Epizody(8)

Príbeh prvej série seriálu Black Sails sa sústreďuje na honbu konkurenčných pirátskych skupín za rozprávkovým pokladom v hodnote päť miliónov dolárov v španielskom zlate, ktorý za utajovaných podmienok, v neznámom čase a po neznámej trase, preváža španielska kráľovská galeóna Urca de Lima z Ameriky do Španielska. (TV JOJ)

Shakers

1. séria - 85%. Pirátske dobrodružstva mám rád a toto mi šmakuje. Seriál s produkcie Michale Baya ma ako obvykle na oko všetko. Slušné herecké obsadenie, nádhernú výpravu, kostými, užasnú hudbu, štipľavé scény a zaujímavý príbeh, ktorému by neuškodilo väčšie tempo ako v posledných dieloch. Stačilo by o jeden diel menej. Slušný rozbeh prvej serie dúfam, že v druhej už bude viac akcie. Oblúbený soundtrack: Main Title ()

Big Bear

Tak si to shrneme. Jak jsem psal u prvního dílu. Hornblowera od toho nečekejte a Mastera and Commandera už vůbec ne. Tohle prostě taková dobrodružná blbůstka kde kdyby holky něukazovaly prakticky v každém dílu něco ze svých tajných půvabů, doporučil bych seroš i dětem. Sem tam se tvůrci vzpamatovali a udělali slušnou námořní bitku, nebo alespoň díl ,,na vodě'', ale vezmu-li to procentuelně tak 75 % první řady se intrikuje v Nassau a těch 25 % je na palubách různých lodí. A to pro mne bylo tedy dost málo... Dávám tedy 3 sudy s rumem a touto řadou končím. * * * ()

Chrustyn

Výpravou kvalitní ale jinak dost táhlý seriál zaměřený primárně na slovní interakci mezi hromadou postav. Bohužel intriky mi většinou nepřišly dostatečně zajímavé a akce je velice málo, což zamrzí vzhledem k faktu, že je povedená, drsná a námořní bitvy velkolepé. Zkusím začátek druhé série ale zatím se mi moc pokračovat nechce. ()

Necrotongue

Z první řady jsem poněkud rozpačitý. Pokud se tvůrci opravdu soustředí na příběh a nezapomínají na to, že jde o seriál s pirátskou tématikou, je všechno v pohodě. Problém nastává ve chvíli, kdy si začnou myslet, že točí soft porno, mám sice rád ženy a pokud nejsou čirou náhodou zrovna oblečené, oči si nezakrývám, ale klidně by s takovými scénami mohli trochu šetřit, když mi cpou bradavky před oči v každé třetí scéně, začíná mě to lehce nudit. Každopádně musím pochválit výkon Tobyho Stephense, jeho Flint mě hodně baví. ()

bouncer

To zachycuje a vystihuje piráty asi jako porno vystihuje manželství. Jsou tam chlapi v kostýmech na lodi, ale tím to asi končí. Aha on to produkoval Bay. Pfuj! ()

ilemas

Od dětství mám rád knihy a filmy o pirátech, ale zatím se mě to zdá průměrné. Místy dosti nudné, ukecané, až druhá polovina trochu akčnější. Čekal jsem od toho víc. Uvidíme co přinesou další řady. ()

ZeroCZ1233

Piráti z Karibiku patří k notné většině počinů definující mé dětství společně se sovětskou (!!!) verzí Ostrova pokladů. Proto jsem na Black Sails chystal nějaký ten pátek, teď konečně nastal ten čas a... ujde to. Série začala značně působivě, krev, lodě, kozy, piráti, azurové moře, nebe bez mraků, ale v tak strašně béčkovém provedení, jež zrovna já obyčejně moc rád netoleruji. Řemeslo průměrné, herecké výkony lehce nadprůměrné, příběh uměle natažený, aby to aspoň na těch 8 epizod vydalo, prostě žádná sláva, ale sakra zábavná, jelikož to má aspoň nějak působivé postavy s jakýmsi šmrncem nebo charismatem (příkladem Jack Rackhem, John Silver) a docela slušně to kombinuje Stevensonem vymyšlené postavy s opravdovými reáliemi a piráty. 6,5/10. ()

