Black Sails (TV seriál)

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014 - 2017, 35 h 12 min (Minutáž: 28x50 min)

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan, Toby Schmitz, Sean Cameron Michael, Louise Barnes, Mark Elderkin, Lise Slabber, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Karl Thaning, Ray Stevenson, Graham Hopkins, Tadhg Murphy, Pierre Malherbe, Chris April, Joe Vaz, Tony Caprari, Martin Le Maitre, Fiona Ramsay, Gregg Viljoen, Andrew Jacobs, Rupert Penry-Jones, Robert Hobbs, Norman Anstey, Danny Keogh, Lars Arentz-Hansen, Luke Roberts, Anna-Louise Plowman, Jason Cope, Isak Férriz, James Alexander, Wayne Harrison, Tshamano Sebe, Bart Fouche, David Wilmot, Chris Larkin, Dale Jackson, Tony Kgoroge, Ilay Kurelovic, Jorge Suquet, Harriet Walter, Ron Smerczak, Lemogang Tsipa, Craig Hawks, Laura Hopper, Jay-Jay Botha, Paul du Toit, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Zethu Dlomo, Quentin Krog, Richard Lukunku, Jannes Eiselen, Brendan Murray, Richard Lothian

Pro milovníky pirátů, docela povinnost. Je fakt, že jsem od toho čekal více, je to hodně upovídané, než na cokoliv jiného tak je to zaměřeno hlavně na intrikaření, přesuny vlivu a snahy o splěnní cílů jednotlivých postav, celé zasazeno do pirátského prostředí. Akce v tom je, je poměrně ultimátní drsná, ale nešla na mě z toho atmosféra jako ze starých snímků s pirátskou tématikou. Chyběla mi v tom hlavě taková ta dobrodružnost. Pak je v tom i dost nahoty, sexu a takové určité okázalosti, tohle je spíše jako taková zbytečná vložka. Krom dějové linky kolem Max, to tam být ani nemuselo. Finále je krepet, no asi víc jak krapet, uhozené, ale má to své grády. Většina postav slušně sympatických, jen ten Silver mi v prvních dílech dost lezl na nervy, pak se to zlepšilo. A umírání sympaťáků je asi v módě, což mě trochu štve. Člověk si někoho oblíbí a oni jej scénáristi pošlou ke dnu :) Po první sérii 80%(7.4.2014)

Seriál je do značné míry prequelem slavného Ostrova Pokladů. Hlavním hrdinou je kapitán Flint. Dále se zde setkáme s řadou postav známých z oné knihy ale i skutečných historicky doložených pirátů. V aktuální 3. sérii se k nim přidal asi nejznámější: Edward Teach zvaný Černovous. Dočkáme se zde řady námořních bitev. Pirátských přepadů lodí i nájezdů na přístavy. A především množství intrik a zvratů. Postavy budete milovat i nenávidět. Žádný charakter není černobílý. Každý zde má dobré i špatné vlastnosti a všichni neustále procházejí velice zajímavým a nepředpovídatelným vývojem. Naprosto doporučuji.(2.2.2016)

Vitajte v svete pirátov. Black Sails si od samého začiatku razí cestu dopredu bez romantických prikrášlení, s minimom námorných súbojov, ale za to s množstvom intríg a politických podzápletiek. I tak má čo povedať a s pribúdajúcimi dielmi partia okolo kapitána Flinta vystupuje čoraz istejšie. Charaktery, ktoré mohli zo začiatku pôsobiť plochým dojmom, dokazujú, že v sebe skrývajú ďaleko viac, pribúdajú zvraty a strhujúce tempo nedáva divákovi vydýchnuť. Vyplatí sa počkať si, vidina zlatého pokladu je na tejto dobrodružnej výprave čoraz jasnejšia.(30.3.2015)

Tento seriál z produkce Michaela Baye se odehrává v roce 1715 na jednom z Bahamských ostrovů New Providence a vypráví o pirátských posádkách. Kapitán James Flint se se svou posádkou snaží najít a přepadnout legendární španělskou loď Urca de Lima, která je údajně plná pokladů. Jeho hlavní soupeř je kapitán Charles Vane, který se taky snaží získat chybějící stránku vedoucí k pokladu. Celou situací docela zamíchá John Silver, který tuto stránku ukradne. Značná část děje se odehrává v pirátském přístavu Nassau. Tomu velí Eleanor Guthrie spolu se svým otcem, kterého později vystrnadí. Časem se osudy posádek různě proplétají a dojde i na nějaké ty námořní bitvy. Nakonec skutečně dojde k honu na Urcu. V další sérii se stane spousta věcí. Na scénu přichází nový protivník v podobě kapitána Neda Lowa. Dočkáme se i prvních flashbacků do Flintovy historie. ;) Děj této série je na úplně jiném levelu. S některými postavami se rozloučíme. Spolier: Dochází ke spojenectví Flinta s Vanem a zlato jim vyfoukne Jackova posádka. 3. série je tu a s ní i obávaný Černovous. Boj o Nassau pokračuje a Flint nachází nové spojence. Ve 4. a poslední sérii probíhá závěrečný boj o Nassau. Nakonec to skončilo nečekaně dobře. Je vidět, že to je od Starz, hlavně díky těm odvážným scénám. :) Ještě mě dost překvapil demokratický systém na pirátských lodích. "Ráda si určujete podmínky, co? Ano, co mi narostly kozy." :D(24.1.2014)

Poměrně milé překvapení :-) . Čekal jsem něco mnohem jednoduššího, prvoplánovějšího... ale již po první sérii jsem potěšen celkem promyšleným dějem plným solidních zvratů a velkým množstvím zajímavých postav. Samozřejmě ano, k realitě to má místy asi velmi daleko - všechny ženy vypadají jako modelky, i ti pánové ve skutečnosti asi vypadali hůř, ale tady mi to nakonec nějak nevadí. K pirátům prostě ta stylovost sedí. Pokud máte chuť na moderně zpracovanou podobnou tematiku a chcete si užít dobrodružnou jízdu po sluncem zalitých ostrůvcích Atlantiku, Black Sails je v současné době asi nejlepší volba. EDIT: Po kompletním dodívání celého seriálu před tvůrci opravdu smekám. Pro mě jedno z nejlepších seriálových překvapení posledních let. Troufám si tvrdit, že tvůrci z té pirátské tematiky vymáčkli naprosté maximum, vložili i nějaký ten přiměřený přesah a seriál důstojně zakončili. Maximálně musím pochválit i vývoj jednotlivých charakterů. Takto to má vypadat. Rozdíl mezi stavem postav na začátku seriálu a na konci by jen málokdo tipoval. A na závěr - největší plus seriálu uděluji za postavu kapitána Flinta ztvárněnou Toby Stephensem. Dokonalost :-)(19.2.2017)

• Toby Schmitz

• - Zatímco kapitán Flint (Toby Stephens) a John Silver (Luke Arnold) jsou postavy zcela smyšlené, postavy Anne Bonny (Clara Paget), Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham a Benjamin Hornigoldem (Patrick Lyster) byli skuteční piráti. (Nathanielmon)

• - Představitel Johna Silvera, herec Luke Arnold, přiznal fanouškům svou počáteční fóbii z natáčení podmořských scén. Produkce mu umožnila udělat si kurz potápění, a tak si dnes již pohyb pod hladinou užívá. (LadyRainier)

• - Podle historických pramenů se Anne Bonny nejdříve vdala za Jacka Bonnyho a až poté za Jacka Rackhama. (kellne)