovo je fuck. Ano dojímavé velmi... Na druhou stranu Travolta je docela borec ví, že synek půjde brzo pod zem, tak mu dopřává, nechává ho chlastat pivko, hulit doutníky dokonce ho vodí i za ženskými a na konci dokonce pojedou i k moři! No ty vole pozorujete jak mi po tváři teče slza? No nic jak by to řekl Mel při pohledu na bezcenný obraz : Je to sračka.20%(8.4.2015)

Já The Forger vidím jako určitě hodně podhodnocený film, neboť jsem v něm viděl poměrně kvalitní drama, které ale bohužel potápěla kriminální linie. Ano, tento snímek se totiž odehrává ve dvou žánrových rovinách, zmiňované kriminální, která je nevýrazná, nudná a její konec je jen velká, zmatená naivnost, a pak dramatické, zabývající se generačními problémy jedné rozvrácené rodiny, za nimiž stojí především Travoltova minulost a smrtelná choroba jejího nejmladšího člena, a v tomto ohledu musím dát jasný palec nahoru, neboť se jedná o skutečně působivou a především fungující emotivní podívanou, která i přes velmi tíživé téma zbytečně moc netlačí na pilu, a přesto jsem se jen stěží ubránil slzám dojetí. Za vážně výrazné pozitivum pak musím zmínit i ústřední herecké trio, které tu podává velmi silné a přesvědčivé výkony, neboť Travolta mě po dlouhé době dostal zas vážně do kolen, Sheridana mám už dlouho pod drobnohledem a Plummer je pak prostě jistota. Takže zkrátka, pokud by celý film stál jen na onom dramatickém vývoji, jednalo by se o fakt mimořádně silné a působivé drama, ona zpackaná krimi zápletka ale posílá bohužel celý film do bahnitých béčkových vod. Velká škoda, nicméně i tak jsem přesvědčen, že se jedná o vydařenou podívanou, která si zaslouží daleko větší diváckou pozornost a přízeň a s místní negativní kritikou tak nemohu tentokrát příliš souhlasit.(5.1.2019)

• Lacike

Tak tu mame dalsi film v ktorom sa Trojvoltak snazi ukazat, ze vie hrat. Je to tak mix rôznych zanrov. V centre je vztah medzi otcom kriminalnikom a jeho smrtelne chorym synom a este je to umocnene Trivoltovym otcom, ktory to cele obcas vtipne glosuje. Potom tu je este nejaka ta kriminalna podzapletka, kedze Trivoltak sa predcasne z basy nedostal zadarmo a tak musi splatit dlh miestnemu kápovi. Proste jedno klise strieda dalsie. Nic nove pod slnkom tento film neponukne a aj to klise, ktore ponuka je natocene tak tuctovo a nazaujimavo. Zaporaci skoncia zle, kladaci kladne, ach jaj. Vysledkom je zbytocny film v Trojvotakovej filmografii, ktory sa hodi hlavne ludom, ktori si aj po miliontyprvýkrát potrpia na otcovskosynovskej tematike v ktorej sa postupne zblizuju, aby na konci skoncili vsetci stastne na pláži. Bohuzial mne tato tema nesedi. 5/10.(28.5.2015)

Název „Loupež století“ je vzhledem k obsahu filmu blbý. Chápu ale, že název „Tři přání“ by vyvolal zmatek a směřoval k jiným filmům. „Padělatel“ je film o něčem jiném. Na pozadí nutné loupeže je odlehčeně podáno drama mužské části rodiny – děda, otec, syn. Vyhaslý Travolta zde vůbec nebyl špatný a film bych neodsuzoval kvůli tomu, že špatný otec chce dohnat pár zbývajících hodin a být tím lepším otcem. Jo, je to takové jednoduché, ale dobře se na to dívalo. 69%.(24.12.2018)

Forger neboli padělatel vypráví příběh Raya Cuttera trestance,který dřív padělal obrazy pro místního podvodníka Kiegena,ale jednou ho prásknul a on musí už pár let trávit čas za mřížemi,ale mermomocí se chce dostat pryč,protože jho syn je vážně nemocný a on mu chce být nablízku a tak se nechá vykoupit Kiegenam ,který uplatí soudce a na oplátku chce po Rayovi ještě jednou padělat jedno umělecké dílo a tím se jejich cesty rozejdou,ale mezitím co si Ray myslí,že se tím vše vyřeší tak Kiegan má jiné plány.Navíc je tu syn pro kterého se Ray snaží splnit jeho přání,které by chtěl zažít.Pro mě na filmu byla nejvíc pozitivní ukázka pouta Otec syn a to i v podobě Děda,Otec,Syn.Ostatní je tuctový příběh,ale toto to plně vynahrazuje a John Travolta umí pořád dobře zahrát jakoukoliv roli.Za mě tedy celkově 60 % a tři hvězdy.(3.6.2015)