poster

Black Sails (TV seriál)

 • Slovensko

  Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014 - 2017, 35 h 12 min (Minutáž: 28x50 min)

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan, Toby Schmitz, Sean Cameron Michael, Louise Barnes, Mark Elderkin, Lise Slabber, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Karl Thaning, Ray Stevenson, Graham Hopkins, Tadhg Murphy, Pierre Malherbe, Chris April, Joe Vaz, Tony Caprari, Martin Le Maitre, Fiona Ramsay, Gregg Viljoen, Andrew Jacobs, Rupert Penry-Jones, Robert Hobbs, Norman Anstey, Danny Keogh, Lars Arentz-Hansen, Luke Roberts, Anna-Louise Plowman, Jason Cope, Isak Férriz, James Alexander, Wayne Harrison, Tshamano Sebe, Bart Fouche, David Wilmot, Chris Larkin, Dale Jackson, Tony Kgoroge, Ilay Kurelovic, Jorge Suquet, Harriet Walter, Ron Smerczak, Lemogang Tsipa, Craig Hawks, Laura Hopper, Jay-Jay Botha, Paul du Toit, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Zethu Dlomo, Quentin Krog, Richard Lukunku, Jannes Eiselen, Brendan Murray, Richard Lothian
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Laerry
  ****

  Black Sails má několik zavádějících témat: 1) jméno producenta Michaela Baye - nesmíte očekávat bombastické námořní bitvy s vybuchujícími pirátskými loďmi (tohle opravdu nejsou - naštěstí - historičtí Transformers), i když se jich asi 2x či 3x taky dočkáte. 2) kabelovka Starz vysílající tento seriál - opět nesmíte předpokládat, že se podíváte na další eroticko-akční extravagantnost typu Spartacus. 3) samotná pirátská tématika - ne, ani Piráty z Karibiku nehledejte pod titulem Black Sails.... ale poměrně zdárně připravenou předehru pro Ostrov pokladů... Ale tahle předehra zahrnuje spoustu, ale vážně spoustu dialogů, plných politiky, intrikaření, podrazů a nesmím zapomenout na politiku. Je to tedy stejně tak bláhové, jako od Game of Thrones očekávat akční fantasy řežbu - v Black Sails se sází především na interakci mezi jednotlivími charaktery, kterých je více než dost - a je dost možné, že si v průběhu 8 epizod jejich jména vůbec nezapamatujete. A to vlastně ani nevadí, protože se v podstatě ani moc nestane. Většinu času strávíte na ostrovní pevnině, nežli na moři, což je velká škoda - jelikož když už ti takzvaní piráti konečně někam vyplují, tak to stojí za to. Ostrovní linie je tu především pro politiku, nějaké ty sex scény, a pak nečekaně pro politiku... což může někomu bzry začít lézt krkem. Nakonec tedy ani nevím, zda mě druhá série zajímá (kde by už měl konečně začít hon za pokladem). Uvidím za rok, jak moc se budu nudit...(20.4.2014)

 • HoneyBunny
  **

  Piráti z Karibiku převedení do televize? Možná... pokud odečtete humor, nadhled, fantastické/pohádkové prvky a ten magický pocit dobrodružství. Přidejte politické pletichaření, absenci kladných hrdinů a nějaký ten full frontal a useknuté končetiny (bez toho by to asi na kabelovce už nešlo, že). A vyjde vám ne Hra o trůny, ale Black Sails, seriál, který mohl být zábavný a originální (pirátských seriálů a filmů pořád máme zatraceně málo), ale selhal. Může za to rozvleklý scénář (většinu dílů se nic moc nestane, přísahám, že většinu dílu IV. čistí loď!), zaměření na pletichaření a špatný casting (Charles Vane, Černovous, Elinor - ta mi obzvlášť pila krev, tady to rozchodně chtělo někoho staršího a méně modelkovského - pak by nemusela používat "fuck" v každé větě ve snaze působit drsně). A neodpustím si jednu poznámku - seriál nás mylně navádí k domněnce, že ve finále se dočkáme námořní bitvy na život a na smrt se stále zmiňovanou Urca de Lima... což (spoiler) se nikdy nestane a první série má tak extrémně antiklimaktický a nasírací závěr. Cítila jsem se jak chlap, co mu buchta na pátém rande řekne, že ho celou dobu vidí jen jako kamaráda... Za co dvě hvězdy? Toby Stephens v roli kapitána Flinta je skvělý. Ten chlap má ohromné charisma a umí hrát. A pokud už hrdinové konečně ocitnou na moři, na bitvách je vidět, že se nešetřilo. I přesto velmi, velmi váhám, jestli dám druhé sérii ještě šanci. 50 %(20.3.2014)

