Místo zvané domov (TV seriál)

• Austrálie

A Place to Call Home

Austrálie, 2013–2018, 53 h 7 min (Minutáž: 42–56 min)

Toto päťkové hodnotenie sa z istého uhlu pohľadu zdá prehnané aj mne, ale bohužiaľ neviem si pomôcť. Pretože jednoducho tento seriál naplnil všetky moje očakávania a vo chvíli, keď som ho začala náhodne sledovať naplnil presne tú potrebu,to čo som chcela a teda bol presne tou kategóriou príbehu, ktorý som potrebovala vidieť. Plne som sa dokázala stotožniť s postavami seriálu a to najmä hlavnou hrdinkou emancipovanou a múdrou ženou Sárou, ktorá sa životu a jeho nástrahám postavila čelom a napriek tomu, že v povojnových rokoch mali ženy ešte stále svoje nalinkované postavenie v spoločnosti dokázala využiť všetko čo jej daná doba umožňovala naplno. Zaujímavé bolo taktiež sledovať veľakrát neľahké osudy aj ďalších hrdinov príbehu a po skončení prvej série konštatujem, že sa nesmierne teším na sľubované pokračovanie.(10.4.2014)

Taká typická "telenovela" avšak predsa len troška precíznejšie a zaujímavejšie spracovaná. Dej osadený do austrálskeho prostredia. Je tam množstvo príbehov , každá postava v seriáli v sebe skrýva nejaké tajomstvo, ktoré sa postupne odhaľuje. Všetkému sa tam snaží vzdorovať a "ukočírovať" podľa seba stará "pani rodu" - Elisabeth, no doba je iná a nie vždy (vlastne nikdy) sa jej to celkom nepodarí. Diváci asi držia palce ostatným, ja som si obľúbil práve tu starú pani pre jej zarputilosť a tvrdohlavosť a konzervativizmus. Škoda, že seriál postupne presahuje ďalšie a ďalšie série, :( Odporúčam dopozerať prvé dve a skončiť to, aby sa nestal napokon fádnym až nudným. Rozhodne je to filmové dielko hodné povšimnutia milovníkom telenoviel a dramatický rodinných seriálov.(8.2.2018)

Osvěžující příběh mnoha lidiček z této poválečné doby, kde mně mnozí přirostly k srdci. Svým způsobem je to tak trochu menší odnož Panství Downton. Sedněte si do křesílka a nechte se unášet tou dobou, láskou, zradou, vnitřním bojem, pokrytectvím, odhalováním různých tajemství a držte všem, kteří to budou potřebovat, palečky. Cítím to stejně jako evulienka3, díky za její tip. A jdu na druhou sérii......kde jsem byla místy napnutá jak struna. Marta Dusseldorp je sympatická, Sarah hraje na jedničku a Elizabeth, které se ujala Noni Hazlehurst je přímo k sežrání....někdy doslova. Tak a je tu třetí série, jen mám takový zvláštní pocit, že by nahoře mělo být napsáno: "Pouze pro ženy". Škoda, že na konci třetí série mám pocit, jako by to už šili horkou jehlou a konec téměř vybízí k další sérii, které se už ale nedočkám, takže to bylo mírné zklamání. Nicméně jim slabší trojku dám za ty postavičky, které byly skvěle vybrané a Sarah i Georgovi držím palce.(31.3.2016)