Pod černou vlajkou (TV seriál)

Black Sails

Čierne vlajky

Dobrodružný / Drama

USA, 2014–2017, 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper, Hannah New, Zach McGowan, Toby Schmitz, Sean Cameron Michael, Louise Barnes, Mark Elderkin, Lise Slabber, Sibongile Mlambo, Nick Boraine, Karl Thaning, Ray Stevenson, Graham Hopkins, Tadhg Murphy, Pierre Malherbe, Chris April, Joe Vaz, Tony Caprari, Martin Le Maitre, Fiona Ramsay, Gregg Viljoen, Andrew Jacobs, Rupert Penry-Jones, Robert Hobbs, Norman Anstey, Danny Keogh, Lars Arentz-Hansen, Luke Roberts, Anna-Louise Plowman, Jason Cope, Isak Férriz, James Alexander, Wayne Harrison, Tshamano Sebe, Bart Fouche, David Wilmot, Chris Larkin, Dale Jackson, Tony Kgoroge, Ilay Kurelovic, Jorge Suquet, Harriet Walter, Ron Smerczak, Lemogang Tsipa, Craig Hawks, Laura Hopper, Jay-Jay Botha, Paul du Toit, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Zethu Dlomo, Quentin Krog, Richard Lukunku, Jannes Eiselen, Brendan Murray, Richard Lothian, David Butler, Eddie Baroo, Craig Jackson, Rob Fruithof, Garth Breytenbach, Leon Clingman

Komentáře uživatele bigjames k tomuto TV seriálu

První série Black Sails má velmi slušné tempo, nenudí a je ideálním zahájením seriálového pirátského dobrodružství. Postupně se dozvídáme více a více informací o jednotlivých postavách, jejich ambicích i motivech a nutno říci, že snad ani o jediném charakteru nelze říci, že by byl nezajímavý. Záporák z Dnes Neumírej Toby Stephens je pro roli Flinta ideální, zvládá ji s bravurou. Hodně se mi líbí práce s kamerou a celé zpracování působí velmi živě. A to jak plavby po rozbouřeném moři, tak politika a intriky v Nassau. Velmi povedené jsou i námořní bitvy. První sérii nechybí ani nějaký ten drsnější moment a o odhalená poprsí také není nouze, což je rozhodně plus. Některé díly ovšem byly pojaty s trošku rozvážnějším tempem a část událostí působila nevěrohodně či mi do zajeté koncepce nezapadala. Celkově se ale jedná o velice povedený rozjezd seriálu a jsem zvědavý, co bude následovat.(26.4.2017)

Druhá série mě bavila o něco méně než ta první, a to zejména kvůli tomu, že se děj odehrával převážně v Nassau, osobně mi chybělo více scén z moře, tak jako tomu bylo v první sezoně. Zpočátku mě také moc nechytily flashbacky z Flintovy minulosti a Miranda je snad jediná postava, která je mi vyloženě nesympatická. Plusů je ale samozřejmě mnohem více. Jednotlivé postavy se postupně vyvíjí a je velmi zajímavé sledovat, jak získávají či ztrácejí sympatie. Hodně mě baví Kuchař, který se postupně vypracovává výš a výš a fandím také Jackovi s Anne, stali se z nich jedny z mých nejoblíbenějších postav. To platí i o Max, která má nakročeno k titulu nové královny Nassau. Zmíním se ještě o Vaneovi, který byl podle mě v druhé sérii jedním z nejlepších charakterů. Naopak postava Eleanor jakoby trochu ztrácela šťávu. Kamera opět excelentní, stejně tak zápletky v ději a celkový dojem více než skvělý. Hlavně poslední epizody série neměly chybu.(2.5.2017)

Kvalita postupně upadá a postavy v seriálu už moc nemají čím překvapit. Dějový zvrat v podobě příjezdu guvernéra považuji za nešťastný, vše se tím zpočátku spíše brzdí. Vane si zasloužil epičtější konec a válka Anglie proti alianci Pirátů a otroků zatím působí trochu směšně. Negativa směřuji spíš na první díl a závěr série, který mi připadal dost utahaný. Jinak pořád skvělá zábava, ale doufám, že čtvrtá série přinese něco nového, jinak se asi začnu nudit.(16.5.2017)

Skvělá čtvrtá série posouvá Black Sails kvalitou zpátky k první sezoně, kterou jsem až dosud považoval za jasně nejpovedenější. Tvůrci seriálu nám naservírovali spoustu zajímavé akce, nečekaných zvratů a silných momentů. Jednotlivé postavy opět bojují o sympatie diváka a volbu mu rozhodně neulehčují. John Silver s Flintem rozehráli skvělou hru a konečně se mi začal líbit i dříve nevýrazný guvernér. Návrat ke kořenům jednoznačně chválím, čtvrtá série má jen minimum nedostatků. Poslední dva díly parádní, tajemné prostředí ostrova rozhodně závěru celého seriálu dodalo potřebnou šťávu. Nejoblíbenější postavy: Jack Rackham, Anne Bonny, Charles Vane, James Flint.(3.8.2017)