Wallis3

Vůně moře, tropický ráj, kostlivci na černých praporech, sličné běhny, konspirace a politikaření. Akce je méně, ale když se dostaví, stojí to za to. Prudérnost žádná, to se mi líbí! ()

celticek

Vždycky mě bavily námořní bitvy. Přidejte k tomu sex, piráty a intriky a máte solidní mix zábavy. Edit : Jdu o hvězdu níž, přece jenom to zase tak dobré není:) 3 a 1/2. Zbytečné šukačky co půl hodiny to zbytečně srážejí. Navíc nemají ani žádné opodstatnění, je to jak čumět na soft porno s amatérskými výkony. Vane, Silver a Flint jsou ok. Ženské mnohem slabší a úplně tragická je Guthrie, která tomu jako má šéfovat. Patetická. ()

bigjames

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat. ()

DonBraso

Konečně se taky dokopal jako starej pirát k téhle kocábce.Seriál jako takový je delší film,který nerad vybočuje což je fajn změna.Co jsem čekal malinko více,to bylo právě těch zmiňovaných intrik a akčních pasáží.Samozřejmě jsou a to málo je fakt paráda,ale tak 5 dílů se občas kopne do špatný bedny a stojí na místě.Je pěkný,že příběh postav má charakter a neukáže vše na první dobrou a divák čeká,kde ta pravda nakonec je.Očekávám,že v dalších sérií to jen pokvete a nahodím plný počet perel.Zatím 85% za Flinta. ()

swinevenca

Ani mi moc nevadí, že producentům čouhá sláma z bot a servírujou tuctovou pirátsky atraktivní oddechovku, ale to, že museli šplouchnut středověkou dávku rumu na maják scénáristům, kteří by jinak sotva našli emancipovanou lesbu, která si v 18.století s věrným negrem po boku s obávanýma pirátama div nevytírá písky, aby zpřístupnili seriál divákovi dnešní rovnostářsky poblázněné doby, to pro mě byl od začátku ten hlavní krovák, v jehož zatlučení do rakve mi bránila jen zvědavost ze zvláštně vystřeleného hodnocení dalších sérií. ()

LadyRainier

Filmy a seriály o pirátech miluju od dětství, takže toto jsem začala sledovat se zájmem. Musím říct, že příjemné překvapení a komu se nelíbí namakaní mladí piráti a krásné ženské tak ať na to nekouká ,-) Kdo dneska může říct, jak to doopravdy bylo a jak Flint a spol. opravdu vypadali :-D Mně se to líbí tak jak to je, a hodnocení mluví za vše ...Dojíždím první sérii a už se těším na druhou ... ()

Montcalm

Prvá séria zatiaľ priemerná. Žiaľ miestami dosť nudné a ukecané. Rozbehlo sa to až niekde v polovici série. Odhlianúc od pasáží so slečnou Guthrie, ktorá sa za každú cenu snaží byť drsná hoci vyznieva skôr trápne, nudné pasáže s pani Barlow, zázračné zmŕtvychvstanie kde sa dotyčný dokázal vyhrabať z vlastného hrobu aj napriek tomu, že ho do neho hodili dolu tvárou atď... je to miestami aj celkom dobré. Uvidíme ako sa rozbehne ďalšia séria. ()

NikiVai

Dva nebo tři první díly mi trochu trvalo, než jsem se zorientovala kdo je kdo a kdo táhne s kým :))) Pak už to byla pohoda. Možná bych od pirátského seriálu čekala trochu víc akce na moři, ale i k tomu snad časem dojde, alespoň poslední díl to naznačil. Baví mě, že postavy nejsou ploché a už teď jsem napnutá, kam se jejich charaktery budou ubírat. ()