 • Zeck
  ****

  Prostý seriál, který si v záplavě konkurujících seriálů z historického prostředí hraje na něco víc a snaží se diváka přesvědčit, že je přesně ten typ moderního seriálu, který se s ničím nesere. Jak už je u volnomyšlenkářské tvStarz hrající na nejnižší lidské pudy zvykem, tu se objeví explicitně odhalené a digitálně protažené péro, tu čumí ostrovním kurvám jejich nalité cecky z korzetů, a hlavně se všude promenádují perfektní modelky a metrosexuálové, kteří spolu za všech okolností šukají, což po Spartakovi od stejné televize už asi nikoho nepřekvapí, nebo snad jo? Problém je v tom, že první řada byla příběhově v podstatě o ničem, jelikož se o pirátském dobrodružství jenom kecalo a místo výstřelů z děl se střílelo v intrikách a zápletkách, které tedy občas moc nefungovaly. Seriál viditelně utrpěl tím, že si televize objednala dvě řady najednou a proto ta první nemusela nutně bojovat o život a chrlit na diváky všechen svůj potenciál, jen aby je získala, udržela a uspěla. I přesto mě seriál bavil a rozhodně si příští rok nenechám ujít pokračování, které snad už bude mít v repertoáru dořešení alespoň té jedné věci, kterou postavy marně řešily celou řadu a nakonec se k ní ani nestihly dostat. Seriál má ovšem vše, co kvalitní seriál z historického prostředí mít má a vysloveně smrdí potenciálem. Prozatím vše stojí na impotenci scénáristů, kteří nebyli schopni žádného viditelného příběhového progresu za celou jednu řadu, což si může každou řadu dovolit hype jako Walking Dead, ne seriál o pirátech hledající pravidelné diváky. S01: 70%, S02: 75%, S03: 70%(11.4.2014)

 • Kothy
  ****

  Tento seriál z produkce Michaela Baye se odehrává v roce 1715 na jednom z Bahamských ostrovů New Providence a vypráví o pirátských posádkách. Kapitán James Flint se se svou posádkou snaží najít a přepadnout legendární španělskou loď Urca de Lima, která je údajně plná pokladů. Jeho hlavní soupeř je kapitán Charles Vane, který se taky snaží získat chybějící stránku vedoucí k pokladu. Celou situací docela zamíchá John Silver, který tuto stránku ukradne. Značná část děje se odehrává v pirátském přístavu Nassau. Tomu velí Eleanor Guthrie spolu se svým otcem, kterého později vystrnadí. Časem se osudy posádek různě proplétají a dojde i na nějaké ty námořní bitvy. Nakonec skutečně dojde k honu na Urcu. V další sérii se stane spousta věcí. Na scénu přichází nový protivník v podobě kapitána Neda Lowa. Dočkáme se i prvních flashbacků do Flintovy historie. ;) Děj této série je na úplně jiném levelu. S některými postavami se rozloučíme. Spolier: Dochází ke spojenectví Flinta s Vanem a zlato jim vyfoukne Jackova posádka. 3. série je tu a s ní i obávaný Černovous. Boj o Nassau pokračuje a Flint nachází nové spojence. Ve 4. a poslední sérii probíhá závěrečný boj o Nassau. Nakonec to skončilo nečekaně dobře. Je vidět, že to je od Starz, hlavně díky těm odvážným scénám. :) Ještě mě dost překvapil demokratický systém na pirátských lodích. "Ráda si určujete podmínky, co? Ano, co mi narostly kozy." :D(24.1.2014)

 • Ant_Antony
  ****

  Po (značně) utahaném pilotu se začíná blýskat na lepší časy. Ačkoliv ještě pár chvil bude trvat než se ztotožníme s hrdiny či padouchy a vybereme si stranu, které budeme v neklidných vodách fandit, mám za to, že našlápnuto je vskutku zajímavě a pevně věřím, že hodnocení by mohlo vyšplhat po ráhnu ještě o kousek výš...(6.2.2014)

 • Toby Schmitz

 • - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)

 • - Představitel Johna Silvera, herec Luke Arnold, přiznal fanouškům svou počáteční fóbii z natáčení podmořských scén. Produkce mu umožnila udělat si kurz potápění, a tak si dnes již pohyb pod hladinou užívá. (LadyRainier)

 • - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace