X. (S02E02) (epizoda)

Znova kapitánom

Dobrodružný / Drama

USA, 2015, 57 min

Pro mě jednoznačně zatím nejlepší epizoda tohoto seriálu a také první, které dávám plnou palbu. Flintovo znovu získávání přízně geniálně promyšlené a uvěřitelné, navíc protkané flashbackem dobarvující jeho osobnost. Silverova důvtipná zcela opačná taktika pobavila a vložila do epizody trochu humoru. Navíc se podařilo skvěle vybudovat atmosféru kolem posilování důvěry těchto dvou hrdinů. V zálivu zase potěšila napínavá linka lehce bezmocné Eleanor, která toho začíná mít nad hlavu a jejího konfliktu s jednookým violent kapitánem, přičemž se do hry zapojuje i Vane. A nakonec Rackham konečně získává odhodlání něco se sebou dělat a nebýt jen pouhým ukňouraným pimpem. Nemám co vytknout. (možná i díky tomu, že Max neměla tolik prostoru)(1.2.2017)

I tentokrát jsem mohl s čistým svědomím ohodnotit za pět hvězdiček. Pěkně našlapaná akční záležitost, kterou vhodně doplňují vychytralé plány (jak by řekl Baldrick) a záludné intriky. Hned je vidět rozdíl mezi tím, když se děj odehrává v bordelu nebo na lodi.(20.10.2017)

• Richard Lukunku