Reklama

Reklama

Místo zvané domov

(seriál)
  • Austrálie A Place to Call Home
Austrálie, (2013–2018), 53 h 7 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Bevan Lee

Hrají:

Marta Dusseldorp, Noni Hazlehurst, Brett Climo, Craig Hall, Abby Earl, Aldo Mignone, Sara Wiseman, Matt Levett, Ellie Gall, Meegan Warner, Dominic Allburn (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(67)

Anglie, Londýn, 1953. Vzpomínky na hrůzy 2. světové války jsou stále živé. Krásná a záhadná zdravotní sestra Sarah Adamsová se dozvídá o smrti svého nevlastního bratra a rozhodne se vrátit do Austrálie, aby překlenula propast, která ji už dvacet let dělí od její odcizené matky.
Na své cestě domů zaoceánskou lodí se Sarah připlete do života Blighových, bohaté rodiny australského chovatele ovcí. Přestože vztah mezi ní a vlídným, sympatickým vdovcem Georgem, jeho moderní mladou dcerou Annou a uzavřenou snachou Olivií vznikl okamžitě, její budoucnost se navždy spojí s tou jejich až po incidentu se synem Jamesem.
Jedině nekompromisní matriarcha rodiny Elizabeth ví o Sařině hrdinství a je rozhodnuta, že tak to i zůstane a že si bude Saru držet od těla, aby skandální důvod Jamesova jednání nevyšel najevo.
Ale Sařina účast na životě Blighových ještě zesílí, když po neúspěšném pokusu smířit se s matkou přijme Georgovu nabídku, aby přišla do Inverness a pracovala tam. Je to malebné venkovské městečko, v jehož blízkosti se nachází krásné sídlo Ash Park, kde rodina Blighových sídlí.
Elizabeth se obává, že se Jamesovo tajemství prozradí a že se Georgův vztah k Saře ještě prohloubí, a tak se rozhodne, že Sářiny vyhlídky na práci v tamní nemocnici zmaří. Saře se podaří vyzrát na síly, které pracovaly proti ní, a pohodovému doktorovi Jacku Duncanovi prokázat, že své práci opravdu rozumí. Pocit, že ji někdo chce vyštvat, je nevítanou připomínkou její tajemné, temné a zneklidňující minulosti. Zdá se, že Inverness ještě zdaleka není místem, kde by mohla být doma. (Filmbox)

(více)

Recenze (3)

laik_60 

všechny recenze uživatele

Taká typická "telenovela" avšak predsa len troška precíznejšie a zaujímavejšie spracovaná. Dej osadený do austrálskeho prostredia. Je tam množstvo príbehov , každá postava v seriáli v sebe skrýva nejaké tajomstvo, ktoré sa postupne odhaľuje. Všetkému sa tam snaží vzdorovať a "ukočírovať" podľa seba stará "pani rodu" - Elisabeth, no doba je iná a nie vždy (vlastne nikdy) sa jej to celkom nepodarí. Diváci asi držia palce ostatným, ja som si obľúbil práve tu starú pani pre jej zarputilosť a tvrdohlavosť a konzervativizmus. Škoda, že seriál postupne presahuje ďalšie a ďalšie série, :( Odporúčam dopozerať prvé dve a skončiť to, aby sa nestal napokon fádnym až nudným. Rozhodne je to filmové dielko hodné povšimnutia milovníkom telenoviel a dramatický rodinných seriálov. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Toto päťkové hodnotenie sa z istého uhlu pohľadu zdá prehnané aj mne, ale bohužiaľ neviem si pomôcť. Pretože jednoducho tento seriál naplnil všetky moje očakávania a vo chvíli, keď som ho začala náhodne sledovať naplnil presne tú potrebu,to čo som chcela a teda bol presne tou kategóriou príbehu, ktorý som potrebovala vidieť. Plne som sa dokázala stotožniť s postavami seriálu a to najmä hlavnou hrdinkou emancipovanou a múdrou ženou Sárou, ktorá sa životu a jeho nástrahám postavila čelom a napriek tomu, že v povojnových rokoch mali ženy ešte stále svoje nalinkované postavenie v spoločnosti dokázala využiť všetko čo jej daná doba umožňovala naplno. Zaujímavé bolo taktiež sledovať veľakrát neľahké osudy aj ďalších hrdinov príbehu a po skončení prvej série konštatujem, že sa nesmierne teším na sľubované pokračovanie. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Osvěžující příběh mnoha lidiček z této poválečné doby, kde mně mnozí přirostly k srdci. Svým způsobem je to tak trochu menší odnož Panství Downton. Sedněte si do křesílka a nechte se unášet tou dobou, láskou, zradou, vnitřním bojem, pokrytectvím, odhalováním různých tajemství a držte všem, kteří to budou potřebovat, palečky. Cítím to stejně jako evulienka3, díky za její tip. A jdu na druhou sérii......kde jsem byla místy napnutá jak struna. Marta Dusseldorp je sympatická, Sarah hraje na jedničku a Elizabeth, které se ujala Noni Hazlehurst je přímo k sežrání....někdy doslova. Tak a je tu třetí série, jen mám takový zvláštní pocit, že by nahoře mělo být napsáno: "Pouze pro ženy". Škoda, že na konci třetí série mám pocit, jako by to už šili horkou jehlou a konec téměř vybízí k další sérii, které se už ale nedočkám, takže to bylo mírné zklamání. Nicméně jim slabší trojku dám za ty postavičky, které byly skvěle vybrané a Sarah i Georgovi držím palce. ()

Galerie (44)

Reklama

Reklama