Romeo a Julie

• slovenský

Rómeo a Júlia

Drama / Romantický

Velká Británie / Itálie, 1968, 133 min

V mnohém přelomové zpracování mojí oblíbené Shakespearovy tragédie, není liž pravda? Mladičcí hlavní představitelé byli překvapivě dobří, nicméně nad ostatní vyčnívají správně nesympatický Tybalt Michaela Yorka a Johnem McEnerym ztvárněný Mercutio. Jakkoliv ten název nemám rád, balkónová scéna nikdy nebyla lepší než s Olivií Hussey. Díky za vše, Mistře Zeffirelli. Za vše s výjimkou zpěvu, ten byl poněkud zbytečný. 90%(29.8.2003)

• Frajer42

Shakespearea nemám rád. Tahle adaptace světově uznávané hry, kterou neuznávám je prostě jen další z mnoha. Zahrané vše mohlo být jakkoliv dobře, ale pokud je zde takhle blbý děj, těžko ze svého hodnocení vykouzlím něco jiného než odpad. Tahle hra je shodou okolností pro mě asi tou od Shakespearea nejodpudivější. Pro mě tento autor, respektive to co na něm a jeho hrách všichni obdivují zůstane asi navždy naprosto nepochopeno. ODPAD!(1.5.2012)

Olivia je výzorovo pre mňa najlepšou voľbou pre Júliu, tak som si ju vždy predstavovala. Spracovanie je neskutočné, mňa osobne najviac bavili scény medzi Júliou a Romeom, všetko ostatné ma akoby vyrušovalo :-) a nevedela som sa dočkať, kedy sa na obraze zjavia oni dvaja. Vďaka Williamovi je to nesmrteľný a nádherný príbeh a vďaka Francovi je to viac ako čarovný film. Bravo, na svete snáď nie je parádnejšej lásky na prvý pohľad.(6.2.2014)

Velmi verohodne natoceno, podle asi nejznamejsiho svetoveho dramatu. Krasne prostredi Verony, vytribeny jazyk ( i v ceskem zneni ), kostymy a hudba dodavaji filmu silnou atmosferu. Za zminku i stoji tehdy mladicka Olivia Hussey, ktera krasne ztvarnila naivni Julii. Shakespearovo dilo nedovoluje filmu improvizovat, coz je ve finale asi jen dobre. Kdo tomuto filmu dal tri hvezdicky a mene, tak je kulturni ignorant...(24.12.2011)

• boshke

Mějte mne za ignoranta, ale je mi úplně jedno, jestli se jedná o dva znepřátelené rody ve Veroně či vlkodlaky a upíry. Podobně je mi šumák, jestli je autorem opěvovaný bard z 16. století nebo nějaká rádoby spisovatelka ze století jednadvacátého. Pořád je to patetická romantická sračka, v případě Romea a Julie možná o to horší, že tam všichni běhají v punčocháčích a naši hlavní protagonisté se stihnou poprvé spatřit, zamilovat, vzít a zasebevraždit v rámci asi tří dnů. Dá se snad ocenit výběr ústřední dvojice. Děkuji, jednou bohatě stačilo... 30%(5.9.2017)

• - Když Romeo (Leonard Whiting) zabije Tybalta (Michael York), je v jednom záběru košile od krve na pravé straně, ale v dalším záběru je košile s krvavým flekem na straně druhé. (Hans.)

• - Původně byl osloven člen Beatles Paul McCartney, aby hrál Romea. (Kulmon)

• - Přestože se tvrdilo, že Olivia Hussey je dcera Franca Zeffirelliho, není to pravda. (Kulmon)