Black Sails (TV seriál)

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014 - 2017, 35 h 12 min (Minutáž: 28x50 min)

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan, Toby Schmitz, Sean Cameron Michael, Louise Barnes, Mark Elderkin, Lise Slabber, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Karl Thaning, Ray Stevenson, Graham Hopkins, Tadhg Murphy, Pierre Malherbe, Chris April, Joe Vaz, Tony Caprari, Martin Le Maitre, Fiona Ramsay, Gregg Viljoen, Andrew Jacobs, Rupert Penry-Jones, Robert Hobbs, Norman Anstey, Danny Keogh, Lars Arentz-Hansen, Luke Roberts, Anna-Louise Plowman, Jason Cope, Isak Férriz, James Alexander, Wayne Harrison, Tshamano Sebe, Bart Fouche, David Wilmot, Chris Larkin, Dale Jackson, Tony Kgoroge, Ilay Kurelovic, Jorge Suquet, Harriet Walter, Ron Smerczak, Lemogang Tsipa, Craig Hawks, Laura Hopper, Jay-Jay Botha, Paul du Toit, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Zethu Dlomo
  • Morholt

Bez drajvu. Čekal jsem větší tempo a důraz na akci. Místo toho se tu veskrze řeší obchodní vztahy a intrikuje se. Trochu mi vadí i ta špína pirátského světa, která působí hodně strojeně, nehledě na to, že všichni piráti si čistí zuby vytuněnou Perličkou a jejich široký úsměv tak může v noci působit jako plnohodnotné xenonové osvětlení. Herecky je to celkem fajn, je tu i pár scén, které stojí za to, ale celkově to působí hodně unyle a nic nenasvědčuje tomu, že by se to zlepšilo. 55% Po šestém díle to odpískávám. Ve chvíli, kdy vás u seriálu přestane zajímat, jak dopadne, nemá smysl ho dál sledovat. Snižuji na 30%..(26.2.2014)

Nevím, jestli je náhoda, že tenhle seriál šel do televize těsně po vydání AC3, ale je jeho logickým doplňkem a dobře mi to spolu pasuje. Dozvědět se nějaká "fakta" o lidech, které člověk poznal ve hře a objevují se i v seriálu. Jinak bych si asi informace sám nedohledával. Samotný seriál považuji za poměrně zdařilý. Obsazení perfektní, hlavně v případě Flinta a Vanea. Nedostatek scén na moři pochopitelně zabolí, ale tak zase jsme přeci jenom v televizní produkci, kde se zatím stamiliony netočí. Ona i ta Hra o trůny bitvami z knihy zrovna neoplývá. Takže nebýt té sliny, kterou jsem chytil u PC byl by seriál průměrný. Takhle první řada za čtyři a čekám na další.(18.3.2014)

Nebyla to láska na první pohled, tak čtyři pět epizod mi to trvalo a druhá série pak dokonala dílo, čímž se Black Sails staly jedním z mých nejmilovanějších seriálů. A čí je to zásluha? Samozřejmě vynikajících tvůrců, ať už scénáristů, kteří dokázali stvořit úžasné postavy s velkou hloubkou a vývojem, zasazené do výborných příběhů a vztahů, skvělou práci odvedli i všichni ostatní, zdatná režie, výborná kamera a hudba, výprava atd. Ale nestydím se přiznat, že tím hlavním kdo mě k tomu všemu nejvíce táhnul je Toby Stephens a jeho kapitán Flint. Úžasně napsaná, neskutečně silná, složitá postava s komplikovanou minulostí i přítomností se díky životnímu výkonu Tobyho Stephense vyhoupla na jednu z nejlepších seriálových postav. Ať přemýšlím jak přemýšlím, těžko mě napadne nějaká zajímavější a úchvatnější. Viděla jsem většinu toho co Toby Stephens natočil, ale jeho výkon v roli Flinta dalekosáhle předčí všechny ostatní předchozí role. Tady se mu prostě maximálně zadařilo, složité emocionálně vypjaté scény se poměrně složitými dialogy zvládal neskutečně dokonale, člověk mu věřil naprosto všechno. Ale abych nepěla ódy jen na Tobyho, skvělé jsou i výkony ostatních herců, pro mě naprosto neznámý Luke Arnold byl díl od dílu lepší a lepší, jako by jeho výkon rostl s tím jak rostl John Silver. Za zmínku stojí i Toby Schmitz jako Jack Rackham. No a konec tohohle neskutečně epickýho seriálu stál opravdu za to, já osobně jsem za tento dobrý konec vděčná, v očekávání něčeho neskutečně tragického (jak bylo tak nějak celou čtvrtou sérii předesíláno) jsem byla moc příjemně překvapená a ráda, že po všech těch ránách následovalo (ano, jsem si vědoma toho, jak debilně to zní) obejmutí?, pohlazení? ve formě happy endu. Ještě jedna věc, nevybavím si další seriál, kde by opakované sledování přinášelo tolik nového, to že víte co bude následovat, dává spoustě scén daleko hlubší rozměr, takže doporučuji shlédnout víckrát. Na konec jedna výtka, nedočkala jsem se nějakýho pořádnýho, závěrečnýho povelu kapitána Flinta "FAJJJJJJJJJRRRRRRRRRRR".(4.4.2017)

1. séria - 85%. Pirátske dobrodružstva mám rád a toto mi šmakuje. Seriál s produkcie Michale Baya ma ako obvykle na oko všetko. Slušné herecké obsadenie, nádhernú výpravu, kostými, užasnú hudbu, štipľavé scény a zaujímavý príbeh, ktorému by neuškodilo väčšie tempo ako v posledných dieloch. Stačilo by o jeden diel menej. Slušný rozbeh prvej serie dúfam, že v druhej už bude viac akcie. Oblúbený soundtrack: Main Title. 2. séria - 95%. Tak druhá séria začala pekne husto. Stret dvoch kapitánov, ktorý sa niesol cez celých desať dielov nemal chybu, akčná finále taktiež a súboj o zlato zo stroskotanej španielskej lode príjemne prefíkaným prekvapením. Druhá séria spravila pekný skok od tej prvej, či už akciou, príbehom alebo postavami. 3. séria - 90%. Dosť dobré. Druhá séria bola vynikajúca a trojka iba o chlp zaostáva. Postavy stále majú čím prekvapiť, stále sú prefíkané, navyše poteší Captain Edward 'Blackbeard' Teach v podaní Raya Stevensona. V tretej sérii mi prišlo, že je tu menej akcii a pribudlo viac dialógov. Keby to malo o jeden alebo dva diely menej asi by som bol spokojnejší, pretože úvod strácal tempo a miestami sa celkom ťahal, za to záverečné diely to spoľahlivo vynahradili. Som zvedavý na štvrtú sériu. Súboj o poklad a bitka Anglického námorníctvo proti pirátom o Nassau pokračuje! 4. séria - 90%. Štvrtá a záverečná séria mi prišla podobne dobrá ako ta predošlá. Rovnako aj tu som mal pocit, že sa tu niekedy až zbytočne keca, ale niektoré diely boli zasa neskutočne dobre a pútavé. Ako celok ma to bavilo, ale prišlo mi to dosť nevyvážené čo sa týka tempa, ale záverečné diely to zas rozbalili naplno, aj čo týka akcie. U niektorých postav ma mrzelo ako skončili, ale tak nieje to podla môjho scenára. Každopádne som spokojný s celým seriálom a mam pocit, že narozdiel od niektorých, skončil v právu chvíľu.(20.8.2014)

Proklatě vy mořští psi!!! Teda ne, že bych u seriálu s pirátskou tématikou potřeboval pirátský klišé na každým kroku, ale takhle čistý, vybraně mluvící a dobrácký piráty snad filmové plátno ještě nezažilo. Házet Black Sails přes palubu po první sérii by byla škoda, neboť potenciál tu díky skvělému castingu mužských rolí bezesporu je, nicméně chci vidět víc ingrediencí z kuchyně "true black sail" + ideálně pěkně nechutnou smrt co nejvíce ženských hlavních postav, které jsou prostě konstatně na facku. PS: druhá série naprosto skvělá, zvedám o hvězďák.(5.4.2014)

• - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)

• - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)